Artykuł sponsorowany

Jak przekazać gratulacje z okazji awansu?

Awans w karierze zawodowej to ważny moment i okazja do złożenia życzeń i gratulacji. Jak zrobić to w odpowiedni sposób? Czy należy dołączyć prezent? Sprawdź w naszym artykule.

gratulacje z okazji awansu

Dlaczego warto pogratulować awansu?

Uzyskanie wyższych kwalifikacji, płacy i stanowiska to dowód na to, że wytężona praca i starania są niezbędne we wspinaniu się po szczeblach kariery. Dlatego warto z tej okazji złożyć danej osobie życzenia, by poczuła się doceniona, a jej samoocena wzrosła. W zależności od tego, jakie łączą nas stosunki, wybierz odpowiedni sposób wyrażenia gratulacji.

Awans w relacjach koleżeńskich w pracy

Jeżeli z osobą awansowaną łącza nas koleżeńskie relacje w pracy, odpowiednim wyborem, będą osobiste gratulacje albo oficjalny e-mail. To miły gest, który z pewnością zostanie zauważony. Jeżeli pracujecie w jednym biurze i współpracujecie ze sobą, dobrym pomysłem mogą być kartki powodzenia z niebanalną grafiką. W środku warto napisać kilka słów od siebie, co sprawi, że taki podarunek będzie bardziej spersonalizowany. Kartka to także dobry dodatek do kwiatów, jeżeli osoba, która awansowała zmienia stanowisko i nie będziecie już razem pracować. W takich przypadkach bukiet kwiatów będzie stosownym i eleganckim wyborem, zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Awans znajomego lub przyjaciela

Jeżeli wiesz, że ktoś z kręgu Twoich przyjaciół i bliskich znajomych właśnie dostał awans, możesz w symboliczny sposób mu pogratulować. Dobrym pomysłem będzie zaproszenie na kawę albo drinka. Z tej okazji możesz pokusić się także o drobny prezent w postaci kwiatów, butelki dobrego wina albo czegoś praktycznego i przydatnego na nowym stanowisku. Możesz to być notes w ładnej oprawie, eleganckie pióro lub długopis z grawerem.

Z okazji awansu świetnie sprawdzają się także grafiki w ramce z humorystycznym akcentem, karykaturą lub zdjęciem. Na odwrocie możesz wpisać dedykację i krótkie życzenia. Przyjacielowi możesz sprawić także personalizowany kubek albo plakat.

Awans najbliżej osoby

Awans dostała najbliższa Ci osoba, partner lub członek rodziny? Pogratuluj jej w szczególny sposób. Dobrym pomysłem będzie zabranie na kolację do restauracji lub przygotowanie uroczystego posiłku w domowym zaciszu. Postaw także na drobny prezent, na przykład w postaci biżuterii, nowej koszuli lub termicznego kubka na kawę lub herbatę.

Na tę okazję możesz zamówić także tort z napisem nawiązującym do tej okazji. Celebracja tego wydarzenia przy czymś słodkim, w gronie rodziny będzie miłym gestem, który z pewnością doceni osoba obdarowywana. Równie dobrą opcją będzie wspólny wyjazd na krótki odpoczynek, na przykład do hotelu ze SPA, by odpocząć, ale i nabrać siły do dalszej pracy. To szczególnie ważne, jeżeli awans był okupiony dużym wysiłkiem i staraniami.

Jak widzisz, pomysłów na złożenie gratulacji jest mnóstwo. Warto dobrać odpowiedni do relacji łączących nas z osobą, która zyskała awans. Pamiętaj, że liczy się pamięć i ustne, szczere złożenie powinszowań i uścisk dłonie zawsze będzie odpowiednim wyborem.

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Polecane wydarzenia

Kompetea Sp. z o.o.

Ścieżki karier i awansów oraz programy zarządzania talentami i sukcesji stanowiskowej

  • już od 2 450 zł
  • już od 2 450 zł
Zapisz się
HIGH5 Training Group

Zarządzanie talentami i budowanie ścieżek karier Premium

  • już od 2 090 zł
  • już od 2 090 zł
Zapisz się

Budowanie Ścieżek Kariery

  • już od 366 zł
  • już od 366 zł
Zapisz się

Program "Strategiczny Talent Manager"

  • już od 2 439 zł
  • już od 2 439 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Jak wdrożyć nowego pracownika? 6 najważniejszych zasad
20 lutego 2024
Jak wdrożyć nowego pracownika? 6 najważniejszych zasad

Konkurencyjny rynek pracy wymaga od firm nie tylko znajdowania talentów, ale też ich efektywnego wdrażania i zatrzymywania. Pomóc w tym może dobrze zorganizowany proces onboardingowy.

Czytaj więcej
Technologie budowania stron internetowych. Co jest na topie?
20 lutego 2024
Technologie budowania stron internetowych. Co jest na topie?

Technologie używane do tworzenia nowoczesnych stron zmieniają się wraz z rosnącymi oczekiwaniami użytkowników oraz zmieniającymi się standardami w internecie. Sprawdź jakie technologie są obecnie na topie.

Czytaj więcej
Fintech - co to jest? Kiedy z niego korzystamy?
15 lutego 2024
Fintech - co to jest? Kiedy z niego korzystamy?

Fintech, czyli technologie finansowe, rewolucjonizują sposób, w jaki świadczone są usługi finansowe. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zobacz w jaki sposób FinTech wpływa na codzienne życie.

Czytaj więcej
Czym jest ESG i jak wpływa na działalność firm i organizacji?
14 lutego 2024
Czym jest ESG i jak wpływa na działalność firm i organizacji?

Termin ESG stał się w ostatnich latach jednym z najczęściej dyskutowanych w świecie biznesu oraz administracji publicznej. Warto dowiedzieć się czym jest ESG, jak wypływa na biznes, jak wyznaczać i raportować spełnienie celów ESG.

Czytaj więcej