Artykuł sponorowany

Jak kreatywnie wykorzystać druk wielkoformatowy i zwiększyć rozpoznawalność marki?

Skuteczna reklama, która przyciągnie uwagę odbiorców i zostanie na dłużej w ich pamięci, jest bardzo ważnym narzędziem marketingowym w obliczu szybko rozwijającej się konkurencji. Dlatego warto ją zaprojektować przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na stworzenie oryginalnych nadruków, banerów czy folii samoprzylepnych. Profesjonalne drukarnie wielkoformatowe nie tylko dostarczają wysokiej jakości materiały reklamowe, ale także pomagają w ich projektowaniu i montażu. Na czym jeszcze polegają takie usługi i jakie rezultaty można osiągnąć przy kreatywnej współpracy?

Rodzaje druku wielkoformatowego, które pozwalają na tworzenie oryginalnych reklam

Wysokiej jakości druk wielkoformatowy umożliwia tworzenie atrakcyjnych wizualnie grafik w większych wymiarach, które zwracają uwagę mijających je osób. W zależności od wybranych materiałów zaprojektujemy banery, plakaty, naklejki, folie samochodowe czy okienne, a także tablice informacyjne. Korzystając z usług profesjonalnej drukarni wielkoformatowej, przedsiębiorcy zwykle mogą zdecydować się różne formy nadruków, takie jak:

 • druk na różnego rodzaju tworzywach (papier, plexi, PCV) — bardzo dobrze sprawdzi się do tworzenia tablic informacyjnych, na przykład przy wykorzystaniu druku UV, który jest odporny na działanie czynników zewnętrznych, przyjazny dla środowiska i pozbawiony nieprzyjemnego zapachu,
 • druk na plakatach, banerach i innych materiałach reklamowych — będzie godną uwagi propozycją dla przedsiębiorców, którzy chcą wypromować różne wydarzenia, kampanie marketingowe czy oferty specjalne,
 • nadruki na foliach samoprzylepnych — idealne rozwiązanie do projektowania atrakcyjnych witryn sklepowych czy firmowych samochodów,
 • nadruki na siatkach MESH — warto rozważyć tę opcję dla reklam na rusztowaniach, na przykład w centrum miasta.

drukarka wielkoformatowa

Tak duży wybór sprawia, że możemy uzyskać różne formy reklamy, które z powodzeniem dopasujemy do aktualnych potrzeb firmy czy do strategii marketingowej. Druk wielkoformatowy bardzo dobrze sprawdzi się też podczas targów branżowych, przy chęci wyróżnienia się na tle konkurencji. Warto jednak zadbać o profesjonalną drukarnię, która nie tylko doradzi na etapie projektu, ale także zajmie się realizacją zamówienia i montażem reklamy.

Kreatywne pomysły na wykorzystanie druku wielkoformatowego do promocji marki

Wyjątkowe zalety druku wielkoformatowego można wykorzystać zarówno do tworzenia ciekawego wizualnie punktu usługowego, jak i do promowania wydarzeń, produktów czy haseł przewodnich przedsiębiorstwa. Warto między innymi zwrócić uwagę na możliwość zaprojektowania oryginalnych witryn sklepowych przy użyciu tablic informacyjnych, kolorowych plakatów czy folii samoprzylepnych. Dzięki temu siedziba firmy lub sklepu wyróżni się spośród innych lokali i będzie łatwa do odnalezienia dla klientów, którzy odwiedzają ją po raz pierwszy.

Folie samoprzylepne świetnie sprawdzą się również do obklejenia samochodów firmowych, które w efekcie staną się ruchomą reklamą. W tym przypadku warto zdecydować się na czytelne nadruki z większą czcionką, aby były dobrze widoczne nawet podczas poruszania się samochodem. Ciekawym urozmaiceniem są humorystyczne grafiki czy hasła przyciągające wzrok innych osób. Co więcej, tworząc takie nadruki kojarzące się z daną marką, możemy je również wykorzystać do projektowania stanowiska na targach, aby zwrócić uwagę potencjalnych klientów.

Artykuł sponsorowany

Od redakcji: 
 

Co to jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy to technika druku używana do tworzenia dużych grafik i obrazów. Jest szczególnie popularny w branżach reklamowej, architektonicznej i produkcyjnej. Co warto wiedzieć na temat druku wielkoformatowego?
 1. Rozmiar. Jak sama nazwa wskazuje, druk wielkoformatowy dotyczy drukowania na dużych powierzchniach. Może to być na przykład plakat, billboard, baner, czy też naklejka na całe auto.
 2. Urządzenia. Drukarki wielkoformatowe to specjalistyczne maszyny zdolne do drukowania na szerokich rolkach papieru lub innych materiałach. Są zazwyczaj znacznie większe niż standardowe drukarki biurowe.
 3. Materiały. Oprócz tradycyjnego papieru, druk wielkoformatowy może być stosowany na różnorodnych materiałach, takich jak winyl, tkaniny, plandeki, folie, plexi czy PCV.
 4. Zastosowania. Druk wielkoformatowy jest używany w wielu branżach i dla wielu zastosowań. Przykłady to: reklamy zewnętrzne (billboardy, banery), dekoracje wnętrz (fototapety, obrazy), wydruki architektoniczne, wydruki do prezentacji, a także grafika na pojazdach.
 5. Technologie druku. W druku wielkoformatowym stosuje się różne technologie, takie jak druk solwentowy, lateksowy, UV czy sublimacyjny. Wybór technologii zależy od wymagań danego projektu, jak np. odporność na warunki atmosferyczne, jakość obrazu czy rodzaj materiału, na którym ma być drukowany obraz.
Druk wielkoformatowy stał się niezbędny w świecie reklamy i promocji, pozwalając firmom na tworzenie efektownych i przyciągających uwagę grafik w dużych rozmiarach.
Artykuł sponorowany

Artykuł sponorowany

Polecane wydarzenia

DTP - Druk i publikacje

 • już od 5 600 zł
 • już od 5 600 zł
Zapisz się

Skuteczne projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych

 • już od 1 700 zł
 • już od 1 700 zł
Zapisz się

Przygotowanie do druku

 • już od 1 700 zł
 • już od 1 700 zł
Zapisz się

Przygotowanie do druku i kontrola projektu

 • już od 2 850 zł
 • już od 2 850 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Szukasz oferty na pozycjonowanie strony? Oto dlaczego warto wybrać Aktywny Model Rozliczeń
22 września 2023
Szukasz oferty na pozycjonowanie strony? Oto dlaczego warto wybrać Aktywny Model Rozliczeń

Coraz więcej klientów decyduje się na zakupy online. Jak jednak sprawić, że nasz sklep internetowy zajmie wysoką pozycję w wyszukiwarce Google? Jak skutecznie pozycjonować strony internetowe?

Czytaj więcej
Masowa wysyłka SMS dla biznesu, czyli kilka słów o tym, dlaczego potrzeby branży są tak ważne
15 września 2023
Masowa wysyłka SMS dla biznesu, czyli kilka słów o tym, dlaczego potrzeby branży są tak ważne

Dowiedz się jak wykorzystać masową wysyłkę SMS w zgodzie z potrzebami twoich klientów i specyfiką branży, w której działa twoje przedsiębiorstwo.

Czytaj więcej
Co zrobić, aby szybko i sprawnie uzyskać kredyt gotówkowy?
14 września 2023
Co zrobić, aby szybko i sprawnie uzyskać kredyt gotówkowy?

Istnieje wiele rodzajów pożyczek bankowych, wśród których możemy wyróżnić między innymi kredyty hipoteczne, firmowe i konsolidacyjne. Jednak największą popularnością cieszą się pożyczki, które pozwalają uzyskać finansowanie na dowolny cel.

Czytaj więcej
Kontroler finansowy: rola, obowiązki i kwalifikacje
13 września 2023
Kontroler finansowy: rola, obowiązki i kwalifikacje

Dowiedz się jaką rolę pełni kontroler finansowy, jakie powinien posiadać kompetencje, ile zarabia kontroler oraz jak zostać kontrolerem?

Czytaj więcej