ArchiMate® Workshop for Practitioners - formuła Distance Learning

O szkoleniu

ArchiMate® 3 jest otwartym i nieustannie rozwijanym językiem wykorzystywanym do tworzenia modeli Architektury Korporacyjnej. Pozwala na modelowanie celów, wymagań, elementów strategii, biznesu i systemów IT, kończąc na modelowaniu procesu transformacji oraz wzajemnych relacji pomiędzy tymi elementami. Dostarcza gotowe definicje pojęć wspierając proces komunikacji w ramach prac architektonicznych, przez co stanowi przewagę nad językiem UML. Doskonale uzupełnia ramy architektoniczne TOGAF® 9.2, pozostając jednak od nich niezależnym. Można go stosować również w połączeniu z innymi ramami architektonicznymi.

Szkolenie ArchiMate® Workshop for Practitioners, pokrywa w pełni zestaw zagadnień zdefiniowany przez The Open Group w sylabusie, dostarczając niezbędnej wiedzy, wymaganej do ubiegania się o certyfikat ArchiMate® 3 Certified. Ukończenie szkolenia pozwoli na dobre przygotowanie do egzaminu certyfikacyjnego.

Szkolenie pozwala poznać wszystkie elementy i relacje opisane w dokumentacji języka ArchiMate® 3 oraz nabyć umiejętności stosowania ich w praktyce podczas ćwiczeń warsztatowych.

Altkom Akademia S.A. posiada prestiżowy status Gold Member w The Open Group. Nasi trenerzy biorą czynny udział w pracach nad rozwojem standardów oraz w projektach architektonicznych. Szkolenie stanowi przestrzeń do dzielenia się wiedzą – zarówno teoretyczną jak i praktyczną.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do architektów i projektantów odpowiedzialnych za tworzenie modeli architektonicznych w dziedzinie Architektury Korporacyjnej. Szkolenie zalecane jest również dla pozostałych interesariuszy biorących udział w pracach architektonicznych, którzy będą odpowiedzialni za opiniowanie i weryfikację praz architektonicznych lub będą odbiorcami tych prac i muszą rozumieć znaczenie poszczególnych elementów modelu oraz relacji pomiędzy nimi.

Program szkolenia

 1. Ogólna konstrukcja języka
  • Podstawowe koncepty języka
  • Opis struktury
  • Ogólny metamodel
 2. Relacje (typy i zastosowanie)
 3. Modelowanie wymagań i celów
 4. Modelowanie strategii
 5. Modelowanie warstw głównych
  • Modelowanie warstwy biznesowej
  • Modelowanie warstwy aplikacji i danych
  • Modelowanie warstwy technologicznej
 6. Warstwa fizyczna – elementy modelu
 7. Implementacja i migracja – elementy modelu
 8. Modelowanie przejść pomiędzy warstwami
 9. Interesariusze, widoki i punkty widzenia
 10. Mechanizmy rozszerzeń języka

Czas trwania

2 dni

Prelegenci

Trener Altkom Akademia

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
3 400
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

Altkom Akademia S.A.
00-867 Warszawa
ul. Chłodna 51
woj. mazowieckie
Altkom Akademia jest częścią Grupy Altkom, przedsiębiorstwa założonego w 1988 roku i z sukcesem działającego nieprzerwanie przez ponad 30 lat. Od 1992 roku realizujemy szkolenia, kursy i rozmaite projekty edukacyjne skierowane zarówno do informatyków...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Altkom Akademia S.A.
 • Ulica i nr: ul. Chłodna 51
 • Kod pocztowy: 00-867
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 1880008391

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!