Faktura VAT – poprawne fakturowanie, faktury korygujące, KSeF – Krajowy System e-Faktur, refaktury, noty, sankcje

O szkoleniu

FAKTURY I FAKTUROWANIE OKIEM PRAKTYKA

 • Fakturowanie, wystawienie faktur, duplikaty faktury, korekty i anulowanie faktur
 • Faktura elektroniczna, faktura ustrukturyzowana w Krajowy System e-Faktur (KSeF)
 • Poprawne fakturowanie, elementy niewadliwej faktury, refaktury, noty i sankcje
 • Dokumentacja i ewidencje dla celu rozliczeń podatku od towarów i usług, JPK (Jednolity Plik Kontrolny), pakiet VAT SLIM, faktura VAT w obrocie krajowym i międzynarodowym
Dlaczego warto wziąć udział?

Internetowe zajęcia z fakturowania prowadzone są na żywo.

 • Wykłady i ćwiczenia na zajęciach związanych z prawidłowym dokumentowaniem transakcji za pomocą faktur VAT prowadzone są w oparciu o autorski program.
 • Pod okiem doświadczonego wykładowcy – praktyka, uzyskasz kompleksową wiedzę z zakresu fakturowania, wystawiania faktur, błędów i korekt, faktur zaliczkowych, uproszczonych i faktur do paragonów, duplikatów i faktur VAT w obrocie międzynarodowym.
 • Dzięki licznym przykładom uczestnicy spotkania będą mogli w sposób kompleksowy zaktualizować swoje wiadomości z zakresu dokumentowania transakcji na potrzeby VAT. Omawiamy fakturowanie, wystawianie i korekty faktur VAT, duplikaty, błędy w fakturach, faktury zaliczkowe, uproszczone i do paragonów, e-Faktury, KSeF oraz refaktury, faktury w obrocie międzynarodowym, noty i sankcje.
 • Uczestnicy mogą na bieżąco zadawać pytania, a zgłaszane wątpliwości będą rozwiązywane na przykładach. Zapraszamy handlowców, księgowych, właścicieli firm.
Kto powinien wziąć udział?

Adresaci szkolenia – kogo zapraszamy na zajęcia o fakturowaniu?

Szkolenie kierujemy do osób pracujących w działach księgowości lub finansowych, działach sprzedaży bądź zakupów, działach handlowych, właścicieli i pracowników biur rachunkowych, przedsiębiorców oraz właścicieli firm pragnących uzupełnić lub uporządkować wiedzę w zakresie faktur VAT oraz zainteresowanych najnowszymi zmianami w zasadach fakturowania i planowanymi, nowymi regulacjami prawnymi z obszaru ewidencji podatku od towarów i usług i prawidłowego wystawiania, ewidencjonowania i rozliczania faktur VAT, w tym faktur elektronicznych i Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

Program szkolenia

GŁÓWNE PUNKTY SZKOLENIA - FAKTURA VAT

1. Pojęcie faktury

2. Obowiązek wystawienia faktury w obrocie krajowym i zagranicznym

3. e-Faktury

4. Faktury korygujące w obrocie krajowym i zagranicznym

5. Doręczanie faktur kontrahentom

6. Zagadnienia dodatkowe

7. Sankcje związane z nieprawidłowym wystawianiem faktur

8. Szczegółowe omówienie kodów GTU w JPK

9. Szczegółowe omówienie oznaczeń literowych w JPK

Szkolenie ma na celu wskazanie najnowszych regulacji prawno-podatkowych dotyczące zasad fakturowania oraz wyjaśnienie, jak należy rozumieć przepisy ustawy o podatku VAT oraz regulacje dotyczące faktur elektronicznych i Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) odnośnie dokumentowania transakcji. Poznasz zmienione terminy wystawiania faktur i zmiany w ich treści.

 

Czas trwania

Szkolenie mające na celu wskazanie najnowszych regulacji prawno-podatkowych dotyczące zasad fakturowania oraz wyjaśnienie, jak należy rozumieć przepisy ustawy o podatku VAT oraz regulacje dotyczące faktur elektronicznych i Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) odnośnie dokumentowania transakcji prowadzone jest w godz. 10:00 - 16:00.

Uczestniczysz w spotkaniu online i warsztatach prowadzonych na żywo | Korzystasz z eksperckiej wiedzy wykładowcy – Pawła Terpiłowskiego | Omawiamy wszystko o fakturach i prawidłowym fakturowaniu | Masz bezpośredni kontakt z trenerem i możliwość zadawania na bieżąco pytań na czacie

Prelegenci

PAWEŁ TERPIŁOWSKI - EKSPERT PODATKOWY, RADCA PRAWNY

Paweł Terpiłowski to szkoleniowiec z zakresu prawa gospodarczego i podatku VAT.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wiedzę prawniczą zdobył w największych łódzkich kancelariach. Pracował jako autor i redaktor w wydawnictwie prawniczym oraz jako specjalista ds. podatku VAT w międzynarodowej korporacji świadczącej usługi BPO. Jest autorem i współautorem wielu publikacji prawniczych i podatkowych.

W Polbi prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte na zamówienie, online i stacjonarnie, również w siedzibie zamawiającego. Szkoli specjalistów zajmujących się podatkiem VAT i odpowiadających za poprawność faktur.  Z jego wiedzy i doświadczenia korzystają osoby pracujące w korporacjach, instytucjach  i mniejszych przedsiębiorstwach.

Dla Pawła najważniejsze jest zrozumienie tematu oraz potrzeb, dzięki czemu jest wykładowcą odpowiedzialnym i skutecznym. Ucząc stawia na partnerską współpracę, wsparcie i bezpośredni kontakt, dlatego jest wykładowcą lubianym i wysoko ocenianym przez uczestników szkoleń.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

CENA SPECJALNA DO 448 ZŁ DO 25 WRZEŚNIA 2023 ROKU. Termin szkolenia - 28 września 2023, czwartek, w godz. 10:00-16:00.

Działamy na platformie szkoleniowej GetResopnse. W trakcie zajęć widzisz i słyszysz osobę prowadzącą szkolenie lub kurs. Masz dostęp do prezentacji i materiałów towarzyszących spotkaniu. Korzystając z czatu lub ze swojego mikrofonu możesz na bieżąco zadawać pytania i zgłaszać swoje wątpliwości dotyczące omawianych zagadnień.
CENA SPECJALNA DO 448 ZŁ DO 6 LISTOPADA 2023 ROKU. Termin szkolenia - 9 listopada 2023, czwartek, w godz. 10:00-16:00.

Działamy na platformie szkoleniowej GetResopnse. W trakcie zajęć widzisz i słyszysz osobę prowadzącą szkolenie lub kurs. Masz dostęp do prezentacji i materiałów towarzyszących spotkaniu. Korzystając z czatu lub ze swojego mikrofonu możesz na bieżąco zadawać pytania i zgłaszać swoje wątpliwości dotyczące omawianych zagadnień.
CENA SPECJALNA DO 448 ZŁ DO 12 GRUDNIA 2023 ROKU. Termin szkolenia - 15 grudnia 2023, piątek, w godz. 10:00-16:00.

Działamy na platformie szkoleniowej GetResopnse. W trakcie zajęć widzisz i słyszysz osobę prowadzącą szkolenie lub kurs. Masz dostęp do prezentacji i materiałów towarzyszących spotkaniu. Korzystając z czatu lub ze swojego mikrofonu możesz na bieżąco zadawać pytania i zgłaszać swoje wątpliwości dotyczące omawianych zagadnień.

Rejestracja

Cena regularna za osobę
Korzystaj z przygotowanych promocji
548
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
Cena specjalna
Ceny specjalne obowiązują w czasie trwania promocji.
448
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • Zgłoś swój udział w szkoleniu już teraz.
 • Za fakturę można zapłacić po szkoleniu.
 • Wcześniejsze zgłoszenie to lepsza cena.
Zapisz się

Organizator

Polbi Sp. z o.o.
00-697 Warszawa
Aleje Jerozolimskie 65/79
woj. mazowieckie
Jesteśmy firmą szkoleniową. Działamy od 1994 r. Prowadzimy kursy i szkolenia. Zespół Polbi tworzą ludzie z pasją, nasze motto brzmi „Uczymy tego, na czym się znamy”, a naszą misją jest dzielenie się wiedzą. Specjalizujemy się w księgowośc...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

SZKOLENIE – FAKTURA VAT 2023 W PRAKTYCE, KSEF

 • Kurs dla osób odpowiedzialnych za wystawianie i ewidencjonowanie faktur VAT
 • Wykładowca – Paweł Terpiłowski, radca prawny, ekspert podatkowy
 • Czas trwania – około 6 godzin z przerwami, webinar, zajęcia na żywo online
 • Otrzymujesz imienne zaświadczenie o uczestnictwie w kursie, działamy jako placówka oświatowa
 • Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem
 • Kontakt – Polbi, Warszawa: tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, e-mail: biuro@polbi.com.pl

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!