Kadry i płace: szkolenia, kursy i warsztaty kadry i płace!

 • Poznaj terminy zbliżających się szkoleń i kursów kadrowo-płacowych
 • Porównaj program szkoleń i kursów, ich ceny oraz prelegentów
 • Wybierz szkolenie KP dla siebie i zgłoś się na nie online!
szkolenia kadry-płace

Szkolenia kadry i płace: 76

Artykuł

Kompendium wiedzy o kadrach i płacach: szkolenia, kursy i warsztaty kadrowo-płacowe

Sprawy związane z kadrami i płacami należą do najważniejszych obowiązków pracodawcy. Bardzo ważne, by trzymać rękę na pulsie w zakresie zmian w prawie dotyczących tych zagadnień i odpowiednio dostosowywać firmowe procedury. Sprawdź, jak poprzez profesjonalne szkolenia kadrowo-płacowe, a także kursy i warsztaty "Kadry i Płace" zapewnić pracownikom działów kadr i płac dostęp do sprawdzonej wiedzy!

Czym są kadry i płace?

Kadry i płace to dział firmy odpowiedzialny za wszelkie zagadnienia związane z pracownikami. W większych firmach może to być rozbudowana jednostka organizacyjna, w mniejszych często wystarczy jedna osoba pełniąca funkcję kadrowego lub kadrowej. Istnieje również możliwość skorzystania z obsługi kadrowo-płacowej na zasadzie outsourcingu – najczęściej w połączeniu z usługami rachunkowymi.

Dział kadr i płac zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z zatrudnieniem, przygotowuje umowy, prowadzi dokumentację pracowników, kieruje ich na badania lekarskie i szkolenia BHP. Prowadzi dokumentację i komunikuje się z ZUS i urzędem skarbowym. Zajmuje się rozliczaniem i wypłatą wynagrodzeń, kwestiami związanymi z urlopami oraz zwolnieniami. Czuwa również nad tym, by wszelkie działania firmy w tym zakresie były zgodne z prawem. Dlatego pracownicy działów kadr i płac muszą stale monitorować wszelkie zmiany i zapoznawać się z nowymi przepisami, by móc je wdrożyć, gdy tylko wejdą w życie.

Kadry i płace w 2021 roku – co zmieni się w najbliższym czasie?

Ostarnie miesiące to całkiem spore zmiany w kadrach i płacach. O czym muszą pamiętać osoby odpowiedzialne za te kwestie?

 • Zmiana stawki minimalnego wynagrodzenia za pracę – zostaje ona podniesiona wraz 1 stycznia 2021 do 2800 zł brutto. Zwiększa się też minimalna stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych – na 18,30 zł brutto.
 • Wzrost kwoty dodatku za pracę w nocy – dodatek nadal będzie wynosił 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę. W związku jednak z podniesieniem kwoty minimalnego wynagrodzenia również on nieznacznie wzrośnie.
 • Obowiązek zgłoszenia do ZUS każdej umowy o dzieło – w terminie 7 dni od jej zawarcia. Wyłączone są jedynie umowy „własne”, czyli zawarte z własnym pracownikiem lub wykonywane na rzecz własnego pracodawcy, które są oskładkowane.

To tylko najważniejsze zmiany, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę już od 1 stycznia. Rząd szykuje jednak jeszcze więcej nowych przepisów. Dużo mówi się o stworzeniu zupełnie nowego kodeksu pracy, a wraz z nim wiele rzeczy może ulec zmianie – np. wymiar i sposób wyliczania urlopów. Planowane jest też wdrożenie jednolitego urlopu ojcowskiego zgodnie z przepisami uchwalonymi przez Parlament Europejski. Ponadto prowadzi się intensywne prace nad uchwaleniem prawa regulującego pracę zdalną, w szczególności podczas przebywania na kwarantannie. Potrzeba w tym zakresie jest paląca, dlatego zmiany zapewne zostaną wprowadzone już niedługo.

Szkolenia dla działów kadr i płac, kursy kadrowo-płacowe

Szkolenia kadrowo-płacowe mogą być jednym z najefektywniejszych sposobów zapoznawania się ze zmianami w prawie pracy dotyczącymi wynagradzania pracowników oraz administracji kadrowo-płacowej. Pozwalają one nie tylko zapoznać się ze zmianami w prawie, ale również pozyskać praktyczną wiedzę jak zmiany te wpływają na działalność przedsiębiorstwa, jak je interpretować i wdrażać w praktyce. Szkolenia pozwalają również na indywidualne konsultacje z prowadzącymi i uzyskanie wsparcia w niestandardowych i niecodziennych sytuacjach związanych z kadrami i płacami.

Gdzie szukać szkoleń Kadry-Płace?

Z roku na rok oferta kursów z kadr i płac poszerza się, a od czasu epidemii koronawirusa wiele z nich dostępnych jest w formie szkoleń online, co znacznie zwiększa ich dostępność. Szkolenia organizowane online posiadają często atrakcyjniejszą cenę niż typowe szkolenia stacjonarne oraz szkolenia wyjazdowe (zobacz listę szkoleń wyjazdowych w Zakopanem), pozwalające połączyć przyjemne z pożytecznym. Kurs kadrowo-płacowy online możemy zrealizować nie tylko zdalnie, ale i we własnym tempie. Umożliwia on bowiem dostosowanie tempa zajęć do własnych możliwości i potrzeb, jak też stwarza możliwość wielokrotnego wracania do danej partii materiału.

Wciąż wiele szkoleń z kadr i płac realizowanych jest jednak stacjonarnie, zwłaszcza w największych miastach, takich jak Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Poznań, Kraków, Katowice, Wrocław, Lublin, Białystok, Gdańsk, Rzeszów, Szczecin czy Opole.

Ceny kursów kadrowo-płacowych

Wybrane kursy kadry i płace są dofinansowane z Unii Europejskiej co znacząco obniża ich cenę dla użytkownika końcowego. Ceny kursów kadry-płace realizowanych zdalnie, w formule kursów multimedialnych oraz e-learning są bardzo atrakcyjne, często znajdziemy kursy w cenie już od kilkudziesięciu złotych. Z wyższą inwestycją wiąże się wzięcie udziału w szkoleniu online kadry-płace realizowanym na żywo oraz w typowych szkoleniach i warsztatach stacjonarnych, realizowanych w sali szkoleniowej. Mają one jednak również najwyższą efektywność, stwarzają doskonałą okazję nie tylko do poznania materiału szkolenia, ale też uczenia się z doświadczeń innych uczestników warsztatu. Co ważne, dają możliwość nawiązania kontaktów zawodowych i budowania sieci zawodowej, która sprzyja zapoznawaniu się z najnowszymi trendami, praktyką w obszarze kadr i płac oraz narzędziami mogącymi usprawnić ten obszar działania przedsiębiorstwa.

Przykładowe popularne szkolenia i kursy kadrowo-płacowe:

 • Kadry i płace - naliczanie wynagrodzeń od A do Z w praktyce
 • Specjalista ds. kadr i płac, specjalista ds. kadrowo-płacowych
 • Weekendowy kurs dla zaawansowanych na certyfikowanego specjalistę z zakresu kadr i płac
 • Obowiązki kadrowo-płacowe jednostek sektora finansów publicznych
 • Akademia kadr i płac od podstaw - szkolenie certyfikowane
 • Systemy kadrowo-płacowe: Symfonia, Płatnik...
 • Intensywny kurs kadrowo-płacowy z zaświadczeniem MEN
Kompendium wiedzy o kadrach i płacach: szkolenia, kursy i warsztaty kadrowo-płacowe
Szkolenia kadry-płace, kursy kadrowe i płacowe

Bądź na bieżąco z kursami kadro-płacowymi i szkoleniami dla kadr i płac dzięki mailowym powiadomieniom o nowych wydarzeniach!