Rozliczanie dofinansowań z PFRON w praktyce z uwzględnieniem najnowszych zmian

O szkoleniu

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów szkoleniowych. Każdy z uczestników otrzymuje materiały ćwiczeniowe do pracy indywidualnej lub w grupie.

Terminy warsztatów:
24.04.2018 Wrocław
26.04.2018 Warszawa
16.05.2018 Poznań
18.05.2018 Katowice
12.06.2018 Łódź
15.06.2018 Gdańsk
Kto powinien wziąć udział?
Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się prowadzeniem rozliczeń w systemie SODIR lub e-PFRON, pracowników działów kadr i księgowości oraz przedstawicieli przedsiębiorstw działających na otwartym rynku pracy

Program szkolenia

1. Omówienie najważniejszych zmian w ustawie o Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, obowiązujących w 2018 r.

2. Weryfikacja dokumentów potwierdzających niepełnosprawność:
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie wszystkich rodzajów dokumentów określających niepełnosprawność, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rodzaje stopni niepełnoprawności, schorzenia specjalne, terminy ważności dokumentów, zapisy o warunkach pracy chronionej lub przystosowaniu stanowiska pracy.

3. Druk WND. Omówienie zasad wypełniania nowych druków dotyczących rozliczeń dofinansowań z PFRON:
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie zasad prawidłowego wypełniania dokumentów WND, wyliczania średniego zatrudnia za okres sprawozdawczy, bieżący i okres 12 miesięcy poprzedzających ten czas, na przykładach różnych form prawnych firm, wielkości zatrudnienia oraz ilości pracowników niepełnosprawnych.

4. Druk INFDP. Omówienie zasad wypełniania nowych druków dotyczących rozliczeń dofinansowań z PFRON:
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie zasad prawidłowego wypełniania dokumentów INFDP, naliczania kosztów płacy, wyliczania wielkości dofinansowania.

5. Druk INFOPP. Omówienie zasad wypełniania nowych druków dotyczących rozliczeń dofinansowań z PFRON:
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie zasad prawidłowego wypełniania załącznika dotyczącego informacji o uzyskanej pomocy publicznej.

6. E - PFRON dla firm powyżej 25 etatów. Omówienie zasad wypełniania nowych druków dotyczących sprawozdawczości do PFRON:
Ćwiczenia indywidualne oraz w grupach mające na celu omówienie zasad prawidłowego wypełniania druków INF i DEK, z uwzględnieniem prawidłowego naliczania wskaźnika 6%, możliwości obniżenia wpłat na PFRON (uwzględnienie schorzeń szczególnych), zmniejszenia wpłaty na PFRON poprzez skorzystanie z ulgi we wpłatach w DEK-1-U.

7. Efekt zachęty w rozumieniu przepisów Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych po zmianach w ustawie o Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 roku:
Efekt zachęty w rozumieniu przepisów Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych po zmianach w ustawie o Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 roku.

Czas trwania

9-17

Prelegenci

Grzegorz Batko – tematyką rozliczeń dofinansowań PFRON zajmuje się od ponad 5 lat. Współpracuje
z ponad 60 firmami w zakresie bieżących rozliczeń dofinansowań z PFRON oraz w obszarze rekrutacji
i zatrudniania osób niepełnosprawnych. W ciągu ostatniego roku zrealizował ponad 100 godzin doradztwa oraz szkoleń dla naszych klientów.

Łukasz Leszczyński - doradca i konsultant w zakresie finansowania inwestycji, dofinansowań do wynagrodzeń oraz szkoleń. W latach 2004-2006 doradca Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Krakowie w zakresie współfinansowania projektów inwestycyjnych. W ciągu ostatniego roku zrealizował ponad 150 godzin doradztwa oraz szkoleń dla klientów zarówno z sektora MŚP jak i dużych korporacji. Laureat nagrody „Lodołamacze 2007”.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Warszawa

Warszawa

Warszawa

woj. mazowieckie

Rejestracja

Organizator

Cracow Consulting
31-514 Kraków
Al. Beliny-Prażmowskiego 55/2
woj. małopolskie
Cracow Consulting to firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa i obsługi dofinansowań w ramach PFRON. W ramach swojej działalności Cracow Consulting promuje wrażliwość społeczną i odpowiedzialną politykę personalną uwzględniającą potrze...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata na podstawie faktury proforma.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Cracow Consulting
31-514 Kraków Al. Beliny-Prażmowskiego 55/2
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!