Szkolenia i kursy z księgowości, warsztaty księgowe!

  • Znajdź kurs księgowości, szkolenie księgowość lub warsztaty dla księgowych
  • Sprawdź ceny uczestnictwa, program zajęć i zarejestruj się online
Rozwiń Kursy księgowości rok po roku utrzymują się na liście najpopularniejszych tematów szkoleń, kursów i warsztatów. Nic dziwnego, liczba zmian w prawie, w zasadach prowadzenia księgowości oraz prawie podatkowym jest tak duża, że stałe podnoszenie wiedzy i praktycznych umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach księgowych jest niezbędne, aby zapewnić sprawne i zgodne z przepisami prawa działanie. W wyszukaniu dobrego szkolenia dla księgowych, kursu księgowości czy warsztatów księgowych może pomóc nasza baza, w której starliśmy się zebrać jak najwięcej szkoleń księgowych, kursów księgowości online oraz dostarczyć informacje o ich programie, cenach, trenerach itp. Zwiń

kursy księgowości, szkolenia księgowość

Kursy i szkolenia księgowość: 38

  • już od 1 736 zł
1 736 zł
  • już od 790 zł
790 zł
  • już od 659 zł
659 zł
  • już od 483 zł
483 zł
  • już od 1 920 zł
1 920 zł
  • już od 4 290 zł
4 290 zł
  • już od 599 zł
599 zł
  • już od 2 690 zł
2 690 zł
1 115 zł
  • już od 1 154 zł
1 154 zł
  • już od 2 990 zł
2 990 zł
  • już od 212 zł
212 zł
  • już od 483 zł
483 zł
  • już od 1 736 zł
1 736 zł
Artykuł

Szkolenie księgowe, a może kurs księgowości online? Kompendium wiedzy o kursach i szkoleniach dla księgowoych!

Księgowość to dziedzina, która wymaga stałego rozwoju i uzupełniania wiedzy, ponieważ jest ściśle związana ze stale zmieniającymi się przepisami prawa. Nic więc dziwnego, że szkolenia z księgowości, wszelkiego rodzaju warsztaty dla księgowych czy kursy księgowości online są tak popularne. Podpowiadamy, jakimi kursami dla księgowych warto się zainteresować i wyjaśniamy, jak wybrać dobre szkolenie księgowe, kurs księgowości czy też warsztaty księgowość.

Spis treści:

  1. Szkolenia dla księgowości, kursy księgowości
  2. Rodzaje szkoleń i kursów z księgowości
  3. Do kogo kierowane są szkolenia księgowe?
  4. Szkolenie księgowość czy kurs księgowości online?
  5. Kurs księgowości online - czy warto?
  6. Gdzie szukać szkoleń z księgowości i kursów księgowych?
Szkolenia dla księgowości, kursy księgowości

Wielu przedsiębiorców nie wyobraża sobie prowadzenia działalności bez pomocy profesjonalisty z zakresu księgowości. Obowiązki formalne dotyczące rozliczeń często bywają bowiem przytłaczające lub po prostu niejasne. Sprawy nie ułatwiają zaś nieustannie zmieniane regulacje – co roku w Polsce przybywa co najmniej kilkanaście nowych przepisów związanych z księgowością lub podatkami. Dlatego w zawód księgowego wpisane jest ciągłe uzupełnianie wiedzy. Ważne, by z wprowadzanymi regulacjami zapoznawać się szybko, by móc od razu wdrożyć odpowiednie rozwiązania czy np. poinformować pracodawcę o nowych obowiązkach. Każdy nowy przepis trzeba również dokładnie i kompleksowo przeanalizować, by uniknąć pomyłek i błędów, które mogą skutkować poważnymi konsekwencjami.

Niezbędne umiejętności można zdobywać samodzielnie, jednak wiedza zebrana w ramach profesjonalnego kursu, warsztatu czy szkolenia z księgowości jest znacznie bardziej przystępna. Uczestnictwo w szkoleniach pomaga zaoszczędzić ponadto mnóstwo czasu, ponieważ nowe przepisy są od razu poddawane interpretacji, dzięki czemu bez trudu można poznać ich zastosowanie w praktyce. Warto również pamiętać, że szkolenia dla księgowości obejmują nie tylko zagadnienia związane ze zmianami w prawie. To również najlepszy sposób na poszerzenie swoich kompetencji o nowe obszary i rozwój zawodowy.

Podsumowując, kursy, warsztaty i szkolenia księgowe oferują:

  • szybki sposób na pozyskanie wiedzy o nowych regulacjach prawnych, zmianach w procedurach itp.,
  • zapewnienie dostępu do sprawdzonej wiedzy przekazywanej przez ekspertów i praktyków,
  • bezpieczeństwo prowadzonych działań dzięki możliwości poznania teorii i praktyki, interpretacji urzędowych itp.
Rodzaje szkoleń i kursów z księgowości

Rynek szkoleniowy oferuje cały szereg wydarzeń dla księgowych, od kursów, poprzez szkolenia, warsztaty, seminaria, a także konferencje. Najczęściej spotykane rodzaje szkoleń z księgowości to między innymi:

  • kurs księgowego, kurs młodszego księgowego, kurs podstawy księgowości, kurs na księgowego - są to kursy skierowane do osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w zawodzie księgowego. Pozwalają one zyskać podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne na stanowisku i mogą być niezwykle przydatne w trakcie poszukiwania pracy w charakterze specjalisty ds. księgowych czy młodszego księgowego. Wiele z tego typu kursów księgowych pozwala uzyskać certyfikat z kodem zawodu potwierdzający realizację kursu przygotowującego do wykonywania pracy w zawodzie.
  • kurs główny księgowy, kurs samodzielny księgowy - to pozycje skierowane do zaawansowanych księgowych, którzy poszukują szans awansu bądź do roli samodzielnego księgowego lub głównego księgowego. Kurs taki pozwala spojrzeć na księgowość od strony strategicznej, jednakże bez praktycznego doświadczenia nie pozwoli nam na osiągnięcie wymarzonego awansu. 
  • ogólne szkolenia z księgowości - dotyczą one całego szeregu zagadnień niezbędnych w pracy działów księgowości, od rachunkowości, poprzez przygotowanie sprawozdań finansowych, międzynarodowe standardy sprawozdawczości finansowej MSSF, ewidencję, amortyzację i inwentaryzację środków trwałych itp.
  • szkolenia księgowość i finanse podmiotów publicznych - ukierunkowane są na przedstawienie zagadnień księgowych i wyzwań stojących przed działami księgowości w podmiotach z sektora publicznego, uwzględniają zasady rachunkowości budżetowej i inne specyficzne wymagania podmiotów publicznych,
  • inne szkolenia księgowe i kursy księgowe - między innymi z zakresu podatków (PIT, CIT, VAT) i zmian w podatkach, dokumentowania cen transferowych, analizy finansowej, budżetowania, wyceny przedsiębiorstw itp.
  • specjalistyczne szkolenia z księgowości - na przykład dla wspólnot mieszkaniowych, jednostek budżetowych, biur rachunkowych, służby zdrowia itp.
  • webinary księgowe - są to krókie spotkania online poświęcone najczęściej najnowszym zmianiom w prawie, które rzutują na księgowość i rachunkowość. Pozwalają w krókiej i szybkiej formie zapoznać się z tematem oraz zadać pytania prowadzącym. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt że webinary z księgowości są najczęściej darmowe. Bezpłatne uczestnictwo, możliwość zapisania się online i krótki czas zajęć sprawiają, że ksiegowi coraz częściej sięgają po tą formę zdobywania wiedzy i informacji.
  • konferencje dla księgowych - z roku na rok rośnie również popularność i oferta konferencji dla księgowych oraz wszelkiego typu kongrestów, sypozjów i seminariów. Pozwalają one nie tylko zdobyć wiedzę, ale też nawiązać cenne kontakty zawodowe.
Do kogo kierowane są szkolenia księgowe?

Głównymi odbiorcami szkoleń i kursów z księgowości są:

  • dyrektorzy finansowi oraz kierownicy działów finansowo-księgowych,
  • główni księgowi i samodzielni księgowi, młodsi księgowi, specjaliści ds. księgowości,
  • specjaliści ds. fakturowania, specjaliści ds. rozliczeń cyklicznych,
  • pracownicy działów księgowości oraz finansów w administracji samorządowej oraz podmiotach z sektora publicznego,
  • pracownicy biur rachunkowych, pracownicy centrów usług wspólnych,
  • audytorzy oraz biegli rewidenci,
  • osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą oraz mali przedsiębiorcy,
  • osoby poszukujące możliwości zatrudnienia w działach księgowych i finansowych.

Pracodawca, któremu zależy na płynnym i sprawnym działaniu przedsiębiorstwa czy organizacji powinien dbać o regularne doszkalanie działu księgowości i oferować mu możliwość poszerzania kompetencji. Zwłaszcza w okresach licznych zmian w zasadach rachunkowości czy w obszarze podatkowości.

Szkolenie księgowość czy kurs księgowości online?

Szkolenia z księgowości do niedawna organizowane były przede wszystkim w postaci tradycyjnych szkoleń realizowanych w sali szkoleniowej czy konferencyjnej. Dzisiaj do wyboru jest znacznie więcej form poszerzania wiedzy i rozwoju kompetencji w obszrze księgowości, od szkoleń stacjonarnych, poprzez szkolenia online prowadzone na żywo, warsztaty księgowe oraz kursy księgowości przez Internet w postaci e-learningu itp. Jaką formę szkolenia warto wybrać i do kogo kierowane są poszczególne rodzaje szkoleń i kursów księgowych?

Kurs księgowości online może być doskonałym wyborem dla osób początkujących, które chcą poznać specyfikę pracy w księgowości i nauczyć się podstaw prowadzenia ksiąg rachunkowych czy też uproszczonej księgowości. Te z kursów online, które pozwalają uzyskać certyfikat z kodem zawodowu mogą być również przydate w trakcie szukania pierwszego zatrudnienia, gdyż potwierdzają i poziom wiedzy i determinację kandydata do zajmowania się księgowością.

Kurs księgowości stacjonarny znajdziemy natomiast w bardzo wielu miastach w Polsce (Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Łódź, Katowice, Gdańsk, Rzeszów, Lublin, Kielce, Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Tarnów, Zielona Góra) zarówno w formie kursu weekendowego, wieczorowego, jak i dziennego. Zapisując się na tego typu kurs warto sprawdzić czy pozwala on uzyskać certyfikat, bez względu na to czy jest to kurs I czy II stopnia.

Certyfikowany kurs księgowości to program edukacyjny, który został zaprojektowany w celu nauczenia uczestników podstawowych i zaawansowanych zagadnień związanych z rachunkowością oraz księgowością. Taki kurs zazwyczaj prowadzony jest przez specjalistów w danej dziedzinie i może być zatwierdzony lub uznany przez określoną organizację certyfikującą lub instytucję edukacyjną. Posiadanie certyfikatu księgowego może zwiększyć atrakcyjność zawodową. Firmy często poszukują kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami, a certyfikat potwierdza, że dana osoba przeszła odpowiednie szkolenie i ma pewną wiedzę w dziedzinie księgowości.

Kurs księgowości online - czy warto?

Wiele osób zastanawiających się nad podjęciem pracy w dziale księgowości zastanawia się czy kurs księgowości, a zwłaszcza kurs księgowości online będzie dobrym wyborem? Kurs księgowości 1 stopnia pomyślany został o osobach początkujących, chcących poszukiwać zatrudnienia w księgowości, ale też o małych przedsiębiorcach chcących samodzielnie prowadzić księgowość jednoosobowej działalności gospodarczej bądź mikro firmy. Kurs tego typu nazywany jest też nazwami takimi jak: szkoła księgowości, podstawy księgowości,kurs księgowości I stopnia, wieczorowy kurs księgowości, weekendowy kurs księgowości, kurs księgowości dla JDG, kurs księgowości 1 stopnia itp. Realizowane są one zarówno online, jak i stacjonarnie. Główne miasta w jakich znajdziemy kurs księgowości 1 stopnia to Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź, Wrocław czy Katowice.

Chociaż kurs tego typu z założenia powinien przygotowywać do samodzielnego prowadzenia księgowości, to jednak zmiany w prawie następują tak szybko, a system podatkowo-rachunkowy jest tak złożony, że bez codziennej praktyki i śledzenia zmian kurs księgowości może okazać się niewystarczający do zostania samodzielnym księgowym. Decydując się na tego typu kurs warto również sprawdzić czy jest to kurs ksiegowości z certyfikatem, a więc taki rodzaj kursu, który kończy się egzaminem uprawniającym do otrzymania certyfikatu zawodowego lub dyplomu. Wybrane kursy pozwalają uzyskać certyfikat z kodem zawodu na druku MEN (kod zawodu: 331301 - Księgowy).

Gdzie szukać szkoleń z księgowości i kursów księgowych?

Jak już pisaliśmy, coraz więcej szkoleń i kursów z księgowości organizowanych jest online. Jeśli jednak szukamy tradycyjnego szkolenia księgowego realizowanego w sali konferencyjnej najszerszą ofertę tego typu wydarzeń znajdziemy w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Łódź, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Olsztyn, Opole, Radom, Zielona Góra, Rzeszów, Szczecin, Toruń oraz Gorzów Wielkopolski.

Decydując się na szkolenie, warsztaty czy kurs z księgowości nie warto jednak kierować się jedynie dostępnością danego tematu w postaci szkolenia stacjonarnego lub kursu internetowego. Chcąc wybrać dobrą pozycję nalezy przede wszystkim przeanalizować szczegółowo program szkolenia. Zagadnienia w nim poruszane muszą być zbieżne z naszymi potrzebami oraz omawiane w sposób adekwatny do naszego obecnego poziomu wiedzy. Nie trzeba wspominać, że program szkoleń księgowych powinien być zawsze na bieżąco dostosowywany do aktualnych zmian w przepisach i prawie podatkowym.

Kolejną istotną kwestią jest formuła zajęć. Jeśli zależy nam na zapoznaniu się z ostatnimi zmianami w prawie wystarczające będzie szkolenie obejmujące prelekcje i wykłady. Chcąc jednak zyskać pewność w zaawansowanym księgowaniu, rozliczaniu czy przygotowywaniu sprawozdań powinniśmy się zdecydować raczej na warsztaty połączone z analizą trudnych czy problematycznych przypadków w danym obszarze. Często polegają one na analizie konkretnych przykładów rzeczywistych wraz z omówieniem podstaw prawnych oraz analizą treści wydanych postanowień czy interpretacji podatkowych.

Szkolenie księgowe, a może kurs księgowości online? Kompendium wiedzy o kursach i szkoleniach dla księgowoych!