Co każdy prawnik powinien wiedzieć o restrukturyzacji?

O szkoleniu

Serdecznie zapraszamy na kolejny webinar, który przygotowali dla Państwa Wspólnicy KMS: Marcin Kubiczek oraz Bartosz Sokół.

Dostęp do szybkiej i efektywnej restrukturyzacji to jeden z warunków przejścia naszej gospodarki przez czekający ją okres perturbacji, a zatem ważny obszar frontowy trwającego konfliktu ekonomicznego.
Dlaczego warto wziąć udział?

Zapewniamy sporą dawkę praktycznej wiedzy wynikającej ze skutecznego przeprowadzenia w różnych rolach wielu postępowań restrukturyzacyjnych. Wspólnie zastanowimy się nad odpowiedzią na pytanie: co każdy prawnik powinien wiedzieć o restrukturyzacji? Podczas webinaru omówimy modele postępowań restrukturyzacyjnych. Szczególną uwagę zwrócimy na znowelizowane postępowanie o zatwierdzenie układu. Przedstawimy także wybrane case study z praktyki KMS.
 

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie adresujemy do prawników – zarówno pracujących jako in-house, jak i działających w ramach kancelarii adwokackich/radcowskich.  To właśnie Państwo jako pierwsi wiecie o problemach Waszych Klientów i to Państwo jako pierwsi możecie je skutecznie zaadresować. Zachęcamy wszystkich prawników do uczestnictwa w webinarze i przekazania swoim Klientom podstawowej wiedzy o istniejących możliwościach wsparcia przedsiębiorstw.

Program szkolenia


 

 1. Modele postępowań restrukturyzacyjnych.
 2. Znowelizowane postępowanie o zatwierdzenie układu – cel, ogólne założenia i warunki umożliwiające jego wdrożenie.
 3. Otwarcie postępowania i jego przebieg (zarysowanie kluczowych etapów i zdarzeń).
 4. Skutki otwarcia postępowania, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dłużnika (m.in. omówienie instytucji zawieszenia postępowań egzekucyjnych oraz zakazu wypowiadania kluczowych umów).
 5. Rola nadzorcy układu oraz pełnomocników dłużnika; omówienie podziału kompetencji w ramach prawidłowej metodologii prowadzenia postępowania.
 6. Przedstawienie wybranych case study z praktyki prelegentów.

Czas trwania

1 godzina

Prelegenci

Marcin Kubiczek

Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny, ekonomista, biegły z zakresu wyceny przedsiębiorstw i niewypłacalności, a także odpowiedzialności karnej menedżerów. Zaangażowany w różnych rolach w szereg postępowań upadłościowych i restrukturyzacyjnych spółek z wielu branż. Doradza zarządom spółek giełdowych w zakresie zarządzania kryzysowego. Uczestniczył w inauguracyjnych pre-packach w Polsce; pełnił funkcję nadzorcy sądowego w pierwszym prawomocnie zatwierdzonym układzie w branży OZE. 

Jest współautorem raportu o funkcjonowaniu przygotowanej likwidacji w Polsce, autorem artykułów branżowych oraz prelegentem licznych wydarzeń szkoleniowych związanych z pre-packiem. 
 
Członek American Bankruptcy Institute w Waszyngtonie oraz Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych. Członek Prezydium Sekcji Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego Instytutu Allerhanda.

Wykładowca Uczelni Łazarskiego w Warszawie z zakresu upadłości oraz restrukturyzacji, prelegent podczas licznych wydarzeń dla menedżerów i przedsiębiorców.

 

Bartosz Sokół

Licencjonowany Doradca Restrukturyzacyjny, prawnik. Reprezentuje Klientów w wielu postępowaniach pre-packowych, mając w tym obszarze wymierne sukcesy (m.in. zatwierdzenie przez Sąd wniosku pre-pack o wartości ponad kilkudziesięciu mln złotych w branży nieruchomości lub skutecznie przeprowadzony pre-pack w branży usług IT). Reprezentował konsumenta w jednym z pierwszych w Polsce pre-packów w upadłości konsumenckiej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z niewypłacalnością (na gruncie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego). Pełni funkcję syndyka masy upadłości, a także wiceprezesa zarządu spółki pełniącej funkcję organu w licznych postępowaniach restrukturyzacyjnych.

Dokonuje ekonomiczno-zarządczej interpretacji zdarzeń gospodarczych w kontekście norm prawnych opisujących przestępstwa gospodarcze. Zaangażowany w szereg procesów restrukturyzacyjnych i upadłościowych spółek z różnych branż, w tym spółek notowanych na giełdzie. 

Członek Sekcji Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego Instytutu Allerhanda, a także Krajowej Izby Doradców Restrukturyzacyjnych.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Poprzez stronę internetowa mailchi.mp

Rejestracja

Cena 1
Cena przy zgłoszeniu do 21 marca
38
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest opłacenie kwoty 50 PLN brutto do dnia 21.03.2022 r.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Kubiczek Michalak Sokół sp. z o.o.
 • Ulica i nr: Wrocławska 54
 • Kod pocztowy: 40-217
 • Miejscowość: Katowice
 • Numer NIP: 9542795070

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Kubiczek Michalak Sokół sp. z o.o.
40-217 Katowice, Polska
Wrocławska 54
woj. śląskie
Kancelaria KMS świadczy wysoko wyspecjalizowane usługi dla firm w kryzysie, zadłużonych przedsiębiorców, wierzycieli uczestniczących w postępowaniach restrukturyzacyjnych lub upadłościowych, a także kadry menedżerskiej i inwestorów. KMS to nowe i kom...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!