Jak napisać scenariusz filmu?

O kursie

Stwórz niezapomnianą opowieść, która poruszy widzów na całym świecie! Małgorzata Sobieszczańska, ceniona pisarka i scenarzystka, autorka scenariuszy filmowych, seriali, słuchowisk oraz dramatów, pomoże Ci przejść przez cały proces tworzenia scenariusza. Od poszukiwania inspiracji w otaczającej Cię rzeczywistości, aż do momentu, w którym Twój tekst nabierze ostatecznego kształtu – nasza ekspertka będzie towarzyszyć Ci na każdym etapie tej fascynującej podróży. Podczas naszego kursu online nauczysz się kreować złożone postaci i budować zajmujące konflikty. Zyskasz narzędzia niezbędne do skonstruowania zajmującej fabuły oraz dowiesz się, jak przyciągnąć widzów przed ekrany. Zapisz się już teraz!

Dlaczego warto wziąć udział?
 1. Znajdziesz tematy, które warto przenieść na ekran. Nauczysz się odnajdywać inspiracje w otaczającej rzeczywistości i przekształcać je w filmowe historie.

 2. Wykreujesz wyrazistych bohaterów. Poznasz tajniki konstruowania pełnokrwistych postaci, z którymi łatwo będzie się utożsamić widzom.

 3. Poznasz zasady dramaturgii. Nasza ekspertka zaznajomi Cię z zasadami tworzenia wciągającego tekstu oraz jego prawidłowego formatowania.

 4. Zostaniesz twórcą fascynujących światów. Wykreujesz dla swoich opowieści i bohaterów atrakcyjną przestrzeń, do której widzowie będą z chęcią wracać.

 5. Możesz liczyć na wsparcie twórczej społeczności i cenionej specjalistki. Podczas kursu będziesz doskonalić swoje umiejętności w gronie innych pasjonatów scenariopisarstwa, otrzymasz rzetelny feedback i pakiet praktycznych umiejętności, dzięki którym pod koniec zajęć Twój tekst nabierze ostatecznego kształtu.

Kto powinien wziąć udział?
 • Dla początkujących pasjonatów scenariopisarstwa. Uczestnicy kursu otrzymają garść niezbędnej wiedzy i solidne fundamenty do tworzenia poprawnych strukturalnie tekstów, co ułatwi im dopasowanie swoich pomysłów w scenariuszowe ramy.

 • Dla doświadczonych scenarzystów szlifujących swój warsztat. Bez względu na poziom zaawansowania, możliwość konfrontacji swojego pomysłu i jego realizacji z ekspertem przyniesie moc inspiracji i cennych wskazówek, które pomogą w doskonaleniu projektu i szlifowaniu własnych umiejętności.

 • Dla reżyserów, producentów oraz innych przedstawicieli sztuki filmowej. Uczestnictwo w kursie pomoże osobom reprezentującym inne profesje filmowe lepiej zrozumieć budowanie narracji, ułatwi współpracę ze scenarzystami i aktorami na planie oraz pomoże w rozbudowaniu własnych umiejętności storytellingowych.

 • Dla osób pragnących wyrazić siebie. Jeśli nosisz w sobie ciekawą historię lub kreatywną wizję, ale nie wiesz, jak najlepiej ją wykorzystać, to nasz kurs pomoże Ci opowiedzieć ją w formie porywającego scenariusza.

 • Dla tych, którzy cenią sobie kreatywną społeczność. Dołącz do grupy entuzjastów, wymieniaj się pomysłami i zdobywaj cenne opinie, tworząc swoje teksty w inspirującym środowisku.

 • Dla studentów kierunków związanych ze sztuką, komunikacją i mediami. Zyskaj nowe umiejętności, które mogą być przydatne (nie tylko!) w branży filmowej, aby zrobić wrażenie na potencjalnych pracodawcach.

 • Dla pasjonatów kina i seriali. Jeśli jesteś miłośnikiem ekranowych historii i marzysz o tworzeniu własnych, ten kurs otworzy przed Tobą drzwi do fascynującego świata scenarzystów i pomoże odnaleźć się w tym kreatywnym środowisku.

Program kursu

 • Spotkanie 1: Podstawowe narzędzia scenariuszowe.
 • Spotkanie 2: Czym jest temat i jak go szukać?
 • Spotkanie 3: Zajęcia o konflikcie.
 • Spotkanie 4: Wektorujemy postacie.
 • Spotkanie 5: O budowie bohatera i omówienie pierwszych treatmentów.
 • Spotkanie 6: Emocjonalny przebieg bohatera.
 • Spotkanie 7: Omówienie pierwszych drabinek.
 • Spotkanie 8: Budowa świata przedstawionego.
 • Spotkanie 9: Trzy akty, czy dramaturgia. Omówienie pierwszych scenariuszy.
 • Spotkanie 10: Praca nad ostatecznym kształtem scenariusza.

Czas trwania

10 spotkań co tydzień, godz. 18:00-21:00

Prelegenci

MAŁGORZATA SOBIESZCZAŃSKA

pisarka, scenarzystka

 

Absolwentka Wiedzy o Teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej oraz Studium Scenariuszowego w Łódzkiej Szkole Filmowej. Autorka scenariuszy filmów fabularnych (za scenariusz filmu „Zgoda” otrzymała między innymi nagrodę w konkursie Script Pro), seriali, słuchowisk radiowych oraz dramatów. Za swoją pierwszą książkę „Z ostatniej chwili” otrzymała nominację do Wielkiego Kalibru oraz nagrodę w kategorii debiut. Książki „Kilka dni lata” oraz „Drugi koniec świata” przez kilka tygodni utrzymywały się na pierwszym miejscu na liście bestsellerów. Członkini Związku Zawodowego Scenarzystów Polskich – Gildii Scenarzystów – oraz grupy Kobiety Filmu.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Spotkania będą się odbywać na żywo za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.

Rejestracja

Cena 1
3 000
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
Zapisz się

Organizator

Warszawska Szkoła Filmowa
01-518 Warszawa
Generała Zajączka 7
woj. mazowieckie
Warszawska Szkoła Filmowa została założona w 2004 roku przez reżysera filmowego, scenarzystę i producenta Macieja Ślesickiego oraz jednego z najpopularniejszych polskich aktorów, Bogusława Lindę. To wyjątkowy kompleks szkół filmowych, w ramach któreg...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Warszawska Szkoła Filmowa
 • Ulica i nr: Generała Zajączka 7
 • Kod pocztowy: 01-518
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 5252517828

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Warszawska Szkoła Filmowa
01-518 Warszawa Generała Zajączka 7
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!