Kurs grafika reklamowa. Poziom podstawowy

O kursie

Celem edukacyjnym kursu jest zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu podstaw obsługi programów graficznych pakietu ADOBE - Photoshop, Illustrator i Indesign. Uczestnik nabędzie wiedzę z zakresu podstawowych pojęć i technik pracy związanych z projektowaniem graficznym. Będzie potrafił praktycznie wykorzystać podstawowe narzędzia graficzne i umiejętnie wspomagać pracę grafika. Zdobędzie umiejętność do projektowania elementów graficznych takich jak logotypy, ikony, symbole, znaki okolicznościowe, ilustracje, reklamy, gridy i plakaty; edycję fotografii w Adobe Photoshop; projektowania ulotek w Adobe InDesign czy tworzenie elementów wektorowych w programie Adobe Illustrator. Nabędzie umiejętność do wykreślania i parametryzacji znaków i tworzenia siatek typograficznych oraz układów graficznych z wykorzystaniem fotografii. Zdobędzie kompetencje do wykorzystania technik współpracy 3 programów Adobe: InDesign, Photoshop, Illustrator, dzięki którym praca będzie wygodniejsza i wydajniejsza, a grafika, będzie prezentowała wysoki poziom.

Kto powinien wziąć udział?

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zdobyciem podstawowej wiedzy z zakresu projektowania grafiki reklamowej, dla osób, które lubią przekształcać swoje pomysły w konkretne projekty, dla fotografów, którzy chcą nauczyć się poprawnie retuszować zdjęcia. Dla wszystkich innych, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z grafiką reklamową.

Program kursu

 • Czym jest projektowanie grafiki reklamowej? Podstawy kolorystki. Podstawy kompozycji. Podstawy typografii. Podstawy projektowania znaków
 • Podstawy Illustratora. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie
 • Zadanie z wykorzystaniem Illustratora. Wstęp do projektowania serii znaków. Projekt serii 3 znaków opartych na modułach, wykreślenie i parametryzacja znaków w Illustratorze.
 • Podstawy Photoshopa. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie.
 • Zadanie z wykorzystaniem photoshopa: wstep do tworzenia kompozycji bitmapowych. Stworzenie prostej kompozycji / kolażu w Photoshopie.
 • Podstawy Indesigna. Omówienie programu i ćwiczenia. Omówienie filozofii pracy w pakiecie.
 • Zadanie z wykorzystaniem Indesigna: prosta kompozycja typograficzna "wizytówka". Stworzenie prostego układu typograficznego z wykorzystaniem pracy na stylach.

Czas trwania

Zajęcia prowadzone są w czwartki w godzinach: 17:00 - 20:00

Prelegenci

Kamil Urbańczyk- projektant, architekt wnętrz. Wykształcenie techniczne zdobywał w Zespole Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach. Następnie ukończył Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach uzyskując tytuł magistra sztuki. Nauczyciel akademicki na tejże uczelni prowadzący zajęcia związane z projektowaniem grafiki komputerowej 3D oraz 2D. Zafascynowany grafiką wektorową i modelowaniem 3D. Obecnie prowadzi także własną pracownię projektową.

Marta Frąckowiak- jest czynnym zawodowo grafikiem, ilustratorem, artystą i nauczycielem. Zajmuje się głównie grafiką cyfrową. Dodatkowo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym, prowadzi warsztaty, bierze udział w licznych wystawach i festiwalach. Jest inicjatorem i pomysłodawcą Międzynarodowego Triennale Grafiki w Cieszynie oraz międzynarodowego konkursu na małą formę graficzną Bajki robotów. Otrzymała: Wyróżnienie Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego za działalność artystyczną i kulturalną oraz Nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uhonorowana została także tytułem Doktoranta Roku 2020. Brała udział w ponad 90 wystawach m.in. w Polsce, Czechach, Ukrainie, Włoszech, Macedonii, Rumunii, Serbii, Egipcie, Meksyku, Holandii, Argentynie, Korei Południowej oraz Stanach Zjednoczonych.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Akademia Śląska

40-555 Katowice

Rolna 43

woj. śląskie

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

40-555 Katowice

Rolna 43

woj. śląskie

Rejestracja

kurs stacjonarny
za osobę
1 100
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
 • parking
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zapisy ON-LINE na kurs trwają do 24 lutego 2023 r.

Po zebraniu się grupy Organizator kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł. 

Kurs objęty jest dofinansowaniem ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) . Dofinansowanie może sięgać od 80% do 100% ceny usługi!

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Akademia Śląska
 • Ulica i nr: Rolna 43
 • Kod pocztowy: 40-555
 • Miejscowość: Katowice
 • Numer NIP: 6342513160

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Akademia Śląska
40-555 Katowice, Polska
Rolna 43
woj. śląskie
Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne Akademii Śląskiej to nowa, dynamicznie rozwijająca się jednostka szkoleniowa prowadząca profesjonalne kursy oraz studia podyplomowe, zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Oferujemy szeroki wachlarz spe...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!