Kursy psychologiczne, szkolenia dla psychologów i psychoterapeutów online!

 • Znajdź kurs psychologii lub psychoterapii online lub stacjonarny
 • Poznaj program zajęć, prelegentów, ceny i zapisz się na zajęcia
Rozwiń Interesują Cię szkolenia psychologia, kursy psychologiczne, szkolenia dla psychologów i psychoterapeutów, a także kursy dla studentów psychologii? W naszej bazie znajdziesz szkolenie psychologia stacjonarne oraz kurs psychologii online, jak też szereg specjalistycznych kursów, szkoleń i warsztatów dla psychologów, psychologów biznesu oraz studentów psychologii. Baza umożliwia zapoznanie się z terminami kursów i szkoleń, programem zajęć oraz cenami i warunkami uczestnictwa. Po wybraniu kursu psychologii lub szkolenia psychologia możesz zapisać się na zajęcia poprzez nasz bezpłatny formularz rejestracji online! Zwiń

Szkolenia z psychologii i psychoterapii.

Kursy, szkolenia psychologia: 37

 • już od 620 zł
620 zł
 • już od 149 zł
149 zł
 • już od 512 zł
512 zł
 • już od 512 zł
512 zł
 • już od 512 zł
512 zł
 • już od 409 zł
409 zł

Szkoła RTZ

 • już od 1 447 zł
1 447 zł
 • już od 259 zł
259 zł
 • już od 1 790 zł
1 790 zł
 • już od 512 zł
512 zł
 • już od 512 zł
512 zł
 • już od 512 zł
512 zł
 • już od 549 zł
549 zł
Artykuł

Kursy psychologiczne, szkolenia psychologia - dlaczego warto?

Zastosowanie psychologii i wiedzy z zakresu psychologii w wielu dziedzinach życia codziennego cieszy się coraz większym powodzeniem. Tematyka taka nie jest dzisiaj domeną tylko psychologów praktyków czy psychoterapeutów, ale też przedsiębiorstwa coraz częściej dostrzegają możliwości zastosowania wiedzy psychologicznej dla znalezienia rozwiązań codziennych problemów biznesowych, tworzenia efektywniejszego i zdrowszego środowiska pracy oraz lepszego zrozumienia potrzeb klientów. Sprawdź kursy psychologiczne, szkolenia psychologia oraz warsztaty i kursy dla psychologów oraz studentów psychologii, które pomogą Ci się rozwijać i wykorzystać potencjał nauk psychologicznych zarówno w klasycznych zastosowaniach, jak i w biznesie!

Szkolenia dla psychologów, psychoterapeutów i studentów

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą szkoleń z psychologii skierowaną do psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, terapeutów oraz studentów ostatnich lat kierunków psychologicznych.

W jednym miejscu zyskują Państwo dostęp do wydarzeń o charakterze merytorycznym dotyczącym psychologii, seksuologii czy terapii, takich jak:

 • szkolenia psychologiczne i warsztaty dla psychologów stacjonarne – prowadzone przede wszystkim w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź czy Lublin – mają one wybitnie praktyczny charakter i prowadzone są przez ekspertów i praktyków w danej dziedzinie;
 • kursy psychologiczne online z zajęciami prowadzonymi na żywo – kursy realizowane są poprzez bezpłatne wersje programów Zoom, Microsoft Teams czy Google Meet i stwarzają możliwość wzięcia udziału w wykładach, prelekcjach, ale też ćwiczeniach grupowych oraz umożliwiają zadawanie pytań i uzyskanie indywidualnych konsultacji z trenerem prowadzącym;
 • kursy dla psychologów e-learningowe – pozwalają one wykupić dostęp do materiałów szkoleniowych online i samodzielnie zdecydować o czasie i tempie realizacji zajęć.

Warto zwrócić uwagę, że w ofercie dostępne są również kursy psychologiczne z certyfikatem – ich ukończenie uprawnia do otrzymania certyfikatu imiennego. Wszystkie kursy i szkolenia z certyfikatem oznaczone są odpowiednim znakiem – istnieje również możliwość zapoznania się ze wzorem certyfikatu.

Rozwój zawodowy psychologów i psychoterapeutów

Psychologia to dziedzina, która ciągle się rozwija i zmienia, a wraz z nią pojawiają się nowe techniki, narzędzia, podejścia i badania. Dlatego ważne jest, aby psycholodzy, nawet po ukończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu, kontynuowali swoją edukację i rozwijali swoje umiejętności. Warto przytoczyć kilka powodów, dla których psychologowie powinni brać udział w kursach zawodowych i szkoleniach:

 • Aktualizacja wiedzy. Psychologia to dziedzina, która ciągle się zmienia. Uczestnictwo w kursach i szkoleniach umożliwia psychologom na bieżąco poznawanie najnowszych badań, teorii i technik, co pozwala na aktualizację swojej wiedzy i umiejętności.
 • Rozwój umiejętności. Kursy i szkolenia z psychologii i psychoterapii pozwalają na rozwijanie konkretnych umiejętności zawodowych, takich jak umiejętności terapeutyczne, umiejętności diagnostyczne czy umiejętności badawcze.
 • Zwiększenie atrakcyjności zawodowej. Uczestnictwo w kursach psychologicznych i szkoleniach może zwiększyć atrakcyjność zawodową psychologa, co może wpłynąć na jego szanse na awans czy podwyżkę.
 • Wymiana doświadczeń. Kursy i szkolenia są również okazją do wymiany doświadczeń i kontaktów z innymi specjalistami z dziedziny psychologii. Możliwość poznania innych podejść i sposobów pracy pozwala na poszerzenie perspektywy i podejście do swojej pracy.
 • Wymóg etyczny. Psycholodzy zobowiązani są do ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji, zgodnie z wymogami etycznymi w zawodzie. Brać udział w kursach zawodowych i szkoleniach jest jednym z elementów spełnienia tych wymagań.

W związku z tym, aby być skutecznym i efektywnym w swojej pracy, psychologowie powinni regularnie uczestniczyć w kursach zawodowych i szkoleniach, aby rozwijać swoje umiejętności i wiedzę. Jakie są tematy poruszane w trakcie kursów i szkoleń dla psychologów?

 • Psychopatologia – obejmuje omawianie różnych zaburzeń psychicznych, jak również ich objawów i możliwości leczenia.
 • Psychologia rozwoju - badanie procesu wzrostu i rozwoju człowieka na różnych etapach życia, od niemowlęctwa do starości.
 • Psychologia społeczna - badanie wpływu społeczeństwa i kultury na zachowanie człowieka oraz jego interakcje z innymi ludźmi.
 • Neuropsychologia - badanie struktury i funkcji mózgu oraz ich wpływu na zachowanie i funkcjonowanie człowieka.
 • Terapia i psychoterapia – obejmująca omówienie różnych podejść terapeutycznych i technik terapeutycznych, takich jak terapia poznawczo-behawioralna, terapia gestalt czy terapia psychodynamiczna.
 • Badania naukowe w psychologii - obejmuje omawianie różnych metod badawczych stosowanych w psychologii, takich jak badania ankietowe, badania laboratoryjne, badania polowe czy badania przypadków.
 • Statystyka i metody ilościowe w psychologii – poświęcone różnym technikom statystycznym i matematycznym stosowanym w psychologii, takich jak analiza danych, testowanie hipotez czy modelowanie statystyczne.
 • Etyka zawodowa - omawianie kwestii związanych z etyką zawodową psychologów, takich jak poufność informacji, konflikt interesów czy przepisy prawa dotyczące praktyki psychologicznej.
 • Praktyka zawodu - omawiająca zagadnienia takie jak skutecznie rozmawiać z podopiecznymi, pacjentami i klientami; z jakich technik terapeutycznych korzystać i kiedy; jak skutecznie zarządzać pracą gabinetu psychoterapeutycznego czy psychologicznego.

Jakie jeszcze zagadnienia omawiane są w trakcie oferowanych w serwisie szkoleń, warsztatów i kursów? Są to między innymi: zastosowanie psychologii w biznesie, komunikacja bez przemocy, psychodietetyka, zaburzenia odżywiania, Racjonalna Terapia Zachowań, przemoc domowa, autyzm, NLP, trening umiejętności społecznych, biofeedback, zespół Aspergera, trening odporności psychicznej, myzykoterapia, arteterapia, budowanie pewności siebie, depresja u dzieci, młodzieży i nastolatków, diagnoza zaburzeń seksualnych, terapia akceptacji, osobowość borderline, zaburzenia lękowe, zaburzenia psychosomatyczne, psychoza, trauma, terapia uzależnień, prawo dla psychologów i psychoterapeutów…

Warto zapisać się również na powiadomienia o nowych kursach i szkoleniach, aby być na bieżąco z nowościami w ofercie.

Szkolenia psychologia w biznesie

Szkolenia psychologia oraz kursy psychologiczne z zakresu psychologii w biznesie mogą pomóc w rozwijaniu przedsiębiorstwa w wielu obszarach i na różnych poziomach. Szkolenia tego typu pozwalają lepiej zrozumieć procesy przetwarzania informacji przez człowieka, zapoznać się z działaniem emocji i motywacji oraz wyjaśnić mechanizmy społecznego funkcjonowania człowieka, w tym w miejscu pracy. Pozwala to tworzyć bardziej efektywne środowisko pracy poprzez udoskonalenie komunikacji wewnętrznej i komunikacji interpersonalnej pomiędzy pracownikami, budowanie atmosfery zaufania i transparentności, lepsze motywowanie i angażowanie pracowników na rzecz osiągania wspólnych celów czy też rozwijanie umiejętności rozwiązywania konfliktów i zapobiegania nadmiernemu poziomowi stresu w firmie.

Popularne obszary szkoleń z psychologii biznesu czy też szkoleń i kursów psychologicznych dla firm to między innymi:

 • Zgadnienia związne z zapewnieniem efektywnej komunikacji w firmie - zarówno komunikacji wewnętrznej, jak i standardów komunikacji interpersonalnej. Pozwalają one zapoznać zespół z przebiegiem komunikacji, zasadami budowania efektywnych komunikatów, sposobami budowania porozumienia i atmosfery współpracy poprzez wysokie standardy komunikacji interpersonalnej.
 • Zarządzanie stresem i radzenie sobie ze stresem - szkolenia tego typu mają na celu zarówno zrozumienie skąd bierze się stres, nie tylko na poziomie jednostki, ale również całej organizacji oraz wyposażenie pracowników i kadry menedżerskiej w niezbędną wiedzę z zakresu zapobiegania nadmiernemu stresowi oraz radzenia sobie ze stresem.
 • Motywowanie i angażowanie - tematyka szkoleń i kursów tego typu pozwala zrozumieć pojęcie motywacji, źródła motywacji i demotywacji oraz poznać narzędzia, które sprzyjają motywowaniu i angażowaniu pracowników.
 • Train the Trainer, szkolenia skierowane do trenerów wewnętrznych i trenerów biznesu, których celem jest podniesienie wiedzy i umiejętności z zakresu szkolenia ludzi i przekazywania wiedzy.
 • Mobbing i przeciwdziałanie mobbingowi - kursy i szkolenia pozwalające zapoznać się ze sjawiskiem mobbingu, zrozumieć jego niszczącą siłę dla budowania potencjału i efektywności orgnizacji, jak też nauczyć się zauważać i przeciwdziałać zachowaniom dyskryminacyjnym w miejscu pracy.

Oczywiście są to tylko przykłady szkoleń, w których wykorzystywana jest wiedza z zakresu psychologii na potrzeby biznesu. Wiedza psychologiczna jest bowiem wykorzystywana w trakcie negocjacji, budowania i zarządzania zespołami, konstruowania przekazów reklamowych czy też budowania autorytetu lidera.

Gdzie znaleźć szkolenia psychologia biznesu?

Szkolenia psychologia dla biznesu, kursy psychologia biznesu itp. znajdziemy we wszystkich większych miastach w Polsce. Prym w tym wzgędzie wiodą Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Łódź, Katowice, Rzeszów, Bydgoszcz, Lublin, Szczecin, Poznań i Białystok. Oferta szkoleń i kursów psychologicznych w innych miastach jest skromniejsza, dlatego warto rozważyć również szkolenia z psychologii online. Realizowane są one na platformach do spotkań zdalnych w formule na żywo, co pozwala na wysoki poziom interakcji z prowadzącym i innymi członkami grupy szkoleniowej. Kursy psychologiczne, szkolenia psychologia i dla psychologów oraz studentów psychologii, a także psychologów biznesu znajdziemy na górze strony, warto jednak również zapoznać się ze szkoleniami i kursami dotykającymi wiedzy psychologicznej na poniższych stronach:

Popularne szkolenia psychologia biznesu, kursy psychologia w biznesie
 • Zarządzanie stresem i kontrola emocji w miejscu pracy
 • Komunikacja interpersonalna i sposoby skutecznej komunikacji
 • Praca z grupą – szkolenie z zakresu umiejętności trenerskich
 • Train the Trainer: trening umiejętności dla trenerów wewnętrznych i trenerów biznesu
 • Kurs asertywności
 • Kurs kreatywności w myśleniu i działaniu
 • Inteligencja emocjonalna w biznesie
 • Kurs w zakresie działań antymobbingowych
 • Odporność psychiczna – jak dbać o siebie w trudnej sytuacji
 • Psychologia negocjacji i wywierania wpływu
 • Psychologia sprzedaży i obsługi klienta
 • Kreatywne pomysły w promocji i psychologia reklamy
 • Psychologia transportu oraz kultura bezpieczeństwa w sektorze transportu drogowego
 • Trening menedżerski: trening siły i odporności psychicznej menedżera
 • Praca zdalna i zarządzanie zespołem zdalnym: aspekty psychologiczne
 • Odporność psychiczna i siła wewnętrzna MTQ48 trening wytrwałości
Kursy psychologiczne, szkolenia psychologia - dlaczego warto?
Bądź na bieżąco

Ostatnie artykuły, poradniki oraz newsy

Stres w pracy - na czym polega zarządzanie stresem w miejscu pracy?
15 lipca 2021
Stres w pracy - na czym polega zarządzanie stresem w miejscu pracy?

Stres motywuje, jednakże jego nadmiar kończy się poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi i społecznymi, a dla pracodawcy znacznym spadkiem wydajności zespołu. Jak przeciwdziałać stresowi w miejscu pracy?

Czytaj więcej
Ambicja i jej znaczenie w życiu
1 października 2021
Ambicja i jej znaczenie w życiu

Ambicja jest jedną z najbardziej cenionych cech we współczesnym świecie. Jak to często bywa, również ambicja ma swoje jasne i ciemne strony. Dowiedz się czym jest ambicja i jak wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe.

Czytaj więcej
Feedback i feedforward: co to jest feedback i feedforward?
16 lutego 2022
Feedback i feedforward: co to jest feedback i feedforward?

Dowiedz się czym są feedback oraz jej młodsza siostra, czyli feedforward. Poznaj dobre praktyki i zasady udzielania konstruktywnej, motywującej i rozwijającej informacji zwrotnej.

Czytaj więcej
NLP: co to jest NLP i jakie są techniki NLP?
12 grudnia 2022
NLP: co to jest NLP i jakie są techniki NLP?

Dowiedz się czym jest NLP, jakie są najpopularniejsze techniki NLP i w jakich sytuacjach stosuje się najczęściej programowanie neurolingwistyczne. Poznaj argumenty za i przeciw stosowaniu technik NLP.

Czytaj więcej
Kursy psychologiczne, szkolenia psychologia

Zostaw e-mail i otrzymuj powiadomienia, gdy pojawi się nowy kurs dla psychologów bądź szkolenie psychologia.