Sebastian Nowak

Zawody przyszłości: jakie kursy i szkolenia zrobić, aby znaleźć pracę?

W miarę zachodzących zmian w świecie, takich jak rozwój technologii, konieczność skupienia na ochronie środowiska czy starzenie się społeczeństw, przeobrażeniom ulega również świat pracy. W związku z tymi zmianami powstają nowe możliwości zatrudnienia i kształtują się nowe zawody, które określamy jako zawody przyszłości. Znalezienie w nich pracy wymaga między innymi zdobycia specjalistycznych umiejętności i wiedzy. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jakie zawody są uznawane za przyszłościowe, jakie kursy i szkolenia warto podjąć, aby sprostać oczekiwaniom rynku, oraz jakie korzyści niosą ze sobą te nowoczesne ścieżki kariery. Odkryjmy razem, jakie kroki podjąć, aby być gotowym na wyzwania zawodowe jutra.

Zawód przyszłości

Wiele osób, które dopiero planują ścieżkę kariery, jak też te, które zastanawiają się nad jej zmianą, czyli przebranżowieniem zastanawia się jaki zawód wybrać. Jakie zawody cieszą się i będą cieszyły się wzięciem w przyszłości. Które z nich oferują duże możliwości zatrudnienia i atrakcyjne zarobki. Od pracy i wynagrodzenia w dużej mierze zależy jakość naszego życia. Dlatego wybranie zawodu, który potocznie określany jest „zawodem przyszłości” jest tak ważne.

Jaka jest definicja zawodu przyszłości? Zawód przyszłości to specjalizacja zawodowa, która charakteryzuje się wysokim zapotrzebowaniem na wysoko wykwalifikowanych pracowników, zazwyczaj związanych z nowoczesnymi technologiami, innowacjami, ekologią, czy rozwijającymi się obszarami, oferującymi atrakcyjne wynagrodzenia i posiadające wysoki prestiż społeczny.

Warto poznać zawody przyszłości

Wiele osób gotowych jest też zaangażować się w rozwój wiedzy i umiejętności, aby otrzymać dobrą i dobrze płatną pracę poprzez zatrudnienie w przyszłościowym zawodzie, na który utrzymuje się wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy. Osoby te rozglądają się za rozmaitymi studiami, szkoleniami i kursami, które mogą pomóc w otrzymaniu pracy marzeń, dlatego w dzisiejszym artykule omówimy jakie zawody cieszą się wzięciem i oferują dobre warunki pracy oraz jakie kursy i szkolenia mogą być pomocne w uzyskaniu zatrudnienia w tych dziedzinach. Artykuł pomoże dowiedzieć się jakie kierunki rozwoju kariery zawodowej obrać, aby zdobyć pracę przyszłości.

Jakie są zawody przyszłości?

W miarę jak technologia ewoluuje, a świat staje się coraz bardziej zglobalizowany, rynek pracy ulega znaczącym zmianom. Dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową lub szukających nowych możliwości, kluczowym pytaniem jest, które zawody, kierunki oraz branże będą miały największe znaczenie w przyszłości. Oto kilka kierunków i branż, które rysują się jako istotne dla jutrzejszego rynku pracy:

 1. Technologie Informatyczne i Programowanie
 2. Opieka zdrowotna i Medycyna
 3. Energetyka Odnawialna i Ekologia
 4. Zarządzanie Projektami i Kompetencje Miękkie
 5. Przemysł Kreatywny i Design

Technologie Informatyczne i Programowanie

Zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu technologii informatycznych i programowania nadal rośnie. Rozwój sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, analizy danych i Internetu rzeczy sprawia, że eksperci od programowania są niezwykle poszukiwani już od wielu lat i ta sytuacja utrzyma się minimum do 2030 roku. Zawody związane z cyberbezpieczeństwem oraz inżynierią danych stają się kluczowe w kontekście rosnącej ilości informacji generowanej przez przedsiębiorstwa i organizacje.

IT to bez wątpienia praca przyszłości

Lista przyszłościowych zawodów w IT

W obszarze Technologii Informatycznych i Programowania istnieje wiele stanowisk, które uznawane są za szczególnie pożądane i przyszłościowe. Jakie stanowiska są potrzebne w branży IT?

 1. Inżynier ds. Sztucznej Inteligencji (AI) i Uczenia Maszynowego (ML)
  Z powodu rosnącego znaczenia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, specjaliści w tych dziedzinach są bardzo poszukiwani. Inżynierowie ds. AI i ML pracują nad projektowaniem, rozwijaniem i wdrażaniem algorytmów uczenia maszynowego oraz modeli sztucznej inteligencji. W zdobyciu wiedzy z tego obszaru pomóc mogą specjalistyczne studia informatyczne, ale również kursy i szkolenia AI. Korzystania ze sztucznej inteligencji warto nauczyć się również, jeśli pracujemy w innych zawodach. Z myślą o takich osobach przygotowywanych jest całe mnóstwo kursów i szkoleń poświęconych takim rozwiązaniom z zakresu sztucznej inteligencji jak ChatGPT od OpenAI, czy Bard od firmy Google.

 2. Inżynier Bezpieczeństwa Cybernetycznego
  W miarę wzrostu cyberataków i zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych, inżynierowie bezpieczeństwa cybernetycznego stają się kluczowymi specjalistami. Odpowiadają za ochronę systemów informatycznych, sieci i danych przed atakami oraz wdrażają środki zabezpieczające. Znaczna część inżynierów ds. cyberbezpieczeństwa to osoby z wykształceniem informatycznym, które zdecydowały się specjalizować i ukończyć odpowiednie kursy z cyberbezpieczeństwa.

 3. Programista Aplikacji Mobilnych
  Wraz z rosnącym korzystaniem z urządzeń mobilnych, programiści aplikacji mobilnych mają świetne perspektywy. Tworzenie innowacyjnych i użytecznych aplikacji dla systemów iOS i Android jest ważnym obszarem rozwoju.

 4. Inżynier DevOps
  DevOps to praktyka łącząca rozwój (development) i operacje (operations) w celu skrócenia cyklu życia projektu i zwiększenia efektywności dostarczania oprogramowania. Inżynierowie DevOps są odpowiedzialni za automatyzację procesów, zarządzanie infrastrukturą IT oraz zapewnianie ciągłości dostarczania aplikacji. Wielu programistów czy administratorów systemów informatycznych decyduje się na kurs DevOps, aby móc liczyć na zatrudnienie w tym zawodzie, który wiąże się obecnie z prestiżem oraz bardzo atrakcyjnymi wynagrodzeniami.

 5. Analityk Danych i Naukowiec Danych
  Z ogromną ilością danych generowanych codziennie, analitycy danych i naukowcy danych są kluczowi specjalistami dla firm chcących wyciągać wartość z informacji. Pracują nad analizą danych, budową modeli predykcyjnych i dostarczaniem wniosków, które pozwalają osiągać lepsze wyniki biznesowe. Z myślą o osobach pracujących w tym zawodzie oraz planujących karierę powstały kursy analizy danych i na analityka danych.

 6. Inżynier Blockchain
  Blockchain, czyli technologia za fundamentem kryptowalut, znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Inżynierowie blockchain zajmują się projektowaniem, implementacją i utrzymaniem rozwiązań opartych na technologii rozproszonego rejestru.

 7. Specjalista ds. Cloud Computing
  Z usługami chmurowymi coraz bardziej dominującymi w świecie IT, specjaliści ds. cloud computing odgrywają kluczową rolę w migracji aplikacji do chmury, zarządzaniu infrastrukturą chmurową i optymalizacji kosztów. Chcąc rozpocząć karierę w tym obszarze warto rozważyć kursy dotyczące rozwiązań chmurowych, w tym poświęcone chmurom AWS, Azure czy Google Cloud. Wedle przewidywań firm analitycznych szczyt zapotrzebowania na specjalistów w tej dziedzinie nastąpi w 2025 roku i będzie się utrzymywać przez nawet kilkanaście lat.

 8. Inżynier Internetu Rzeczy (IoT)
  W miarę rozwijania się Internetu Rzeczy, specjaliści zajmujący się tym obszarem mają duże pole do popisu. Projektowanie, rozwijanie i zarządzanie urządzeniami IoT oraz integrowanie ich z systemami to kluczowe zadania na tym stanowisku.

Opieka Zdrowotna i Medycyna

Wraz ze starzeniem się populacji rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru opieki zdrowotnej. Zawody związane z pielęgniarstwem, fizjoterapią, farmacją oraz technologią medyczną mają obiecującą przyszłość. Również rozwój telemedycyny i zdalnej opieki sprawia, że profesje zdrowotne stają się bardziej dostępne i elastyczne.

Medycyna i opieka zdrowotna będą stale się rozwijać oferując możliwości pracy

Lista zawodów z wysokim zapotrzebowaniem w opiece zdrowotnej i medycynie

Na jakie zawody w tym obszarze jest duże zapotrzebowanie?

 1. Fizjoterapeuta/Fizjoterapeutka
  W miarę starzenia się społeczeństwa i wzrostu świadomości zdrowego stylu życia, fizjoterapeuci odgrywają kluczową rolę w przywracaniu sprawności fizycznej, rehabilitacji po urazach i zapobieganiu schorzeniom układu ruchu. Kursy dla fizjoterapeutów pozwalają zarówno przygotować się do pracy w zawodzie, jak też stale rozwijać swój warsztat, gdyż jest to dziedzina, w której następuje intensywny postęp.

 2. Farmaceuta/Farmaceutka Kliniczna
  Farmaceuci kliniczni są zaangażowani w opiekę nad pacjentem w obszarze farmakoterapii. Pracują w szpitalach, klinikach lub przychodniach, zapewniając odpowiednie leki, prowadząc monitorowanie efektów leczenia i dostarczając edukacji pacjentom. Szkolenia i kursy dla farmaceutów są nieodłączną częścią pracy w tym zawodzie, w którym istnieje formalny obowiązek ciągłego rozwoju, uczestniczenia w szkoleniach i kursach pozwalających uzyskać tzw. punkty farmaceuty.

 3. Terapeuta Zajęciowy/Terapeutka Zajęciowa
  Terapeuci zajęciowi pomagają pacjentom w poprawie umiejętności życiowych, zwłaszcza po urazach czy w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Ich praca obejmuje terapię ręki, terapię poznawczą i inne formy terapii zajęciowej. Do pracy w tym zawodzie przygotowują kursy terapeuty, które realizowane są zarówno stacjonarnie, jak i online.

 4. Rejestrator/Rejestratorka Medyczna
  Rejestratorzy medyczni odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu porządku i dokładności dokumentacji medycznej. Odpowiadają za zbieranie, rejestrowanie i aktualizowanie informacji dotyczących pacjentów, procedur medycznych i wyników badań. Ich praca jest niezwykle istotna dla prawidłowego funkcjonowania placówek medycznych i zapewnienia kompletności danych potrzebnych do udzielenia skutecznej opieki zdrowotnej. Wraz z rosnącym znaczeniem elektronicznych systemów zapisów medycznych (EMR), umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi informatycznych staje się coraz ważniejsza. Pracę na stanowisku podjąć można po ukończeniu kursu rejestrator/rejestratorka medyczna.

Energetyka Odnawialna i Ekologia

Zmiany klimatyczne skłaniają do poszukiwania zrównoważonych rozwiązań energetycznych. Zawody związane z energetyką odnawialną, inżynierią środowiskową i ekologią zyskują na znaczeniu. Specjaliści w tych dziedzinach pracują nad tworzeniem innowacyjnych rozwiązań mających na celu zmniejszenie wpływu człowieka na środowisko.

Ochrona środowiska uchodzi za branżę przyszłości

Lista przyszłościowych zawodów w energetyce i ekologii

Na jakie stanowiska w tym obszarze notuje się najwyższe zapotrzebowanie na rynku pracy?

 1. Inżynier ds. OZE
  Inżynierowie ds. odnawialnych źródeł energii zajmują się projektowaniem, budową i utrzymaniem instalacji opartych na źródłach energii odnawialnej, takich jak elektrownie słoneczne, wiatrowe czy instalacje hybrydowe. Powinni oni mieć również szeroką wiedzę dotyczącą regulacji prawnych w obszarze OZE, którą rozwijać można w trakcie szkolenia OZE.

 2. Specjalista ds. Efektywności Energetycznej
  Specjaliści ds. efektywności energetycznej analizują zużycie energii w różnych sektorach i opracowują strategie mające na celu zminimalizowanie strat oraz zoptymalizowanie wykorzystania dostępnych źródeł energii.

 3. Inżynier ds. Ochrony Środowiska
  Inżynierowie ds. ochrony środowiska pracują nad opracowywaniem i wdrażaniem rozwiązań mających na celu minimalizowanie wpływu działalności ludzkiej na środowisko, zarówno w sferze przemysłowej, jak i miejskiej. W firmach zajmują się oni również analizą wpływu przedsiębiorstwa na środowisko oraz zapewnieniem, że przestrzega ono przepisów ochrony środowiska. Może to obejmować między innymi sporządzanie raportów do KOBIZE, uzyskiwanie pozwoleń wodno-prawnych itp. Obszar ochrony środowiska jest tak szeroki, że warto śledzić konferencje, kursy i szkolenia z ochrony środowiska, aby być na bieżąco z wymogami prawnymi i zmianami technologicznymi i organizacyjnymi. Przewiduje się, że zapotrzebowanie na ekspertów w tej branży będzie rosnąć nawet do 2040 roku.

 4. Specjalista ds. Zarządzania Odpadami i Gospodarki Odpadami
  W kontekście globalnej problematyki odpadów, specjaliści ds. zarządzania odpadami pracują nad opracowywaniem strategii recyklingu, redukcji ilości odpadów i promowania zrównoważonych praktyk gospodarki odpadami. W firmach odpowiadają oni za opracowanie i wdrożenie systemów gospodarki odpadami, wypełnienie wymagań prawnych, raportowaniem do BDO itp. Przygotowując się do pracy na stanowisku bądź chcąc zapewnić sobie rozwój zawodowy powinniśmy rozważyć szkolenia z gospodarki odpadami.

Zarządzanie Projektami i Kompetencje Miękkie

Umiejętność skutecznego zarządzania projektami staje się coraz bardziej kluczowa w dynamicznym środowisku biznesowym. Równocześnie kompetencje miękkie, takie jak zdolność do współpracy, elastyczności czy rozwiązywania problemów, są coraz bardziej cenione. Dlatego też zawody związane z zarządzaniem projektami, coachingiem i rozwojem osobistym zyskują na popularności. Rynek pracy zgłasza wysokie zapotrzebowanie na tego typu umiejętności bez względu na branżę, kierunek czy kategorię. Dlatego też często mówi się, że są to zawody uniwersalne.

Zarządzanie projektami i umiejętności miękkie

Uniwersalne zawody przyszłości

Jakie konkretnie stanowiska związane z zarządzaniem projektami i kompetencjami miękkimi uchodzą za przyszłościowe zawody?

 1. Kierownik Projektu (Project Manager)
  Kierownicy projektów odpowiadają za skuteczne planowanie, zarządzanie zasobami, monitorowanie postępów i osiąganie celów projektu. Ich umiejętności w zakresie zarządzania projektami są kluczowe dla skutecznej realizacji przedsięwzięć, a mogą one być rozwijane w trakcie szkoleń z zarządzania projektami i kursów dla Project Managerów.

 2. Scrum Master
  W metodykach zwinnych, takich jak Scrum, Scrum Master pełni rolę facilitatora, pomagając zespołowi w dostarczaniu wartościowego oprogramowania. Posiadanie umiejętności komunikacyjnych i zdolności do rozwiązywania problemów są kluczowe w tej roli. Przygotować się do pracy w zawodzie pozwoli kurs Scrum Master.

 3. Coach ds. Zarządzania i Rozwoju Zespołu
  Wzrost znaczenia kompetencji miękkich sprawia, że coachowie ds. zarządzania i rozwoju zespołu są coraz bardziej poszukiwani. Pomagają zespołom w rozwijaniu umiejętności, budowaniu efektywnych relacji i osiąganiu celów. Zanim jednak są gotowi do wykonywania swoich obowiązków zawodowych powinni poznać narzędzia i techniki niezbędne w codziennej pracy, na przykład w trakcie szkolenia z coachingu.

 4. Specjalista ds. Doskonalenia Procesów (Process Improvement Specialist)
  Osoby odpowiedzialne za doskonalenie procesów pracują nad mapowaniem procesów biznesowych, identyfikacją obszarów do poprawy, wdrażaniem zmian i monitorowaniem efektywności nowych procesów w organizacji. Chcąc podjąć pracę w tym zawodzie warto przejść kurs BPMN pozwalający nauczyć się mapowania i optymalizacji procesów.

 5. Analityk Biznesowy (Business Analyst)
  Analitycy biznesowi zajmują się analizą potrzeb biznesowych, identyfikacją możliwości usprawnień oraz wspieraniem wdrażania rozwiązań, które przynoszą wartość dla organizacji.

 6. Trener Wewnętrzny
  Trenerzy wewnętrzni pełnią kluczową rolę w rozwoju pracowników poprzez prowadzenie szkoleń, warsztatów i programów rozwojowych. Ich zadaniem jest wspieranie rozwoju kompetencji miękkich, umiejętności zawodowych oraz budowanie kultury organizacyjnej sprzyjającej ciągłemu uczeniu się. Warsztat trenera wewnętrznego rozwijać można w trakcie kursu trener wewnętrzny, który często występuje też pod nazwą Train the Trainer.

Przemysł Kreatywny i Design

W erze cyfrowej projektowanie graficzne, animacja, marketing cyfrowy i tworzenie treści są kluczowymi obszarami. Firmy starają się wyróżnić swoje produkty i usługi, co zwiększa zapotrzebowanie na kreatywnych specjalistów. Zawody związane z designem, copywritingiem i marketingiem są niezwykle istotne dla rozwoju nowoczesnych biznesów.

Branża kreatywna uchodzi za jedną z najbardziej przyszłościowych branż

Kreatywna praca przyszłości: lista stanowisk

Jakie zawody kreatywne uchodzą za przyszłościowe?

 1. Projektant UX/UI (User Experience/User Interface)
  Projektanci UX/UI zajmują się kształtowaniem interakcji użytkownika z produktami, aplikacjami czy stronami internetowymi. Ich zadaniem jest tworzenie intuicyjnych i atrakcyjnych interfejsów, zapewniających pozytywne doświadczenia użytkownika. Chcąc zająć się tą dziedziną kreatywną możemy zapisać się na kurs UX/UI, jak też szereg innych szkoleń rozwijających umiejętności przydatne w tym zawodzie, takich jak moderowanie pracy zgodnie z metodą Design Thinking, prowadzenie badań konsumenckich i ankietowych, testowanie hipotez itp.

 2. Grafik Komputerowy
  Graficy komputerowi są odpowiedzialni za tworzenie grafik i ilustracji w formie cyfrowej. Ich prace obejmują projektowanie logo, materiałów marketingowych, grafik do mediów społecznościowych oraz innych elementów wizualnych. Kurs grafika komputerowego pozwala poznać zarówno narzędzia niezbędne w tym zawodzie, jak i zasady i dobre praktyki pracy nad rozwiązaniami graficznymi, kreatywnymi itp.

 3. Animator 3D
  Animatorzy 3D zajmują się tworzeniem ruchomych obrazów i animacji trójwymiarowych. Ich umiejętności są często wykorzystywane w produkcji filmów, reklam, gier wideo oraz wizualizacjach architektonicznych. Praca w tym zawodzie wymaga zarówno umiejętności technicznych, jak i wysokiego stopnia kreatywności.

 4. Kreatywny Copywriter
  Kreatywni copywriterzy specjalizują się w tworzeniu porywających i przekonujących treści tekstowych, takich jak hasła reklamowe, opisy produktów czy treści na stronach internetowych. Mogą oni rozwijać swoje umiejętności poprzez kursy copywritingu, storytellingu czy web writingu.

 5. Kierownik ds. Marki i Brandingu (Brand Manager)
  Kierownicy ds. marki i brandingu zajmują się budowaniem i utrzymaniem spójnego wizerunku marki, czyli zarządzaniem marką. Pracują nad strategią marki, identyfikacją wizualną i komunikacją z klientem. Szkolenia z zarządzania marką pozwalają wyposażyć Brand Managerów w wiedzę jak budować rozpoznawalność marki, jak pozycjonować marki, badać ich kondycję i rozwijać ją w pożądanym kierunku.

 6. Montażysta Filmowy
  Montażysta filmowy pełni kluczową rolę w procesie tworzenia filmów i produkcji wideo. Jego zadaniem jest składanie i edycja różnych fragmentów materiału filmowego w spójną i przekazującą zamierzoną historię całość. Montażysta filmowy posługuje się narzędziami edycyjnymi, dbając o płynność narracji i estetykę końcowego produktu. Jego umiejętności wpływają istotnie na odbiór i jakość produkcji filmowej. Techniczne umiejętności niezbędne w pracy montażysty filmowego pozwala zdobyć kurs montażu filmowego.

Co łączy zawody przyszłości?

Lista obejmująca przyszłościowe zawody jest oczywiście dłuższa i nie sposób wymienić ich wszystkich w jednym artykule. Zawody przyszłości to te, które łączą technologiczne umiejętności z kreatywnością, zdolnościami interpersonalnymi i zrównoważonym podejściem do środowiska. Inwestowanie w edukację i rozwijanie umiejętności związanych z tymi obszarami może otworzyć drzwi do satysfakcjonującej kariery zawodowej. Warto śledzić trendy rynkowe, aby być gotowym na wyzwania, jakie przyniesie przyszłość.

Zawody przyszłości łączy szereg wspólnych cech, co sprawia, że są one szczególnie atrakcyjne dla pracowników i posiadają wysoki prestiż społeczny.

 1. Dynamiczny Wzrost Zatrudnienia: Wszystkie wymienione dziedziny charakteryzuje dynamiczny wzrost zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowanych pracowników. Rozwój technologii, zmiany społeczne i gospodarcze stwarzają nowe możliwości zatrudnienia w tych obszarach.

 2. Innowacje Technologiczne: Zawody przyszłości często są silnie związane z postępem technologicznym. Specjaliści w tych dziedzinach pracują nad nowoczesnymi rozwiązaniami, co sprawia, że ich praca jest nie tylko pożądana, ale także przyczynia się do rozwoju społeczeństwa.

 3. Atrakcyjne Wynagrodzenia: W związku z wysokim zapotrzebowaniem na ekspertów w tych obszarach, atrakcyjne wynagrodzenia stają się jednym z kluczowych elementów. Pracownicy posiadający specjalistyczną wiedzę i umiejętności są często wynagradzani powyżej średniej krajowej.

 4. Wysoki Prestiż Społeczny: Zawody związane z technologią, innowacjami czy ochroną środowiska zyskują na prestiżu społecznym. Społeczeństwo docenia ekspertów, którzy przyczyniają się do rozwoju nowoczesnych rozwiązań czy dbają o zrównoważony rozwój.

 5. Możliwości Rozwoju Zawodowego: Zawody przyszłości oferują pracownikom liczne możliwości rozwoju zawodowego. Szybki rozwój technologii, nowe wyzwania i zmieniające się potrzeby rynku pracy sprzyjają ciągłemu doskonaleniu umiejętności.

 6. Wpływ na Społeczeństwo i Środowisko: Wiele zawodów przyszłości ma znaczący wpływ na społeczeństwo i środowisko. Pracownicy w tych obszarach często mają szansę pracować nad projektami, które mają pozytywny wpływ na jakość życia ludzi i stan środowiska.

 7. Znacząca Rola Społeczna i Etyczna: Wraz z postępem społeczeństwa, wzrasta również znaczenie roli społecznej i etycznej wykonywanych zawodów. Pracownicy w tych dziedzinach często mają możliwość zaangażowania się w projekty społeczne, promujące wartości etyczne.

Zawody przyszłości łączy dynamiczny rozwój, innowacyjność, atrakcyjne wynagrodzenia oraz wysoki prestiż społeczny. Pracownicy w tych obszarach mają szansę nie tylko na rozwijanie swoich umiejętności zawodowych, ale także na aktywny udział w kształtowaniu przyszłości społeczeństwa. Wysokie zapotrzebowanie na specjalistów w tych dziedzinach jest obserwowane już dzisiaj, ale przewiduje się, że będzie się utrzymywało na wysokim bądź rosnącym poziomie zarówno w roku 2025, 2030, jak i kolejnych.

Sebastian Nowak

Sebastian Nowak

Redaktor Eventis.pl

Specjalizuję się w tematyce zarządzania i rozwoju z naciskiem na obszary Learning & Development (L&D) oraz lifelong learning. Posiadam bogate doświadczenie w tworzeniu treści edukacyjnych i informacyjnych, które inspirują do ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego. Wspieram czytelników w zdobywaniu nowych umiejętności, doskonaleniu się w pracy i osiąganiu sukcesów w życiu zawodowym. Poszukuję najnowszych trendów i narzędzi z obszaru zarządzania, by dostarczać wiedzę i inspirację.

Polecane wydarzenia

HIGH5 Training Group

Zarządzanie stresem, emocjami i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu - warsztaty antystresowe

 • już od 1 590 zł
 • od 1 590 zł
Zapisz się

Kurs tatuowania - certyfikowane szkolenie do zawodu tatuażysty

 • już od 6 000 zł
 • od 6 000 zł
Zapisz się
Langas Regtech sp. z o.o.

Negocjacje z zawodowym negocjatorem

 • już od 1 776 zł
 • od 1 776 zł
Zapisz się
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER

Asertywność i komunikacja interpersonalna w praktyce. 3-dniowe warsztaty budowania relacji zawodowych i efektywnego rozwiązywania konfliktów. Zakopane

 • już od 1 978 zł
 • od 1 978 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Jak zakup followersów na Instagramie może przyczynić się do sukcesu Twojego konta?
4 czerwca 2024
Jak zakup followersów na Instagramie może przyczynić się do sukcesu Twojego konta?

Zakup followersów na Instagramie to coraz popularniejsza strategia wśród osób pragnących szybko zwiększyć swoją widoczność na tej platformie. Czy warto to robić?

Czytaj więcej
Psychologia w biznesie – studia I stopnia. Kto powinien się na nie zapisać?
4 czerwca 2024
Psychologia w biznesie – studia I stopnia. Kto powinien się na nie zapisać?

Relacje interpersonalne odgrywają ogromną rolę w życiu prywatnym i w biznesie. Studia Psychologia w biznesie pozwalają zbudować kompetencje niezbędne do skutecznego zarządzania.

Czytaj więcej
Ajurweda: indyjski system medycyny naturalnej
17 maja 2024
Ajurweda: indyjski system medycyny naturalnej

Dowiedz się co to jest ajurweda, jakie są zasady ajurwedy oraz jakie korzyści dla zdrowia może przynieść życie w zgodzie z zasadami ajurwedy oraz praktykowanie zabiegów zalecanych przez ten naturalny system medycyny.

Czytaj więcej
Biznes i kariera na LinkedIn – dlaczego nie może Cię tam zabraknąć?
15 maja 2024
Biznes i kariera na LinkedIn – dlaczego nie może Cię tam zabraknąć?

Media społecznościowe są nieodłączną częścią budowania firmy oraz swojej pozycji zawodowej. Dowiedz się jak wykorzystać LinkedIn, największą platformę społecznościową dla profesjonalistów.

Czytaj więcej