Kosmetyki a zgodność z prawem

O szkoleniu

W trakcie szkolenia poruszone zostaną zarówno kwestie związane z prawidłową kwalifikacją produktu do kategorii prawnej kosmetyków. Podkreślone zostanie, jakie obowiązki prawne są z tym związane dla producentów, importerów i dystrybutorów. Uczestnicy dowiedzą się, jakie wymogi prawne muszą spełnić, aby produkować lub dystrybuować produkty i nie narażać się na kary.

Omówione zostaną także zasady przygotowania treści na opakowanie tak, aby uniknąć zastrzeżeń inspekcji. Szkolenie obejmować będzie także kwestie prawidłowej reklamy kosmetyków oraz stosowanych deklaracji marketingowych.

Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie przeznaczone jest dla firm kosmetycznych oraz firm działających w innych branżach – rozważających rozpoczęcie produkcji lub sprzedaży kosmetyków. Szkolenie dedykowane jest dla producentów, dystrybutorów i importerów kosmetyków. Grupą docelową są także agencje marketingowe, pracownicy działów marketingu, reklamy, rejestracji produktów i działów regulatory.

Program szkolenia

 1. Czym jest produkt kosmetyczny w rozumieniu prawa?
 2. Jakie działanie może wykazywać kosmetyk, aby nie narażać się na kary pieniężne lub wycofanie z rynku?
 3. Jakie dokumenty są potrzebne do wprowadzenia do obrotu produktu kosmetycznego?
 4. Zgłoszenie w CPNP – kiedy wymagane i jaki rodzaj zgłoszenia?
 5. Skład kosmetyków – co dozwolone a co zakazane.
 6. Wymogi dla oznakowania kosmetyku.
 7. Prawidłowa reklama kosmetyku.
 8. Deklaracje marketingowe.
 9. Deklaracje „bez”, „free from” – legalne czy nie?
 10. Kiedy można twierdzić, że kosmetyk jest naturalny?
 11. Za jakie naruszenia może grozić kara pieniężna?
 12. Sesja pytań i odpowiedzi.

Czas trwania

10.00-15.15

Prelegenci

Prowadzenie szkolenia: Marta Łanoch – prawnik specjalizujący się w obsłudze firm z sektora kosmetycznego, spożywczego oraz farmaceutycznego, zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Zajmuje się kwestiami prawnymi związanymi z obrotem kosmetykami,  suplementami diety, wyrobami medycznymi i produktami leczniczymi w krajach UE. Szczególną uwagę poświęca kwestii etykietowania oraz reklamy tych preparatów. Reprezentuje klientów i doradza w zakresie procedury novel food, opracowuje i opiniuje umowy w obrocie gospodarczym. Doświadczony szkoleniowiec, prelegent na konferencjach branżowych i naukowych. Oprócz praktyki prawnej jest doktorantką na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
590
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard
 • Ulica i nr: Grzybowska 77
 • Kod pocztowy: 00-844
 • Miejscowość: Warszawa
 • Numer NIP: 1131784681

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard
00-844 Warszawa, Polska
Grzybowska 77
woj. mazowieckie
Akademia Wiedzy Użytecznej LeoPard jest firmą szkoleniową, wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m.st. Warszawa. Organizujemy szkolenia biznesowe, seminaria i warsztaty zarówno w formule otwartej jak i zamkniętej d...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!