Anna Gajewska

Rozwijamy skuteczność osobistą i zawodową na szkoleniach!

Coraz więcej osób (zarówno pracodawców, jak i pracowników) zdaje sobie sprawę, że wiedza i związane bezpośrednio z wykonywanym zawodem umiejętności to nie wszystko. Potrzebne są również tzw. umiejętności miękkie, które pozwalają zwiększać skuteczność działania, usprawniać współpracę z innymi i lepiej prezentować swoje atuty. W ich zdobyciu pomagają odpowiednie szkolenia. Rozwój osobisty nie musi być trudny. Sprawdź, w jakich szkoleniach z umiejętności osobistych warto brać udział.

Szkolenia – rozwój osobisty w zakresie większej efektywności

Efektywność pracy ma ogromne znaczenie z punktu widzenia zarówno pracodawcy, jak i pracownika. Zależy ona jednak nie od specjalistycznej wiedzy, ale od konkretnych umiejętności. Skuteczny pracownik jest bardziej pożądany na rynku pracy, a do tego odczuwa większą satysfakcję z realizacji powierzonych mu zadań. Jakie szkolenia z umiejętności osobistych pozwolą zwiększyć skuteczność?

  • Zarządzanie czasem pracy lub zarządzanie sobą w czasie to bardzo ważne umiejętności, których niestety brakuje wielu osobom. Są one szczególnie pożądane w czasach pracy zdalnej. Pozwalają dokładnie planować zadania do wykonania i terminowo je realizować, bezpośrednio wpływając na wydajność.
  • Perswazja i wywieranie wpływu to umiejętności, które okazują się przydatne szczególnie w sprzedaży. Są jednak również pożądane u osób zajmujących się obsługą klienta lub różnymi formami zarządzania. Odpowiadają za łatwość przekonywania innych do swoich racji lub wywołania określonych zachowań. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu rozwój osobisty w tej dziedzinie jest możliwy nawet wśród osób, które nie mają naturalnych predyspozycji.
  • Autoprezentacja to umiejętność ważna podczas wystąpień publicznych. Niezależnie od tego, czy chodzi o wypowiedź w małej grupie projektowej, czy też prowadzenie wykładów lub szkoleń, jest ona bardzo przydatna. Pomogą ją oczywiście rozwinąć odpowiednie szkolenia z umiejętności osobistych.
  • Umiejętność radzenia sobie ze stresem może być bardzo istotna na stanowiskach, które wymagają szybkiego podejmowania decyzji. Będzie jednak również przydatna w wielu innych miejscach. Jak powszechnie wiadomo, zbyt intensywny stres potrafi paraliżować i znacząco obniżać skuteczność, dlatego warto nauczyć się nad nim panować.

To tylko kilka przykładów możliwości szkolenia! Rozwój osobisty możesz prowadzić w dowolnym kierunku, a oferta firm szkoleniowych na pewno Ci to ułatwi.

Szkolenia z umiejętności osobistych dla skuteczniejszej współpracy

Wiele umiejętności osobistych prowadzi też do skuteczniejszej współpracy. Dlatego tam, gdzie przeważa praca zespołowa, zdecydowanie warto szkolić pracowników w tych obszarach. Jakie szkolenia umożliwiają rozwój osobisty w tym kierunku?

  • Komunikacja interpersonalna to coś, nad czym powinno się pracować w każdym zespole. Czasami nawet pojedyncze krótkie warsztaty poruszające ten temat są w stanie znacznie poprawić jakość współpracy. Szkolenia interpersonalne są dostępne zarówno w formule stacjonarnej, jak i szkoleń online, co znacznie poprawia dostęp do tego typu kursów.
  • Asertywność to sztuka wyrażania swojego zdania w sposób stanowczy i pewny, a jednocześnie z poszanowaniem dla cudzych opinii. Jest to umiejętność niezwykle przydatna w różnego rodzaju negocjacjach – także podczas pracy w zespołach projektowych. Pracowanie nad asertywnością, np. poprzez szkolenia z umiejętności osobistych, może znacząco poprawić jakość współpracy.
  • Inteligencja emocjonalna (EQ) bywa znacznie ważniejszym czynnikiem warunkującym sukces niż iloraz inteligencji IQ. To zdolność rozumienia, wykorzystywania i zarządzania własnymi emocjami, a także wczucia się w sytuację innych, rozładowywania wyzwań czy skutecznej komunikacji. Jej rozwijanie jest możliwe poprzez odpowiednie szkolenia.

Rozwój osobisty to również wiele innych dziedzin, nad którymi warto pracować. Jeśli obecnie szukasz pracy lub jesteś na etapie edukacji, zdecydowanie warto inwestować w szkolenia z umiejętności osobistych. Często to właśnie one pomagają zdobywać znacznie lepsze stanowiska w bardziej interesujących firmach. Pracodawcom zależy bowiem na pracownikach, którzy wniosą do zespołu nie tylko określoną wiedzę, ale również konkretne postawy, podejście czy cechy charakteru.

Anna Gajewska

Anna Gajewska

Redaktor Eventis.pl

Interesuję się przede wszystkim tematyką rozwoju osobistego, budowania kompetencji z zakresu budowania zespołów, motywowania pracowników, efektywnej komunikacji, rozwoju inteligencji emocjonalnej i treningu asertywności, a także tematami radzenia sobie ze stresem w miejscu pracy, organizacją czasu pracy i pokrewnymi tematami.

Polecane wydarzenia

Ostatnie artykuły

Kim jest menedżer?
17 stycznia 2022
Kim jest menedżer?

Dowiedz się kim jest menedżer i jakie role menedżerskie spełnia? Sprawdź jakie umiejętności menedżerskie są najważniejsze w pracy współczesnych managerów i dowiedz się jak je rozwijać poprzesz szkolenia i kursy menedżerskie.

Czytaj więcej
Incoterms 2020 - Międzynarodowe Warunki Handlowe INCOTERMS® 2020
20 grudnia 2021
Incoterms 2020 - Międzynarodowe Warunki Handlowe INCOTERMS® 2020

Sprawdź czym są Międzynarodowe Warunki Handlowe Incoterms® 2020 oraz jakie zmiany zaszły w regułach Incoterms® 2020 względem wersji 2010. Pobierz PDF z regułami Incoterms® 2020.

Czytaj więcej
Reklama Google Ads – pierwsza kampania w Google Ads
13 grudnia 2021
Reklama Google Ads – pierwsza kampania w Google Ads

Sprawdź kiedy warto prowadzić działania reklamowe w wyszukiwarce internetowej oraz dowiedz się jak uruchomić swoją pierwszą kampanię w programie reklamowym Google Ads?

Czytaj więcej
BUR: Baza Usług Rozwojowych PARP
10 grudnia 2021
BUR: Baza Usług Rozwojowych PARP

Dowiedz się czym jest BUR, czyli Baza Usług Rozwojowych prowadzona przez PARP, jakie są zasady jej działania i możliwości starania się o dofinansowanie do usług rozwojowych, takich jak: szkolenia, kursy, studia podyplomowe, usługi doradztwa zawodowego...

Czytaj więcej