Artykuł sponsorowany

Jak uniknąć pułapek na rynku używanych iPhone'ów?

Chcesz kupić używanego iPhone’a, ale obawiasz się niebezpieczeństw związanych z ofertami na rynku wtórnym? Przy odpowiednim przygotowaniu i dokładnym sprawdzeniu ofert, nie będziesz musiał się o to martwić. Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy robieniu zakupów i wybieraniu właściwego modelu.

iPhone używany - najważniejsze porady odnośnie zakupów

Używane telefony od Apple to często doskonała okazja na to, by zyskać smartfona premium w bardzo atrakcyjnej cenie. Pod warunkiem że zadba się odpowiednio o bezpieczeństwo transakcji. Jak to zrobić?

Przede wszystkim iPhone używany musi być kupowany ze sprawdzonego źródła. Wybieraj renomowane sklepy specjalizujące się w sprzęcie z drugiej ręki, a nie prywatnych sprzedawców z portali aukcyjnych czy tablicy ogłoszeń. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że telefon został dokładnie przetestowany, opisany i nie posiada zatajonych wad. Wyeliminujesz też ryzyko, że smartfon może być kradziony.

Upewnij się, że stan telefonu odpowiada Twoim wymaganiom. iPhone używany może mieć na przykład ślady użytkowania, które nie wpływają na jego funkcjonalność, ale obniżają wartość estetyczną. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie wahaj się zapytać sprzedawcy o kwestie związane z kondycją telefonu, na przykład zużycie baterii czy aktualność oprogramowania. 

Zadbaj także o to, by wybrany przez Ciebie iPhone miał gwarancje od sprzedawcy. W ten sposób w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych usterek będziesz w stanie naprawić go bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

iPhone używany - jaki model wybrać?

Na rynku wtórnym nie zawsze najnowszy model nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Wybierając telefony używane, rozpatrz każdy egzemplarz indywidualnie i zwróć uwagę nie tylko na ich parametry, ale także stan. Czasem bardziej opłacalne może być kupienie starszego smartfona w idealnej kondycji niż nowego w kiepskim. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami profesjonalnych sklepów. Na pewno znajdziesz odpowiedni iPhone używany w sklepie Amso. To strona z bardzo rozbudowaną ofertą, gdzie zakupisz między innymi modele 6 i 6S, 7 i 7 Plus, 8 i 8 Plus czy XR lub SE 2020. Większość z nich znajduje się w perfekcyjnym stanie technicznym i może być wykorzystywana bezproblemowo jeszcze przez wiele lat. 

Porównaj wszystkie oferty i dostosuj je do swoich indywidualnych oczekiwań. W razie dodatkowych pytań skorzystaj z pomocy doradców AMSO. Rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą upewnić się, że wybierzesz iPhone używany, z którego będziesz zadowolony. 

Nie tylko iPhone używany - pełna oferta AMSO 

Chcesz rozważyć także inne opcje? Sprawdź również pozostałe telefony używane na stronie amso.pl. Znajdziesz tam produkty Apple, ale także smartfony od Samsunga, Sony, Huawei i nie tylko. Na pewno wiele z nich przypadnie Ci do gustu swoją jakością oraz korzystnymi cenami.


Pamiętaj o tym, by niezależnie od tego, na jaki model telefonu się zdecydujesz, zawsze stosować te same zasady bezpieczeństwa przy dokonywaniu zakupów. W ten sposób na pewno unikniesz rozczarowań i kupisz iPhone używany lub inny smartfon, którym będziesz mógł się cieszyć przez bardzo długi czas.

Dlaczego warto rozważyć zakup używanego telefonu iPhone?

Zakup używanego iPhone'a może być atrakcyjną opcją z kilku powodów:

 1. Koszty: używane iPhone'y są zazwyczaj znacznie tańsze niż nowe modele. Możesz uzyskać telefon o dobrej specyfikacji za znacznie niższą cenę, niż gdyby zakup dotyczył nowego urządzenia.

 2. Trwałość: iPhone'y są generalnie uważane za solidne i trwałe telefony. Jeśli poprzedni właściciel dbał o telefon i nie był on narażony na uszkodzenia, używany iPhone może służyć przez wiele lat.

 3. Wsparcie od Apple: Apple oferuje wsparcie dla swoich urządzeń przez wiele lat po ich premierze. Oznacza to, że nawet starsze modele iPhone'ów często otrzymują aktualizacje oprogramowania.

 4. Eko-przyjazność: zakup używanego telefonu przyczynia się do redukcji odpadów elektronicznych i zmniejsza popyt na nowe surowce potrzebne do produkcji nowych urządzeń.

 5. Znane środowisko: jeśli wcześniej korzystałeś z produktów Apple, zakup używanego iPhone'a pozwoli Ci na kontynuację korzystania ze znanej Ci platformy bez konieczności przestawiania się na inny system operacyjny.

 6. Jakość aparatów: nawet starsze modele iPhone'ów często mają bardzo dobre aparaty, które nadają się do codziennego fotografowania i filmowania.

 7. Możliwość testowania: jeśli jest to Twój pierwszy iPhone i przymierzasz się do przejścia z innej platformy, zakup używanego modelu może być świetnym sposobem, aby przetestować ekosystem Apple bez inwestowania dużej sumy pieniędzy.

Jednak warto pamiętać o kilku rzeczach przed zakupem używanego iPhone'a:

 • Upewnij się, że telefon nie jest kradziony i nie ma zablokowanej aktywacji iCloud.
 • Sprawdź stan baterii. W przypadku dłuższego użytkowania jej zdolność do utrzymania naładowania może być niższa.
 • Zawsze warto zobaczyć telefon na żywo, przetestować jego funkcje i ewentualnie zapytać o gwarancję lub dowód zakupu.
 • Upewnij się, że iPhone nie ma żadnych ukrytych uszkodzeń, takich jak problemy po zalaniu.

Rozważając zakup używanego iPhone'a, warto dokładnie przemyśleć powyższe kwestie, ale jeśli dokonasz świadomego wyboru, możesz osiągnąć znaczące oszczędności i jednocześnie cieszyć się wysokiej jakości urządzeniem.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Polecane wydarzenia

Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.

Umowy B2B ze współpracownikami w branży IT

 • już od 863 zł
 • już od 863 zł
Zapisz się
Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.

RODO w zatrudnieniu (HR)

 • już od 863 zł
 • już od 863 zł
Zapisz się
Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.

Omówienie krajowego systemu eFaktur. Zmiany w VAT wrzesień 2023 - styczeń 2025

 • już od 863 zł
 • już od 863 zł
Zapisz się
Centrum Promocji Informatyki sp. z o.o.

Cyberbezpieczeństwo w kancelariach prawnych

 • już od 863 zł
 • już od 863 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Szukasz oferty na pozycjonowanie strony? Oto dlaczego warto wybrać Aktywny Model Rozliczeń
22 września 2023
Szukasz oferty na pozycjonowanie strony? Oto dlaczego warto wybrać Aktywny Model Rozliczeń

Coraz więcej klientów decyduje się na zakupy online. Jak jednak sprawić, że nasz sklep internetowy zajmie wysoką pozycję w wyszukiwarce Google? Jak skutecznie pozycjonować strony internetowe?

Czytaj więcej
Masowa wysyłka SMS dla biznesu, czyli kilka słów o tym, dlaczego potrzeby branży są tak ważne
15 września 2023
Masowa wysyłka SMS dla biznesu, czyli kilka słów o tym, dlaczego potrzeby branży są tak ważne

Dowiedz się jak wykorzystać masową wysyłkę SMS w zgodzie z potrzebami twoich klientów i specyfiką branży, w której działa twoje przedsiębiorstwo.

Czytaj więcej
Co zrobić, aby szybko i sprawnie uzyskać kredyt gotówkowy?
14 września 2023
Co zrobić, aby szybko i sprawnie uzyskać kredyt gotówkowy?

Istnieje wiele rodzajów pożyczek bankowych, wśród których możemy wyróżnić między innymi kredyty hipoteczne, firmowe i konsolidacyjne. Jednak największą popularnością cieszą się pożyczki, które pozwalają uzyskać finansowanie na dowolny cel.

Czytaj więcej
Kontroler finansowy: rola, obowiązki i kwalifikacje
13 września 2023
Kontroler finansowy: rola, obowiązki i kwalifikacje

Dowiedz się jaką rolę pełni kontroler finansowy, jakie powinien posiadać kompetencje, ile zarabia kontroler oraz jak zostać kontrolerem?

Czytaj więcej