SERE poziom B - szkolenie dla personelu narażonego na izolację

O szkoleniu

Szkolenie SERE poziom "B" realizuje, w formie praktycznych ćwiczeń, treści określone w pkt 7.1 załącznika nr 3 do Koncepcji i Ogólnych Zasad Funkcjonowania Narodowego Systemu Odzyskiwania Personelu Wojskowego z 2008 roku.
Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia daty szkolenia.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie dedykowane jest żołnierzom, funkcjonariuszom oraz osobom cywilnym, które wyjeżdżają na misje oraz realizują zadania podczas, których narażone są na oddzielenie od jednostki macierzystej, w tym na dostanie się do niewoli.

Szkolenie przeznaczone jest wyłącznie dla osób, które ukończyły szkolenie SERE poziom "A".

Program szkolenia

RAMOWY PROGRAM SZKOLENIA

DLA PERSONELU NARAŻONEGO NA IZOLACJĘ

SERE poziom „B”

1. Organizacja i funkcjonowanie Systemu Odzyskiwania Izolowanego Personelu w SZ RP oraz w NATO. 2. Wypełnianie ISOPREP (ISOlated Personnel REPort = deklaracji identyfikacyjnej personelu narażonego na izolację). 3. Wykonywanie i realizacja planu działania izolowanego personelu wojskowego (Evasion Plan of Action = EPA). 4. Posługiwanie się zestawem SPINS (Special Instructions - instrukcje specjalne). 5. Zachowanie się w niebezpiecznych sytuacjach (opuszczanie w trybie alarmowym wykorzystywanej platformy bojowej: ostrzelanej, palącej się, uszkodzonej mechanicznie, zanurzonej, przymusowo (awaryjnie) lądującej itp.) 6. Metody i techniki ustalania własnego położenia (lokalizacji). 7. Posługiwanie się PLB (Personal Locator Beacon = osobisty transmiter lokalizacyjny) oraz radiostacjami ratunkowymi, zgodnie z procedurami łączności/sprawdzania tożsamości, na przykładzie radiostacji MR-509. 8. Medycyna przetrwania. 9. Bojowe Akcje Poszukiwawczo-Ratownicze (CSAR - Combat Search and Rescue), Akcje Bojowego Odzyskiwania (CR - Combat Recovery) oraz NAR (Non-conventional Assisted Recovery) - procedury odzyskiwania (powietrzne, lądowe lub morskie. 10. Wykorzystanie wyposażenia osobistego w survivalu. 11. Pozyskiwanie wody oraz zdobywanie i przygotowanie pożywienia. 12. Budowa schronień oraz ogniska survivalowe. 13. Unikanie schwytania w obliczu sił tropiących. 14. Psychologiczne aspekty przebywania w izolacji. 15. Zachowanie się w sytuacji zakładniczej i jeńca wojennego. 16. Przeciwdziałanie wykorzystaniu w sytuacji zakładniczej i jeńca wojennego. 17. Współdziałanie z elementami odzyskiwania personelu w trakcie prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczej oraz akcji uwalniania.

Czas trwania

32 godziny szkoleniowe (godzina szkoleniowa – 45 min.) – 2 dni.

Prelegenci

Szkolenie prowadzone jest przez instruktorów SERE posiadających uprawnienia MON.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

NP2-Konsulting

71-799 Szczecin

Andersena 44A/2

woj. zachodniopomorskie

Rejestracja

Cena 1
zł zw. z VAT dotyczy grupy do 20 osób.
20 000
Cena zawiera:
  • Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia SERE poziom B
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o przesłanie zgłoszenia online. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się celem potwierdzenia jego przyjęcia.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: NP2 - Konsulting
  • Ulica i nr: Monte Cassino 18 lok.1
  • Kod pocztowy: 70-467
  • Miejscowość: Szczecin
  • Numer NIP: 8512449457

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

NP2 - Konsulting
70-467 Szczecin, Polska
Monte Cassino 18 lok.1
woj. zachodniopomorskie
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!