Szkolenia kadry i płace z całej Polski!

 • Poznaj terminy zbliżających się szkoleń i kursów kadrowo-płacowych
 • Porównaj program szkoleń i kursów, ich ceny oraz prelegentów
 • Wybierz szkolenie KP dla siebie i zgłoś się na nie online!
 • Poznaj terminy zbliżających się szkoleń i kursów kadrowo-płacowych
 • Porównaj program szkoleń i kursów, ich ceny oraz prelegentów
 • Wybierz szkolenie KP dla siebie i zgłoś się na nie online!
szkolenia kadry-płace
Przewiń stronę

Szkolenia kadry i płace: 34

 • -, 27 stycznia - 27 lutego 2021
 • Online, 26 - 27 października 2020
 • już od 1460 PLN
już od 1460 PLN
 • Warszawa, 19 września - 8 listopada 2020
 • już od 2890 PLN
już od 2890 PLN
 • Warszawa, 26 października 2015
 • już od 590 PLN
już od 590 PLN
Artykuł

Kompendium wiedzy o kadrach i płacach w 2021 roku

Sprawy związane z kadrami i płacami należą do najważniejszych obowiązków pracodawcy. Bardzo ważne, by trzymać rękę na pulsie w zakresie zmian w prawie dotyczących tych zagadnień i odpowiednio dostosowywać firmowe procedury. Sprawdź, jak zmienią się kadry i płace w najbliższym czasie – przedstawiamy krótkie kompendium o nowych obowiązkach i przepisach na 2021 rok.

Czym są kadry i płace?

Kadry i płace to dział firmy odpowiedzialny za wszelkie zagadnienia związane z pracownikami. W większych firmach może to być rozbudowana jednostka organizacyjna, w mniejszych często wystarczy jedna osoba pełniąca funkcję kadrowego lub kadrowej. Istnieje również możliwość skorzystania z obsługi kadrowo-płacowej na zasadzie outsourcingu – najczęściej w połączeniu z usługami rachunkowymi.

Dział kadr i płac zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z zatrudnieniem, przygotowuje umowy, prowadzi dokumentację pracowników, kieruje ich na badania lekarskie i szkolenia BHP. Prowadzi dokumentację i komunikuje się z ZUS i urzędem skarbowym. Zajmuje się rozliczaniem i wypłatą wynagrodzeń, kwestiami związanymi z urlopami oraz zwolnieniami. Czuwa również nad tym, by wszelkie działania firmy w tym zakresie były zgodne z prawem. Dlatego pracownicy działów kadr i płac muszą stale monitorować wszelkie zmiany i zapoznawać się z nowymi przepisami, by móc je wdrożyć, gdy tylko wejdą w życie.
 

Kadry i płace w 2021 roku – co zmieni się w najbliższym czasie?

Przełom 2020 i 2021 roku to całkiem spore zmiany w kadrach i płacach. O czym muszą pamiętać osoby odpowiedzialne za te kwestie?

 • Zmiana stawki minimalnego wynagrodzenia za pracę – zostaje ona podniesiona wraz 1 stycznia 2021 do 2800 zł brutto. Zwiększa się też minimalna stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych – na 18,30 zł brutto.
 • Wzrost kwoty dodatku za pracę w nocy – dodatek nadal będzie wynosił 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę. W związku jednak z podniesieniem kwoty minimalnego wynagrodzenia również on nieznacznie wzrośnie.
 • Obowiązek zgłoszenia do ZUS każdej umowy o dzieło – w terminie 7 dni od jej zawarcia. Wyłączone są jedynie umowy „własne”, czyli zawarte z własnym pracownikiem lub wykonywane na rzecz własnego pracodawcy, które są oskładkowane.

To tylko najważniejsze zmiany, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę już od 1 stycznia. Rząd szykuje jednak jeszcze więcej nowych przepisów. Dużo mówi się o stworzeniu zupełnie nowego kodeksu pracy, a wraz z nim wiele rzeczy może ulec zmianie – np. wymiar i sposób wyliczania urlopów. Planowane jest też wdrożenie jednolitego urlopu ojcowskiego zgodnie z przepisami uchwalonymi przez Parlament Europejski. Ponadto prowadzi się intensywne prace nad uchwaleniem prawa regulującego pracę zdalną, w szczególności podczas przebywania na kwarantannie. Potrzeba w tym zakresie jest paląca, dlatego zmiany zapewne zostaną wprowadzone już niedługo.
 

Szkolenia dla działów kadr i płac

Szkolenia kadrowo-płacowe mogą być jednym z najefektywniejszych sposobów zapoznawania się ze zmianami w prawie pracy dotyczącymi wynagradzania pracowników oraz administracji kadrowo-płacowej. Pozwalają one nie tylko zapoznać się ze zmianami w prawie, ale również pozyskać praktyczną wiedzę jak zmiany te wpływają na działalność przedsiębiorstwa, jak je interpretować i wdrażać w praktyce. Szkolenia pozwalają również na indywidualne konsultacje z prowadzącymi i uzyskanie wsparcia w niestandardowych i niecodziennych sytuacjach związanych z kadrami i płacami.


Z roku na rok oferta kursów z kadr i płac poszerza się, a od czasu epidemii koronawirusa wiele z nich dostępnych jest w formie szkoleń online, co znacznie zwiększa ich dostępność. Szkolenia organizowane online posiadają często atrakcyjniejszą cenę niż typowe szkolenia stacjonarne oraz szkolenia wyjazdowe (zobacz listę szkoleń wyjazdowych w Zakopanem), pozwalające połączyć przyjemne z pożytecznym.

Kompendium wiedzy o kadrach i płacach w 2021 roku