Rozliczanie dofinansowań z PFRON w praktyce

O szkoleniu

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów szkoleniowych. Każdy z uczestników otrzymuje materiały ćwiczeniowe do pracy indywidualnej lub w grupie.
Kto powinien wziąć udział?
Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się prowadzeniem rozliczeń w systemie SODIR lub e-PFRON, pracowników działów kadr i księgowości oraz przedstawicieli przedsiębiorstw działających na otwartym rynku pracy. Uczestnikami tego szkolenia powinny być osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę na temat zagadnień związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych i rozliczeń wpłat lub dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

Program szkolenia

1. Weryfikacja dokumentów potwierdzających niepełnosprawność.
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie wszystkich rodzajów dokumentów określających niepełnosprawność, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rodzaje stopni niepełnoprawności, schorzenia specjalne, terminy ważności dokumentów, zapisy o warunkach pracy chronionej lub przystosowaniu stanowiska pracy.

2. Druk WND.
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie zasad prawidłowego wypełniania dokumentów WND, wyliczania średniego zatrudnia za okres sprawozdawczy, bieżący i okres 12 miesięcy poprzedzających ten czas, na przykładach różnych form prawnych firm, wielkości zatrudnienia oraz ilości pracowników niepełnosprawnych.

3. Druk INFDP.
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie zasad prawidłowego wypełniania dokumentów INFDP, naliczania kosztów płacy, wyliczania wielkości dofinansowania.

4. Druk INFOPP.
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie zasad prawidłowego wypełniania załącznika dotyczącego informacji o uzyskanej pomocy publicznej

5. E - PFRON dla firm powyżej 25 etatów.
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie zasad prawidłowego wypełniania druków INF i DEK, z uwzględnieniem prawidłowego naliczania wskaźnika 6%, możliwości obniżenia wpłat na PFRON (uwzględnienie schorzeń szczególnych), zmniejszenia wpłaty na PFRON poprzez skorzystanie z ulgi we wpłatach w DEK-1-U.

6. Efekt zachęty w rozumieniu przepisów Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie zasad prawidłowego określania występowania efektu zachęty ilościowego lub jakościowego oraz jego wpływu na możliwość otrzymania dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

Czas trwania

9-17

Prelegenci

Grzegorz Batko – tematyką rozliczeń dofinansowań PFRON zajmuje się od ponad 4 lat. Współpracuje
z ponad 60 firmami w zakresie bieżących rozliczeń dofinansowań z PFRON oraz w obszarze rekrutacji
i zatrudniania osób niepełnosprawnych. W ciągu ostatniego roku zrealizował ponad 100 godzin doradztwa oraz szkoleń dla naszych klientów.

Łukasz Leszczyński - doradca i konsultant w zakresie finansowania inwestycji, dofinansowań do wynagrodzeń oraz szkoleń. W latach 2004-2006 doradca Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Krakowie w zakresie współfinansowania projektów inwestycyjnych. W ciągu ostatniego roku zrealizował ponad 150 godzin doradztwa oraz szkoleń dla klientów zarówno z sektora MSP jak i dużych korporacji. Laureat nagrody „Lodołamacze 2007”.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Warszawa

Warszawa

Warszawa

woj. mazowieckie

Rejestracja

Cena 1
netto
1 990
Cena zawiera:
  • materiały szkoleniowe, certyfikat uczestnictwa, wyżywienie, przerwy kawowe
Zapisz się

Organizator

Cracow Consulting
31-514 Kraków
Al. Beliny-Prażmowskiego 55/2
woj. małopolskie
Cracow Consulting to firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa i obsługi dofinansowań w ramach PFRON. W ramach swojej działalności Cracow Consulting promuje wrażliwość społeczną i odpowiedzialną politykę personalną uwzględniającą potrze...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata na podstawie fv proforma.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Cracow Consulting
31-514 Kraków Al. Beliny-Prażmowskiego 55/2
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!