Znajdź szkolenia, kursy i warsztaty w Bydgoszczy!

  • Zapoznaj się z terminami szkoleń i kursów organizowanych w Bydgoszczy
  • Poznaj program zajęć, sylwetki trenetów i prelegentów oraz ceny
  • Wybierz szkolenie dla siebie i zgłoś się online!
szkolenia i kursy Bydgoszcz

Szkolenia Bydgoszcz: 35

Artykuł

Szkolenia w Bydgoszczy – stacjonarnie i online

Rynek szkoleń i kursów dla biznesu w Bydgoszczy rozwijał się w ostatnich latach wyjątkowo szybko. Epidemia koronawirusa wymusiła na firmach szkoleniowych w Bydgoszczy oraz w całej Polsce przejście na szkolenia online. Sprawdzamy jakie szkolenia, kursy i warsztaty biznesowe cieszą się popularnością wśród pracowników firm oraz wśród przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego.

Szkolenia stacjonarne w Bydgoszczy czy może online?

Zanim w codziennej rzeczywistości pracowników i pracodawców pojawiła się epidemia koronawirusa, aż 80% szkoleń biznesowych realizowanych było w formule spotkań stacjonarnych. Kontakt na żywo z prowadzącym zajęcia, a także możliwość poznania kolegów po fachu pracujących w innych przedsiębiorstwach, były czymś co napędzało rynek szkoleń. Epidemia przyniosła całkowitą zmianę, teraz zaledwie 20% szkoleń odbywa się w formule spotkań stacjonarnych, a na popularności zyskały szkolenia online – zarówno te realizowane na żywo, jak i w formie e-learningu on-demand.

Z tego powodu znalezienie ciekawego szkolenia czy kursu stacjonarnego w Bydgoszczy jest dzisiaj dużo większym wyzwaniem niż jeszcze rok temu. Warto wówczas rozważyć również szkolenia i kursy online, które charakteryzują się wysoką dostępnością, niezłą efektywnością i często niższymi cenami niż szkolenia stacjonarne. Nic dziwnego, organizator nie jest zobowiązany zapewnić salę szkoleniową czy też wyżywienie dla uczestników.

Najpopularniejsze kursy i szkolenia w Bydgoszczy

Jakie szkolenia i kursy biznesowe cieszą się szczególnym zainteresowaniem pracowników i pracodawców z Bydgoszczy? Żeby to sprawdzić przeanalizowaliśmy popularność zapytań o poszczególne tematy w największej wyszukiwarce w Polsce, a także zapytania składane w portalu Eventis.pl.

Szkolenia BHP – zarówno wstępne, jak i okresowe. Szkolenia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy od lat pozostają na liście najpopularniejszych szkoleń biznesowych i nic dziwnego, są one obowiązkowe dla każdego pracownika i pracodawcy w Polsce.

Szkolenia IT – zapotrzebowanie na wykwalifikowanych administratorów systemów informatycznych rośnie wraz z rosnącą liczbą informatyzujących się przedsiębiorstw w Bydgoszczy i województwie kujawsko-pomorskim.

Szkolenia księgowe – popularność tego typu szkoleń wynika nie tylko z faktu, ze księgowość jest obecna w mniejszej bądź większej formie w każdej firmie, ale również z licznych zmian prawnych, w tym np. wprowadzanych przez kolejne wersje tarczy antykryzysowej. Każda taka zmiana wymaga odpowiednich szkoleń dla księgowych czy specjalistów ds. rachunkowości i podatków.

Szkolenia z RODO – to kolejna kategoria, której popularność nie słabnie od 2018 roku, kiedy w życie weszło Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Przetwarzanie danych w dzisiejszej przedsiębiorczości odbywa się na masową skalę, a przepisy prawa nakładają wysoką odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków związanych z ich ochroną. Powoduje to, że coraz więcej firm i przedsiębiorców decyduje się na kursy pozwalające poprawić wiedzę pracowników w tym temacie.

Szkolenia z rozwoju osobistego i miękkie – w tym takie tematy jak rozwój inteligencji emocjonalnej, radzenie sobie ze stresem, trening asertywności, rozwój umiejętności efektywnej komunikacji itp. Jest to grupa szkoleń rozwijających umiejętności osobiste, których przydatność doceniają pracodawcy ze wszystkich niemalże branż.

Szkolenia kadry-płace – ponownie znaczny wzrost zapotrzebowania na tego typu szkolenia związany jest z licznymi zmianami w prawie prowadzonymi w tarczy antykryzysowej. Zmiany te spowodowały, że konieczne stało się uzupełnienie poziomu wiedzy zespołów zajmujących się administracją kadrowo-płacową.

Szkolenia programowanie – obejmują one takie tematy jak Java, Python, C++, czyli języki programowania, na które jest szczególnie duże zapotrzebowanie wśród bydgoskich firm. Bydgoszcz coraz wyraźniej zaznacza swoją pozycję na polskim rynku firm programistycznych, również coraz więcej międzynarodowych firm z sektora IT otwiera w Bydgoszczy swoje centra rozwoju oprogramowania, co pociąga zapotrzebowanie na odpowiednio wykfalifikowanych pracowników i szkolenia dla nich.

Szkolenia coaching oraz train the trainer – wiele firm zauważyło korzyści płynące z udostępnienia pracownikom nie tylko typowych szkoleń otwartych realizowanych przez zewnętrzne firmy szkoleniowe, ale również ze szkoleń wewnętrznych. Ich zaletą jest możliwość zorganizowania szkolenia w miejscu pracy, zapewnienia równego dostępu do wiedzy dla większej liczby pracowników oraz przystępność cenowa. Nic dziwnego, że firmy gotowe są inwestować w rozwój umiejętności cochingowych oraz szkolenia trenerów wewnętrznych, którzy następnie będą przekazywać wiedzę innym członkom zespołu.

Gdzie szukać szkoleń i kursów w Bydgoszczy?

Do państwa dyspozycji oddajemy baze szkoleń, warsztatów i kursów organizowanych w Bydgoszczy. Listę nadchodzących szkoleń w Bydgoszczy znajdą Państwo na górze strony - pozwala ona poznać terminy kursów i szkoleń, a także zapoznać się z programem zajęć, sylwetkami prelegentów oraz cenami poszczególnych kursów i szkoleń w Bydgoszczy. W bazie znajdą Państwo zarówno szkolenia biznesowe, jak i zawodowe. Zachęcamy też do sprawdzenia oferty szkoleń i kursów w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Na co zwracać uwagę wybierając szkolenie w Bydgoszczy?
  1. Zapoznaj się szczegółowo z programem szkolenia, aby dopasować go do własnych potrzeb oraz aktualnego poziomu wiedzy w danym temacie.
  2. Zwróć uwagę na sylwetki prelegentów oraz trenerów - warto wybierać szkolenia i kursy prowadzone przez doświadczone osoby, posiadające wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, a także umiejętność angażowania uczestników w szkolenie poprzez róznorodne zajęcia: prezentacje, wykłady, ćwiczenia, case study, gry szkoleniowe, dyskusje...
  3. Porównaj ceny kursów i szkoleń orgranizowanych w Bydgoszczy oraz w sąsiednich miastach, a także ceny szkoleń i kursów online - czasami warto przejechać się do sąsiedniego miasta, co może okazać się bardziej opłacalne pod względem budżetu, niż skorzystanie z lokalnej oferty.

Życzymy Państwu samych udanych kursów i szkoleń!

Szkolenia w Bydgoszczy – stacjonarnie i online
Kursy Bydgoszcz, szkolenia Bydgoszcz

Zapisz się na powiadomienia o nowych kursach i szkoleniach planowanych w Bydgoszczy!