Artykuł sponsorowany

Nowa praca po nowym roku? Te branże rozwijają się najszybciej!

Jeśli coś zmieniać, to tylko na lepsze. Zasada ta dotyczy także zmiany pracy. W nowym roku warto bowiem zastanowić się nad swoją zawodową przyszłością i podjąć kroki, które pozwolą nam się realizować i rozwijać oraz spełniać marzenia o karierze. Z tego powodu zachęcamy do lektury poniższego artykułu, z którego dowiesz się, w jakich branżach spróbować swoich sił, ponieważ rozwijają się najszybciej i dają najwięcej możliwości.

Nowy rok to dobra okazja na realizację planów zawodowych, w tym zmianę pracy.

Dlaczego warto zmienić pracę po nowym roku?

Dla wielu ludzi okres noworoczny to czas refleksji nad swoim życiem zawodowym i osobistym. To bowiem świetna okazja do zastanowienia się, czy obecna praca spełnia nasze oczekiwania i wyznaczenia sobie nowych celów zawodowych. Zmiana może być także szansą na znalezienie bardziej satysfakcjonującego środowiska pracy, zwłaszcza jeśli czujesz się niezadowolony w obecnym miejscu zatrudnienia, czy to z powodu relacji z kolegami, czy też przez stosunki z przełożonymi. Zmiana pracy po nowym roku może otworzyć przed tobą nowe wyzwania zawodowe, dać możliwości rozwoju oraz pozwoli nabyć nowe umiejętności i doświadczenia. Warto jednak celować w takie branże, które są przyszłościowe i cały czas się rozwijają. O jakich sektorach mowa? Odpowiedź na to pytanie, znajdziesz w dalszej części artykułu.

Zawody, które zyskują na znaczeniu

Każdy zawód jest ważny i potrzebny. Niemniej, w ostatnim czasie możemy zauważyć wyraźny wzrost znaczenie niektórych z nich. Najbardziej kluczowe stają się profesje, takie jak:

 • logistyk w transporcie, budownictwie, motoryzacji, elektronice i energetyce;
 • lekarz i pracownik usług medycznych, np. pielęgniarka, chirurg medycyny estetycznej, fizjoterapeuta i psycholog;
 • trener personalny i dietetyk,
 • specjalista ds. finansowych/doradca ds. finansów osobistych,
 • grafik komputerowy,
 • pracownik naukowy z takich dziedzin jak matematyka, chemia, fizyka, czy też inżynieria.

Branże przyszłości

Branże, które już mają ogromny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, a w przyszłości będą miały największe znaczenie na rynku, to przede wszystkim:

 • IT - od lat widzimy ogromny popyt na specjalistów z tej dziedziny, a w miarę postępu nowoczesnych technologii prognozowane jest dalsze zwiększanie się tego zapotrzebowania; w najbliższej przyszłości można spodziewać się zatem wzrostu znaczenia stanowisk związanych z produkcją gier komputerowych i aplikacji, tworzeniem wirtualnej rzeczywistości, a także rozwojem sztucznej inteligencji;
 • big data - obecnie przedsiębiorstwa gromadzą ogromne ilości danych, co sprawia, że analiza i skuteczne zarządzanie nimi stają się kluczowe dla rozwoju i funkcjonowania biznesu; w niedalekiej przyszłości umiejętności analityków big data będą potrzebne w praktycznie każdej branży i firmie;
 • elektrotechnologia - dynamiczny postęp technologii powoduje zapotrzebowanie na pracowników, którzy będą w stanie skutecznie zarządzać różnorodnymi procesami; w związku z tym, stanowiska, takie jak inżynier elektrotechniki czy elektroniki będą niebawem najbardziej pożądane na rynku pracy.

Gdzie szukać pracy w najszybciej rozwijających się branżach?

Oferty pracy w najszybciej rozwijających się branżach znajdziesz na GoWork. Portal współpracuje bowiem z pracodawcami nie tylko z Polski, ale i Europy. Serwis działa jak centralna baza ogłoszeń. Do tego posiada wyszukiwarkę, która poprzez możliwość filtrowania ofert ułatwia odnalezienie tylko takich, które spełniają interesujące użytkownika kryteria. Mowa o wyborze między innymi:

 • stanowiska,
 • lokalizacji (miasta lub województwa),
 • typu umowy (np. umowa o pracę, umowa zlecenie, kontrakt B2B i inne)
 • rodzaju etatu (cały etat lub jego część),
 • trybu pracy (np. praca zdalna lub stacjonarna).

Oferty pracy w Elblągu można znaleźć na GoWork

Oferty pracy dostępne na stronie to jednak nie wszystko. Portal posiada także kilka innych praktycznych funkcji, na przykład możliwość oceny danej firmy przez jej byłych lub obecnych pracowników. Przy każdym zamieszczonym ogłoszeniu widnieje odnośnik do opinii o pracodawcy. Dzięki tej opcji można sprawdzić między innymi to, czy dany pracodawca dotrzymuje warunków zatrudnienia opisanych w ogłoszeniu. Dodatkowo, zapisując się do newslettera, można otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach pracy z interesującego nas regionu. Dzięki temu nie przegapi się żadnego ogłoszenia i – co bardzo prawdopodobne – szybciej uda się znaleźć zatrudnienie w wymarzonej branży.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Polecane wydarzenia

Work-life balance - jak dążyć do równowagi w życiu osobistym i zawodowym, z uwzględnieniem pracy zdalnej/hybrydowej? Szkolenie stacjonarne lub online.

 • już od 726 zł
 • już od 726 zł
Zapisz się

Kurs tatuowania - certyfikowane szkolenie do zawodu tatuażysty

 • już od 6 000 zł
 • już od 6 000 zł
Zapisz się

Wypalenie zawodowe

 • już od 120 zł
 • już od 120 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Jak wdrożyć nowego pracownika? 6 najważniejszych zasad
20 lutego 2024
Jak wdrożyć nowego pracownika? 6 najważniejszych zasad

Konkurencyjny rynek pracy wymaga od firm nie tylko znajdowania talentów, ale też ich efektywnego wdrażania i zatrzymywania. Pomóc w tym może dobrze zorganizowany proces onboardingowy.

Czytaj więcej
Technologie budowania stron internetowych. Co jest na topie?
20 lutego 2024
Technologie budowania stron internetowych. Co jest na topie?

Technologie używane do tworzenia nowoczesnych stron zmieniają się wraz z rosnącymi oczekiwaniami użytkowników oraz zmieniającymi się standardami w internecie. Sprawdź jakie technologie są obecnie na topie.

Czytaj więcej
Fintech - co to jest? Kiedy z niego korzystamy?
15 lutego 2024
Fintech - co to jest? Kiedy z niego korzystamy?

Fintech, czyli technologie finansowe, rewolucjonizują sposób, w jaki świadczone są usługi finansowe. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zobacz w jaki sposób FinTech wpływa na codzienne życie.

Czytaj więcej
Czym jest ESG i jak wpływa na działalność firm i organizacji?
14 lutego 2024
Czym jest ESG i jak wpływa na działalność firm i organizacji?

Termin ESG stał się w ostatnich latach jednym z najczęściej dyskutowanych w świecie biznesu oraz administracji publicznej. Warto dowiedzieć się czym jest ESG, jak wypływa na biznes, jak wyznaczać i raportować spełnienie celów ESG.

Czytaj więcej