Programowanie 3D i 2D. Poziom podstawowy

O szkoleniu

Celem edukacyjnym kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności projektowania 3D i 2D z wykorzystaniem wybranego oprogramowania komputerowego. Kursanci w oparciu o ćwiczenia praktyczne poznają podstawowe zagadnienia, oraz funkcje związane z obsługą programów Sketchup oraz Blender.
Dlaczego warto wziąć udział?

Kursanci w oparciu o ćwiczenia praktyczne poznają podstawowe zagadnienia, oraz funkcje związane z obsługą programów Sketchup oraz Blender. Poznają metody modelowania oraz wizualizowania wnętrz w oparciu o dostępne silniki renderujące. Kursanci zapoznają się z zagadnieniami z zakresu podstaw obsługi programów graficznych 2D – Adobe Photoshop, Corel Draw. Dowiedzą się o możliwościach grafiki rastrowej oraz wektorowej. Po ukończeniu kursu będą w stanie dobrać stosowny program do realizacji zamierzonych celów projektowych, jak np. projektowanie plansz semestralnych, katalogów prezentacyjnych, obróbki zdjęć czy wizualizacji wykonanych w programach 3D.

Kto powinien wziąć udział?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem podstawowej wiedzy z zakresu projektowania 3D i 2D a zwłaszcza dla studentów architektury, architektury wnętrz bądź grafiki, którzy rozpoczynają swoją przygodę z projektowaniem.

Program szkolenia

 • Podstawy programu Sketchup. Omówienie programu na zasadzie wykonywania ćwiczeń projektowych:

- Środowisko pracy 3d poruszanie się po programie

- Omówienie podstawowych funkcji

- Tworzenie podstawowych modeli

- Teksturowanie

- Modelowanie wnętrz

- Tworzenie prostych form prezentacji modelu.

 • Podstawy programu Blender. Omówienie programu na zasadzie wykonywania ćwiczeń projektowych:

- Środowisko pracy 3d poruszanie się po programie

- Teksturowanie modelu wykonanego w programie Sketchup

- Tworzenie oświetlenia modelu

- Tworzenie

- Zapoznanie się z silnikami renderującymi eevee oraz cycles

- Tworzenie wizualizacji w oparciu o model wykonany w Sketchup.

 • Podstawy programu Adobe Photoshop. Omówienie programu na zasadzie wykonywania ćwiczeń projektowych:

– środowisko pracy, poruszanie się po programie

– podstawowe narzędzia i ich możliwości

– praca na warstwach, maskach, ścieżkach

–  kanały

– ćwiczenia: korekta zdjęć, wizualizacji; projekt reklamy; cyfrowy kolaż/ witraż

 • Podstawy programu Corel Draw. Omówienie programu na zasadzie wykonywania ćwiczeń projektowych:

– środowisko pracy, poruszanie się po programie

– najważniejsze narzędzia rysunkowe

– praca na węzłach

– przycinanie, grupowanie, łączenie, transformacje, trasowanie

- szybkie kadrowanie zdjęć

– efekty (np. cień, gradient…)

Czas trwania

Zajęcia odbywają się w poniedziałki od 16:30 - 20:30; łącznie kurs obejmuje 60 godz. (lekcyjnych)

Prelegenci

mgr Marcin Bochenek - Prowadził wykłady tematyczne w Trzebińskim Centrum Kultury pt „Sztuka projektowania i wystawiennictwa. Możliwości rozwoju w zawodzie projektanta”. Wystąpienie dotyczące aktywizacji Tyskiej Młodzieży podczas Juwenaliów Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach. Działalność na wysokim stanowisku w tyskim stowarzyszeniu Biura Inicjatyw Społecznych. Wykładowca akademicki Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na wydziale Wydział Architektury Budownictwa i Sztuk Stosowanych.

prof. Adam Czech - Pracownik naukowo-dydaktyczny Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach z wieloletnim stażem. Prowadzi zajęcia z „Wystawiennictwa” oraz „Elementów wystawienniczych”. Zajmuje się zagadnieniami visualmerchandisingu, grafiką artystyczną i komputerową, formami wystawienniczymi. Był promotorem, recenzentem wielu dyplomów licencjackich oraz magisterskich na kierunku „Architektura wnętrz”. Studiował w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zrealizował przewód doktorski oraz habilitacyjny w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w dziedzinie sztuk plastycznych. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym, organizując, uczestnicząc i projektując ekspozycje wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się teorią sztuki i projektowania.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

40-555 Katowice

Rolna 43

woj. śląskie

Rejestracja

Cena standardowa
1 500
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zapisy ON-LINE na kurs trwają do 11 lutego 2022 r.

Po zebraniu grupy Organizator kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Akademia Śląska
 • Ulica i nr: Rolna 43
 • Kod pocztowy: 40-555
 • Miejscowość: Katowice
 • Numer NIP: 6342513160

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Akademia Śląska
40-555 Katowice, Polska
Rolna 43
woj. śląskie
Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne Akademii Śląskiej to nowa, dynamicznie rozwijająca się jednostka szkoleniowa prowadząca profesjonalne kursy oraz studia podyplomowe, zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Oferujemy szeroki wachlarz spe...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!