Pokonaj stres na zawsze

O szkoleniu

Przyspieszone bicie serca, napięcie w ciele, mdłości w okolicach żołądka ... Znasz dobrze ten stan? A dodatkowo natłok niepokojących myśli, które płyną szerokim strumieniem, poza Twoją kontrolą i nie jesteś w stanie się ich pozbyć ... Strach ... Masz tak?
My też te stany dobrze znamy, nie tylko jako ludzie, ale przede wszystkim jako praktycy, od strony naukowej i wiemy jak sobie z nimi radzić. 

Zobacz stres w nowym świetle!
Czy wiesz o tym, że ostatnie badania naukowe dowiodły, że o wiele bardziej szkodliwe jest to co myślisz o stresie niż stres sam w sobie? W wyniku naszej pracy doświadczysz tego jak stres może Ci służyć i jak możesz zamienić go w sprzymierzeńca. 

 • Poznasz DNA stresu - od strony psychologicznej i neurobiologicznej, po to żebyś mógł reagować szybciej i skuteczniej.
 • Objawy stresu dotyczą różnych sfer - nauczysz się rozpoznawać stresory i będziesz wiedział jak odpowiednio reagować na pierwsze sygnały stresu.
 • Dowiesz się jak wykorzystać mądrość stresu - jednego z naszych zasobów.
 • Wykonasz test dzięki któremu dowiesz się jaka jest Twoja podatność na stres i jak sobie z nim radzisz oraz co możesz zmienić.

Niech stres nigdy więcej nie uniemożliwia Ci realizacji zamierzeń!

Czy wiesz o tym, że dzisiaj o stresie wiemy już na tyle dużo, że jesteśmy w stanie go neutralizować?
Nasza propozycja to autentyczny trening, a nie kolejne, pełne teorii szkolenie. Wraz z trenerem pokonasz kolejne kręgi wtajemniczenia w temacie stresu i skutecznych metod pokonania go raz na zawsze! Nie wyeliminujesz go całkiem ze swojego życia - nie o to też chodzi - ale oswoisz go, aby już nigdy więcej nie uniemożliwiał Ci realizacji zamierzeń i nie powodował szkód w Twoim życiu.  

Kto powinien wziąć udział?

JEŚLI JUŻ WIESZ, ŻE CHCESZ:

 • zdobyć najbardziej aktualne, użyteczne informacje dotyczące stresu
 • poznać istotne fakty dotyczące natury emocji
 • zdiagnozować własnych zasobów i potrzeby w zakresie radzenia sobie ze stresem
 • wypracować i dopasować metody redukowania stresu
 • przygotować plan wdrożenia zmiany
 • przejść intensywny trening świadomego zarządzania sobą w sytuacjach stresu
 • rozwinąć wachlarz umiejętności wykorzystywania inteligencji emocjonalnej ...TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE!

Program szkolenia

MODUŁ I
Spojrzymy na zjawisko stresu z kilku perspektyw, aby je dobrze zrozumieć i wyciągnąć pierwsze wnioski i wskazówki dla praktyki. Pokażemy najbardziej aktualne odkrycia psychologii stresu i co z tego może wynikać dla „normalnego“ człowieka:

 1. Zebry i pawiany, czyli dlaczego zebry nie mają wrzodów? Istotne fakty dotyczące NATURY STRESU i czynników wywołujących stres, zrozumienie działania mechanizmów w stresie
 2. O emocjach - jak powstają i działają emocje oraz jaki mają związek ze stresem? 


MODUŁ II 
Dokonamy inwentaryzacji Twoich zasobów i potrzeb. Poznasz swoją podatność na stres, sprawdzisz co stresuje Cię najbardziej, dowiesz się co współczesna psychologia Ci oferuje i jak możesz te metody w swoim życiu wykorzystać.

 1. Test CISS - przeanalizujesz, które ze stosowanych przez Ciebie strategii radzenia sobie ze stresem, są dla Ciebie dobre, a które Ci nie służą i jak opanować korzystanie z różnych stylów, w zależności od sytuacji
 2. Moja cena stresu (ćwiczenie warsztatowe w parach)


MODUŁ III
Jak „stresować się lepiej”? Przedstawimy przełomowe podejście w myśleniu o stresie i jego wpływ na praktykę radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami. 

 1. Siła stresu, czyli o tym jak w praktyce przekuwać napięcie w energię do działania - koncepcja Kelly McGonigall
 2. Wykorzystanie siły reakcji stresowych w praktyce radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami
 3. Błędy w myśleniu i ich wpływ na reakcje w sytuacjach stresujących - tworzenie zdrowych przekonań w oparciu o RTZ (Racjonalną Terapię Zachowań) - ćwiczenia z wykorzystaniem technik coachingowych


MODUŁ IV
Naprawdę masz wpływ na to jak się czujesz! Krok po kroku trener poprowadzi Cię w umiejętności zmiany dowolnego uczucia na stan emocjonalny jaki dla siebie wybierzesz.

 1. Jak zwiększać swoją świadomość emocjonalną i stać się osobą odpowiedzialną za swoje przeżycia
 2. Pętla złości - kiedy złościsz się nieprawidłowo i jak złościć się prawidłowo
 3. Jak wyrażać emocje w sposób dopasowany do osób i sytuacji, chroniąc jednocześnie relację?
 4. Jak szybko wychodzić ze smutku, czyli o możliwościach jakie daje inteligencja emocjonalna
 5. Zmiana nastroju na pożądany. Możesz wzbudzić w sobie: spokój, radość
 6. Określanie kluczowych obszarów, w których napotykasz na trudności w kierowaniu emocjami i stresem (podejmowanie decyzji, obsługa klienta, konflikty, nowe zadania, presja czasu, etc.)


MODUŁ V
Tu pracujemy z ciałem i umysłem. Trenujemy najbardziej skuteczne techniki, także te  wykorzystywane przez służby specjalne (!).

 1. Trening świadomości sensorycznej - zwiększanie odporności na stres poprzez sterowanie uwagą umysłu (metody służb specjalnych)
 2. Trening autogenny Schultza i trening Jacobsona
 3. Koncepcja Amy Cudy, czyli o tym jak możesz wpływać na poziom hormonów w Twoim organizmie
 4. Wizualizacja i jej zastosowanie w praktyce radzenia sobie ze stresem


MODUŁ VI 
Jak wdrażać nowo poznane techniki do codziennego życia? Jak najlepiej „skonsumować” wykonaną  pracę po szkoleniu - tym zajmiemy się na koniec. 

 1. Koło zmiany, czyli praktyczne narzędzie do wykorzystania w zaplanowaniu zmiany. Bez planu zmiana, bardzo rzadko się udaje!

Czas trwania

I dzień: 10:00-17:00, II dzień: 09:00-16:00

Szczegółowy harmonogram do uzgodnienia

Prelegenci

KATARZYNA POLESZAK-JAKUBOWSKA

Trener AVENHANSEN

Certyfikowany Coach EMCC EQA, Coach WIAL Action Learning. Psycholog. Skuteczny Trener biznesu. Zrealizowała ponad 1600 dni szkoleniowych oraz 400 dni działań doradczych. Propaguje koncepcję Motywacji 3.0, której jest certyfikowanym Masterem. Poruszający mówca, członek Toastmasters International, pasjonatka nowoczesnej retoryki, umiejętności przemawiania, wystąpień publicznych i skutecznych rozmów. Specjalizuje się także we wspieraniu zmian organizacyjnych, rozwoju kompetencji menedżerskich i przywódczych w tym coachingowej kultury zarządzania, podnoszenia efektywności współpracy i komunikacji, obsługi klienta.

 

Trener praktyk. Od ponad 14 lat skuteczny trener biznesu, dyplomowany Coach EMCC EQA, Coach WIAL Action Learning. Psycholog. Konsultant biznesowy. Zrealizowała ponad 1600 dni szkoleniowych oraz 400 dni działań doradczych. Propaguje koncepcję Motywacji 3.0, której jest certyfikowanym Masterem. Poruszający mówca, pasjonatka zagadnień nowoczesnej retoryki, umiejętności przemawiania i wystąpień publicznych. Specjalizuje się także we wspieraniu zmian organizacyjnych, rozwoju kompetencji menedżerskich i przywódczych w tym coachingowej kultury zarządzania, podnoszenia efektywności współpracy i komunikacji, obsługi klienta.

Wyznaje zasadę, że w biznesie i w życiu sprawdza się bycie odważnym w działaniu i wyrażaniu tego co dla nas ważne. 
Wielokrotnie przekonała się, że wtedy uruchamiają się także inne nasze atuty. Znając siłę mocnych stron człowieka, zawsze pracuje na jego potencjale.

Tworzyła i wdrażała standardy obsługi klienta dla struktur sprzedaży i obsługi posprzedażnej w największych firmach branży motoryzacyjnej i energetycznej.

 

Dlaczego szkolę?

Bo to najlepsza praca dla tych, którzy lubią ludzi i nauczyli się lubić siebie. Po odrobieniu tak trudnej życiowej lekcji, można skutecznie pomagać innym, nie uprawiając przy tym ‘pomagactwa’.

Szkolę, bo lubię wsłuchiwać się w grupę, rozpoznawać potencjał i pracować na nim, zaciekawiać, uczyć, tworzyć wspólnie coś wartościowego, dbać o dobrą atmosferę – to praca dla mnie.

Styl pracy – energetyczny, autentyczny, kreatywny i zawsze z poczuciem humoru.

Ludziom i organizacjom dostarczam odpowiedzi „Jak działać efektywniej?”

 

Doświadczenie biznesowe

W skutecznym wspieraniu Klientów pomaga mi praktyczna znajomość zagadnień biznesowych, ponieważ przez ponad 6 lat byłam CEO w firmach z branży reklamowej i motoryzacyjnej.

Odpowiadałam za budowanie strategii rozwoju firmy, budowanie relacji z kluczowymi Klientami,  budowanie standardów pracy, nadzór projektów, rozwijanie pracowników. Wraz ze współpracownikami tworzyłam procedury pozwalające optymalizować procesy działania firmy i znacząco podnieść wielkość sprzedaży i jakość obsługi Klienta.

Przez klientów ceniona jestem za autentyzm i efektywność. Zawsze uważna i z poczuciem humoru. Pracuje na zasobach uczestników. 

 

Całkiem prywatnie

Całkiem prywatnie spełniam się na łonie rodziny, bo to dla mnie bardzo ważne, kibicuję talentom moich bliskich. Lubię ruch i swobodę, włóczęgę w nieznane, także tę bliską.

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

To wydarzenie dostępne jest na zamówienie. Termin i miejsce przeprowadzenia zajęć uzgodnisz z organizatorem po złożeniu zamówienia. Organizator przeprowadza zajęcia: stacjonarnie i/lub online

Rejestracja

Szkolenie w siedzibie Klienta
za grupę do 12 os.
6 870
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
 • wsparcie poszkoleniowe Trenera
 • Do podanej ceny szkolenia  zostaną doliczony koszty logistyczne uzależnione od lokalizacji miejsca szkolenia.
 • W przypadku chęci realizacji szkolenia poza siedzibą firmy, na Państwa życzenie, przedstawimy kilka propozycji obiektów w których mogłoby się ono odbyć.
 • Rozwiń
Zapisz się

Organizator

Avenhansen Sp. z o.o.
30-218 Kraków
ul. Podłącze 31
woj. małopolskie
Jesteśmy profesjonalną firmą szkoleniową. Nasz profesjonalizm opiera się na wiedzy o prowadzeniu firmy szkoleniowej i umiejętnościach obsługi naszych Klientów. To również otwartość na informacje płynące do nas z zewnątrz, umiejętność słuchania naszyc...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Jeżeli jesteś zainteresowany podniesieniem kompetencji swoich pracowników zachęcamy do skorzystania z dofinansowania do szkoleń.
REALIZUJEMY SZKOLENIA W RAMACH BAZY USŁUG ROZWOJOWYCH i POZYSKANYCH PRZEZ KLIENTA ŚRODKÓW Z KRAJOWEGO FUNDUSZU SZKOLENIOWEGO (KFS).

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Avenhansen Sp. z o.o.
30-218 Kraków ul. Podłącze 31
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!