Znajdź kurs kadry i płace, szkolenie kadry i płace, szkolenie kadrowe i płacowe

 • Sprawdź nadchodzące szkolenia kadry i płace, kursy kadry i płace online
 • Poznaj program zajęć, ceny i zapisz się na szkolenie lub kurs przez Internet!
Rozwiń Jesteś specjalistą ds. kadr i płac? A może chcesz rozpocząć pracę w dziale kadr i płac? Sprawdź największą w Polsce bazę ofert edukacyjnych dla kadr i płac, w której znajdziesz kurs kadry i płace online, stacjonarne szkolenia kadry i płace (Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Łódź, Katowice, Zakopane, Lublin...), kurs specjalista ds. kadr i płac, szkolenie kadrowe, szkolenie płacowe, szkolenie wynagrodzenia itp. W bazie sprawdzisz terminy kursów i szkoleń, program zajęć, sylwetki prowadzących oraz ceny. Na wybrany przez siebie kurs kadry i płace lub szkolenie zapiszesz się przez bezpłatne formularze rejestracji! Zwiń

szkolenia kadry i płace

Szkolenia kadry i płace: 52

 • już od 2 290 zł
2 290 zł
 • już od 1 690 zł
1 690 zł
 • już od 434 zł
434 zł
 • już od 500 zł
500 zł
 • już od 611 zł
611 zł
 • już od 228 zł
228 zł
 • już od 590 zł
590 zł
 • już od 690 zł
690 zł
 • już od 1 154 zł
1 154 zł
 • już od 580 zł
580 zł
 • już od 1 390 zł
1 390 zł
Artykuł

Poznaj szkolenia kadry i płace, kurs kadr i płac, kurs specjalista ds. kadr i płac...

Sprawy związane z kadrami i płacami należą do najważniejszych obowiązków pracodawcy. Bardzo ważne, by trzymać rękę na pulsie w zakresie zmian w prawie dotyczących tych zagadnień i odpowiednio dostosowywać firmowe procedury, zwłaszcza że zmiany w zakresie kadr i płac zachodzą wyjątkowo często. Sprawdź, jak szkolenia kadry i płace mogą pomóc Ci w dotrzymaniu kroku zmianom w prawie. Poznaj również kurs kadry i płace oraz kurs specjalista ds. kadr i płac, które pomogą Ci przygotować się do pracy w dziale kadr i płac!

Spis treści:

 1. Kadry i płace
 2. Zmiany w kadrach i płacach
 3. Szkolenia kadry i płace, szkolenia kadrowe
 4. Kurs kadry i płace, kurs specjalista ds. kadr i płac
 5. Gdzie znaleźć sprawdzone szkolenie kadry i płace?
 6. Ile kosztuje szkolenie kadry i płace lub kurs kadrowo płacowy?
Kadry i płace

Czym są kadry i płace? Kadry i płace to dział firmy odpowiedzialny za wszelkie zagadnienia związane z pracownikami. W większych firmach może to być rozbudowana jednostka organizacyjna, w mniejszych często wystarczy jedna osoba pełniąca funkcję kadrowego lub kadrowej bądź też specjalista ds. kadr i płac. Istnieje również możliwość skorzystania z obsługi kadrowo-płacowej na zasadzie outsourcingu – najczęściej w połączeniu z usługami rachunkowymi.

Czym zajmuje się dział kadri płac? Dział kadr i płac zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z zatrudnieniem pracowników, przygotowuje umowy, prowadzi dokumentację pracownczą, kieruje pracowników na badania lekarskie i szkolenia BHP. Prowadzi dokumentację ubezpieczeniową i podatkową oraz komunikuje się z ZUS i urzędem skarbowym. Zajmuje się rozliczaniem i wypłatą wynagrodzeń, kwestiami związanymi z rozliczaniem urlopów oraz zwolnieniami. Czuwa również nad tym, by wszelkie działania firmy w tym zakresie były zgodne z prawem. Dlatego pracownicy działów kadr i płac muszą stale monitorować wszelkie zmiany i zapoznawać się z nowymi przepisami, by móc je wdrożyć, gdy tylko wejdą w życie.

Zmiany w kadrach i płacach

Kadry i płace to jeden z obszarów podlegających najczęstszym zmianom w prawie. Ostatnie miesiące są wyjątkowo obfite w zmiany przepisów prawa pracy, a jednocześnie na ich wdrożenie pozostaje niewiele czasu. Najczęściej zmieniane obszary kadr i płac to między innymi te dotyczące zmiany stawki minimalnego wynagrodzenia za pracę, zmiany w zakresie podlegania ubezpieczeniom społecznym i obowiązkowej rejestracji umów w ZUS, zmiany w zakresie dodatków i uprawnień za pracę w nadgodzinach oraz w nocy oraz zmiany podatkowe, wprowadzane m.in. przez Polski Ład. To oczywiście tylko naczęściej zmieniające się obszary, a w planach rządu jest jeszcze więcej nowych przepisów. Dużo mówi się o stworzeniu zupełnie nowego kodeksu pracy, a wraz z nim wiele rzeczy może ulec zmianie – np. wymiar i sposób wyliczania urlopów. Planowane jest też wdrożenie jednolitego urlopu ojcowskiego zgodnie z przepisami uchwalonymi przez Parlament Europejski. Ponadto prowadzi się intensywne prace nad uchwaleniem prawa regulującego pracę zdalną, w szczególności podczas przebywania na kwarantannie. Potrzeba w tym zakresie jest paląca, dlatego zmiany zapewne zostaną wprowadzone już niedługo.

Szkolenia kadry i płace, szkolenia kadrowe

Szkolenia kadry i płace mogą być jednym z najefektywniejszych sposobów zapoznawania się ze zmianami w prawie pracy dotyczącymi wynagradzania pracowników oraz administracji kadrowo-płacowej. Pozwalają one nie tylko zapoznać się ze zmianami w prawie, ale również pozyskać praktyczną wiedzę jak zmiany te wpływają na działalność przedsiębiorstwa, jak je interpretować i wdrażać w praktyce. Szkolenia pozwalają również na indywidualne konsultacje z prowadzącymi i uzyskanie wsparcia w niestandardowych i niecodziennych sytuacjach związanych z kadrami i płacami. Szkolenie kadry i płace znajdziemy zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, co sprawia że bez względu na miejsce zamieszkania czy zatrudnienia mamy dostęp do najświeższej wiedzy w tym obszarze.

Najważniejsze zagadnienia poruszane w trakcie szkolenia wynagrodzenia i płace:

 • podstawy prawne ustalania wynagrodzenia za pracę,
 • terminy, dokumentowanie i tryb wypłaty wynagrodzenia za pracę,
 • ostatnie zmiany przepisów w zakresie prawa pracy,
 • podstawowe zasady kalkulacji wynagrodzeń,
 • obowiązki zakładu pracy wobec ZUS,
 • obowiązki pracodawców wobec organów egzekucyjnych,
 • rozliczanie dodatkowych świadczeń dla pracowników,
 • rozliczanie umów cywilnoprawnych,
 • rozliczanie urlopów i ekwiwalenty pieniężne,
 • rozliczanie premii i nagród oraz dodatków jubileuszowych,
 • minimalne wynagrodzenie za pracę,
 • wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca,
 • zasady obliczania odpraw i odszkodowań przysługujących ze stosunku pracy,
 • zasady rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych,
 • zasady dokonywania potraceń obowiązkowych i dobrowolnych,
 • korekty list płac i dokumentów rozliczeniowych.
Kurs kadry i płace, kurs specjalista ds. kadr i płac

Osoby dopiero planujące podjęcie zatrudnienia w dziale kadr i płac i zostanie specjalistą ds. kadr i płac rozważyć powinny zawodowy kurs kadry i płace od A do Z oraz kurs Specjalista ds. Wynagrodzeń lub Specjalista ds. Kadr. Kurs kadry i płace od podstaw pozwala poznać zakres odpowiedzialności działów kadrowo płacowych i przygotować się do codziennego wypełniania obowiązków z zakresu administracji kadrami i płacami. Zadaniem kursu jest przygotować uczestnika do podjęcia samodzielnej pracy w dziale kadrowo-płacowym, dlatego też zagadnienia naliczania wynagrodzeń i administacji kadrowej i płacowej omawiane są w jego trakcie od podstaw, aż po zaawansowane zagadnienia. Kurs kadry i płace realizowany może być online lub stacjonarnie, a jego pozytywne ukończenie wiąże się z uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabyte umiejętności. Możliwe jest uzyskanie dwóch certyfikatów: Specjalista ds. wynagrodzeń (kod zawodu: 242310) oraz Specjalista ds. kadr (kod zawodu: 242307). Warunkiem uzyskania certyfikatu jest udział w kursie oraz przystąpienie do egzaminu końcowego i zaliczenie go z pozytywnym wynikiem. Certyfikacja zawodowa prowadzona jest w oparciu o regulacje prawne wprowadzone na podstawie rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania.

Gdzie znaleźć sprawdzone szkolenie kadry i płace?

Przez wiele lat szkolenia kadry i płace organizowane były przede wszystkim stacjonarnie. Prym w tym względzie wiodą miasta takie jak Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław, Lublin, Białystok, Gdańsk, Rzeszów, Szczecin czy Opole. Z roku na rok jednak coraz więcej kursów kadry i płace dostępnych jest w formie zdalnej - zarówno jako szkolenia kadry i płace prowadzone na żywo, jak też jako kursy kadr i płac w postaci e-learningu, co znacznie zwiększa dostępność do wiedzy w tym obszarze. Rynek oferuje również weekendowe kursy kadry i płace oraz wyjazdowe szkolenia kadrowe i płacowe, realizowane w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach (np. Zakopane, Karpacz, Kołobrzeg), co pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym.

Ile kosztuje szkolenie kadry i płace lub kurs kadrowo płacowy?

Wybrane kursy kadry i płace są dofinansowane z Unii Europejskiej co znacząco obniża ich cenę dla użytkownika końcowego. Ceny kursów kadry i płace realizowanych zdalnie, w formule kursów multimedialnych oraz e-learning są bardzo atrakcyjne, często znajdziemy kursy w cenie już od kilkudziesięciu złotych. Z wyższą inwestycją wiąże się wzięcie udziału w szkoleniu online kadry i płace realizowanym na żywo oraz w typowych szkoleniach i warsztatach stacjonarnych, realizowanych w sali szkoleniowej. Mają one jednak również najwyższą efektywność, stwarzają doskonałą okazję nie tylko do poznania materiału szkolenia, ale też uczenia się z doświadczeń innych uczestników warsztatu. Co ważne, dają możliwość nawiązania kontaktów zawodowych i budowania sieci zawodowej, która sprzyja zapoznawaniu się z najnowszymi trendami, praktyką w obszarze kadr i płac oraz narzędziami mogącymi usprawnić ten obszar działania przedsiębiorstwa.

Przykładowe popularne szkolenia wynagrodzenia i kursy kadrowo-płacowe:

 • Kadry i płace - naliczanie wynagrodzeń od A do Z w praktyce
 • Specjalista ds. kadr i płac, specjalista ds. kadrowo-płacowych
 • Weekendowy kurs dla zaawansowanych na certyfikowanego specjalistę z zakresu kadr i płac
 • Obowiązki kadrowo-płacowe jednostek sektora finansów publicznych
 • Akademia kadr i płac od podstaw - szkolenie certyfikowane
 • Systemy kadrowo-płacowe: Symfonia, Płatnik...
 • Intensywny kurs kadrowo-płacowy z zaświadczeniem MEN
 • Kurs z certyfikatem Specjalista ds. Wynagrodzeń
 • Kurs z certyfikatem Specjalista ds. Kadr
Poznaj szkolenia kadry i płace, kurs kadr i płac, kurs specjalista ds. kadr i płac...
kadry i płace kurs, Kadry i płace szkolenie

Otrzymuj powiadomienia, gdy w bazie pojawi się nowy kurs kadry i płace, szkolenie kadrowe bądź płacowe.