Techniczne aspekty nieruchomości

O szkoleniu

W ramach szkoleń wykorzystujemy najnowszą wiedzę techniczną popartą przykładami (dokumentacja, decyzje, przepisy) zaczerpniętymi z przeprowadzonych postępowań projektowych, administracyjnych bądź transakcji. Dla każdego z uczestników przygotowane są materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej. Przyjęta formuła szkolenia zakłada, by każdy uczestnik potrafił znaleźć potrzebne informacje w odpowiednich źródłach.
Skorzystamy z wszystkich zalet szkoleń online!
Dlaczego warto wziąć udział?

Ambitnym celem szkolenia jest:

 • Wdrożenie najnowszej wiedzy technicznej, wybranej i dostosowanej do specyfiki branży nieruchomości,
 • Umiejętność wykorzystania przepisów, w celu odnalezienia potrzebnych informacji,
 • Praktyczne wykorzystanie informacji ze szkolenia, w codziennej pracy,
 • Nabyte kompetencje twarde, pomogą wzmocnić przewagę konkurencyjną
Kto powinien wziąć udział?

Wśród adresatów szkolenia, zapraszamy:

 • aktywnych zarządców i pośredników w obrocie nieruchomościami jak i osoby zamierzające rozpocząć przygodę z rynkiem nieruchomości,
 • przedsiębiorców z zakresu gospodarki nieruchomościami,
 • przedstawicieli deweloperów,
 • wszystkich zainteresowanych, wykorzystujących na codzień wiedzę techniczną.

Program szkolenia

 1. Prawo budowlane, Projekt budowlany, Warunki techniczne 2021  - niezbędne zagadnienia. 

  Przegląd aktualnych uwarunkowań prawnych. Wybrane, istotne informacje. Weryfikacja decyzji administracyjnych. Analiza i przykłady, na co zwracać uwagę przy weryfikacji nieruchomości w świetle przepisów. Samowola budowlana – opis i legalizacja. 
   
 2. Rodzaje i analiza map oraz umiejętność ich czytania. Media w rejonie działki, możliwość przyłączenia.

  Analiza, przykłady i możliwości zastosowania wybranych rodzajów map. Aplikacje do przeglądania map w wersji cyfrowej. Plany zagospodarowania terenu. Weryfikacja infrastruktury podziemnej. Źródła pozyskiwania informacji oraz zasobów z map. Pozyskanie warunków technicznych przyłączenia obiektu do sieci energetycznej, wodociągowej.
   
 3. Metody pomiaru nieruchomości wg normy PN-ISO 9836:2015-1.

  Przegląd i porównanie przepisów w zakresie metod pomiaru nieruchomości. Przykłady. Definicje oraz rodzaje powierzchni i kubatury. Wskaźnik intensywności zabudowy. Minimalne wymiary działki budowlanej.
   
 4. Dokumentacja techniczna i formalno-prawna nieruchomości. Rozwiązania instalacyjne.

  W ramach tego punktu przedstawione zostaną przykłady projektów technicznych, świadectw charakterystyki energetycznej budynku, księgi wieczyste, wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów, wraz ze szczegółowym omówieniem. Wykonamy także przegląd obowiązujących rozwiązań i przepisów w zakresie źródeł ciepła stosowanych w budynkach.
   
 5. Rynek pierwotny – współpraca z deweloperem.

  Analiza „Ustawy deweloperskiej 2021”. Rodzaje rachunków powierniczych. Prospekt informacyjny, w zakresie specyfikacji materiałów, które powinniśmy otrzymać od dewelopera - omówienie na przykładzie. Pozwolenie na użytkowanie i dokumenty niezbędne do jego uzyskania.

Czas trwania

9:00 - 15:30

Prelegenci

Szkolenie prowadzi Adam Mertas - manager z wykształceniem technicznym oraz Executive MBA. Posiada dwudziestoletnie, praktyczne doświadczenie w procedowaniu projektów strategicznych. Prowadził firmę deweloperską. W ramach swojej działalności, dzieli się wiedzą i praktyką, na organizowanych webinariach i warsztatach. Ponadto, zajmuje się wsparciem przy pozyskiwaniu gruntów na określone cele. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń oraz licencję PFRN w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Szkolenie odbędzie się na platformie clickmeeting, gdzie każdy uczestnik otrzyma stosowne zaproszenie.

Rejestracja

Cena standardowa
360
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wpłata należności na konto, najpóźniej na 3 dni przed terminem szkolenia.

W przypadku rezygnacji ze szkolenia do 5 dni przed terminem zajęć nie zostaną Państwo obciążeni kosztami szkolenia. Absencja uczestnika spowoduje obciążenie pełnymi kosztami.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem:

https://adammertas.pl/1_7_techniczne-aspekty-nieruchomosci.html

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Adam Mertas Nieruchomości
 • Ulica i nr: Górnicza 12
 • Kod pocztowy: 42-600
 • Miejscowość: Tarnowskie Góry
 • Numer NIP: 6482395855

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Adam Mertas Nieruchomości
42-600 Tarnowskie Góry, Polska
Górnicza 12
woj. śląskie
Świadczymy usługi consultingowe, szkoleniowe oraz zajmujemy się wsparciem w pozyskiwaniu nieruchomości gruntowych. Posiadamy bogate doświadczenie w zarządzaniu strategicznymi projektami inwestycyjno-budowlanymi.
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!