Rzeszów jako stolica województwa podkarpackiego i prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy może pochwalić się szeroką ofertą szkoleń oraz kursów dla biznesu oraz osób prywatnych. Oferta kursów i szkoleń dla przedsiębiorców z Rzeszowa ulega stałemu rozszerzeniu nie tylko dzięki lokalnym firmom szkoleniowym, ale również dzięki dużej liczbie kursów i szkoleń online, które są najszybciej rosnącą kategorią na rynku edukacji zawodowej i profesjonalnej. Rzeszów oferuje też liczne kursy dla osób prywatnych umożliwiające rozwój osobisty i zawodowy!
Szkolenia Rzeszów, kursy Rzeszów - jak je znaleźć?
Przedsiębiorcy z województwa podkarpackiego zainteresowani podnoszeniem kwalifikacji zawodowych pracowników i umiejętności osobistych stają przed wyzwaniem poszukiwania najlepszych ofert szkoleń, kursów, warsztatów i konferencji. Z pomocą w takiej sytuacji mogą przyjść tzw. bazy szkoleń, kursów i konferencji, których zadaniem jest agregowanie pod jednym adresem ofert szkoleń od wielu różnych organizatorów. Zaletą takiego rozwiązania jest skrócenie czasu poszukiwania odpowiedniej oferty, możliwość porównania programów i cen szkoleń oferowanych przez różnych organizatorów i twórców oraz wygodnego przesłania zgłoszenia na wybrane wydarzenie. Jedną z takich baz jest właśnie serwis Eventis.pl, w którym mogą Państwo zapoznać się z ofertą szkoleń ponad 900 różnych firm szkoleniowych z całej Polski, w tym z województwa podkarpackiego i samego Rzeszowa. Serwis umożliwia również zupełnie bezpłatne dokonanie rejestracji na wybrane szkolenie, kurs bądź konferencję – wystarczy wypełnić formularz rejestracji, a niezwłocznie dostarczany jest on do organizatora, który potwierdza rejestrację i przekazuje wszelkie informacje organizacyjne. Listę szkoleń w Rzeszowie znajdą Państwo u góry strony. Zachęcamy do sprawdzenia również listy firm szkoleniowych działających na terenie Rzeszowa oraz województwa podkarpackiego.
Czym kierować się wybierając kurs bądź szkolenie w Rzeszowie?
Jest kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze szkolenia czy kursu, bez względu na to to czy jest to kurs stacjonarny czy online.
- Dopasowanie programu szkolenia do naszych potrzeb. Zanim zdecydujemy się wysłać zgłoszenie do organizatora szkolenia warto poświęcić chwilę na analizę naszych potrzeb szkoleniowych i wylistowanie czego oczekujemy po danym kursie. W zależności od tego czy chcemy uzupełnić wiedzę czy też może przećwiczyć pewne zagadnienia w praktyce powinniśmy zdecydować się na inne rozwiązanie: szkolenie z pokazem slajdów i prezentacją połączoną z dyskusją (świetnie sprawdza się, aby zapoznać się z przepisami prawa, teorią w danej tematyce itp.) bądź warsztaty składające się z ćwiczeń i instruktażu (gdy zależy nam na praktycznej umiejętności wykonania pewnych działań czy czynności). Warto również zastanowić się jaki styl uczenia się jest nam najbliższy – niektórzy do efektywnego przyswajania wiedzy potrzebują przećwiczenia poznanych zagadnień, innym wystarczy zapoznanie się z ich stroną teoretyczną.
- Sylwetki prelegentów. Sprawdźmy czy osoby prowadzące zajęcia, bez względu na to czy będą to zajęcia na żywo czy nagrane wcześniej materiały multimedialne, posiadają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i doświadczenie praktyczne w danej dziedzinie. W wielu dziedzinach brak praktycznego doświadczenia nie pozwala skutecznie zrozumieć potrzeb uczestników szkolenia oraz realiów funkcjonowania danej dziedziny. Z drugiej strony praktycy nie zawsze znają skuteczne metody przekazywania wiedzy. Dobrym połączeniem jest doświadczenie praktyczne z kilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i kursów, bądź przejście specjalistycznych szkoleń trenerskich.
- Ceny i warunki uczestnictwa. Rynek szkoleń i kursów charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem cenowym. To samo bądź podobne szkolenie od dwóch różnych organizatorów może różnić się nie tylko nazwą i terminem realizacji, ale również ceną. Różnice te sięgają często kilkuset procent, stąd zawsze warto porównać jest oferty od różnych firm szkoleniowych. Nie dajmy się jednocześnie złapać na okazje – niektóre oferty mogą wyglądać na bardzo atrakcyjne cenowo, jednak jeśli odstają znacząco od średniej ceny, może to oznaczać, że organizator zdecydował się na pewne kompromisy w trakcie organizacji szkolenia czy kursu. Jeśli oszczędności poczynił np. wynajmując niższej jakości salę szkoleniową to wpłynie to na nasz komfort uczenia się, ale nie pozbawi szkolenia sensu. Jeśli jednak organizator zdecydował się zatrudnić również mało doświadczonego trenera i nie przyłożył się do przygotowania materiałów szkoleniowych, to udział w takim wydarzeniu może być rozczarowaniem.
Jakie szkolenia w Rzeszowie cieszą się największą popularnością?
Na popularność szkoleń oraz kursów w Rzeszowie wpływa gospodarcza pozycja miasta oraz jego rozwój w sektorach takich jak produkcja sprzętu domowego, przemysł spożywczy, przemysł maszynowy, lotniczy, farmaceutyczny, a także rozwój branży IT, transportu drogowego, kolejowego i lotniczego. Silne są również usługi dla biznesu oraz handel. Wśród pracowników przedsiębiorstw z tych sektorów zainteresowaniem cieszą się między innymi:
- szkolenia BHP – dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy bez względu na branżę,
- szkolenia otwarte: sprzedażowe dla handlowców, menedżerskie, biznesowe,
- szkolenia z funduszy unijnych, dofinansowane z UE i unijne,
- szkolenia z księgowości, z rachunkowości oraz podatkowe,
- szkolenia zawodowe dotyczące CNC, na wózek widłowy, dla kierowców itp.
- szkolenia IT i kursy informatyczne, zarówno z programowania (w tym CAD CAM), jak i utrzymania systemów informatycznych,
- szkolenia z kontroli jakości, norm ISO i systemów zarządzania jakością,
- szkolenia dla urzędników i administracji publicznej,
- szkolenia RODO, kursy ochrona danych osobowych,
- szkolenia kadry i płace,
- szkolenia z programów biurowych: Excel, PowerPoint itp.
Życzymy Państwu samych udanych kursów i szkoleń, w Rzeszowie oraz online!