Pracownik administracji samorządowej

O kursie

Nasz kraj modernizuje się praktycznie w każdej dziedzinie. Nie inaczej jest również w samorządach lokalnych.  Coraz większa świadomość społeczeństwa powoduje, iż urzędnicy powinni być partnerami dla mieszkańców w rozwiązywaniu ich podstawowych potrzeb. To m.in. od profesjonalizmu urzędników samorządowych zależy jakość życia mieszkańców w ich „małej ojczyźnie”. To samorządy odpowiadają za wykorzystanie środków unijnych dla dobra mieszkańców.  To urzędnicy są pomocą dla inwestorów w wyborze lokalizacji dla nowych przedsiębiorstw, kreując w ten sposób miejsca pracy. To urzędnicy samorządowi odpowiadają za ład i przestrzeganie prawa miejscowego, za organizacje oświaty i wychowania.

Te czynniki powodują, iż pracownik/ urzędnik administracyjny, chcąc sprostać stojącym przed nim zadaniom musi być profesjonalistą w swojej dziedzinie. Pracownik administracji samorządowej to osoba, która pracuje w urzędzie gminy, starostwie powiatowym, urzędzie marszałkowskim czy biurach i jednostkach podporządkowanych administracji samorządowej. Osoba na tym stanowisku musi posiadać niezbędną wiedzę z zakresu procedur administracyjnych i przepisów prawa administracyjnego. Zakres obowiązków jest bardzo duży i zależny od poszczególnych jednostek oraz istniejących w nich wydziałów.

Pracownik administracji samorządowej to kurs dzięki któremu poznasz od podstaw genezę samorządu terytorialnego, charakterystykę poszczególnych jego jednostek, zapoznasz się z etyką zawodową, KPA, instrukcją kancelaryjną, dowiesz się kto może pracować w urzędach i jakie powinien posiadać kwalifikacje i umiejętności, jakie są zasady naboru na stanowiska w urzędach. Omówione zostaną również tematy związane z informacją publiczną czy prawem zamówień publicznych.

Kurs przygotowujący do pracy Pracownik administracji samorządowej w urzędach gmin, miast czy powiatów.

 1. Zapoznaj się z podstawą genezy samorządu terytorialnego
 2. Naucz się pracować z instrukcją kancelaryjną
 3. Dowiedz się czym jest KPA i informacja publiczna

Zdobywaj wiedzę w dogodnym dla siebie czasie, bez uszczerbku na codziennych obowiązkach! Twoje nowe umiejętności potwierdzimy powszechnie uznawanymi dokumentami – certyfikatem i zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN

Cel kursu: zdobycie wiedzy niezbędnej w pracy w samorządzie terytorialnym.

Dlaczego warto wziąć udział?
 1. Poznasz od podstaw genezę samorządu terytorialnego, charakterystykę poszczególnych jego jednostek,
 2. Zapoznasz się z etyką zawodową, KPA, instrukcją kancelaryjną
 3. Uczysz się w dogodnym dla siebie czasie, z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do internetu wykorzystując do tego tylko swój komputer.
 4. Zdobywasz szansę na lepszą pracę, utrzymanie dotychczasowego stanowiska, a nawet możliwość awansu!
 5. Uaktualniasz i uatrakcyjniasz swoje CV
 6. Po zakończonym kursie otrzymujesz dokumenty w pełni honorowane zarówno w kraju jak i za granicą, dokładnie takie same jak po kursach stacjonarnych – zaświadczenie wydane na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych oraz imienny certyfikat.
Kto powinien wziąć udział?

Kurs Pracownik administracji samorządowej to obowiązkowa lektura dla wszystkich kandydatów do pracy w urzędach oraz przydatne podsumowanie fundamentalnej wiedzy z zakresu administracji. Do podjęcia pracy w tym zawodzie wymagane jest posiadanie minimum średniego wykształcenia .

Nasze kursy e-learningowe przeznaczone są dla osób mających ukończone 18 lat (pełnoletnich).

Kurs kształtuje umiejętności do zawodu Pracownik administracji samorządowej.

Program kursu

 1. Geneza samorządu terytorialnego
 2. Samorząd terytorialny w Polsce
 3. Gmina
 4. Urząd gminy
 5. Powiat
 6. Województwo
 7. Pracownik samorządowy
 8. Instrukcja kancelaryjna
 9. Kodeks Postępowania Administracyjnego
 10. Etyka pracownika samorządowego
 11. Informacja publiczna
 12. Finanse w samorządzie

Czas trwania

36 godzin

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Po zakończeniu procesu pełnej rejestracji oraz zaksięgowaniu wpłaty na koncie, użytkownik otrzymuje wiadomość za pośrednictwem poczty e-mail z danymi do logowania na platformie lub informacją o odblokowaniu dostępu do zamówionego kursu. Kursant realizuje naukę w dogodnym dla siebie czasie, przechodząc kolejno lekcje kursu/szkolenia aż do testu końcowego i zakończenia kursu w okresie maksymalnie 365 dni. Po zakończeniu kursu kursant traci dostęp do materiałów szkoleniowych przechodząc ze statusu KURSANT na status UCZESTNIK ZAKOŃCZONY. Po zakończeniu kursu nie ma możliwości ponownego wglądu w materiały szkoleniowe.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
191
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Firma Szkoleniowa MG-edu
44-300 Wodzisław Śląski
Czyżowicka
woj. śląskie
MG-edu oferuje kursy i szkolenia odbywające się w całości przez internet.
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

 • Rozpoczęcie kursu ma miejsce po złożeniu zamówienia, wypełnieniu formularza zgłoszeniowego oraz wpłacie należnej kwoty na konto lub poprzez system płatności internetowych.
 • Realizacja kursu rozpoczyna się najpóźniej w kolejnym dniu roboczym po złożeniu zamówienia i opłaceniu kursu utworzymy dla Ciebie indywidualne konto na platformie szkoleniowej naszej placówki. Informację o utworzonym koncie otrzymasz mailem. Po zalogowaniu w zakładce KURSY będziesz widzieć zamówione szkolenie. Po kliknięciu ROZPOCZNIJ KURS zobaczysz instrukcję jak poruszać się w kursie. Od tego momentu uczysz się w dogodnym dla siebie czasie i miejscu, przechodząc kolejno wszystkie lekcje. Ważne! Każdy kursant otrzymuje dostęp do materiałów do czasu zakończenia kursu, maksymalnie na okres 365 dni.
 • Forma nauki: na platformie szkoleniowej, prezentacje, filmy, ćwiczenia i zadania, testy, materiał szkoleniowy do pobrania.
 • Czas trwania kursu –  Rzeczywisty czas trwania oraz ukończenia szkolenia zależy przede wszystkim od Ciebie i Twojego zaangażowania. Wszystko dostosowujesz do swoich możliwości oraz obowiązków. Na ukończenie nauki masz maksymalnie 365 dni ale możesz zrobić to szybciej!
 • Wysyłka dokumentów – po zakończeniu kursu wyślemy do Ciebie zestaw dokumentów potwierdzających ukończenie kursu w języku polskim. Komplet dokumentów wysyłamy listem poleconym lub kurierem w zależności od formy wybranej podczas zakupu kursu, na adres podany w procesie rejestracji. Dodatkowo do wysyłki możesz zamówić certyfikat w języku angielskim.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Firma Szkoleniowa MG-edu
 • Ulica i nr: Czyżowicka
 • Kod pocztowy: 44-300
 • Miejscowość: Wodzisław Śląski
 • Numer NIP: 6391701720

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!