O szkoleniu
Szkolenie rozwija kompetencje skutecznego zarządzania zespołem w dynamicznym środowisku pracy. Uczestnicy poznają narzędzia planowania pracy zespołu, podejmowania decyzji oraz budowania współpracy. Program realizowany jest w formule warsztatowej z wykorzystaniem metody moderacji wizualnej (metaplan).
Celem szkolenia jest:
• rozwinięcie umiejętności zarządzania zespołem
• poznanie narzędzi organizacji pracy zespołu
• rozwinięcie umiejętności podejmowania decyzji
• budowanie efektywnej współpracy
• doskonalenie kompetencji komunikacyjnych
Korzyści dla uczestników
• poznają narzędzia zarządzania zespołem
• rozwiną umiejętność planowania pracy
• zwiększą skuteczność kierowania pracownikami
• nauczą się reagować na problemy w zespole
• poprawią jakość współpracy zespołowej.
• menedżerowie
• kierownicy
• liderzy zespołów
• osoby zarządzające pracownikami.
Program szkolenia
Moduł 1. Istota zarządzania zespołem
• rola menedżera w zarządzaniu zespołem
• zadania kierownicze
• style zarządzania
Moduł 2. Planowanie pracy zespołu
• ustalanie celów
• planowanie zadań
• ustalanie priorytetów
Moduł 3. Organizacja pracy zespołu
• podział zadań
• monitorowanie realizacji pracy
• zarządzanie czasem zespołu
Moduł 4. Budowanie współpracy w zespole
• komunikacja w zespole
• budowanie relacji
• wspieranie współpracy
Moduł 5. Reagowanie na problemy w zespole
• diagnozowanie problemów
• podejmowanie decyzji
• rozwiązywanie sytuacji trudnych
Metody pracy
• moderacja wizualna – metaplan
• ćwiczenia zespołowe
• analiza przypadków
• dyskusje moderowane
• warsztaty praktyczne
Czas trwania
2 dni (rekomendowane) lub 1 dzień (wersja skrócona).
Czas trwania
9.00-15.00
Prelegenci
Praktyk biznesu z ponad 25-letnim stażem w szkoleniach, konsultingu i interim management. Od 1999 roku założyciel i lider jednej z pierwszych polskich firm szkoleniowych. Specjalizuje się w projektach rozwojowych dla kadry zarządzającej oraz zespołów sprzedażowych, łącząc praktyczne podejście do biznesu z nowoczesną dydaktyką warsztatową.
Prowadzi szkolenia w obszarach strategii, sprzedaży, komunikacji, zarządzania zmianą, marketingu, organizacji procesów, negocjacji oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Stawia na efektywność, interaktywność i konkretne wdrożenia. Współpracuje z zarządami firm jako doradca i coach, projektuje kompleksowe procesy rozwojowe, wdraża strategie organizacyjne i wspiera zmiany operacyjne.
Jego doświadczenie obejmuje zarówno pracę z dużymi międzynarodowymi korporacjami, jak i firmami rodzinnymi oraz spółkami z sektora MSP. Wielokrotnie odpowiadał za strategiczne wdrożenia w firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych. Łączy wiedzę z zakresu finansów, marketingu i zarządzania procesami z umiejętnościami komunikacyjnymi i przywódczymi.
Pracuje metodą moderacji METAPLAN, która pozwala angażować uczestników szkoleń w pogłębioną analizę problemów i wspólne generowanie rozwiązań. Moderacja wizualna METAPLAN wspiera procesy grupowe, buduje synergię zespołową i ułatwia podejmowanie decyzji w oparciu o partycypacyjny model zarządzania. Tomasz Dziedzina wykorzystuje METAPLAN w projektach strategicznych, warsztatach zarządczych oraz podczas diagnozy organizacyjnej. W swoich projektach wdraża również elementy metodyki Design Thinking, wspierającej kreatywne rozwiązywanie problemów oraz innowacyjne podejście do projektowania usług, procesów i produktów w organizacji.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej i papierowej
- certyfikat uczestnictwa
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
1. Wypełnienie powyższego formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu prowadzonych przez SEDNO Training szkoleń. Niniejszy formularz zgłoszeniowy/umowa stanowi zgłoszenie udziału w szkoleniu i jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie.
2. Płatność powinna być przekazana na konto SEDNO Training: PKO S.A. 63 1020 1013 0000 0902 03 98 7740, po uprzednim otrzymaniu potwierdzenia szkolenia które zostanie wysłane na 3 dni robocze przed terminem szkolenia.
Uwaga! Na wyraźną prośbę klienta – administracji publicznej przysługuje płatność na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.
3. Brak płatności na konto SEDNO Training przed terminem szkolenia nie oznacza rezygnacji z udziału w szkoleniu.
4. Rezygnacja z udziału w szkoleniu może być dokonana wyłącznie w formie pisemnej najpóźniej na 5 dni roboczych przed datą szkolenia. Rezygnacja w późniejszym terminie lub nieobecność na szkoleniu nie zwalnia od dokonania opłaty za szkolenie.
5. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia oraz do zmiany terminu szkolenia z przyczyn od siebie niezależnych i odstąpienia od umowy. W takim przypadku płatności zostaną niezwłocznie zwrócone zgłaszającym a Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe z powodu odwołania szkolenia.
6. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami umowy zawartymi w pkt. 1-5 i akceptujemy je.
7. Oświadczamy, że jesteśmy umocowani do zawarcia niniejszej umowy w imieniu wskazanego wyżej podmiotu.
- Nazwa firmy: SEDNO Training
- Ulica i nr: Mickiewicza 20
- Kod pocztowy: 05-840
- Miejscowość: Brwinów
- Numer NIP: 5661631042
Masz pytania? Napisz do nas
Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator