Kurs analityk finansowy, szkolenie analiza finansowa: sprawdź terminy i ceny!

 • Poznaj najlepsze kursy analityk finansowy oraz analiza finansowa
 • Poznaj program szkolenia, cennik i zapisz się na zajęcia przez Internet!
Rozwiń Interesuje Cię kurs analityk finansowy lub szkolenie analiza finansowa? Sprawdź terminy, program i ceny kursów i szkoleń poświęconych analizie finansowej organizowanych online i stacjonarnie w całej Polsce. Wybierz kurs analityk finansowy dla siebie i zarezerwuj miejsce na kursie przez Internet! Zwiń

kurs analityk finansowy

Kursy analityk finansowy: 16

 • już od 1 057 zł
1 057 zł
 • już od 2 104 zł
2 104 zł
 • już od 1 445 zł
1 445 zł
 • już od 1 687 zł
1 687 zł
 • już od 1 390 zł
1 390 zł
 • już od 4 350 zł
4 350 zł
 • już od 474 zł
474 zł
 • już od 2 050 zł
2 050 zł
 • już od 1 231 zł
1 231 zł
 • już od 1 190 zł
1 190 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
Artykuł

Kurs analityk finansowy - czy warto?

Analityk finansowy zajmuje się przygotowaniem analizy finansowej przedsiębiorstw oraz oceną projektów inwestycyjnych. Stanowiska tego typu tworzone są w dużych przedsiębiorstwach, a także firmach z sektora finansowego: bankach, firmach ubezpieczeniowych i leasingowych, funduszach inwestycyjnych oraz domach maklerskich. Praca na stanowisku analityka finansowego cieszy się prestiżem oraz jest dobrze wynagradzana. Dowiedz się jak zostać analitykiem finansowym i czy warto zrobić kurs analityka finansowego bądź szkolenie analiza finansowa.

Spis treści:

 1. Analityk finansowy
 2. Kurs analityk finansowy
 3. Gdzie znaleźć kurs analityk finansowy?
 4. Czy warto zrobić kurs analityk finansowy?
 5. Szkolenia analiza finansowa
Analityk finansowy

Kim jest analityk finansowy? Analityk finansowy to osoba, której zadaniem jest opracowywanie analiz finansowych, raportów okresowych oraz ocen projektów inwestycyjnych. Analityk finansowy zatrudniony jest w dziale finansów, a w codziennej pracy współpracuje z działami księgowości, podatków, inwestycji, analiz biznesowych (Business Intelligence) oraz menedżerami operacyjnymi z różnych departamentów. W przedsiębiorstwach zajmuje się wspieraniem procesu przygotowania budżetu rocznego (zobacz szkolenia budżetowanie), a także śledzeniem jego wykonania, analizą odchyleń od założonych planów oraz raportowaniem wyników finansowych do kierownictwa firmy. W firmach z sektora finansowego, takich jak banki, firmy ubezpieczeniowe, leasingowe, faktoringowe oraz funusze inwestycyjne czy biura maklerskie analityk finansowy koncentruje się na ocenie inwestycji oraz sytuacji finansowej kredytowanych przedsiębiorstw.

Kurs analityk finansowy

Jak zostać analitykiem finansowym? Jednym ze sposobów podjęcia pracy na stanowisku analityka finansowego jest ukończenie zawodowego kursu analityk finansowy (kod zawodu: 241306 - Specjalista ds. finansów). Celem kursu analityk finansowy jest przygotowanie do podjęcia pracy na stanowisku analityka finansowego. Udział w kursie pozwala zdobyć wiedzę oraz umiejętności niezbędne do zdania egzaminu pisemnego, którego pozytywne zaliczenie umożliwia uzyskanie certyfikatu zawodowego. 

Jakie jeszcze wymogi należy spełnić, aby znaleźć zatrudnienie na stanowisku analityk finansowy? Oprócz ukończenia kursu, analityk finansowy powinien posiadać wyższe wykształcenie wyższe na kierunku ekonomicznym. Niezbędne są dobre umiejętności analizowania danych, formułowania wniosków oraz rekomendacji. Konieczna jest również orientacja w świecie finansów i dobre rozumienie otoczenia makroekonomicznego. Od analityka finansowego oczekuje się również znajomości języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. Konieczne jest biegłe posługiwanie się komputerem, zwłaszcza pakietem MS Office i programami takimi jak Excel, Word oraz PowerPoint. Analityk finansowy powinien cechować się wysokimi umiejętmościami komunikacji interpersonalnej, sumiennością, skrupulatnością i dokładnością, a także mieć rozwinięte umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Gdzie znaleźć kurs analityk finansowy?

Kursy analityk finansowy, tak jak szkolenia analiza finansowa znajdziemy głównie w dużych miastach. Prym wiodą miasta takie jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, Katowice, Bydgoszcz, Rzeszów, Lublin i Szczecin. Coraz częściej kurs analityk finansowy realizowany jest również online w formule zajęć na żywo. Zapisując się na kurs analityk finansowy online logujemy się do wirtualnej sali szkoleniowej w z góry ustalonych terminach, aby uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na zywo. Taka formuła kursu pozwala zachować wygodę i elastyczność, a jednocześnie pozwala na wysoką efektywność uczenia się, dzięki możliwości zadawania pytań, uczestniczenia w dyskusji i realizowania ćwiczeń grupowych.

Kurs analityk finansowy oraz szkolenia analiza finansowa można znaleźć na górze strony. Wszystkie kursy i szkolenia zawierają informacje o terminach i miejscu ich realizacji, szczegółowy program zajęć, a także informację o cenie kursu lub szkolenia. Po wybraniu szkolenia lub kursu, który najlepiej spełnia nasze potrzeby możemy dokonać rejestracji wypełniając bezpłatny formularz rejestracji internetowej.

Czy warto zrobić kurs analityk finansowy?

Analiza ofert pracy w popularnych portalach z ogłoszeniami o pracę oraz średnich wynagrodzeń oferowanych na stanowisku analityk finansowy pokazuje, że jest to zawód cieszący się zainteresowaniem pracodawców i dobrze opłacany. Już początkujący analityk finansowy może liczyć na zarobki rzędu 6 tysięcy złotych, a wynagrodzenia doświadczonych analityków sięgają nawet 25 tysięcy złotych miesięcznie. Co ważne, kurs analityka finansowego nie tylko pomaga otrzymać zatrudnienie w zawodzie, ale jest też doskonałym fundamentem do daleszego rozwoju kariery zawodowej oraz samodzielnego prowadzenia przedsięwzięć biznesowych.

Szkolenia analiza finansowa

Na górze strony zgromadziliśmy również szkolenia analiza finansowa skierowane do dyrektorów finansowych (CFO), controllerów finansowych, głównych księgowych i działów księgowości, FP&A, podatków oraz inwestycji. Szkolenia analiza finansowa pozwalają rozwinąć praktyczne umiejętności sporządzania analiz finansowych oraz oceny projektów inwestycyjnych, a także poznać liczne narzędzia i rozwiązania wspierające analizę finansową i biznesową w przedsiębiorstwie. Szkolenia analiza finansowa realizowane są zarówno stacjonarnie, jak i online, co sprawia, że bez względu na miejsce zamieszkania czy zatrudnienia możemy mieć dostęp do sprawdzonej wiedzy z zakresu analizy finansowej.

Kurs analityk finansowy - czy warto?
Kurs analityk finansowy, szkolenia analiza finansowa

Zostaw e-mail, aby otrzymać powiadomienie gdy pojawi się nowy kurs analityk finansowy lub szkolenie analiza finansowa!