Znajdź szkolenia i kursy z autoprezentacji!

 • Znajdź najlepsze szkolenia z autoprezentacji organizowane w całym kraju
 • Zapoznaj się z ofertami: programem, cenami, prowadzącymi
 • Wybierz szkolenie lub kurs i zapisz się online
Warsztaty, kursy i szkolenia z autoprezentacji.

Szkolenia z autoprezentacji: 25

 • Online, 14-15 grudzień 2021
 • 1 190 zł
1 190 zł
 • Online, 26 kwiecień 2021
 • 390 zł
390 zł
Artykuł

Autoprezentacja: zasady autoprezentacji, kursy autoprezentacji

Pełnienie funkcji menedżera wiąże się z nieustannym kontaktem z ludźmi – nie tylko z pozostałymi członkami zespołu kierowniczego, ale także z podwładnymi, kontrahentami i otoczeniem zewnętrznym firmy. Dlatego tak ważna jest autoprezentacja. Co zrobić, aby wywrzeć pozytywne wrażenie i sprawić, by pozostało na dłużej? Jak rozwijać umiejętność skutecznej autoprezentacji na szkoleniach, kursach i warsztatach?

Pierwsze wrażenie, czyli jak cię widzą, tak cię piszą

Choć często można usłyszeć, że książki nie ocenia się po okładce, w rzeczywistości pierwsze wrażenie odgrywa kluczową rolę w komunikacji. Jest ważne zarówno w relacjach towarzyskich, jak i profesjonalnych. W świecie biznesu – a zwłaszcza przy podejmowaniu pierwszego kontaktu z potencjalnym klientem czy partnerem – często decyduje o tym, czy transakcja dojdzie do skutku lub jaki styl negocjacji handlowych przyjmie druga strona. Dlatego nie można go lekceważyć.

Warto też pamiętać o efekcie aureoli – zjawisku z zakresu psychologii społecznej. Zgodnie z opinią ekspertów, pierwsze wrażenie, jakie wywarła dana osoba, utrwala się w pamięci i odbija się na dalszych relacjach – albo pozytywnie, albo negatywnie. To wystarczające argumenty, które przekonują, że o autoprezentację trzeba dbać bezwarunkowo i każdego dnia.

Czym właściwie jest autoprezentacja?

Autoprezentacja w ujęciu psychologicznym jest sposobem, w jaki człowiek komunikuje otoczeniu zewnętrznemu, kim jest. Ale nie tylko. Odpowiednie gesty, zachowania czy postawy mogą być też sposobem na wejście w rolę – niczym aktor – i pokazanie się takim, jakim chce się być widzianym. To bardzo istotna informacja i dowód na to, że każdy z nas może kreować swój wizerunek tak, aby zostać odebranym pozytywniej.

Elementami, które mają wpływ na autoprezentację są:

 • wygląd zewnętrzny – choć uroda ma znaczenie, istotne są również styl ubioru i w przypadku kobiet makijażu, ogólna schludność, typ uczesania, dobrane dodatki i akcesoria,
 • postawa ciała – wyprostowana mówi zupełnie co innego niż przygarbiona,
 • sposób gestykulacji – pozwala często ocenić typ osobowości (spokojny i stonowany czy ekstrawertyczny?),
 • inne elementy komunikacji niewerbalnej – takie jak mimika, sposób stania czy siedzenia, sposób ściskania ręki partnerowi etc.,
 • komunikacja werbalna – styl i sposób wysławiania się, sposób prowadzenia rozmowy.
Co daje dobra autoprezentacja?

Jak pokazuje powyższa analiza, autoprezentacja jest de facto działaniem z obszaru public relations i kreowania wizerunku. Umiejętnie zaplanowane działania sprawiają, że:

 • zwraca się w pozytywny sposób uwagę otoczenia – to istotne zwłaszcza na spotkaniach networkingowych czy konferencjach branżowych,
 • budzi się szacunek i poważanie – osoba o dobrej prezencji ma większe szanse, by być potraktowaną jako poważny partner biznesowy,
 • uzyskuje się przewagę w negocjacjach i wszelkich kontaktach biznesowych,
 • wzbudza się pozytywne odczucia, które – dzięki wspomnianemu efektowi aureoli – dają „dodatkowe punkty” przy każdym spotkaniu,
 • zyskuje się większe szanse na skuteczność działań perswazyjnych – np. związanych ze sprzedażą.
Jak się zaprezentować, aby wywrzeć pozytywne wrażenie?

Aby korzystnie się zaprezentować, warto:

 1. Zastanowić się nad tym, jakie wrażenie i na kim chce się wywrzeć. Inny sposób autoprezentacji będzie odpowiedni dla prawnika, który chce pozyskać klientów ze świata „wielkiego biznesu”, a inny dla menadżera w firmie IT.
 2. Zadbać o stworzenie odpowiedniego zestawu garderoby biznesowej. Należy pamiętać, że nowoczesny dress code nie jest tak restrykcyjny jak jeszcze kilka lat temu. Dlatego warto pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji i wyrazistości – tak, aby stylizacja nabrała charakteru (ale nadal w zgodzie z obowiązującymi na spotkaniach biznesowych regułami).
 3. Poćwiczyć przed lustrem wypowiadanie się – zaobserwować, jak prezentuje się mimika, gesty i postawa. Samodzielnie lub pod okiem specjalisty można popracować nad ich poprawą – tak, aby prezencja wywierała bardziej pozytywne wrażenie.
 4. Sięgnąć po techniki relaksacyjne – pomogą przełamać stres, który negatywnie odbija się na pierwszych kontaktach, na zamkniętych spotkaniach, a zwłaszcza podczas wystąpień publicznych.
Kurs autoprezentacji - szkolenia i warsztaty rozwijające umiejętność autoprezentacji

Dobrym rozwiązaniem pozwalającym poznać i zrozumieć tajniki skutecznej autoprezentacji oraz tego jak postrzegają nas inni są profesjonalne i ciekawe szkolenia i warsztaty praktyczne z autoprezentacji. W ich trakcie, pod okiem eksperta z obszaru kreowania wizerunku, będzie można przećwiczyć kluczowe elementy spotkania i wypracować naturalne nawyki, które zwiększą wiarygodność i pozytywny odbiór. Jak zawsze praktyka czyni mistrza. Można również rozważyć internetowy kurs autoprezentacji, który na pewno pozwoli nam zrozumieć podstawy efektywnego kreowania wizerunku i wywierania wpływu na otoczenie. Kursy autoprezentacji dostępne są w cenie już od kilkudziesięciu złotych, a zajęcia prowadzone są w formie nagrań wideo oraz prezentacji online. Jeśli nasz budżet szkloleniowy pozwala, warto zastanowić się nad szkoleniem stacjonarnym, znajdziemy je głównie w dużych miastach. Prym w zakresie szkoleń z autoprezentacji wiedzie Warszawa, ale oferty takie są też dostępne w miastach takich jak Kraków, Poznań, Lublin, Szczecin, Gdańsk, Łódź, Katowice czy Wrocław.

Program szkolenia z autoprezentacji

Nie ma jednego uniwersalnego programu szkolenia z autoprezentacji, jednakże w znacznej większości kursów, warsztatów i szkoleń poświęconych efektywnej autoprezentacji znajdziemy zagadnienia takie jak:

 • Zasady kreacji własnego wizerunku
 • Skuteczna komunikacja werbalna: co i jak mówić...
 • Komunikacja niewerbalna: rola mowy ciała, niespójność słów i mowy ciała...
 • Stres i trema: techniki radzenia sobie ze stresem i tremą, przygotowanie do wystąpień publicznych...
 • Poznaj siebie: diagnoza mocnych i słabych stron w autoprezentacji, przełamywanie schematów zachowań...
 • Wizerunek osobisty: budowa wizerunku, psychologiczne aspekty postrzegania ludzi, wygląd i ubiór, rozwijanie charyzmy
 • Znaczenie głosu: emisja głosu, praca głosem, prawidłowe oddychanie...
 • Technologia: wykorzystanie narzędzi do autoprezentacji, praca z kamerą, media społecznościowe, kontakty z mediami...

Szkolenia autoprezentacja

Autoprezentacja: zasady autoprezentacji, kursy autoprezentacji
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Szkolenia i kursy z autoprezentacji

Sprawdź jak działa baza szkoleń i kursów poświęconych autoprezentacji.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

Dla Twojej wygody w jednym miejscu zgromadziliśmy informacje o nadchodzących szkoleniach i kursach poświęconych autoprezentacji organizowanych przez kilkanaście firm szkoleniowych z całej Polski.

Pozwoli Ci to szybciej odnaleźć interesujące Cię szkolenie, sprawdzić jego program i ceny i porównać ofertę z innymi kursami i szkoleniami z autoprezentacji.

To bardzo proste. Wybierz kurs lub szkolenie dla siebie, a następnie wypełnij formularz rejestracji na jego stronie. Trafi on natychmiast do organizatora szkolenia, który skontaktuje się z Tobą potwierdzić przyjęcie zgłoszenia, przekazać informacje o płatności oraz szczegóły organizacyjne.

Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Najtańsze są kursy online realizowane w formie multimedialnej - ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu/kilkuset złotych. Droższe są szkolenia online realizowane na żywo na platformach do wideokonferencji - ich ceny zaczynają się od 300 zł od osoby. Najdroższe są szkolenia stacjonarne prowadzone przez uznanych trenerów - ceny tego typu szkoleń zaczynają się od około 1 500 zł.
Zachęcamy do porównania ofert dostępnych powyżej - wszystkie one zawierają informacje o cenach.
Autoprezentacja

Artykuły, poradniki i newsy

Autoprezentacja: co to jest autoprezentacja, zasady skutecznej autoprezentacji
18 października 2021
Autoprezentacja: co to jest autoprezentacja, zasady skutecznej autoprezentacji

Umiejętność autoprezentacji znajduje zastosowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wystąpienia publicznego, negocjacji handlowych, jak też w życiu prywatnym. Dowiedz się czym jest autoprezentacja?

Czytaj więcej
Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych
28 lipca 2021
Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych

Występowanie publiczne i prezentacje to nieodłączna część warsztatu współczesnych przywódców i menedżerów. Jak przygotować się do wystąpienia publicznego? Jak zainteresować, zaangażować i porwać tłum prowadząc prezentacje?

Czytaj więcej
Jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę?
20 maja 2022
Jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę?

Zastanawiasz się czy twój pracodawca może pomóc Ci sfinansować udział w szkoleniu lub kursie? Sprawdź jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę oraz pobierz nasz bezpłatny wzór.

Czytaj więcej
Co to jest compliance, czyli compliance po polsku!
5 maja 2022
Co to jest compliance, czyli compliance po polsku!

Sprawdź co oznacza słowo compliance, jakie są zadania compliance oraz kto zobowiązany jest wdrożyć system compliance w celu zapewnienia, że przedsiębiorstwo, instytucja lub organizacja prowadzą działalność zgodnie z prawem.

Czytaj więcej
Autoprezentacja: kursy, szkolenia

Dowiedz się o nowych szkoleniach i kursach z autoprezentacji - zapisz się na powiadomienia!