HTML i CSS: szkolenia i kursy HTML i CSS w całej Polsce!

  • Poznaj terminy szkoleń i kursów online i stacjonarnych z HTML oraz CSS
  • Sprawdź ich program, ceny i zarejestruj się na wybrany kurs online!
Rozwiń Chcesz nauczyć się bądź rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę z zakresu języka HTML oraz CSS? Sprawdź w naszym katalogu listę zbliżających się szkoleń i kursów HTML i CSS organizowanych online oraz stacjonarnie w całej Polsce. Szkolenia, kursy i warsztaty poświęcone jżyskowi HTML i CSS pozwolą Ci oanować tworzenie stron WWW od podstaw aż po poziom zaawansowany. W naszej bazie znajdziesz kolenia, kursy i warsztaty z tworzenia stron WWW w języku HTML oraz z użyciem CSS organizowane przez kilkanaście firm szkoleniowych z całej Polski. Baza pozwala zapoznać się z programem zajęć, cenami i zarejestrować się bezpłatnie na wybrany przez siebei kurs HTML. Zwiń

kursy HTML, CSS; szkolenia HTML i CSS

Szkolenia i kursy HTML i CSS: 9

  • już od 550 zł
550 zł
  • już od 1 700 zł
1 700 zł
  • już od 1 500 zł
1 500 zł
  • już od 1 700 zł
1 700 zł
  • już od 1 700 zł
1 700 zł
  • już od 2 700 zł
2 700 zł
  • już od 2 100 zł
2 100 zł
  • już od 2 700 zł
2 700 zł
  • już od 1 700 zł
1 700 zł
Artykuł

Kursy HTML i CSS: zostań webmasterem i twórz strony internetowe!

Obecność w sieci Internet wymaga najczęściej posiadania strony internetowej, a ich tworzeniem zajmują się webmasterzy. Jedną z podstawowych umiejętności webmastera jest znajomość języka HTML oraz CSS, w których tworzone są strony internetowe. Dowiedz się jakie kursy HTML i CSS pozwolą Ci zdobyć zawód webmastera. Sprawdź jakie szkolenia i kursy HTML i CSS pozwolą Ci stale podnosić umiejętności z zakresu tworzenia stron WWW i zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy?

Spis treści:

  1. Webmaster – zawód przyszłości
  2. HTML i CSS – czym jest HTML, czym jest CSS?
  3. Kursy HTML, kursy CSS – czyli jak nauczyć się tworzenia stron WWW?
    1. Kurs HTML dla początkujących, kurs CSS dla początkujących.
    2. Kurs HTML i CSS dla średniozaawansowanych oraz kursy HTML dla zaawansowanych.
  4. Gdzie szukać kursów CSS i HTML?
Webmaster – zawód przyszłości

Webmaster uchodzi za zawód przyszłości. Jest ku temu cały szereg powodów. Szybko rozwijająca się sieć Internet oraz social media obejmujące coraz to nowe obszary naszego życia wymaga zatrudniania coraz większej liczby specjalistów zajmujących się tworzeniem stron internetowych. Dotyczy to zarówno grafików komputerowych tworzących projekty stron WWW, programistów sprawiających, że poszczególne funkcje strony internetowej ożywają, jak też właśnie webmasterów odpowiedzialnych za przełożenie projektu graficznego na działającą stronę WWW. Zapotrzebowanie na webmasterów jest tak duże, że ich zarobki rosną z roku na rok, a znalezienie pracy jest wyjątkowo łatwe.

Webmaster to zawód przyszłości również dlatego, że praca w tym zawodzie uchodzi za wyjątkowo satysfakcjonującą. Webmaster pracuje na styku artystów (grafików komputerowych) i programistów, a każdy projekt jest nieco inny. Sprawia to, że trudno się nudzić w tym zawodzie oraz mamy kontakt zarówno z zadaniami twórczymi, jak i analitycznymi w zdrowych proporcjach. Co więcej, o ile do bycia grafikiem komputerowym często potrzebny jest artystyczny talent, a do bycia programistą zdolności matematyczne, o tyle pracy webmastera może nauczyć się każdy. Ważne są chęć nauki i poznania HTML i CSS oraz staranność i troska o szczegóły.

HTML i CSS – czym jest HTML, czym jest CSS?

HTML (ang. HyperText Markup Language), czyli „hipertekstowy język znaczników”, wykorzystywany do tworzenia dokumentów hipertekstowych, a potocznie jest to prosty język programowania służący głównie do tworzenia stron internetowych.

HTML pozwala opisać strukturę informacji zawartych na stronie internetowej, przykładowo zdefiniować co powinno być prezentowane w przeglądarce internetowej jako tekst, ułożyć go w akapity, stworzyć nagłówki, wypunktownia czy wstawić linki (hiperłącza). HTML pozwala też osadzić na stronie internetowej pliki multimedialne, np. obrazki, filmy wideo oraz rozmaite elementy oparte w działaniu o bazę danych, np. wstawić interaktywny formularz kontaktu itp.

HTML służy do określania wyglądu dokumentu (strony internetowej) w przeglądarce internetowej, a informacje te (np. jaka powinna być użyta czcionka, jej wielkość, kolor…) wykorzystuje kaskadowe arkusze stylów, czyli CSS.

CSS, czyli kaskadowe arkusze stylów (ang. Cascading Style Sheets) to niezwykle prosty język używany do opisu wyświetlania stron WWW. Arkusz stylów CSS składa się z listy reguł (tzw. dyrektyw), które opisują w jaki sposób dany element powinien zostać wyświetlony przez przeglądarkę internetową. Pozwala na przykład zdecydować że dana treść na stronie internetowej zostanie wyświetlona z użyciem konkretnej czcionki, w konkretnym kolorze, z zachowaniem odpowiednich marginesów, odstępu między wierszami itp.

Kursy HTML, kursy CSS – czyli jak nauczyć się tworzenia stron WWW?

Kursy HTML i kursy CSS mają na celu nauczyć uczestnika używania języków HTML i CSS do tworzenia stron internetowych. Kursy tego typu występują w wersji dla zupełnie początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Kurs HTML dla początkujących, kurs CSS dla początkujących.

Kursy HTML i CSS dla początkujących, często nazywane też „HTML dla zielonych”, „CSS dla zielonych” skierowane są do osób, które nie miły żadnej styczności z tworzeniem stron WWW poprzez kodowanie ich z użyciem HTML i CSS. Kursy takie zaczynają się od podstaw, czyli omówienia m.in.:

  • czym jest HTML i do czego służy?
  • jakie jest zastosowanie HTML?
  • czym jest edytor HTML i który warto wybrać?
  • jak wygląda typowa struktura dokumentu (strony internetowej) oraz czym są podstrony?
  • czym są znaczniki HTML i gdzie szukać ich definicji, opisu sposobu działania?
  • czym jest CSS i jak wygląda typowy arkusz stylów CSS?
  • dlaczego warto używać CSS?
  • w jaki sposób zmienić kolor tła strony internetowej oraz kolor tekstu na stronie WWW?
  • w jaki sposób zmienić wielkość i rodzaj czcionki użytej na stronie internetowej?
  • jakie są możliwości wyrównania tekstu na stronie WWW?
  • jak tworzyć linki (wstawiać hiperłącza) i zdecydować jak będą wyglądały (rozmiar, kolor, podkreślenie, tło, otwieranie w nowym bądź tym samym oknie…)?
  • jak tworzyć klasy selektorów, czyli reguły formatujące dany element, które następnie można używać do wielu elementów, aby skrócić czasochłonność tworzenia strony WWW?

Kursy HTML i CSS dla początkujących znajdziemy w rozmaitych formach, co sprawia że bez trudno znajdziemy kurs dopasowany do naszych potrzeb i dostępny bez względu na miejsce zamieszkania czy pracy. Główne formy kursów HTML dostępnych na rynku to:

  • Kurs HTML online na żywo, kurs CSS na żywo – jest to kurs z wyznaczonymi z góry datami i godzinami odbycia się zajęć, uczestnicy logują się na platformę zdalną (najczęściej Microsoft Teams, Zoom itp.) i uczestniczą w zajęciach w wirtualnej sali szkoleniowej. Tego typu kurs pozwala zadawać pytania na bieżąco, uzyskać pomoc w trudniejszych kwestiach oraz zweryfikować z prowadzącym poprawność wykonywanych ćwiczeń i projektów. Cena tego typu kursów jest z reguły bardzo atrakcyjna, gdyż organizator nie musi wynajmować sali szkoleniowej oraz sprzętu komputerowego dla uczestników, gdyż łączą się oni z użyciem własnego komputera z domu lub miejsca pracy. Pierwsze zajęcia są z reguły poświęcone m.in. przygotowaniu komputera do pracy, w tym na instalację edytora HTML dostarczanego przez organizatora kursu lub darmowego edytora HTML pobieranego i instalowanego wspólnie z trenerem przez Internet.
  • Kurs HTML i CSS online na żądanie, multimedialny, e-learning – w przypadku tego typu kursów uczestnik wykupuje dostęp do materiałów szkoleniowych umieszczonych w Internecie, na dedykowanej stronie internetowej bądź platformie e-learningowej, która również dostępna jest w postaci strony internetowej wymagającej logowania. Po zalogowaniu uczestnik ma dostęp do poszczególnych sekcji i lekcji kursu (złożonych z filmów, prezentacji i ćwiczeń) samodzielnie może zdecydować w jakim tempie oraz kiedy i skąd realizuje kolejne partie materiału. Mankamentem tego typu szkoleń i kursów HTML jest brak kontaktu z autorem, co sprawia że musimy samodzielnie radzić sobie z trudniejszymi zagadnieniami. Wiele tego typu kursów dostępnych jest również w postaci filmów na YouTube czy kursów na blogach itp. Niektóre z nich udostępniane są bezpłatnie. Zanim zdecydujemy się na darmowy kurs warto jednak sprawdzić opinie o nim oraz zastanowić się czy chcemy uzyskać certyfikat potwierdzający udział w kursie, gdyż darmowe kursy nie oferują tego typu certyfikatów.
  • Kursy CSS i HTML stacjonarne, w tym wieczorowe, weekendowe – są to kursy realizowane w sali komputerowej na żywo. Uczestniczy w nich od kilku do kilkunastu osób, które wspólnie realizują projekty stron internetowych i mogą liczyć zarówno na wsparcie trenera, jak i wymianę doświadczeniami z innymi uczestnikami. Kursy tego typu wciąż uchodzą za najbardziej efektywną metodę uczenia się HTML i CSS, a ich dodatkową i niepowtarzalną zaletą jest możliwość nawiązania kontaktów zawodowych. Jest to niezwykle ważne, gdyż w branży IT oraz w przypadku webmasterów często prowadzi się proces zatrudnienia w oparciu o rekomendacje. Udział w kursie i poznanie innych uczestników szkolenia czy kursu może owocować nie tylko wiedzą i umiejętnościami, ale też propozycją zatrudnienia w zawodzie. Kursy CSS i HTML stacjonarne, w tym wieczorowe i weekendowe znajdziemy głównie w największych miastach w całej Polsce. Prym wiodą Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Katowice, Poznań, Bydgoszcz, Lublin, Rzeszów, Gdańsk i Białystok.
Kurs HTML i CSS dla średniozaawansowanych oraz kursy HTML dla zaawansowanych.

Również średniozaawansowani i doświadczeni webmasterzy powinni stale dbać o rozwój umiejętności zawodowych, zwłaszcza że specyfikacja HTML i CSS ulega ciągłym zmianom i dostosowaniu do rozwoju technologii webowych. Od czasu powstania języka HTML i opublikowania listy znaczników HTML w 1991 roku język ten przeszedł cały szereg zmian, a najnowsza specyfikacja oznaczona jest już nazwą kodową HTML 5. Równolegle rozwijany jest XHTML, którego najnowsza specyfikacja to XHTML 5. Podobnie rzecz się ma w odniesieniu do CSS, którego najnowsza wersja zyskała nazwę CSS4. Zaawansowane kursy i szkolenia dla webmasterów omawiają również szereg pokrewnych tematów, takich jak marketing internetowy, pozycjonowanie stron WWW czy analityka webowa, aby wyposażyć webmasterów w wiedzę niezbędą przy realizacji złożonych projektów internetowych.

Gdzie szukać kursów CSS i HTML?

Listę kursów HTML oraz szkolenia, warsztaty i kursy CSS znaleźć można na górze strony. W jednym miejscu staraliśmy się zgromadzić jak najwięcej ofert kursów, szkoleń i warsztatów, tak aby wybór tego najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb był dużo prostszy i szybszy. Baza kursów HTML i CSS pozwala również porównać ceny poszczególnych kursów oraz dokonać bezpłatnej rejestracji na wybrany przez siebie kurs za pośrednictwem darmowego formularza rejestracji online. Po jego wypełnieniu trafia on do organizatora kuru, który potwierdza przyjęcie zgłoszenia, przyjmuje ewentualną płatność za kurs i przekazuje dane dostępowe bądź informacje organizacyjne o miejscu realizacji zajęć.

Kursy HTML i CSS: zostań webmasterem i twórz strony internetowe!
Kursy HTML i CSS

Zostaw e-mail, aby otrzymywać alerty o nowo pojawiających się szkoleniach i kursach z HTML i CSS.