O szkoleniu
W trakcie warsztatów i symulacji agile pm foundation uczestnicy mają okazję zapoznać się i przećwiczyć stosowane w podejściach zwinnych narzędzia i techniki, m.in. tablice Kanban, techniki retrospektywy, pracę z formułowaniem wymagań i kryteriów jakości, techniki priorytetyzacji oraz wiele innych.
Integralną częścią szkolenia jest symulacja pracy w podejściu Agile PM - „Lego Game” (gra symulacyjna agile) zakończona podsumowaniem w postaci wniosków doskonalących. Symulacja pozwala na zapoznane się w praktyce z wybranymi technikami i narzędziami, pozwala również na sprawdzenie „nastawienia na Agile”.
KORZYŚCI DLA ORGANIZACJI:
- Elastyczne w reagowanie na potrzeby klienta i zmiany w projektach
- Podniesienie poziomu satysfakcji klientów
- Wzrost efektywności projektów
- Wcześniejsze ROI (Return On Investment)
- Świadomie zarządzane TCO (Total Cost of Ownership)
KORZYŚCI DLA PRACOWNIKA:
- Zapoznanie się z podejściem Agile Project Management
- Poznanie narzędzi i technik wykorzystywanych przez Agile Project Management po to by efektywnie zastosować je w praktyce
- „Doświadczenie” praktycznych aspektów pracy w Agile PM w trakcie trwania symulacji projektu na szkoleniu
KORZYŚCI WSPÓLNE:
- Poznanie filozofii, technik i narzędzi Agile Project Management
- Przygotowanie osób do wdrożenia i doskonalenia Agile w organizacji
Grupy docelowe:
- Specjaliści ds. projektów
- Kierownicy projektów
- Osoby zarządzające projektami, programami i portfelami projektów
- 2Osoby zarządzające i członkowie Biura projektów
- Kierownicy działów i zespołów
- Osoby zainteresowane zapoznaniem się z jednym z najpopularniejszych podejść Agile – Agile Project Management w praktyce
Program szkolenia
1. Wprowadzenie
- Podejście tradycyjne i zwinne
- Filozofia Agile: Manifest i pryncypia
2. Filozofia, pryncypia, podejście Agile PM
- Realizacja projektu Agile PM – charakterystyka procesu DSDM
3. Role i obowiązki w Agile PM – organizacja pracy zespołu zwinnego
- Role biznesowe
- Role techniczne
- Role zarządcze
- Role wspierające
4. Planowanie oparte na efektach – produkty projektu w procesie DSDM
- Charakterystyka produktów
- Ewoluowanie produktów w projekcie
5. Dobre praktyki
- MoSCoW – priorytetyzacja w praktyce
- Timeboxing – jak efektywnie organizować pracę w iteracjach
- Facylitacja – narzędzia i techniki efektywnej pracy z zespołem
- Modelowanie – dlaczego warto przygotowywać prototypy ?
- Rozwój iteracyjny – regularność wspierająca wydajność
2 dzień – symulacja pracy w podejściu zwinnym – Lego Game, warsztat, symulacja pracy w podejściu Agile PM zakończona podsumowaniem – wnioskami doskonalącymi. Trener w trakcie symulacji pełni rolę Agile Coach na bieżąco udzielając informacji zwrotnej. Warsztat kończy retrospektywa gry i wypracowanie wniosków dotyczących efektywnej pracy w podejściu Agile.
Czas trwania
Prelegenci

KATARZYNA KAGANIEC
Trener i praktyk z ponad 20 letnim doświadczeniem we współpracy z klientami, partnerami w wielu branżach w Polsce i poza granicami (rejon EMEA i Rosja). Realizuje projekty w podejściach klasycznych i zwinnych od 1999 roku. W swojej pracy łączy doświadczenie związane z strategicznym podejściem do organizacji, projektowaniem i wdrażaniem systemów zarządzania i optymalizacją procesów biznesowych oraz zarządzaniem ofertami produktowo usługowymi. Doświadczenie trenerskie i konsultingowe to ponad 20 000 godzin. Podejścia Agile w zarządzaniu procesami i projektami, Lean, Agile Project Management, Scrum, wykorzystuje od początku swojej praktyki zawodowej. Współpracuje również z organizacjami jako Agile Coach. Posiada certyfikacje w zakresie: Agile PM, Scrum, ITIL, Lean, Lean IT oraz uprawnienia Professional Scrum Master I Agile Project Management Approved Trainer- APMG International. Pełniła funkcję Eksperta Polskiej Nagrody Jakości. Jeden z wielu ulubionych cytatów to cytat Nie zawsze mamy wpływ na to co nam się przydarza , ale zawsze mamy wybór co z tym zrobimy.
OLGA HOŁOGA
Kierownik projektu, Product Owner i Business Sponsor. Od 2005 roku współwłaściciel i Partner w spółce zajmującej się doradztwem informatycznym, obsługą bieżącą i tworzeniem oprogramowania wspierającego rozwój biznesu. Jako kierownik projektu na co dzień zarządza projektami rozwojowymi zasobów ludzkich. Jako Product Owner i Business Sponsor nadaje projektom informatycznym, realizowanym przez zespoły developerskie, kształtu uwzględniającego przede wszystkim potrzeby biznesowe klienta i odbiorcy. Jako trener od kilkunastu lat skutecznie przygotowuje zespoły do zarzadzania projektami kaskadowymi i przedsięwzięciami zwinnymi. Posiada certyfikat AgilePM Foundation©. Wyznaje zasadę, że najlepsze rozwiązania o projekty podchodzą od samoorganizujących się zespołów.
Terminy i miejsca
To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Warszawa
woj. mazowieckie
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowo-konferencyjne
- certyfikat uczestnictwa
Wydarzenie nieaktualne. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Organizator

Najczęściej zadawane pytania
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.
- Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas! lub zadzwoń!
Masz pytania? Napisz do nas
