Enterprise Linux Administration II v.8

O kursie

To praktyczne szkolenie zapoznające uczestników z podstawowymi operacjami w środowisku UNIX. Program obejmuje pracę w linii komend, zarządzanie plikami, oprogramowaniem oraz instalacją systemu. W połączeniu ze szkoleniem Enterprise Linux Administration I (ELA010) daje umiejętności potrzebne w podstawowej administracji systemu.

Szkolenie oparte jest na nowych wersjach dystrybucji CentOS Linux 8, i cała wiedza przekazywana na szkoleniu może być wykorzystana również przy administracji innych dystrybucji Linuksa wykorzystywanych przez korporacje.

Szkolenia Enterprise Linux Administration I (ELA010) oraz Enterprise Linux Administration II (ELA020) mogą także służyć jako przygotowanie do popularnego, autoryzowanego egzaminu certyfikacyjnego firmy Red Hat RHCSA na poziomie administratora systemowego.
Dlaczego warto wziąć udział?

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z UKOŃCZENIA SZKOLENIA

 • Kurs w połączeniu ze szkoleniem ELA010 dostarcza uczestnikowi umiejętności samodzielnej pracy w środowisku linii komend w systemach Linux/Unix z wykorzystaniem podstawowych narzędzi wbudowanych w system operacyjny i stanowi pierwszy krok w nauce zawodu administratora systemów Linux/Unix
 • Praktyczne umiejętności w zakresie administracji siecią, urządzeniami blokowymi oraz podstawowymi usługami systemowymi
 • Uczestnik zapoznaje się z zarówno z konfiguracją jak i diagnostyką i radzeniem sobie z problemami w konfiguracji serwerów, nabierając umiejętności niezbędnych w samodzielnej pracy
Kto powinien wziąć udział?

Administratorzy systemów operacyjnych, aplikacji i pozostały personel techniczny, chcący uczyć się podstaw administracji Linuksa albo odświeżyć i utrwalić swoją wiedzę.

 

Program kursu

 1. Diagnostyka sieci
 2. Administracja siecią przy pomocy Network Managera
 3. Administracja siecią bez Network Managera
 4. Obiekty i hierarchia systemu plików
 5. Zaawansowane uprawnienia - bity specjalne
 6. Access Control List na systemie plików
 7. Wolumeny Logiczne (LVM) w Linux
 8. Programowe RAID w Linux
 9. Integracja z Active Directory oraz  Free IPA
 10. Montowanie udziałów NFS3 oraz NFS4
 11. Montowanie udziałów CIFS
 12. Automounter
 13. Usługa NTP
 14. Usługa SSH
 15. Kopiowanie plików przy pomocy scp oraz rsync
 16. Podstawowe operacje na ścianie ogniowej (firewall)
 17. Wprowadzenie do kontenerów w EL 8
 18. Podsumowujący LAB

Czas trwania

5 dni

Prelegenci

Trener Altkom Akademia

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.
Wymagany komputer z dostępem do internetu.
Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
3 800
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Altkom Akademia S.A.
 • Ulica i nr: ul. Chłodna 51
 • Kod pocztowy: 00-867
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 1880008391

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Altkom Akademia S.A.
00-867 Warszawa, Polska
ul. Chłodna 51
woj. mazowieckie
Altkom Akademia jest częścią Grupy Altkom, przedsiębiorstwa założonego w 1988 roku i z sukcesem działającego nieprzerwanie przez ponad 30 lat. Od 1992 roku realizujemy szkolenia, kursy i rozmaite projekty edukacyjne skierowane zarówno do informatyków...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!