Artykuł sponsorowany

Czym jest e-learning i jakie korzyści czerpią z niego firmy?

Żyjemy erze cyfrowej transformacji – nic więc dziwnego, że każda firma dąży do maksymalizacji efektywności i innowacyjności. E-learning jawi się w niej jako kluczowy element w rozwijaniu potencjału ludzkiego. Jest to nie tylko trend, ale realne narzędzie, które przynosi wymierne korzyści zarówno dla pracowników, jak i całej organizacji. Platformy e-learningowe otwierają nowe możliwości w zakresie edukacji i rozwoju zawodowego, dostosowując się do dynamicznych potrzeb współczesnego rynku pracy.

Platforma e-learning

Czym jest e-learning?

E-learning to metoda edukacyjna wykorzystująca technologie cyfrowe do przekazywania wiedzy i umożliwiająca optymalizację wielu wewnętrznych procesów. Charakteryzuje się wysokim stopniem elastyczności. Ze względu na dostęp do materiałów dydaktycznych przez internet, pozwala na naukę w dowolnym czasie i miejscu. Ta forma szkolenia przekształca tradycyjne podejście do edukacji, oferując interaktywne i angażujące metody nauki, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Zalety e-learningu dla firm

E-learning oferuje wiele zalet. Oto kilka z nich:

 • dostępność i elastyczność – e-learning pozwala pracownikom na naukę w dogodnym dla nich czasie i miejscu, co jest szczególnie istotne dla firm z rozproszonymi zespołami lub pracującymi w różnych strefach czasowych,
 • oszczędność kosztów – tradycyjne metody szkoleniowe często wiążą się z wysokimi kosztami, takimi jak wynajem sal, koszty dojazdów czy druk materiałów. E-learning eliminuje te wydatki, oferując bardziej opłacalne i skalowalne rozwiązanie dla firm każdej wielkości,
 • szybka aktualizacja treści – w szybko zmieniającym się świecie biznesu e-learning umożliwia błyskawiczne aktualizowanie materiałów szkoleniowych. Firmy mogą szybko reagować na nowe trendy, zmiany w przepisach czy wprowadzenie nowych technologii,
 • zwiększenie zaangażowania i retencji wiedzy – interaktywne kursy i grywalizacja to tylko niektóre z narzędzi e-learningowych, które zwiększają zaangażowanie i ułatwiają przyswajanie wiedzy przez pracowników.

Wykorzystanie e-learningu w Twojej firmie

Platforma e-learningowa, taka jak Dolineo, pozwala przedsiębiorcom na wprowadzenie nowoczesnych metod nauczania w różnych aspektach działalności firmy. W jaki sposób można z niej skorzystać?

 1. Baza gotowych szkoleń – Dolineo ma wbudowany katalog ponad 200 szkoleń, które podzielone są na kilka obszarów - m.in. bezpieczeństwo, zarządzanie, sprzedaż czy chociażby rozwój osobisty. Korzystaj z gotowych ścieżek szkoleniowych lub projektuj własne, dając pracownikom możliwość podnoszenia kompetencji i wszechstronnego rozwoju.
 2. Onboarding i adaptacja nowych pracowników – e-learning to idealne narzędzie do wprowadzania nowo zatrudnionych pracowników. Dzięki platformie e-learningowej możesz zapewnić im dostęp do wszystkich niezbędnych informacji o firmie, procedurach, a także szkoleniach wstępnych, które ułatwią szybkie włączenie się do zespołu. Zyskasz pewność, że każda nowa osoba będzie miała jednolitą wiedzę, a także zaoszczędzisz czas trenerów, którzy brali udział przy tak powtarzalnym procesie jakim jest adaptacja. Moduł raportów pozwoli Ci na bieżąco monitorować postępy nowozatrudnionych.
 3. Dziel się wewnętrzną wiedzą i weryfikuj ją – Dolineo pozwala na wgranie własnych materiałów szkoleniowych w różnych formatach. Możesz też wykorzystać wbudowane kreatory aby zaprojektować np. szkolenie produktowe, proceduralne, test wiedzy czy ankietę.
 4. Szkolenia proceduralne czy i z przepisów – upewnienie się, że pracownicy są na bieżąco z obowiązującymi przepisami i standardami, jest kluczowe w wielu branżach – zapomnienie o tym może być bardzo kosztowne! Platformy e-learningowe umożliwiają szybkie tworzenie i dystrybucję aktualnych materiałów szkoleniowych, które pomagają utrzymać zgodność z przepisami.
  Zdigitalizuj proces oceny okresowej czy feedbacku - przenieś papierowe kwestionariusze do świata online, zrezygnuj z Exceli i ciesz sę automatycznymi raportami.

Korzyści e-learningu dla przedsiębiorców

Wiesz już co i jak, ale pojawia się jeszcze jedno pytanie: po co? Jakie wymierne korzyści właścicielom czy kierownikom firm może przynieść zastosowanie e-learningu?

 • Zwiększenie produktywności – szkolenia e-learningowe są skuteczne i efektywne, co przekłada się na szybsze osiąganie przez pracowników pełnej produktywności. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą szybciej reagować na zmieniające się wymagania rynku i efektywniej realizować swoje strategie biznesowe,
 • oszczędność czasu - e-learning pozwoli Ci odciążyć wewnętrznych trenerów, którzy z pewnością dużą ilość czasu poświęcają na przekazywanie wiedzy w tradycyjnej formie,
 • ujednolicenie wiedzy w rozproszonych zespołach czy wśród pracowników pracujących zdalnie - zyskaj pewność, że każdy ma dostęp do tej samej, ustandaryzowanej wiedzy i że wszyscy “mówią tym samym językiem”. Podnieś jakość obsługi klientów,
 • zmniejszenie kosztów szkoleniowych – e-learning umożliwia znaczne obniżenie kosztów związanych z organizacją tradycyjnych szkoleń, takich jak wynajem przestrzeni, koszty podróży czy materiałów szkoleniowych. To sprawia, że jest to rozwiązanie atrakcyjne szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które szukają efektywnych sposobów na rozwój swoich zespołów,
 • zwiększenie retencji pracowników – inwestując w rozwój swoich pracowników, tworząc dobrze zaprojektowane ścieżki onboardingowe czy szkoleniowe, firmy zwiększają ich lojalność i zmniejszają rotację. Pracownicy, którzy otrzymują możliwości podnoszenia kompetencji i uczą się nowych umiejętności, często czują większe zaangażowanie w swoją pracę i są skłonni pozostać w firmie na dłużej,
 • dostosowanie do indywidualnych potrzeb – e-learning pozwala na dostosowanie materiałów szkoleniowych do indywidualnych potrzeb i preferencji pracowników, co zwiększa skuteczność nauki. Platforma Dolineo umożliwia tworzenie spersonalizowanych ścieżek edukacyjnych, co sprawia, że szkolenia są bardziej atrakcyjne i efektywne.

korzyści z e-learningu

Korzyści e-learningu dla pracowników

E-learning nie tylko przekształca sposób, w jaki firmy prowadzą szkolenia, ale wpływa także na doświadczenie i rozwój każdego pracownika. Korzyści płynące z e-learningu są odczuwalne zarówno dla pracowników, jak i przedsiębiorców. Co jest ważne z punktu widzenia osób zatrudnionych w firmie?

 • Rozwój zawodowy i osobisty – pracownicy mają szansę na ciągłe rozwijanie swoich umiejętności zawodowych oraz osobistych, co przekłada się na lepszą wydajność w pracy i zwiększa ich satysfakcję zawodową. Dostęp do różnorodnych kursów umożliwia im eksplorowanie nowych obszarów i zdobywanie cennych kompetencji,
 • ścieżki kariery – e-learning otwiera drzwi do awansu i rozwoju kariery. Pracownicy mogą wykazać inicjatywę w uczeniu się nowych umiejętności, co może być kluczowe dla ich ścieżki kariery w firmie.

E-learning z Dolineo to nie tylko przyszłość edukacji w świecie biznesu, to jej teraźniejszość – dynamiczna, elastyczna i skoncentrowana na indywidualnym rozwoju każdego pracownika, który przekłada się na sukces całej organizacji. Warto nadążyć ze zmianami!

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Polecane wydarzenia

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.

Inspektor Ochrony Danych Osobowych – poziom zaawansowany

 • już od 1 445 zł
 • już od 1 445 zł
Zapisz się
Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.

Inspektor Ochrony Danych Osobowych – poziom podstawowy

 • już od 1 833 zł
 • już od 1 833 zł
Zapisz się
Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.

Zastosowanie ChatGPT w administracji publicznej

 • już od 766 zł
 • już od 766 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Jak wdrożyć nowego pracownika? 6 najważniejszych zasad
20 lutego 2024
Jak wdrożyć nowego pracownika? 6 najważniejszych zasad

Konkurencyjny rynek pracy wymaga od firm nie tylko znajdowania talentów, ale też ich efektywnego wdrażania i zatrzymywania. Pomóc w tym może dobrze zorganizowany proces onboardingowy.

Czytaj więcej
Technologie budowania stron internetowych. Co jest na topie?
20 lutego 2024
Technologie budowania stron internetowych. Co jest na topie?

Technologie używane do tworzenia nowoczesnych stron zmieniają się wraz z rosnącymi oczekiwaniami użytkowników oraz zmieniającymi się standardami w internecie. Sprawdź jakie technologie są obecnie na topie.

Czytaj więcej
Fintech - co to jest? Kiedy z niego korzystamy?
15 lutego 2024
Fintech - co to jest? Kiedy z niego korzystamy?

Fintech, czyli technologie finansowe, rewolucjonizują sposób, w jaki świadczone są usługi finansowe. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zobacz w jaki sposób FinTech wpływa na codzienne życie.

Czytaj więcej
Czym jest ESG i jak wpływa na działalność firm i organizacji?
14 lutego 2024
Czym jest ESG i jak wpływa na działalność firm i organizacji?

Termin ESG stał się w ostatnich latach jednym z najczęściej dyskutowanych w świecie biznesu oraz administracji publicznej. Warto dowiedzieć się czym jest ESG, jak wypływa na biznes, jak wyznaczać i raportować spełnienie celów ESG.

Czytaj więcej