Sebastian Nowak

Rozwijamy skuteczność osobistą i zawodową na szkoleniach!

Coraz więcej osób (zarówno pracodawców, jak i pracowników) zdaje sobie sprawę, że wiedza i związane bezpośrednio z wykonywanym zawodem umiejętności to nie wszystko. Potrzebne są również tzw. umiejętności miękkie, które pozwalają zwiększać skuteczność działania, usprawniać współpracę z innymi i lepiej prezentować swoje atuty. W ich zdobyciu pomagają odpowiednie szkolenia. Rozwój osobisty nie musi być trudny. Sprawdź, w jakich szkoleniach z umiejętności osobistych warto brać udział.

Szkolenia – rozwój osobisty w zakresie większej efektywności

Efektywność pracy ma ogromne znaczenie z punktu widzenia zarówno pracodawcy, jak i pracownika. Zależy ona jednak nie od specjalistycznej wiedzy, ale od konkretnych umiejętności. Skuteczny pracownik jest bardziej pożądany na rynku pracy, a do tego odczuwa większą satysfakcję z realizacji powierzonych mu zadań. Jakie szkolenia z umiejętności osobistych pozwolą zwiększyć skuteczność?

 • Zarządzanie czasem pracy lub zarządzanie sobą w czasie to bardzo ważne umiejętności, których niestety brakuje wielu osobom. Są one szczególnie pożądane w czasach pracy zdalnej. Pozwalają dokładnie planować zadania do wykonania i terminowo je realizować, bezpośrednio wpływając na wydajność.
 • Perswazja i wywieranie wpływu to umiejętności, które okazują się przydatne szczególnie w sprzedaży. Są jednak również pożądane u osób zajmujących się obsługą klienta lub różnymi formami zarządzania. Odpowiadają za łatwość przekonywania innych do swoich racji lub wywołania określonych zachowań. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu rozwój osobisty w tej dziedzinie jest możliwy nawet wśród osób, które nie mają naturalnych predyspozycji.
 • Autoprezentacja to umiejętność ważna podczas wystąpień publicznych. Niezależnie od tego, czy chodzi o wypowiedź w małej grupie projektowej, czy też prowadzenie wykładów lub szkoleń, jest ona bardzo przydatna. Pomogą ją oczywiście rozwinąć odpowiednie szkolenia z umiejętności osobistych.
 • Umiejętność radzenia sobie ze stresem może być bardzo istotna na stanowiskach, które wymagają szybkiego podejmowania decyzji. Będzie jednak również przydatna w wielu innych miejscach. Jak powszechnie wiadomo, zbyt intensywny stres potrafi paraliżować i znacząco obniżać skuteczność, dlatego warto nauczyć się nad nim panować.

To tylko kilka przykładów możliwości szkolenia! Rozwój osobisty możesz prowadzić w dowolnym kierunku, a oferta firm szkoleniowych na pewno Ci to ułatwi.

Szkolenia z umiejętności osobistych dla skuteczniejszej współpracy

Wiele umiejętności osobistych prowadzi też do skuteczniejszej współpracy. Dlatego tam, gdzie przeważa praca zespołowa, zdecydowanie warto szkolić pracowników w tych obszarach. Jakie szkolenia umożliwiają rozwój osobisty w tym kierunku?

 • Komunikacja interpersonalna to coś, nad czym powinno się pracować w każdym zespole. Czasami nawet pojedyncze krótkie warsztaty poruszające ten temat są w stanie znacznie poprawić jakość współpracy. Szkolenia interpersonalne są dostępne zarówno w formule stacjonarnej, jak i szkoleń online, co znacznie poprawia dostęp do tego typu kursów.
 • Asertywność to sztuka wyrażania swojego zdania w sposób stanowczy i pewny, a jednocześnie z poszanowaniem dla cudzych opinii. Jest to umiejętność niezwykle przydatna w różnego rodzaju negocjacjach – także podczas pracy w zespołach projektowych. Pracowanie nad asertywnością, np. poprzez szkolenia z umiejętności osobistych, może znacząco poprawić jakość współpracy.
 • Inteligencja emocjonalna (EQ) bywa znacznie ważniejszym czynnikiem warunkującym sukces niż iloraz inteligencji IQ. To zdolność rozumienia, wykorzystywania i zarządzania własnymi emocjami, a także wczucia się w sytuację innych, rozładowywania wyzwań czy skutecznej komunikacji. Jej rozwijanie jest możliwe poprzez odpowiednie szkolenia.

Rozwój osobisty to również wiele innych dziedzin, nad którymi warto pracować. Jeśli obecnie szukasz pracy lub jesteś na etapie edukacji, zdecydowanie warto inwestować w szkolenia z umiejętności osobistych. Często to właśnie one pomagają zdobywać znacznie lepsze stanowiska w bardziej interesujących firmach. Pracodawcom zależy bowiem na pracownikach, którzy wniosą do zespołu nie tylko określoną wiedzę, ale również konkretne postawy, podejście czy cechy charakteru.

Sebastian Nowak

Sebastian Nowak

Redaktor Eventis.pl

Specjalizuję się w tematyce zarządzania i rozwoju z naciskiem na obszary Learning & Development (L&D) oraz lifelong learning. Posiadam bogate doświadczenie w tworzeniu treści edukacyjnych i informacyjnych, które inspirują do ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego. Wspieram czytelników w zdobywaniu nowych umiejętności, doskonaleniu się w pracy i osiąganiu sukcesów w życiu zawodowym. Poszukuję najnowszych trendów i narzędzi z obszaru zarządzania, by dostarczać wiedzę i inspirację.

Polecane wydarzenia

VIDI Centrum Rozwoju Kadr

Zarządzanie zespołem i motywowanie pracowników

 • już od 1 057 zł
 • już od 1 057 zł
Zapisz się
VIDI Centrum Rozwoju Kadr

Efektywne techniki sprzedaży

 • już od 1 057 zł
 • już od 1 057 zł
Zapisz się
VIDI Centrum Rozwoju Kadr

Zarządzanie zespołem sprzedażowym - jak kierować handlowcami i motywować ich, by osiągali cele

 • już od 2 221 zł
 • już od 2 221 zł
Zapisz się
VIDI Centrum Rozwoju Kadr

Zaawansowane Kierowanie Zespołem - trening menedżerski, coaching, motywowanie, przekazywania informacji zwrotnej w praktyce

 • już od 2 290 zł
 • już od 2 290 zł
Zapisz się

Ostatnie artykuły

Jak wdrożyć nowego pracownika? 6 najważniejszych zasad
20 lutego 2024
Jak wdrożyć nowego pracownika? 6 najważniejszych zasad

Konkurencyjny rynek pracy wymaga od firm nie tylko znajdowania talentów, ale też ich efektywnego wdrażania i zatrzymywania. Pomóc w tym może dobrze zorganizowany proces onboardingowy.

Czytaj więcej
Technologie budowania stron internetowych. Co jest na topie?
20 lutego 2024
Technologie budowania stron internetowych. Co jest na topie?

Technologie używane do tworzenia nowoczesnych stron zmieniają się wraz z rosnącymi oczekiwaniami użytkowników oraz zmieniającymi się standardami w internecie. Sprawdź jakie technologie są obecnie na topie.

Czytaj więcej
Fintech - co to jest? Kiedy z niego korzystamy?
15 lutego 2024
Fintech - co to jest? Kiedy z niego korzystamy?

Fintech, czyli technologie finansowe, rewolucjonizują sposób, w jaki świadczone są usługi finansowe. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zobacz w jaki sposób FinTech wpływa na codzienne życie.

Czytaj więcej
Czym jest ESG i jak wpływa na działalność firm i organizacji?
14 lutego 2024
Czym jest ESG i jak wpływa na działalność firm i organizacji?

Termin ESG stał się w ostatnich latach jednym z najczęściej dyskutowanych w świecie biznesu oraz administracji publicznej. Warto dowiedzieć się czym jest ESG, jak wypływa na biznes, jak wyznaczać i raportować spełnienie celów ESG.

Czytaj więcej