Kursy online, kursy z certyfikatem przez Internet oraz stacjonarne!

 • Znajdź kursy z certyfikatem online i stacjonarne oraz e-kursy
 • Poznaj prelegentów, program kursu oraz warunki uczestnictwa
 • Zgłoś się na kurs wypełniając formularz rejestracji online
 • Sprawdż też szkolenia online

Kursy, kursy online: 71

 • już od 1 490 zł
1 490 zł
 • już od 1 200 zł
1 200 zł
 • już od 2 150 zł
2 150 zł
 • już od 1 551 zł
1 551 zł
 • już od 390 zł
289 zł
 • już od 1 300 zł
1 300 zł
 • już od 2 490 zł
2 490 zł
 • już od 2 490 zł
2 490 zł
 • już od 700 zł
700 zł
 • już od 4 350 zł
4 350 zł
 • już od 4 350 zł
4 350 zł
 • już od 4 350 zł
4 350 zł
 • już od 650 zł
650 zł
 • już od 916 zł
916 zł
 • już od 1 211 zł
1 211 zł
Artykuł

Kursy online i stacjonarne, kursy z certyfikatem, ekursy internetowe!

Ostatnie miesiące przyniosły znaczące zmiany w wielu dziedzinach. Zmiany te nie ominęły również rynku organizatorów i wydawców kursów, którzy masowo przenieśli swoje kursy szkoleniowe do sieci Internet. Gdzie szukać kursów online oraz ekursów? Czym kierować się decydując się na udział w kursach stacjonarnych i online? Jakie są najpopularniejsze kursy online? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Rodzaje kursów szkoleniowych

Oferta rynkowa rozmaitego typu kursów jest bardzo szeroka. Możemy wyróżnić przynajmniej kilka różnych typów kursów. Ze względu na formę ich organizacji wyróżniamy między innymi:

 • Kursy stacjonarne – organizator takiego kursu wyznacza konkretne miejsce i termin realizacji kursu, a uczestnicy mogą zgłaszać swój udział, gdyż większość tego typu kursów ma charakter otwarty – oznacza to, że udział w nim biorą osoby z różnych organizacji, firm itp. Kursy stacjonarne odbywają się najczęściej w salach szkoleniowych, ale w przypadku kursówo zawodowych zajęcia prowadzone są w miejscu pracy bądź miejscu pozwalającym zasymulować miejsce pracy, np. na placu manewrowym bądź w magazynie, gdy jest to kurs obsługi wózka widłowego; na stanowisku pracy przy maszynie w przypadku kursów CNC itp.

 • Kursy online na żywo, kursy internetowe na żywo – kurs realizowany przez Internet z wyznaczoną konkretną datę odbycia się, a także godzinę rozpoczęcia i zakończenia zajęć, uczestnicy mogą pochodzić z jednej firmy bądź instytucji (wówczas mamy do czynienia z tzw. kursem zamkniętym) bądź różnych (tzw. kurs internetowy otwarty). Zajęcia odbywają się na platformie umożliwiającej prowadzenie zajęć na żywo, w czasie rzeczywistym. Pozwala to na interakcję pomiędzy uczestnikami kursu, a także zadawanie pytań i indywidualne oraz grupowe konsultacje z prowadzącym zajęcia. Podkategorią kursów online są certyfikowane kursy online, czyli takie, których ukończenie wiąże się z nabyciem oficjalnego certyfikatu. Kursy online określane są też często nazwami takimi jak: ekursy, e-kursy, kursy przez Internet, kursy w czasie rzeczywistym itp.

 • Kursy on-line w formule „on demand”, kursy internetowe, kursy e-learningowe – kurs taki, chociaż odbywa się przez sieć Internet nie ma wyznaczonych miejsca, terminów i godzin zajęć. Uczestnik po uzyskaniu dostępu do kursu (najczęściej poprzez rozmaite platformy e-learningowe) sam decyduje o czasie rozpoczęcia i zakończenia zajęć, najczęściej mogąc również zdecydować jak długo będą trwały zajęcia w danej sesji. Tego typu kursy dają bardzo dużą elastyczność czasową uczestnikowi, pozwalają również wracać do danej partii materiału tak często, jak tylko uczestnik zdecyduje. Ich istotnym ograniczeniem jest z reguły brak możliwości kontaktu z trenerem – chociaż niektórzy organizatorzy umożliwiają zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi od trenera poprzez czas bądź email. Nie jest to jednak kontakt bezpośredni i natychmiastowy.

Jaki typ kursu wybrać? Warto zastanowić się, który najlepiej odpowiada naszym możliwościom i potrzebom. Jeśli nasz dzień jest trudny do zaplanowania, dysponujemy ograniczonym czasem, wówczas warto skorzystać z kursu online on demand przez Internet. Jeśli natomiast zależy nam na kontakcie z trenerem, możliwości zadawania pytań, uzyskania instruktażu, powinniśmy zdecydować się na kurs online na żywo bądź ofertę kursów szkoleniowych stacjonarnych. Im większej wprawy praktycznej wymaga dane zagadnienie, tym częściej powinniśmy się decydować na kurs stacjonarny.

Gdzie szukać sprawdzonych kursów online i stacjonarnych?

Bazę kursów, zarówno tych organizowanych przez Internet (ekursy), jak i stacjonarnych możesz znaleźć powyżej. Strefa kursów zawiera kursy i e-kursy od organizatorów w całej Polsce i prezentuje informacje o terminie i miejscu ich organizacji, programie zajęć, sylwetki i życiorysy prelegentów i prowadzących zajęcia, a także szczegółowe informacje o cenie. Warto również zapoznać się z ofertą szkoleń, która jest równie bogata jak w przypadku kursów internetowych i stacjonarnych.

Duża część kursów stacjonarnych organizowana jest w dużych miastach. Prym wiedzie oczywiście Warszawa, ale szeroką ofertę kursów znajdziemy też w następujących miastach: Katowice, Wrocław, Kraków, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Rzeszów, Łódź oraz Gdańsk. Kursy szkoleniowe dostępne są oczywiście również w mniejszych miastach, jednakże wybór może być ograniczony.

W naszej bazie można znaleść między innymi:

 • kursy stacjonarne, zarówno te z certyfikatem, jak i standardowe,
 • certyfikowane kursy online, kursy przez Internet,
 • akredytowane e-kursy, ekursy internetowe oraz kursy e-learning on-line,
 • kursy szkoleniowe, zarówno internetowe, jak i tradycyjne.
Czym kierować się wybierając konkretny kurs online lub stacjonarny?

Zanim przystąpimy do wyboru konkretnego kursu warto poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie własnych potrzeb szkoleniowych. Musimy zastanowić się jakie mamy oczekiwania względem kursu, czego chcemy się nauczyć, czy jest to wiedza teoretyczna czy praktyczna. Koniecznie powinniśmy się również zastanowić nad preferowanym stylem uczenia się – niektórym z nas wystarczą wykłady, prezentacje czy pokazy slajdów na dany temat, inni z nas potrzebują przećwiczyć dane zagadnienie, aby zapamiętać najważniejsze kwestie i zyskać umiejętność wykorzystania wiedzy w praktyce.

Wybierając konkretny kurs – nie ważne czy online czy stacjonarny – warto porównywać oferty od różnych organizatorów. Pomaga to ocenić na ile dany kurs spełnia nasze potrzeby pod względem programu, ale także jakim budżetem musimy dysponować, aby wziąć w nim udział. Istotne jest uświadomienie sobie istnienia znacznych różnic w cenach poszczególnych ofert – ten sam bądź podobny kurs może różnić się w cenie nawet o kilkaset procent w zależności od autora.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru? Przede wszystkim na program zajęć, na ile pokrywa on zakresem tematy, których chcemy się nauczyć. Warto jednak poświęcić czas również na zapoznanie z trenerem – jego doświadczeniem praktycznym, ale też doświadczeniem w prowadzeniu zajęć. Powinniśmy również zwrócić uwagę czy kurs kończy się nabyciem uprawnień zawodowych bądź egzaminem i jest potwierdzony stosownym certyfikatem. Kursy certyfikowane są cenione przez wielu pracodawców, potwierdzają one posiadanie określonych umiejętności.

Jakie są najpopularniejsze kursy online i kursy stacjonarne?

Analiza zgłoszeń w serwisie Eventis.pl oraz wyszukiwań w wyszukiwarce Google pokazuje, że najpopularniejsze w Polsce kursy oraz ekursy to:

Kursy online z certyfikatem

Decydując się na udział w kursie online warto zwrócić uwagę, czy pozwala on uzyskać certyfikat bądź zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu i zdobytą wiedzę. Dla wielu osób możliwość uzyskania certyfikatu jest jednym z kluczowych kryteriów, które biorą pod uwagę w trakcie poszukiwań kursu online. W portalu Eventis.pl możemy sprawdzić, który kurs uprawnia do uzyskania certyfikatu. Na liście kursów zostały one oznaczone ikoną pucharu:

Oznaczenie certyfikatu


Po wejściu na dany kurs możemy też często podejrzeć wzór wystawianego certyfikatu:

Podgląd certyfikatu

Jakie rodzaje kursów certyfikowanych znajdziemy na rynku?

 • Kursy online z certyfikatem organizatora – wzięcie udziału w kursie przez Internet kończy się uzyskaniem certyfikatu wystawionego przez organizatora kursu. W zależności od renomy organizatora certyfikat taki może być pomocny w trakcie poszukiwania pracy bądź starań o awans zawodowy. Istotne jest, aby wybierać kursy od sprawdzonych, doświadczonych organizatorów.

 • Kursy online z certyfikatem oficjalnej instytucji certyfikującej – są to przede wszystkim kursy realizowane zgodnie z odgórnie ustalonym programem zajęć przez zewnętrzną firmę certyfikującą. Przykładami tego typu kursów są np. kursy z zarządzania projektami, które pozwalają uzyskać certyfikat Project Management Institute bądź też kursy z rachunkowości pozwalające uzyskać certyfikat ACCA.

 • Kursy online z zaświadczeniem MEN – są to kursy, których ukończenie pozwala uzyskać zaświadczenie zgodne z § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych. Kursy tego typu organizowane są przez publiczne i niepubliczne placówki oświatowe, które muszą być wpisane do rejestru placówek oświatowych. Po spełnieniu tych wymogą mają one możliwość wystawiana zaświadczeń zgodnych ze wzorem MEN.

 • Kursy online kończące się egzaminem, który uprawnia do uzyskania certyfikatu – wiele kursów oferuje certyfikat pod warunkiem wzięcia udziału w egzaminie następującym po kursie i uzyskaniu wystarczającej liczby punktów. Tego typu certyfikaty stanowią doskonałe potwierdzenie posiadanej wiedzy, gdyż och uzyskanie wymaga nie tylko wzięcia udziału w kursie, ale też zaliczenie egzaminu.

Strefa kursów dostępna powyżej zawiera informacje o certyfikatach dostępnych w przypadku ukończenia danego kursu lub e-kursu.

Darmowe kursy online z certyfikatem, bezpłatne certyfikowane kursy online

W Internecie możemy znaleźć też cały szereg darmowych kursów online dla pracujących i poszukujących pracy pozwalających uzyskać certyfikat. Należy jednak zwrócić uwagę, że często darmowy jest jedynie udział w kursie, a uzyskanie certyfikatu możliwe jest po wniesieniu dodatkowej opłaty. Darmowe kursy online z certyfikatem oferowane są przez coraz większą liczbę organizacji i podmiotów edukacyjnych, jednakże rzadko są to kursy w czasie rzeczywistym. Najpopularniejsze serwisy oferujące darmowe kursy z możliwością uzyskania certyfikatu (całkowicie bezpłatnie lub za dodatkową opłatą) to między innymi:

 • Akademia PARP, w której dostępnych jest kilkadziesiąt kursów w tematach takich jak prowadzenie działalności gospodarczej i zakładanie firmy, finanse i podatki, ochrona danych osobowych czy też rozwój kompetencji osobistych.
 • Navoica, czyli polska platforma oferująca kursy typu MOOC. W ofercie znajdziemy kilkadziesiąt pozycji przygotowanych przez polskie uczelnie i szkoły wyższe. Dominują tematy związane z nowymi technologiami, IT i programowaniem, ale na platformie e-learning znajdziemy też kursy językowe czy też na tematy społeczne.
 • Google Sklillshop – platforma oferuje przede wszystkim szkolenia i kursy Google, czyli dotyczące rozmaitych narzędzi oferowanych przez internetowego giganta. Platforma pozwala zdobyć wiedzę na przykład o funkcjonowaniu programu Google Ads czy też prowadzeniu analityki internetowej z użyciem Google Analytics.
 • Coursera – międzynarodowa platforma oferująca kursy online głównie w języku angielskim. W katalogu znajdują się kursy dotyczące biznesu, IT i technologii, programowania, rozwoju osobistego czy też języków obcych. Zaletą platformy jest fakt, że kursy przygotowywane są przez renomowane uczelnie oraz wielkie firmy technologiczne, co pomaga w zapewnieniu wysokiej jakości. Wygenerowanie certyfikatu możliwe jest po ukończeniu całego kursu oraz wniesieniu opłaty za certyfikat.

Życzymy szybkiego odnalezienia dobrego kursu i satysfakcji ze zdobytych umiejętności!

Kursy online i stacjonarne, kursy z certyfikatem, ekursy internetowe!
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Kursy online

Dowiedz się jak działa nasza internetowa baza kursów stacjonarnych i online (online oraz e-learning)!
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

Skorzystaj z naszej bazy kursów online, w której staraliśmy się zgromadzić najpopularniejsze kursy, zarówno realizowane stacjonarnie w całej Polsce, jak i kursy online. Wszystkie kursy w bazie posiadają informacje czy dany kurs pozwala uzyskać certyfikat lub zaświadczenie ukończenia kursu.

Dzięki zebraniu kursów organizowanych przez setki organizatorów w jednym miejscu możesz szybciej znaleźć kurs spełniający twoje potrzeby, a także porównać jego program i ceny z innymi ofertami.

W bazie znajdziesz sprawdzone certyfikowane kursy online, kursy internetowe realizowane na żywo, kursy on-line multimedialne, kursy szkoleniowe przez Internet, kursy stacjonarne oraz ekursy online, weekendowe i mailowe.

To nic trudnego, po wybraniu kursu wypełnij formularz rejestracji dostępny na jego stronie. Po otrzymaniu zgłoszenia organizator skontaktuje się z Tobą, aby przyjąć płatność i przekazać wszystkie informacje organizacyjne, w tym dostęp do kursu realizowanego online bądź wskaże miejsce realizacji kursu stacjonarnego.

Korzystanie z serwisu oraz rejestracja na kursy przez Eventis.pl są całkowicie bezpłatne. Płacisz tylko cenę kursu określoną na jego stronie.

W ofercie mamy zarówno darmowe kursy online, jak i odpłatne kursy na niemalże każdy temat. Ceny kursów płatnych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a w przypadku wyspecjalizowanych eksperckich kursów mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Serwis umożliwia wyszukiwanie kursów po cenach, zniżkach oraz dostępności dofinansowania.

Sprawdź zasady dodawania kursów do bazy w zakładce Nasza oferta lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy. Wypełnij formularz rejestracji konta w serwisie i samodzielnie umieszczaj organizowane kursy w serwisie, również za darmo
w podstawowym pakiecie. Zapraszamy do współpracy!
Bądź na bieżąco

Ostatnie artykuły, poradniki oraz newsy

eKursy – czy to dobry pomysł na prezent? Jak wybrać odpowiedni
25 stycznia 2024
eKursy – czy to dobry pomysł na prezent? Jak wybrać odpowiedni

W erze cyfrowej, gdzie technologia jest nieodłącznym elementem naszego życia, e-kursy zyskują na popularności jako innowacyjna forma edukacji. Warto dowiedzieć się o nich więcej.

Czytaj więcej
Jakie kursy warto zrobić? Najbardziej opłacalne i wartościowe kursy.
29 czerwca 2022
Jakie kursy warto zrobić? Najbardziej opłacalne i wartościowe kursy.

Dowiedz się jakie kursy warto zrobić i po jakich kursach jest praca? Poznaj ciekawe oraz najbardziej wartościowe i opłacalne kursy zawodowe, biznesowe i specjalistyczne.

Czytaj więcej
Rodzaje szkoleń: poznaj rodzaje, typy i formy szkoleń
10 lutego 2022
Rodzaje szkoleń: poznaj rodzaje, typy i formy szkoleń

Zastanawiasz się jakie są rodzaje szkoleń i jaki rodzaj szkolenia warto wybrać? Sprawdź nasz krótki przegląd poświęcony różnym rodzajom szkoleń.

Czytaj więcej
Jaka stawka VAT na szkolenia, kursy i usługi szkoleniowe?
30 marca 2021
Jaka stawka VAT na szkolenia, kursy i usługi szkoleniowe?

Zastanawiasz się jaką stawką VAT powinno być objęte szkolenie, kurs bądź inna usługa szkoleniowa? Dowiedz się jak wygląda opodatkowanie szkoleń podatkiem VAT i kiedy można korzystać ze zwolnienia z VAT w szkoleniach.

Czytaj więcej
Kurs, kurs internetowy, kurs online

Zapisz się i otrzymuj raz w tygodniu powiadomienia mailowe o nowych kursach dodanych na stronie!