Wyszukiwanie
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Adres WWW wydrukowanej strony: https://eventis.pl//szkolenie/dokumentacja-produktow-kosmetycznych-warsztaty-70610-id356

Informacje o szkoleniu

 • Dokumentacja produktów kosmetycznych- warsztaty


  ID szkolenia: 70610
  Typ: Szkolenia
  Kategoria: Przemysł, produkcja
 • Termin szkolenia:

  Adres szkolenia:

  Theta Doradztwo Techniczne
  Żeligowskiego 32/34
  90-643 Łódź
  Godziny zajęć (czas trwania):
  9:45-16:15
 • Organizator szkolenia:

  THETA Doradztwo Techniczne
Zadaj pytanie:
Zgłoś uczestnictwo:
Wyszukaj inne
Szkolenia

Opis szkolenia

Informacje podstawowe o szkoleniu:

Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu opracowywania Raportu Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi bazami danych toksykologicznych, z których można czerpać wiedzę niezbędną do oceny bezpieczeństwa produktu. W czasie szkolenia zostaną omówione najczęstsze problemy, z którymi borykają się Safety Assesorzy w czasie opracowywania dokumentacji kosmetyków.

Szkolenie skierowane jest do:

Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli firm i osoby fizyczne zajmujące się produkcją i importem kosmetyków. Szkolenie skierowane jest szczególnie do osób zajmujących się oceną bezpieczeństwa kosmetyków jak również kandydatów na Safety Assessorów.

Program szkolenia:

1. Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego. Szczegółowe omówienie części A i B Raportu Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego.
2. Przegląd wybranych toksykologicznych baz danych – ECHA, CIR, CosIng, SCCS i inne.
3. Ocena bezpieczeństwa kosmetyku w oparciu o THE SCCS NOTES OF GUIDANCE FOR THE TESTING OF COSMETIC INGREDIENTS AND THEIR SAFETY EVALUATION 9 REVISION.
4. Warsztaty dotyczące oceny bezpieczeństwa kosmetyku (ocena narażenia, ocena ryzyka – wyliczania MoS) – ocena wybranych receptur.

Informacje o prelegentach:

mgr Marta Kuberska Maciejewska absolwentka wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obroniła pracę magisterską w Zakładzie Środowiskowych Zagrożeń Zdrowia Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dr med. Jerzego Nofera w Łodzi. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Biotechnologii Medycznej. Obecnie członek Grup Roboczych działających przy Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego (Grupa ds. Oceny Bezpieczeństwa, Grupa Legislacyjna). Wykładowca z wieloletnim stażem - prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte oraz wykłady na studiach podyplomowych UŁ „Bezpieczeństwo w użytkowaniu i zarządzaniu substancjami chemicznymi". Autorka licznych publikacji zamieszczanych w czasopismach branżowych "Substancje i Preparaty Niebezpieczne", „Chemia i Biznes", „Świat Przemysłu Kosmetycznego". W firmie THETA starszy specjalista ds. oceny bezpieczeństwa kosmetyków. Specjalista ds. kart charakterystyki i klasyfikacji CLP.

Koszt i warunki udziału

Ceny:

 • 600 netto

Cena zawiera:

Szkolenie, materiały dydaktyczne

Dofinansowanie z UE:

Nie.

Warunki udziału i przyjmowania zgłoszeń:

-

Wydarzenie: Dokumentacja produktów kosmetycznych- warsztaty