Znajdź kurs tatuażu, kursy tatuowania i na tatuarzystę!

 • Znajdź najlepsze szkolenia i kursy tatuażu i na tatuażystę
 • Poznaj terminy, program kursu, prowadzących zajęcia
 • Sprawdź cenę i zapisz się na kurs przez Internet!
kurs tatuażu

Kursy tatuażu: 1

 • już od 6 000 zł
6 000 zł
Artykuł

Kurs tatuażu: dowiedz się jak zacząć tatuować i jak wygląda nauka robienia tatuażu!

Tatuaż, czyli sztuka ozdabiania i modyfikowania wyglądu ciała poprzez wprowadzenie tuszu do skóry, aby zmienić pigment skóry jest niemalże tak stara jak historia ludzkości. Kiedyś na tautaż pozwolić sobie mogli nieliczni, a używany był dla podkreślenia zasług lub statusu. Dzisiaj szacuje się, że kilkanaście procent ludzi mieszkających w krajach zachodnich ma tatuaż. Polska przeżywa właśnie niesłychany rozwój sztuki tatuowania, a razem z popularnością tatuaży rośnie zapotrzebowanie na profesjonalnych tatuażystów. Dowiedz się jak zacząć tatuować, jak wygląda nauka robienia tatuażu i znajdź kurs tatuażu lub szkołę tatuażu!

Spis treści:

 1. Tatuator
 2. Jak zacząć tatuować?
 3. Kurs tatuażu dla początkujących
 4. Kurs tatuażu dla zaawansowanych
 5. Kurs tatuażu cena
 6. Gdzie szukać kursu tatuowania?
 7. Jakie rodzaje tatuażu spotykamy?
Tatuator

Popularność tatuażu i tatuowania ciała rośnie w niesłychanym tempie. Wraz z popularnością sztuki tatuażu rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych tatuażystów. Wiele osób zastanawia się jak zacząć tatuować, jak wygląda nauka tatuowania oraz czego w praktyce można nauczyć się w trakcie kursu tatuowania w szkole tatuażu lub na indywidualnych kursach i szkoleniach. Wielu tatuażystów, którzy pracują w tym zawodzie od lat, również chce się rozwijać, bo branża tatuażu nie znosi nudy i stagnacji. Pojawiają się nowe style, kierunki oraz techniki wykonywania tatuażu, które można poznać na kursie tatuowania dla zaawansowanych.

Wiele osób zastanawia się ile można zarobić jako tatuażysta? Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie ile zarabia tatuażysta, bo zarobki zależne są od umiejętności, doświadczenia, popularności tatuażysty oraz wykonywanych przez niego prac, jak też miejsca pracy. Przyjmuje się, że początkujący tatuażysta zarabia od 4 do 6 tysięcy złotych miesięcznie. Doświadczony tatuażysta z renomą może zarabiać jednak nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Jak zacząć tatuować?

Czy można nauczyć się tatuować? Oczywiście, jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie nauki tatuowania jest zapisanie się na kurs tatuażu. Często występują one pod nazwami takimi jak kurs na tatuażystę, kurs tatuowania, szkoła tatuażu, technikum tatuażu, szkolenie tatuaż, kurs robienia tatuażu itp. Ich celem jest zapoznać początkujących adeptów tatuażu z wykonywaniem tatuażu krok po kroku, ale też ze wszystkim co wiąże się z wykonywaniem zawodu tatuażysty: bezpieczeństwem i higieną, obsługą klienta, przygotowaniem stanowiska pracy, poznaniem narzędzi używanych do wykonywania tatuażu, technik i metod tatuowania, a nawet historii tatuażu.

Kurs tatuażu dla początkujących

Jak zacząć tatuować? Osoby początkujące lub nawet zupełnie zielone w dziedzinie robienia tatuażu powinny rozważyć zapisanie się do szkoły tatuażu lub na kurs tatuażu dla początkujących, często występujący też pod nazwą Kurs podstaw tatuowania, Nauka tatuowania krok po kroku, Tatuowanie dla początkujących itp. Jak wygląda nauka robienia tatuażu? Jakie zagadnienia poznajemy w trakcie kursu tatuażu dla początkujących?

 • czym jest tatuaż i jaka jest historia tatuażu,
 • zasady pracy z klientem i indywidualnego traktowania klientów,
 • przygotowanie stanowiska pracy i narzędzi do tatuowania, wymogi prawne,
 • wymogi Sanepid, zasady BHP na stanowisku zabiegowym i w studiu tatuażu,
 • sterylizacja narzędzi do tatuowania, środki bezpieczeństwa,
 • przygotowanie i prowadzenie dokumentacji wykonywanych zabiegów,
 • ciało człowieka: obszary zabiegowe, anatomia i budowa skóry, zdrowie skóry, przeciwwskazania, powikłania,
 • narzędzia do tatuowania i środki: igły, rury, maszynki, tusze, 
 • projektowanie tatuażu, rysunek a tatuaż, odbijanie wzoru, praca z odbitym wzorem,
 • główne typy i rodzaje tatuażu oraz techniki tatuowania,
 • proces tatuowania, etapy, procedury i ćwiczenia z rysowania, ćwiczenia na fantomach i modelach,
 • cel tatuażu, dobór miejsca na ciele, dobór stylu,
 • organizacja studia tatuażu: urzędzenie studia, reklama i marketing.

Już z przytoczonego zakresu zagadnień omawianych w trakcie kursu tatuażu możemy się zorientować, że pozwala on kompleksowo przygotować się do wykonania pierwszego tatuażu, podjęcia pracy w studiu tatuażu, a z czasem o myśleniu o uruchomieniu i prowadzeniu własnego studia tatuażu. Sztuka tatuażu wyamaga jednak nie tylko wiedzy teoretycnej, ale też talentu, odpowiedzialności i sumienności oraz ogromnego doświadczenia. Mamy w niej bowiem doczynienia z ciałem ludzkim, więc jakość świadczonych przez nas usług tatuowania powinna stać na najwyższym poziomie. Dlatego w zawodzie tatuażysty rozwój nigdy nie ustaje i nawet doświadczeni tatuażyści uczestniczą w kursach i szkoleniach tatuażu, technik tatuażu, a także innych wydarzeniach pozwalających rozwinąć im umiejętności, a także indywidualny styl.

Kurs tatuażu dla zaawansowanych

Kursy tatuażu dla zaawansowanych tatuażystów często koncentrują się na ćwiczeniu i rozwijaniu warsztatu tatuażysty. Są połączeniem zajęć pozwalających rozwinąć praktyczne umiejętności, a także pobudzić kreatywność i poprawić warsztat artystyczny. W trakcie kursu tatuażu dla zaawansowanych poznawać można nowe techniki tatuażu, style i rodzaje tatuażu, zasady tatuowania niestandardowych partii ciała, a także łączenia sztuki tatuażu z piercingiem i innymi technikami ozdabiania ciała.

Kurs tatuażu cena

Ile kosztuje kurs tatuażu? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Cena kursu na tatuażystę początkującego jest inna niż cena kursu tatuażu dla zaawansowanych tatuażystów. Rozpiętość cen kursów tatuowania jest ogromna i wynika z faktu, że zupełnie inna jest czasochłonność przygotowania kandydata do zawodu, a inna zapoznania doświadczonego tatuażysty z nową techniką czy stylem tatuażu. Cena kursu tatuażu od A do Z zaczyna się z reguły od 3 000 zł, ale może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych. Cena zależna jest od miejsca realizacji kursu, formy kursu (dostępne są kursy online koncentrujące się na teorii oraz kursy stacjonarne pozwalające przekazać i teorię i zorganizować ćwiczenia praktyczne) oraz liczby uczestników kursu tatuażu (najdroższe są kursy indywidualne). Odpowiedź na pytanie ile kosztuje kurs tatuażu można znaleźć przeglądając oferty na górze strony, gdzie przedstawiona została lista kursów tatuażu oraz szkoleń tatuażu - każde z nich zawiera cennik oraz możliwość zapisania się na kurs lub szkolenie przez Internet.

Wiele osób pyta i poszukuje darmowych i bezpłatnych kursów tatuażu. Niestety ze względu na czasochłonność kursu tatuażu, konieczność zapewnienia profesjonalnego miejsca do przeprowadzenia zajęć, zapewnienia bezpieczeństwa i higieny, przeprowadzenia ćwiczeń i zatrudnienia utalentowanego trenera tatuażysty kursy tatuażu bardzo rzadko bywają darmowe. Kursy tatuażu za darmo dostępne przez Internet koncentrują się głównie na podstawach i teoretycznych zagadnieniach, czasami poruszając kwestie pracy nad projektowaniem tatuażu itp. Jeśli zastanawiamy się jak zostać tatuatorem inwestycja w wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie kursu lub w szkole tatuażu może okazać się konieczna!

Gdzie szukać kursu tatuowania?

Kursy tatuażu, na tatuażystę i z nauki tatuowania znajdziemy głównie w dużych miastach. Prym wiodą: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin i Rzeszów. Kursy tatuowania organizowane raz na jakiś czas znajdziemy też w miastach takich jak Białystok, Olsztyn, Opole, Radom czy Toruń. Mieszkając w mniejszych miejscowościach z reguły skazani jesteśmy na podróżowanie do większych miast żeby wciąć udział w kursie tatuowania oraz na korzystanie z Internetu w celu doszkalania się czy poszerzenia horyzontów tatuatora.

Zapisując się na kurs tatuażu warto zwrócić uwagę czy organizator wystawia certyfikat, dyplom bądź zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu. Certyfikat może okazać się przydatny podczas szukania zatrudnienia jako tatuator w profesjonalnym studio tatuażu.

Jakie rodzaje tatuażu spotykamy?

Nie sposób wymienić wszystkich rodzajów tatuażu, gdyż sztuka tatuowania rozwija się od setek, a nawet tysięcy lat. W zależności od kultury tatuowane są różne miejsca na ciele, stosowane odmienne techniki tatuowania, a także różne rodzaje, typy i style tatuażu. Najpopularniejsze rodzaje i style tatuażu, to między innymi: tatuaż metodą kropkową (dotwork), tatuaż linearny (linework), tatuaż realistyczny, minimalizm, tatuaż monochromatyczny/blackwork/blackout, tatuaż kolorowy, iternictwo/kaligrafia, abstrakcja, orientalny (japoński, koreański, tajski), new school, watercolor, celtycki/nordycki, blast over, handpoke, polinezyjski, geometryczny, tribal, a także biotatuaż i dentotatuaż. 

Kurs tatuażu: dowiedz się jak zacząć tatuować i jak wygląda nauka robienia tatuażu!
Kurs tatuażu Kraków, kurs tatuowania, kurs na tatuażystę

Zostaw swój e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o nowych kursach tatuażu pojawiających się w ofercie!