Szkolenia i kursy z podatków w całej Polsce!

 • Zapoznaj się z listą szkoleń i kursów z podatków organizowanych w całej Polsce
 • Sprawdź program szkoleń podatkowych, ich prelegentów i koszty
 • Zgłoś swój udział wypełniając formularz rejestracji online
 • Zapoznaj się z listą szkoleń i kursów z podatków organizowanych w całej Polsce
 • Sprawdź program szkoleń podatkowych, ich prelegentów i koszty
 • Zgłoś swój udział wypełniając formularz rejestracji online
szkolenia podatkowe, kursy podatki
Przewiń stronę

Szkolenia z podatków: 238

 • Poznań, 21 - 22 października 2021
 • już od 1290 PLN
już od 1290 PLN
 • Wrocław, 20 września 2021
 • już od 990 PLN
już od 990 PLN
 • Warszawa, 20 - 21 maja 2021
 • już od 1285 PLN
już od 1285 PLN
Artykuł

Jakie są najpopularniejsze tematy szkoleń podatkowych?

Kursy i szkolenia podatkowe cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Nic dziwnego - prawo podatkowe jest jedną z najczęściej nowelizowanych dziedzin prawa w Polsce, a liczne punktowe zmiany oraz rozbieżności interpretacyjne, w połączeniu ze znacznymi sankcjami w przypadku stwierdzenia niezgodności działania firmy z prawem podatkowym, powodują że służby podatkowe stale zmuszone są podnościć poziom wiedzy i umiejętności praktyczne. Sprawdźmy jakie szkolenia z podatków cieszą się aktualnie największą popularnością?

Najczęściej spotykane na rynku szkolenia podatkowe dotyczą przede wszystkim podatku VAT, optymalizacji podatkowej, podatku dochodowego, podatków CIT i PIT, cen transferowych czy też zasad prowadzenia kontroli podatkowej. W segmencie tym spotkamy również wiele kursów np. dla samodzielnych księgowych, specjalistów ds. podatków czy z tematów takich jak prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Coraz większą popularnością cieszą się również szkolenia dotyczące podatkowych aspektów leasingu, rozliczania różnic kursowych, podatku odroczonego, wartości niematerialnych i prawnych, audytu podatkowego, akcyzy czy podatkowych aspektów fuzji i przejęć. Ze względu na liczne zmiany w podatkach ciągłe podnoszenie wiedzy w tym obszarze wymaga ustawicznego kształcenia - również w tym roku pojawił się szereg zmian w prawie podatkowym wymagających ich poznania i wdrożenia w codziennej pracy. 

Coraz więcej szkoleń podatkowych prowadzonych jest aktualnie online, co znacznie poprawia dostęp do aktualnej wiedzy podatkowej, bez względu na miejsce zamieszkania czy też zatrudnienia.

Ile powinno kosztować dobre szkolenie z podatków w 2021 roku?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, zwłaszcza że rozpiętość cen szkoleń z podatków jest wyjątkowo duża. Najtańsze znajdziemy już za około 200 zł za dzień, gdy najdroższe potrafią kosztować nawet 3 tysiące złotych. Skąd takie różnice i ile warto zapłacić za szkolenie podatkowe?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że na cenę szkolenia składa się wiele elementów, poczynając od takich jak wynajęcie sali szkoleniowej z wyposażeniem czy serwis kawowy i obiadowy, aż po wynagrodzenie prelegentów, materiały szkoleniowe oraz co istotne, marketing szkolenia i wynagrodzenie dla jego organizatora. Gdy podsumujemy wszystkie te elementy łatwo zrozumiemy, że zorganizowanie dobrego kursu czy szkolenia nie może kosztować 200 zł za dzień, a organizator, który podeją się takiego zadania prawdopodobnie musiał pójść na wiele kompromisów przy zatrudnianiu prowadzących itp. Może się to bardzo istotnie odbić na jakości zajęć, przygotowanych materiałów szkoleniowych itp.

Jak wybrać szkolenie podatkowe, na co zwracać uwagę przy jego wyborze

Standardowo zwracamy uwagę na to czy ogólna tematyka szkolenia podatkowego zgadza się z naszymi potrzebami, sprawdzamy również czy miejsce oraz termin szkolenia są dogodne oraz czy cena szkolenia mieści się w naszym budżecie. Poświęćmy jednak dużo więcej czasu na zapoznanie się z programem szkolenia i przede wszystkim porównajmy go z ofertami od innych firm szkoleniowych – bardzo szybko zauważymy różnice w agendzie, zorientujemy się czy szkolenie zostało przygotowane zgodnie z aktualnym stanem prawa podatkowego itp. Koniecznie sprawdźmy również czy organizator publikuje sylwetki prelegentów czy prowadzących – ich wiedza, umiejętności i praktyczne doświadczenie w obszarze podatków będą miały ogromne znaczenie dla zapewnienia jakości zajęć. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, to metodologia szkoleniowa, czy zajęcia będą miały charakter teoretyczny czy praktyczny, czy będą to wykłady, a może ćwiczenia bądź warsztaty ukierunkowane na nabycie praktycznych umiejętności i zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Zwróćmy uwagę również do kogo organizator kieruje szkolenie – jeśli w opisie szkolenia podane jest, że jego odbiorcami są przede wszystkim dyrektorzy finansowi bądź główni księgowi, może okazać że będąc specjalistą ds. podatków mamy za małą wiedzę, aby w pełni wykorzystać zajęcia. Nie bez powodu wiele firm szkoleniowych dzieli wybrane kursy czy szkolenia na wersję od podstaw dla początkujących i rozbudowaną dla zaawansowanych – pozwala to lepiej dostosować program do poziomu uczestników.

Gdzie szukać szkoleń z podatków?

Listę szkoleń, kursów i warsztatów podatkowych znajdą Państwo powyżej w serwisie eventis.pl. Są to oferty przygotowane przez ponad 80 różnych firm szkoleniowych specjalizujących się w tematyce podatkowej, a same spotkania odbywają się w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu, Lublinie, Białymstoku, Rzeszowie, Łodzi czy Katowicach. Polecamy również szkolenia wyjazdowe w Szczyrku czy Zakopanem pozwalające połączyć intensywne zajęcia z odpoczynkiem i networkingiem. Należy pamiętać, że możliwość wymiany praktycznych doświadczeń z innymi osobami odpowiadającymi za tematy podatków, księgowości i rachunkowości w firmach może okazać się równie cenne, jak same zajęcia.

Wybrane rodzaje podatków wg. klasyfikacji OECD:

Podatki dochodowe

 • PIT - podatek dochodowy od osób fizycznych
 • CIT - podatek dochodowy od osób prawnych

Opodatkowanie własności

 • Podatki od nieruchomości
 • Podatek od spadków i darowizn

Podatki od towarów i usług

 • VAT - Podatek od wartości dodanej towarów i usług
 • Akcyza (podatek akcyzowy): podatek pobierany od spożycia niektórych artykułów (pobierany od producenta).
 • Cło (prawo i przepisy celne): podatek graniczny od towarów. 
Jakie są najpopularniejsze tematy szkoleń podatkowych?