Artykuł sponsorowany

Pralka ładowana od góry - gdzie sprawdzi się ten model?

Masz niewielką łazienkę? Odpowiednie zaplanowanie przestrzeni, by pomieścić wszystkie sprzęty, może być prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście na rynku jest wiele urządzeń, które sprawdzą się nawet w kompaktowym pomieszczeniu - na przykład pralka ładowana od góry. Zobacz, jak wybrać odpowiedni sprzęt i w jakiej sytuacji taki model będzie najlepszym wyborem.

Pralka do niewielkiej łazienki - slim czy ładowana od góry?

Pralka ładowana od góry jest oczywistym wyborem, gdy szukasz możliwie niewielkiego sprzętu do niezbyt przestronnej łazienki. Dopiero niedawno pojawiły się alternatywy, czyli ładowane od frontu urządzenia slim, o mniejszych wymiarach zewnętrznych i pojemności. Który ze sprzętów lepiej wybrać? To zależy od układu twojego pomieszczenia. Mając urządzenie ładowane od frontu, musisz liczyć się z koniecznością zostawienia odpowiedniej przestrzeni przed pralką - by można było swobodnie się do niej dostać. Możesz za to skorzystać z urządzenia, by przechowywać na nim artykuły higieniczne. W przypadku modelu ładowanego od góry masz nieco więcej możliwości ustawienia pralki - możesz umieścić ją przy innych sprzętach, prysznicu, szafce. Jedyne, czego potrzebujesz, to przestrzeń nad urządzeniem, by swobodnie móc dostać się do bębna twojej pralki. Dlatego raczej nie sprawdzi się wieszanie nad pralką półek lub szafek, nie mówiąc już o przechowywaniu przyborów toaletowych na samym urządzeniu.

Pralka ładowana od góry

Który model lepiej wybrać? To zależy od wielu kwestii, między innymi:

 • możliwości aranżacyjnych łazienki;
 • alternatywnych sposobów przechowywania artykułów toaletowych;
 • zakładanego budżetu;
 • preferencji odnośnie obsługi urządzenia.

Zwróć uwagę, że pralki ładowane od góry są zwykle tańsze niż sprzęty ładowane od frontu. Możesz jednak wybierać wśród urządzeń z programami, które nie tylko pozwolą ci pozbyć się uporczywych plam, ale zadbają o ochronę delikatnych tkanin. Takie sprzęty znajdziesz w ofercie czołowych producentów, np. wśród propozycji marki Whirlpool.

Kiedy jeszcze wybrać pralkę ładowana od góry? Gdy wkładanie i wyciąganie prania w ten sposób jest po prostu wygodniejsze. Część osób doceni, że może umieścić ubrania w pralce, nie schylając się. Jeśli musisz uważać na kręgosłup, staranny wybór sprzętów do domu jest niezwykle ważną kwestią.

Jak wybrać pralkę ładowaną od góry?

Porównując poszczególne modele pralek ładowanych od góry, powinieneś zwrócić uwagę na podobne aspekty jak w przypadku sprzętów ładowanych od frontu. Przeanalizuj między innymi:

 • wielkość wsadu;
 • maksymalną prędkość wirowania;
 • dostępne programy;
 • klasę energetyczną;
 • generowany hałas;
 • łatwą obsługę;
 • dokładne wymiary sprzętu;
 • dodatkowe funkcje;
 • technologie ułatwiające pozbywanie się konkretnych rodzajów zabrudzeń;
 • atrakcyjny design.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, kupując pralkę ładowaną od góry? Świetnie oceniane modele marki Whirlpool możesz mieć za mniej niż 2000 zł. To urządzenia wyposażone w innowacyjne rozwiązania, takie jak technologia 6. Zmysł, która dynamicznie dostosowuje parametry prania do załadunku pralki. Może przypaść ci do gustu program szybki, a także technologia FreshCare, dzięki której nie musisz rozładowywać pralki od razu po zakończeniu cyklu.

Jaki model ładowany od góry wybrać? Sprawdź pralki Whirlpool w sklepie MediaMarkt i wybierz odpowiednie filtry, by porównać parametry poszczególnych urządzeń. Przeczytaj też opinie użytkowników - to zwykle ważna wskazówka przy wyborze odpowiedniego sprzętu do domu!

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany

Polecane wydarzenia

Szkolenie - Znak CE dla maszyn i urządzeń - dyrektywy maszynowa 2006/42/WE, kompatybilności EMC 2014/30/UE, niskonapięciowa LVD 2014/35/UE

 • już od 1 780 zł
 • już od 1 780 zł
Zapisz się

Dyrektywa maszynowa - efektywna ocena zgodności i ocena ryzyka maszyn

 • już od 4 000 zł
 • już od 4 000 zł
Zapisz się

Dyrektywa maszynowa w szczegółach, czyli jak profesjonalnie zorganizować ocenę zgodności i ocenę ryzyka maszyn?

 • już od 2 400 zł
 • już od 2 400 zł
Zapisz się

Ćwiczenia praktyczne "Krok po kroku do CE wg dyrektywy maszynowej"

 • już od 2 400 zł
 • już od 2 400 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Szukasz oferty na pozycjonowanie strony? Oto dlaczego warto wybrać Aktywny Model Rozliczeń
22 września 2023
Szukasz oferty na pozycjonowanie strony? Oto dlaczego warto wybrać Aktywny Model Rozliczeń

Coraz więcej klientów decyduje się na zakupy online. Jak jednak sprawić, że nasz sklep internetowy zajmie wysoką pozycję w wyszukiwarce Google? Jak skutecznie pozycjonować strony internetowe?

Czytaj więcej
Masowa wysyłka SMS dla biznesu, czyli kilka słów o tym, dlaczego potrzeby branży są tak ważne
15 września 2023
Masowa wysyłka SMS dla biznesu, czyli kilka słów o tym, dlaczego potrzeby branży są tak ważne

Dowiedz się jak wykorzystać masową wysyłkę SMS w zgodzie z potrzebami twoich klientów i specyfiką branży, w której działa twoje przedsiębiorstwo.

Czytaj więcej
Co zrobić, aby szybko i sprawnie uzyskać kredyt gotówkowy?
14 września 2023
Co zrobić, aby szybko i sprawnie uzyskać kredyt gotówkowy?

Istnieje wiele rodzajów pożyczek bankowych, wśród których możemy wyróżnić między innymi kredyty hipoteczne, firmowe i konsolidacyjne. Jednak największą popularnością cieszą się pożyczki, które pozwalają uzyskać finansowanie na dowolny cel.

Czytaj więcej
Kontroler finansowy: rola, obowiązki i kwalifikacje
13 września 2023
Kontroler finansowy: rola, obowiązki i kwalifikacje

Dowiedz się jaką rolę pełni kontroler finansowy, jakie powinien posiadać kompetencje, ile zarabia kontroler oraz jak zostać kontrolerem?

Czytaj więcej