Szkolenie

Dokumentacja produktów kosmetycznych- warsztaty

O szkoleniu

Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu opracowywania Raportu Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi bazami danych toksykologicznych, z których można czerpać wiedzę niezbędną do oceny bezpieczeństwa produktu. W czasie szkolenia zostaną omówione najczęstsze problemy, z którymi borykają się Safety Assesorzy w czasie opracowywania dokumentacji kosmetyków.
Kto powinien wziąć udział?

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli firm i osoby fizyczne zajmujące się produkcją i importem kosmetyków. Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób zajmujących się oceną bezpieczeństwa kosmetyków jak również kandydatów na Safety Assessorów.

Program szkolenia

1. Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego. Szczegółowe omówienie części A i B Raportu Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego.
2. Przegląd wybranych toksykologicznych baz danych – ECHA, CIR, CosIng, SCCS i inne.
3. Ocena bezpieczeństwa kosmetyku w oparciu o THE SCCS NOTES OF GUIDANCE FOR THE TESTING OF COSMETIC INGREDIENTS AND THEIR SAFETY EVALUATION 9 REVISION.
4. Warsztaty dotyczące oceny bezpieczeństwa kosmetyku (ocena narażenia, ocena ryzyka – wyliczania MoS) – ocena wybranych receptur.

Czas trwania

9:45-16:15

Prelegenci

Cytat

mgr Marta Kuberska Maciejewska absolwentka wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obroniła pracę magisterską w Zakładzie Środowiskowych Zagrożeń Zdrowia Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dr med. Jerzego Nofera w Łodzi. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Biotechnologii Medycznej. Obecnie członek Grup Roboczych działających przy Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego (Grupa ds. Oceny Bezpieczeństwa, Grupa Legislacyjna). Wykładowca z wieloletnim stażem - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi". Autorka licznych publikacji zamieszczanych w czasopismach branżowych "Substancje i Preparaty Niebezpieczne", „Chemia i Biznes", „Świat Przemysłu Kosmetycznego". W firmie THETA starszy specjalista ds. oceny bezpieczeństwa kosmetyków. Specjalista ds. kart charakterystyki i klasyfikacji CLP.

Gdzie i kiedy

Łódź 15 listopada 2018
Theta Doradztwo Techniczne

90-643 Łódź

Żeligowskiego 32/34

woj. łódzkie

Zapisz się

Cena 1
netto
600 PLN
Cena zawiera:
  • Szkolenie, materiały dydaktyczne
Zapisz się

Organizator

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź
ul. Żeligowskiego 32/34
woj. łódzkie
Firma THETA Doradztwo Techniczne istnieje na polskim rynku od 2000 roku. Działając początkowo jako wsparcie dla firm, które wprowadzając do obrotu produkty chemiczne potrzebowały rzetelnie opracowanych Kart Charakterystyki. Stopniowo, w miarę zmian w...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

-


Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

THETA Doradztwo Techniczne
90-643 Łódź ul. Żeligowskiego 32/34
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!