Zarządzanie sobą w czasie i organizacja pracy

O szkoleniu

  • Uświadomienie uczestnikom wiedzy dotyczącej obszaru planowania
  • Pokazanie uczestnikom korzyści z pracy harmonogramowej
  • Przekazanie narzędzi do zarządzania własnym czasem
  • Nauczenie skuteczniejszego korzystania z planów wytyczonych odgórnie
  • Wykształcenie u uczestników umiejętności samomotywacyjnych
  • Przekazanie narzędzi do prawidłowego sporządzania planu pracy
  • Wdrożenie sposobów oszczędności czasu i energii
  • Umiejętność określania priorytetów
  • Podniesienie skuteczności indywidualnej i grupowej
Dlaczego warto wziąć udział?

Uczestnicy nauczą się:

  • Samodzielności i wydajności w pracy
  • Pokonywania większych wyzwań
  • Ustalać priorytety w zadaniach
  • Odpowiedzialności za wyniki pracy

Uczestnicy zastosują:

  • Metody realizowania planów wytyczonych odgórnie
  • Techniki ścisłego planowanie i zgrania w czasie
  • Sposoby oszczędności czasu i energii
Kto powinien wziąć udział?
  • Pracowników stanowisk związanych z planowaniem, terminowymi zadaniami, projektowaniem zadań
  • Pracowników zobowiązanych do samodzielnego planowania czasu i obowiązków
  • Przełożonych, zarządzających zespołem
  • Pracowników różnych działów współpracujących ze sobą
  • Pracowników mających problemy z wytyczaniem, rozpoznaniem lub realizacją zadań
  • Pracowników mających problemy z terminowością, spóźniających się, niedotrzymujących terminów
  • Pracowników realizujących odgórnie wytyczone cele
  • Osób nastawionych na rozwój własnych kompetencji

Program szkolenia

Program szkolenia:

Wstęp

  • Przywitanie
  • Przedstawienie trenera i uczestników
  • Werbalizacja i weryfikacja oczekiwań i potrzeb szkoleniowych
  • Ustalenie zasad obowiązujących podczas szkolenia
  • Przedstawienie zakresu tematycznego szkolenia
  • Określenie warunków brzegowych skutecznej nauki

Wprowadzenie – moje mocne i słabe strony w zarządzaniu czasem

  • Zdiagnozowanie podstawowych nawyków w dotychczasowym zarządzaniu czasem, przydatnych i zgubnych
  • Gra strategiczna – organizacja pracy
  • Uświadomienie, czym są nawyki i jaka jest ich skuteczność w organizacji pracy
  • Warsztat nauczający tworzenia nawyków lub zamiany dotychczasowych
  • Wskazania do dalszej pracy w powyższym zakresie po szkoleniu

Pożeracze czasu – czym są, jak je wykrywać i eliminować

  • Grupowe określenie złodziei/pożeraczy czasu
  • Podział na tzw. złodziei jawnych i ukrytych
  • Diagnoza własnych złodziei
  • Poszukiwanie konkretnych sposobów na eliminację wybranych pożeraczy

Czas i organizacja – czym jest „czas” i czym tak naprawdę zarządzamy

  • Grupowe zdefiniowanie pojęcia ,,czas” i zakresu wpływu na jego zarządzanie
  • Uświadomienie przestrzeni-obszarów, którymi naprawdę zarządzamy
  • Odniesienie do wcześniejszej pracy z nawykami
  • Przykłady skutecznego organizowania pracy

Odkładanie zadań tzw. „otwarte pętle” – czym skutkuje, dlaczego męczy i jak nie odkładać

  • Grupowe ustalenia dotyczące powodów, okoliczności i zakresu odkładanych zadań
  • Zdefiniowanie pojęcia ,,odkładanie”
  • Uświadomienie zgubności odkładania na rzecz skuteczności planowania
  • Indywidualne zdiagnozowanie własnych ,,otwartych pętli”
  • Nauka zamiany ,,otwartych pętli” na zdefiniowane, celowe czynności – trzy techniki

SMART – jak wytyczać skutecznie cele

  • Ustalenie zasadności określania i definiowania celów
  • Warunki podnoszące skuteczność w określaniu i realizacji celów
  • Wyjaśnienie zasad określania celu metodą SMART
  • Samodzielne/grupowe zapisywanie celu metodą SMART

Planowanie czyli kontrola nad wydarzeniami – jak skutecznie planować krótko- i długoterminowo

  • Ustalenie zasadności i warunków tworzenia planów
  • Sprawdzanie zgodności wybranego planu z określonym celem
  • Nauka planowania na arkuszach– trzy techniki (Pytania i odpowiedzi, Strategia Vonneguta, Wykres Gantta)

Macierz Eisenhowera – priorytety zadań, zadania ważne i pilne

  • Określenie celowości priorytetowania dla zarządzania czasem
  • Wyjaśnienie macierzy Eisenhowera
  • Rozgraniczenie zadań pilnych od ważnych
  • Nauka priorytetowania na przykładach wstecznych i planowanych (dwie techniki)

Zasada Pareto – skuteczność działań

  • Wyjaśnienie związku zasady Pareto z efektywnością zadań
  • Omówienie przykładów działania zasady Pareto w codziennym życiu
  • Nauka samodzielnego znajdowania przestrzeni życiowych wymagających zastosowania zasady Pareto i tworzenie planów naprawczych

Higiena pracy i odpoczynku – jak pracuje nasz umysł i jak to wykorzystać

  • Określenie cykli aktywności, efektywności, czuwania i snu ludzkiego umysłu
  • Przedstawienie trzech podstawowych typów aktywności dobowej (Większość ludzi, Sowy, Skowronki)
  • Nauka samodzielnego określania własnych cyklów aktywności
  • Przykłady zamiany obowiązków w ustawieniach godzinowych własnego harmonogramu

Skuteczność na co dzień – algorytm prostych działań

  • Gromadzenie informacji
  • Analiza informacji
  • Organizowanie spraw – nowa rola kalendarza
  • Określenie prostych algorytmów doboru obowiązków i czasu oraz sposobu ich wykonania
  • Nauka schematu decyzyjnego

12 praw skutecznego panowania nad czasem

  • Omówienie 12 podstawowych zasad zarządzania czasem

Zakończenie szkolenia

  • Podsumowanie najważniejszych elementów szkolenia i wskazówki do indywidualnej pracy
  • Ewaluacja – podsumowanie dokonane przez uczestników, własne wnioski do pracy

Czas trwania

pierwszy dzień: 10:00 – 17:00, drugi dzień: 9:00 – 16:00

Prelegenci

trener Effect Group

Terminy i miejsca

Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Hotel IBIS

Kraków

woj. małopolskie

Hotel Mercure

Gdańsk

woj. pomorskie

Rejestracja

Cena 1
1 650
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
  • serwis obiadowy
  • przerwy kawowe
  • bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
  • Rozwiń
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Cena szkolenia: dotyczy udziału 1 osoby i zawiera: udział w zajęciach, komplet materiałów , dyplom ukończenia, możliwość indywidualnych konsultacji podczas szkolenia, przerwy kawowe oraz obiad.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest: przesłanie do nas formularza zgłoszenia online lub na e-mail.

Rezerwacja noclegów: pomagamy przy rezerwacji noclegów na preferencyjnych warunkach w hotelu w którym odbywa się szkolenie.

Szkolenia zamknięte

Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia wewnętrznego z przedstawionego tematu prosimy o kontakt.

BUR lub KFS

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: Effect Group Sp. z o.o.
  • Ulica i nr: ul. Jerzego Bajana 31D
  • Kod pocztowy: 01-904
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 5272525647

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Effect Group Sp. z o.o.
01-904 Warszawa, Polska
ul. Jerzego Bajana 31D
woj. mazowieckie
Effect Group Sp. z o.o. to firma szkoleniowo-doradcza która działa na rynku szkoleń od II połowy 2006 roku i specjalizuje się w zwiększaniu efektywności na wszystkich poziomach organizacji, poprzez udostępnianie sprawdzonej wiedzy i doświadczenia zaw...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!