Szkolenia dla trenerów wewnętrznych: Train the Trainer!

 • Znajdź szkolenia i kursy dla trenerów wewnętrznych i szkoleniowców
 • Poznaj program kursów Train the Trainer oraz ich ceny
 • Wybierz szkolenie trenerskie dla siebie i zarejestruj się online!
szkolenia dla trenerów biznesu i trenerów wewnętrznych
Przewiń stronę

Szkolenia Train the Trainer: 33

 • Poznań, 4 - 5 listopada 2021
 • już od 1480 PLN
już od 1480 PLN
 • Online, 5 października 2021
 • już od 284.55 PLN
już od 284.55 PLN
 • Online, 12 - 13 sierpnia 2021
 • już od 1897 PLN
już od 1897 PLN
 • Gdańsk, 27 stycznia - 27 lutego 2021
 • Online, 16 - 18 grudnia 2020
 • już od 1890 PLN
już od 1890 PLN
Artykuł

Szkolenia Train the Trainers, czyli trening dla trenerów biznesu.

Na rozgrzanym rynku pracy pracodawcy zdają sobie sprawę, że inwestowanie w pracowników może być doskonałą alternatywą dla ich rekrutowania. Nic dziwnego, że popularność wszelkiego typu szkoleń i kursów rośnie, a wraz z nimi zapotrzebowanie na wykwalifikowanych trenerów biznesu i trenerów wewnętrznych. Jak zadbać o rozwój trenerów wewnętrznych? Odpowiedzią może być metoda Train the Trainer, czyli rodzaj szkolenia dla trenerów biznesu przygotowujący do efektywnego przekazywania wiedzy.

Na czym polega metoda Train the Trainer?

Znaczenie metody Train the Trainer dobrze oddaje jej nazwa - jest to tak naprawdę trening dla trenerów i szkoleniowców wewnętrznych. Celem takiego treningu jest rozwój wiedzy i praktycznych umiejętności przekazywania wiedzy i wykorzystania metod szkoleniowych i coachingowych na potrzeby szkoleń wewnętrznych. Metoda ta polega na dogłębnym przygotowaniu trenera od strony merytorycznej, psychologicznej i interpersonalnej w oparciu o najlepsze wzorce dydaktyczne. Tego typu szkolenia mogą niemalże każdego zmienić w doskonałego trenera.

Kompetencje dobrego trenera

Jakie cechy powinien mieć dobry trener? Czy pracy trenera można się nauczyć, czy też niezbędne są do jej wykonywania wrodzone predyspozycje lub talenty? Zanim odpowiemy warto prześledzić jakie kompetencje są oczekiwane od trenera biznesu. Są to między innymi:

 • umiejętności interpersonalne – takie jak efektywna komunikacja, umiejętność przekazywania informacji zwrotnej, nawiązywania porozumienia i budowania zaangażowania,
 • znajomość procesów uczenia się i przekazywania wiedzy - od świadomości co do poziomu własnych kompetencji i wiedzy, poprzez budowanie motywacji do zmiany i poznania nowej wiedzy, aż po dobór metod nauczania i szkolenia,
 • wiedza merytoryczna - bez znajomości danego tematu zbudowanie autorytetu trenera jest bardzo trudne, powinien on być partnerem dla uczestnika szkolenia i móc dzielić się wiedzą i doświadczeniem, dlatego ważne jest aby uczyć innych zagadnień, w kórych się specjalizujemy.

Zarówno skutecznej komunikacji interpersonalnej, jak też znajomości metodyk dydaktycznych bez wątpienia możemy się nauczyć dzięki odpowiednim szkoleniom, warsztatom i kursom. Talenty i naturalne predyspozycje mogą pomóc w skutecznym wykonywaniu zawodu trenera wewnętrznego, jednakże nigdy nie zastąpią dobrego przygotowania metodologicznego i merytorycznego. Wybierając zawód trenera bez wątpienia powinniśmy dysponować inteligencją emocjonalną, asertywnością i umiejętnością zrozumienia sytuacji i doświadczeń innych osób, ale umiejętności te stanowią jedynie podstawę warsztatu trenerskiego.

Train the Trainer – gdzie szukać szkoleń dla trenerów wewnętrznych i kursów trener biznesu?

Szkolenia, kursy i warsztaty dla trenerów wewnętrznych i trenerów biznesu oraz szkoleniowców znajdziemy zarówno online, jak też w większości dużych miast w Polsce. Prym w szkoleniach Train the Trainer wiodą Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, Łódź, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń oraz Gdańsk. W miastach tych znajdziemy zarówno kilkudniowe szkolenia rozwijające warsztat trenera, jak też cykliczne kursy obejmujące wiele zjazdów i sesji przygotowujących do wykonywania pracy w zawodzie trenera biznesu. Szkolenia online oraz kursy online dostępne są zarówno jako zajęcia prowadzone na żywo, w wirtualnej sali szkoleniowej, jak też jako kursy multimedialne dostępne na platformach e-learningowych. Ich zaletą jest niższa cena, jednakże efektywny trening szkoleniowca prawie zawsze wymaga praktyki w prawdziwej sali szkoleniowej, wielu ćwiczeń i zachowania formy warsztatowej - stąd tradycyjne szkolenia trenerskie w tzw. realu wciąż cieszą się największym powodzeniem.

Listę i kalendarz szkoleń dla trenerów wewnętrznych, trenerów biznesu i szkoleń train the trainer najdziemy na górze strony. W bazie można szybko odszukać szkolenia w danym mieście czy regionie, przeglądać je po terminach, organizatorach oraz zapoznać się z programem i zakresem zajęć oraz cenami szkoleń, kursów i warsztatów. Po wybraniu szkolenia najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb i zainteresowań rejestracji na nie dokonamy w kilka minut dzięki bezpłatnemu formularzowi rejestracji online.

Co znajdziesz na tej stronie? Szkolenia trenerskie, szkolenia dla trenera, szkolenie trenerskie - czyli z angielskiego Train the Trainer.

Szkolenia Train the Trainers, czyli trening dla trenerów biznesu.