Znajdź szkolenia autoprezentacja oraz kursy techniki autoprezentacji!

 • Znajdź najlepsze szkolenia autoprezentacja i techniki autoprezentacji
 • Zapoznaj się z ofertami: programem, cenami, prowadzącymi
 • Wybierz szkolenie lub kurs i zapisz się online
szkolenia autoprezentacja

Szkolenia autoprezentacja: 16

 • już od 1 590 zł
1 590 zł
 • już od 1 590 zł
1 590 zł
 • już od 1 508 zł
1 508 zł
 • już od 1 585 zł
1 585 zł
 • już od 1 500 zł
1 500 zł
 • już od 1 746 zł
1 746 zł
 • już od 1 940 zł
1 940 zł
 • już od 1 290 zł
1 290 zł
 • już od 1 490 zł
1 490 zł
 • już od 2 290 zł
2 290 zł
 • już od 6 870 zł
6 870 zł
 • już od 269 zł
269 zł
 • już od 1 881 zł
1 881 zł
 • już od 750 zł
750 zł
Artykuł

Szkolenie autoprezentacja i techniki autoprezentacji: poznaj zasady autoprezentacji!

Pełnienie funkcji menedżera wiąże się z nieustannym kontaktem z ludźmi – nie tylko z pozostałymi członkami zespołu kierowniczego, ale także z podwładnymi, kontrahentami i otoczeniem zewnętrznym firmy. Dlatego tak ważna jest autoprezentacja. Co zrobić, aby wywrzeć pozytywne wrażenie i sprawić, by pozostało na dłużej? Jak rozwijać umiejętność skutecznej autoprezentacji? Dowiedz się czym jest autoprezentacja i poznaj zasady oraz techniki autoprezentacji w trakcie szkolenia autoprezentacja.

Spis treści:

 1. Autoprezentacja
 2. Pierwsze wrażenie, czyli jak cię widzą, tak cię piszą
 3. Co daje dobra autoprezentacja?
 4. Jak się zaprezentować, aby wywrzeć pozytywne wrażenie?
 5. Kurs autoprezentacji, szkolenie autoprezentacja
 6. Program szkolenia autoprezentacja
Autoprezentacja

Co to jest autoprezentacja? Autoprezentacja w ujęciu psychologicznym jest sposobem, w jaki człowiek komunikuje otoczeniu zewnętrznemu, kim jest. Ale nie tylko. Odpowiednie gesty, zachowania czy postawy mogą być też sposobem na wejście w rolę – niczym aktor – i pokazanie się takim, jakim chce się być widzianym. To bardzo istotna informacja i dowód na to, że każdy z nas może kreować swój wizerunek tak, aby zostać odebranym pozytywniej.
Elementami, które mają wpływ na autoprezentację są:

 • wygląd zewnętrzny – choć uroda ma znaczenie, istotne są również styl ubioru i w przypadku kobiet makijażu, ogólna schludność, typ uczesania, dobrane dodatki i akcesoria,
 • postawa ciała – wyprostowana mówi zupełnie co innego niż przygarbiona,
 • sposób gestykulacji – pozwala często ocenić typ osobowości (spokojny i stonowany czy ekstrawertyczny?),
 • inne elementy komunikacji niewerbalnej – takie jak mimika, sposób stania czy siedzenia, sposób ściskania ręki partnerowi etc.,
 • komunikacja werbalna – styl i sposób wysławiania się, sposób prowadzenia rozmowy, prawidłowa emisja głosu.

Więcej o autoprezentacji dowiesz się z artykułu Autoprezentacja: co to jest autoprezentacja, zasady skutecznej autoprezentacji.

Pierwsze wrażenie, czyli jak cię widzą, tak cię piszą

Choć często można usłyszeć, że książki nie ocenia się po okładce, w rzeczywistości pierwsze wrażenie odgrywa kluczową rolę w komunikacji. Jest ważne zarówno w relacjach towarzyskich, jak i profesjonalnych. W świecie biznesu – a zwłaszcza przy podejmowaniu pierwszego kontaktu z potencjalnym klientem czy partnerem – często decyduje o tym, czy transakcja dojdzie do skutku lub jaki styl negocjacji handlowych przyjmie druga strona. Dlatego nie można go lekceważyć.

Warto też pamiętać o efekcie aureoli – zjawisku z zakresu psychologii społecznej. Zgodnie z opinią ekspertów, pierwsze wrażenie, jakie wywarła dana osoba, utrwala się w pamięci i odbija się na dalszych relacjach – albo pozytywnie, albo negatywnie. To wystarczające argumenty, które przekonują, że o autoprezentację trzeba dbać bezwarunkowo i każdego dnia.

Co daje dobra autoprezentacja?

Jak pokazuje powyższa analiza, autoprezentacja jest de facto działaniem z obszaru public relations i kreowania wizerunku. Umiejętnie zaplanowane działania sprawiają, że:

 • zwraca się w pozytywny sposób uwagę otoczenia – to istotne zwłaszcza na spotkaniach networkingowych czy konferencjach branżowych,
 • budzi się szacunek i poważanie – osoba o dobrej prezencji ma większe szanse, by być potraktowaną jako poważny partner biznesowy,
 • uzyskuje się przewagę w negocjacjach i wszelkich kontaktach biznesowych,
 • wzbudza się pozytywne odczucia, które – dzięki wspomnianemu efektowi aureoli – dają „dodatkowe punkty” przy każdym spotkaniu,
 • zyskuje się większe szanse na skuteczność działań perswazyjnych – np. związanych ze sprzedażą.
Jak się zaprezentować, aby wywrzeć pozytywne wrażenie?

Chcąc korzystnie się zaprezentować, warto:

 1. Zastanowić się nad tym, jakie wrażenie i na kim chce się wywrzeć. Inny sposób autoprezentacji będzie odpowiedni dla prawnika, który chce pozyskać klientów ze świata „wielkiego biznesu”, a inny dla menadżera w firmie IT.
 2. Zadbać o stworzenie odpowiedniego zestawu garderoby biznesowej. Należy pamiętać, że nowoczesny dress code nie jest tak restrykcyjny jak jeszcze kilka lat temu. Dlatego warto pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji i wyrazistości – tak, aby stylizacja nabrała charakteru (ale nadal w zgodzie z obowiązującymi na spotkaniach biznesowych regułami).
 3. Poćwiczyć przed lustrem wypowiadanie się – zaobserwować, jak prezentuje się mimika, gesty i postawa. Samodzielnie lub pod okiem specjalisty można popracować nad ich poprawą – tak, aby prezencja wywierała bardziej pozytywne wrażenie.
 4. Sięgnąć po techniki relaksacyjne – pomogą przełamać stres, który negatywnie odbija się na pierwszych kontaktach, na zamkniętych spotkaniach, a zwłaszcza podczas wystąpień publicznych.
Kurs autoprezentacji, szkolenie autoprezentacja

Dobrym rozwiązaniem pozwalającym poznać i zrozumieć tajniki skutecznej autoprezentacji oraz tego jak postrzegają nas inni są profesjonalne i ciekawe szkolenia i warsztaty praktyczne z autoprezentacji. W ich trakcie, pod okiem eksperta z obszaru kreowania wizerunku, będzie można przećwiczyć kluczowe elementy spotkania i wypracować naturalne nawyki, które zwiększą wiarygodność i pozytywny odbiór. Jak zawsze praktyka czyni mistrza. Można również rozważyć internetowy kurs autoprezentacji, który na pewno pozwoli nam zrozumieć podstawy efektywnego kreowania wizerunku i wywierania wpływu na otoczenie. Kursy autoprezentacji dostępne są w cenie już od kilkudziesięciu złotych, a zajęcia prowadzone są w formie nagrań wideo oraz prezentacji online. Jeśli nasz budżet szkloleniowy pozwala, warto zastanowić się nad szkoleniem stacjonarnym, znajdziemy je głównie w dużych miastach. Prym w zakresie szkoleń z autoprezentacji wiedzie Warszawa, ale oferty takie są też dostępne w miastach takich jak Kraków, Poznań, Lublin, Szczecin, Gdańsk, Łódź, Katowice czy Wrocław.

Program szkolenia autoprezentacja

Nie ma jednego uniwersalnego programu szkolenia autoprezentacja, jednakże w znacznej większości kursów, warsztatów i szkoleń poświęconych efektywnej autoprezentacji znajdziemy zagadnienia takie jak:

 • Zasady kreacji własnego wizerunku
 • Skuteczna komunikacja werbalna: co i jak mówić...
 • Komunikacja niewerbalna: rola mowy ciała, niespójność słów i mowy ciała...
 • Stres i trema: techniki radzenia sobie ze stresem i tremą, przygotowanie do wystąpień publicznych...
 • Poznaj siebie: diagnoza mocnych i słabych stron w autoprezentacji, przełamywanie schematów zachowań...
 • Wizerunek osobisty: budowa wizerunku, psychologiczne aspekty postrzegania ludzi, wygląd i ubiór, rozwijanie charyzmy
 • Znaczenie głosu: emisja głosu, praca głosem, prawidłowe oddychanie...
 • Technologia: wykorzystanie narzędzi do autoprezentacji, praca z kamerą, media społecznościowe, kontakty z mediami...

Z programem szkoleń i kursów z autoprezentacji zapoznać się można na górze strony, gdzie zgromadzone zostały informacje o nadchodzących wydarzeniach rozwojowych z tematyki autoprezentacji!

Szkolenia autoprezentacja

Szkolenie autoprezentacja i techniki autoprezentacji: poznaj zasady autoprezentacji!
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Szkolenia i kursy autoprezentacja

Sprawdź jak działa baza szkoleń i kursów poświęconych autoprezentacji.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

Dla Twojej wygody w jednym miejscu zgromadziliśmy informacje o nadchodzących szkoleniach i kursach poświęconych autoprezentacji organizowanych przez kilkanaście firm szkoleniowych z całej Polski.

Pozwoli Ci to szybciej odnaleźć interesujące Cię szkolenie, sprawdzić jego program i ceny i porównać ofertę z innymi kursami i szkoleniami z autoprezentacji.

To bardzo proste. Wybierz kurs lub szkolenie dla siebie, a następnie wypełnij formularz rejestracji na jego stronie. Trafi on natychmiast do organizatora szkolenia, który skontaktuje się z Tobą potwierdzić przyjęcie zgłoszenia, przekazać informacje o płatności oraz szczegóły organizacyjne.

Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Najtańsze są kursy online realizowane w formie multimedialnej - ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu/kilkuset złotych. Droższe są szkolenia online realizowane na żywo na platformach do wideokonferencji - ich ceny zaczynają się od 300 zł od osoby. Najdroższe są szkolenia stacjonarne prowadzone przez uznanych trenerów - ceny tego typu szkoleń zaczynają się od około 1 500 zł.
Zachęcamy do porównania ofert dostępnych powyżej - wszystkie one zawierają informacje o cenach.
Autoprezentacja

Artykuły, poradniki i newsy

Autoprezentacja: czym jest i jakie są zasady skutecznej autoprezentacji?
18 października 2021
Autoprezentacja: czym jest i jakie są zasady skutecznej autoprezentacji?

Umiejętność autoprezentacji znajduje zastosowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wystąpienia publicznego, negocjacji handlowych, jak też w życiu prywatnym. Dowiedz się czym jest autoprezentacja?

Czytaj więcej
Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych
28 lipca 2021
Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych

Występowanie publiczne i prezentacje to nieodłączna część warsztatu współczesnych przywódców i menedżerów. Jak przygotować się do wystąpienia publicznego? Jak zainteresować, zaangażować i porwać tłum prowadząc prezentacje?

Czytaj więcej
UX i UI: kompendium wiedzy o UX i UI
17 marca 2023
UX i UI: kompendium wiedzy o UX i UI

Pojęcia UX i UI stały się w ostatnich latach niezwykle popularne. Również znacząco urosło zapotrzebowanie na wykwalifikowanych UX i UI Designerów. Dowiedz się co to jest UX, czym jest UI, czym się różnią w jaki sposób zostać UX bądź UI Designerem.

Czytaj więcej
Jakie kursy informatyczne warto zrobić?
1 marca 2023
Jakie kursy informatyczne warto zrobić?

Sprawdź jakie kursy informatyczne warto zrobić rozważając przebranżowienie i podjęcie pracy w branży IT. Dowiedz się dlaczego warto rozważyć pracę w technologiach informatycznych.

Czytaj więcej
Autoprezentacja szkolenie, autoprezentacja kurs

Dowiedz się o nowych szkoleniach i kursach z autoprezentacji - zapisz się na powiadomienia!