Artykuł sponsorowany

MacBook Air lub Pro jako idealne narzędzia do prowadzenia szkoleń!

Czy warto zainwestować w MacBooka do prowadzenia szkoleń? Jeśli kładziesz nacisk na wysoką jakość oraz niezawodność, to odpowiedź brzmi – tak! Pojawia się jednak kolejny dylemat – MacBook Air czy Pro? Zagadnienie to powoduje poważne rozterki dla wielu entuzjastów produktów Apple. W niniejszym artykule znajdziesz wskazówki, który MacBook może być dla Ciebie najlepszy, biorąc pod uwagę prowadzenie profesjonalnych szkoleń.

Które urządzenie wybrać? MacBook Air czy Pro?

Oferta laptopów firmy z Cupertino podzielona jest na dwie główne linie – MacBook Air i MacBook Pro. Pierwsza propozycja skierowana jest do użytkowników, którzy nie potrzebują dużej mocy obliczeniowej, ale zależy im przede wszystkim na mobilności i kompaktowych rozmiarach. Z kolei modele z linii Pro, jak sama nazwa wskazuje, są dedykowane bardziej profesjonalnym zastosowaniom, oferując najwyższą wydajność.

Laptop MacBook

Warto jednak pamiętać, że różnice między poszczególnymi modelami nie zawsze są znaczące. Apple oferuje 13-calowego MacBooka Pro, który ma ten sam procesor co model Air, ale wyróżnia go obecność wentylatora. Dzięki temu może utrzymać wyższą wydajność przez dłuższy czas, nawet podczas pracy pod dużym obciążeniem.
Natomiast 14 i 16-calowe MacBooki Pro w większym stopniu różnią się od modeli Air i oferują odczuwalnie wyższą wydajność. Zawierają topowe procesory Apple (M2 Pro lub M2 Max) oraz szereg innych rozwiązań, które spełniają oczekiwania bardziej wymagających użytkowników.

MacBook Air lub MacBook Pro – który model jest najlepszy do prowadzenia szkoleń?

Zarówno MacBook Air, jak i MacBook Pro są doskonałymi narzędziami do prowadzenia szkoleń, ale różnią się nieco pod względem specyfikacji i przeznaczenia.
MacBook Air

 • Mobilność – MacBook Air jest niezwykle lekki i cienki, co czyni go łatwym do przenoszenia. Stanowi idealny wybór, jeśli często podróżujesz między różnymi miejscami, w których prowadzisz szkolenia lub prowadzisz szkolenia online z różnych miejsc na świecie.
 • Długi czas pracy na baterii – posiada wydajną baterię, która pozwala na długie godziny pracy bez konieczności ładowania (do 18 godzin).
 • Wysoka jakość wyświetlacza – ekran Liquid Retina oferuje jasne, ostre obrazy, co jest ważne podczas prezentowania treści uczestnikom szkolenia. Wyświetla do miliarda kolorów i oferuje 2 razy wyższą rozdzielczość w porównaniu do laptopów PC. Podczas szkoleń obraz będzie wyrazisty i zachwyci bogactwem detali i kontrastem.
 • Wydajność wystarczająca do wielu zastosowań – choć nie jest przeznaczony do bardziej zaawansowanych zadań, to jednak umożliwia m.in. szybkie zmontowanie filmu na szkolenie.
 • Kamera FaceTime HD 1080p – dzięki temu prowadząc szkolenia online, będziesz doskonale widoczny dla rozmówców. 

MacBook Pro

 • Wydajność na najwyższym poziomie – jest zaprojektowany z myślą o profesjonalnych użytkownikach, oferując znacznie wyższą moc obliczeniową i możliwości graficzne. Nadaje się doskonale do bardziej zaawansowanych zastosowań, takich jak edycja wideo czy projektowanie. Do wyboru masz MacBooka Pro z procesorem M2, M2 Pro lub M2 Max.
 • Wysoka jakość ekranu – Liquid Retina XDR oferuje dopracowany obraz sprawiając, że kolory są żywe i naturalne. Dzięki funkcji ProMotion przekazywane podczas szkolenia treści będą bardziej responsywne i płynne. Dzięki kamerze 1080p zaprezentujesz się niezwykle wyraziście, jeśli prowadzisz szkolenia online.
 • Niesamowite głośniki i mikrofony – dźwięk na MacBooku Pro posiada znakomitą jakość, co jest istotne podczas prezentacji multimedialnych. Wszystko dzięki trzem mikrofonom klasy studyjnej i systemowi sześciu głośników.
 • Trzy porty Thunderbolt 4 – dzięki temu podepniesz do MacBooka dodatkowe monitory i akcesoria przydatne podczas szkoleń.

Oprócz tego oba modele wyposażone są w system operacyjny MacOS, znany z intuicyjnego interfejsu i stabilności, co ułatwia prowadzenie szkoleń bez zakłóceń spowodowanych problemami technicznymi. Dodatkowo, jeśli używasz innych urządzeń Apple, takich jak iPhone czy iPad, MacBooki integrują się z nimi bezproblemowo. Ułatwia to udostępnianie treści i synchronizację pracy.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Polecane wydarzenia

J.G.Training

Umowa o roboty budowlane – jak zabezpieczyć interesy stron i zminimalizować ryzyko związane z prowadzoną inwestycją

 • już od 1 490 zł
 • już od 1 490 zł
Zapisz się
Akademia ARBIZ

Mistrzowskie prowadzenie szkoleń

 • już od 970 zł
 • już od 970 zł
Zapisz się
J.G.Training

Zamówienia publiczne dla początkujących - przygotowanie i prowadzenie postępowań krok po kroku

 • już od 1 290 zł
 • już od 1 290 zł
Zapisz się
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Finanse publiczne w praktyce - Kompendium obowiązujących przepisów. Analiza aspektów prawnych, finansowych i organizacyjnych związanych z prowadzeniem publiczne

 • już od 1 057 zł
 • już od 1 057 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne?
28 listopada 2023
Jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne?

Chcesz zorganizować konferencję i poszukujesz sprawdzonej sali konferencyjnej, która zapewni odpowiednią wygodę i oprawę dla twojego wydarzenia? Sprawdź jak znaleźć najlepsze sale konferencyjne.

Czytaj więcej
Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?
20 listopada 2023
Jak otrzymać pożyczkę bez zdolności kredytowej?

Dowiedz się w jaki sposób banki oceniają zdolność kredytową oraz jak można poprawić swoją zdolność kredytową poprzez długoterminowe planowanie finansów, co pomoże uzyskać pożyczkę.

Czytaj więcej
Zawody przyszłości: jakie kursy i szkolenia zrobić, aby znaleźć pracę?
17 listopada 2023
Zawody przyszłości: jakie kursy i szkolenia zrobić, aby znaleźć pracę?

Rynek pracy ulega szybkim zmianom, w wyniku których powstają zawody przyszłości. Warto dowiedzieć się na jakie zawody zapotrzebowanie rośnie oraz sprawdzić jak można znaleźć zatrudnienie w przyszłościowym zawodzie.

Czytaj więcej
Jak efektywnie promować stowarzyszenie i fundację w Internecie?
9 listopada 2023
Jak efektywnie promować stowarzyszenie i fundację w Internecie?

Prowadzenie fundacji lub stowarzyszenia przynosi dużo satysfakcji, ale wymaga też wiedzy i zaangażowania. Jak przyciągnąć uwagę potencjalnych darczyńców i wolontariuszy w zatłoczonym cyfrowym świecie?

Czytaj więcej