Kurs kroju i szycia. Poziom podstawowy

O kursie

Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu kroju i szycia wyrobów odzieżowych oraz materiałów wykorzystywanych do ich konfekcjonowania. Uczestnicy zapoznają się również z podstawami konstrukcji wyrobów odzieżowych. Zajęcia mają formę warsztatową. Szkolenie jest elastyczne, dostosowane do potrzeb uczestników, tak aby każdy z nich odniósł jak największe korzyści.

Dlaczego warto wziąć udział?

Po zakończeniu kursu uczestnicy będą posiadali podstawową wiedzę z zakresu: BHP, przyborów krawieckich, materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich, budowy i sposobu użytkowania maszyn typu stebnówka i overlock. Każdy z uczestników pozna zasady zdejmowania miary, wykonania pomiarów dla konstrukcji szablonów spódnicy, opracowania konstrukcji spódnicy podstawowej, rozkrój elementów z materiałów zasadniczych i podszewki. Uczestnicy nabędą umiejętności do korzystania z gotowych form odzieży z żurnali krawieckich typu Burda, krojenie spódnicy, przygotowanie do pierwszej przymiarki. Nabędą kompetencje do sfastrygowania elementów i przygotowania do pierwszej miary, zszycia szwów, wszycia zamka uszycie podszewki i wszycia jej do spódnicy, wszycia i odszycia paska z dziurką, wykończenie spódnicy: podszycie dołu spódnicy, wszycie guzika i odprasowanie gotowej części odzieży

Kto powinien wziąć udział?

Kurs skierowany jest do wszystkich osób zamierzających rozpocząć swoją przygodę z szyciem, jak również do osób które chcą wzbogacić zdobytą wiedzę z zakresu technologii odzieży. Na kurs zapraszamy osoby pracujące w branży modowej takie jak: projektantów, stylistów mody, designerów mody, personal shopper, kierowników i pracowników sklepów z odzieżą. Kurs kierowany jest do osób początkujących chcących poszerzyć ofertę swojej firmy.

Program kursu

 • Podstawowe wiadomości z zakresu: BHP, omówienie przyborów krawieckich, dodatków i pasmanterii, rodzajów tkanin i budowy maszyn typu stebnówka i overlock.
 • Robienie formy spódnicy prostej wykorzystując gotowe formy odzieży z żurnali typu „ Burda”.
 • Krojenie spódnicy wraz z podszewką , fastrygowanie i przygotowanie do pierwszej miary.
 • Naniesienie poprawek na spódnicę , zszycie szwów, wszycie zamka.
 • Uszycie podszewki i wszycie jej do spódnicy.
 • Wszycie i odszycie paska z dziurką.
 • Wykończenie spódnicy: podszycie dołu spódnicy, wszycie guzika i odprasowanie gotowej części odzieży.

Czas trwania

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu we wtorki od 16:30 - 19:30; łączna liczba godzin kursu to 21 godz. zegarowych.

Prelegenci

Dr inż. Monika Bogusławska – Bączek jest absolwentem Politechniki Łódzkiej Filii w Bielsku – Białej. Prowadziła szereg wykładów na uczelniach zagranicznych, między innymi w Finlandii, w Hiszpanii, w Czechach, w Słowenii, w Turcji i na Litwie. W 2014 roku otrzymała II-ą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Projektów Badawczo – Rozwojowych w zakresie innowacyjnych wyrobów włókienniczo – odzieżowych, w Bursie w Turcji. Brała udział w szeregu konferencjach naukowych w kraju i zagranicą. W ramach swojej działalności naukowo – dydaktycznej zajmuje się zagadnieniami związanymi z konstrukcją i technologią odzieży, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów funkcjonalności i komfortu użytkowania.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

40-555 Katowice

Rolna 43

woj. śląskie

Rejestracja

Cena standardowa
600
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zapisy ON-LINE na kurs trwają do 04 lutego 2022 r.

Na wszystkie kursy w momencie rejestracji wymagana jest wpłata zaliczki w wys. 100 zł. Pozostała część opłaty za kurs wnoszona jest po otrzymaniu potwierdzenia ze strony organizatora o uruchomieniu kursu, nie później niż 5 dni przed rozpoczęciem pierwszych zajęć

Kurs objęty jest dofinansowaniem ze środków Bazy Usług Rozwojowych (BUR) oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) . Dofinansowanie może sięgać od 80% do 100% ceny usługi!

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Akademia Śląska
 • Ulica i nr: Rolna 43
 • Kod pocztowy: 40-555
 • Miejscowość: Katowice
 • Numer NIP: 6342513160

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Akademia Śląska
40-555 Katowice, Polska
Rolna 43
woj. śląskie
Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne Akademii Śląskiej to nowa, dynamicznie rozwijająca się jednostka szkoleniowa prowadząca profesjonalne kursy oraz studia podyplomowe, zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Oferujemy szeroki wachlarz spe...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!