Trening asertywności: kursy asertywności, szkolenia z asertywności!

 • Znajdź stacjonarne szkolenie asertywność lub kurs asertywności online
 • Poznaj program zajęć, terminy kursów oraz ich ceny
 • Zgłoś się online na wybrany kurs lub szkolenie!
kurs asertywności online

Szkolenia asertywność: 36

 • już od 2 124 zł
2 124 zł
 • już od 1 348 zł
1 348 zł
 • już od 990 zł
990 zł
 • już od 1 251 zł
1 251 zł
 • już od 449 zł
449 zł
 • już od 1 978 zł
1 978 zł
 • już od 1 532 zł
1 532 zł
 • już od 1 550 zł
1 550 zł
 • już od 790 zł
790 zł
 • już od 1 690 zł
1 690 zł
 • już od 882 zł
882 zł
 • już od 785 zł
785 zł
 • już od 1 833 zł
1 833 zł
 • już od 7 900 zł
7 900 zł
 • już od 799 zł
799 zł
Artykuł

Trening asertywności: rozwiń asertywność przez szkolenie lub kurs asertywności!

Asertywność to umiejętność nabyta, oznaczająca posiadanie i wyrażanie własnego zdania poprzez bezpośrednie wyrażanie emocji i opinii w sposób nienaruszający praw i samopoczucia własnego oraz innych osób, jak też bez stosowania agresji. Asertywność to też umiejętność obrony własnych praw w sytuacjach społecznych. Dowiedz się na czym polega trening asertywości i jakie szkolenia z asertywności oraz kursy asertywności online mogą Ci pomóc rozwinąć zachowania asertywne.

Spis treści:

 1. Asertywność
 2. Asertywność a sztuka odmawiania i krytyka
 3. Trening asertywności, czyli jak rozwijać asertywność?
 4. Asertywność w biznesie, życiu zawodowym, pracy
 5. Asertywność szkolenie, kurs asertywności online
 6. Jakie szkolenia z asertywności oraz kursy asertywności wybrać?
Asertywność

Co to jest asertywność? Asertywność jest nabytą umiejętnością społeczną polegającą na zdolności do wyrażania własnego zdania oraz bronienia własnych praw w sytuacjach społecznych. Wymaga ona umiejętności bezpośredniego wyrażania własnych emocji i opinii bez naruszania samopoczucia, komfortu oraz praw osób z naszego otoczenia.

Na asertywność składają się takie cechy i zachowania jak:

 • umiejętność wyrażania opinii, krytyki, potrzeb, życzeń, uczuć w sposób otwarty,
 • umiejętność odmawiania w sposób nieuległy, pozbawiony poczucia winy i nieraniący innych,
 • umiejętność przyjmowania krytyki, ocen i pochwał,
 • umiejętność wyznaczania i komunikowania granic,
 • umiejętność poszanowania dla terytorium psychicznego własnego i innych osób,
 • samoakceptacja, autentyczność, indywidualizm, stanowczość,
 • świadomość siebie (wad, zalet, opinii) i umiejętność trafnej samoooceny,
 • umiejętność i chęć rozumienia innych oraz empatia.

Bycie asertywnym to niełatwa sztuka, ale raz opanowana, procentuje przez całe życie. Badania pokazują, że ludzie asertywni mają wysoki poziom satysfakcji z życia i cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym. Zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.

Asertywność a sztuka odmawiania i krytyka

Nie można postawić znaku równości pomiędzy asertywnością, a umiejętnością odmawia. Odmawianie, w sposób otwarty, racjonalny, spokojny, opanowany i przede wszystkim nie raniący czy też deprecjonujący sposób jest jednym z zachowań asertywnych, ale na asertywność składa się więcej elementów, takich jak samoświadomość, dobra komunikacja interpersonalna, umiejętność wyrażania i bronienia własnego zdania, umiejętność odzyskiwania równowagi psychicznej po wydarzeniach trudnych i stresujących itp. I chociaż w społecznym odbiorze asertywność i sztuka odmawiania czy umiejętność odmawiania często są utożsamiane, to jest to nietrafne uproszczenie.

Równie często funkcjonującym mitem jest przekonanie, że asertywność to inna forma krytki. Bycie asertywnym oznacza umiejętność zarówno przyjmowania, jak i wyrażania krytyki – nie każda krytyka jest jednak zachowaniem asertywnym. Aby krytyka była zachowaniem asertywnym należy pamiętać m.in. o zachowaniu szacunku, nie uleganiu emocjom, dbaniu o otwarte wyrażenie zdania, ale nie kosztem samopoczucia własnego bądź innych osób. Postawa asertywna jest cechą ludzi, którzy dobrze odczytują miejsce własnej osoby (tego kim są) w społeczeństwie i świecie, cechuje ich wysoki poziom samoakceptacji, stawiają sobie realistyczne cele, a przez co nie narażają się na frustrację i przesadną krytykę otoczenia. Chwilowe sukcesy czy porażki nie są w stanie nadszarpnąć ich samooceny, a krytykę i odrzucenie odbierają najczęściej jako chwilowe problemy.

Trening asertywności, czyli jak rozwijać asertywność?

Asertywność jest w dużej mierze umiejętnością nabytą, dlatego asertywność można rozwijać poprzez szereg działań. Asertywności uczymy się przede wszystkim przez całe życie, konfrontując z różnymi sytuacjami społecznymi. Życie w pewnym sensie jest więc kursem asertywności - warto wykorzystać codzienne wydarzenia i nasze zachowania w trudnych sytuacjach do samoobserwacji i wyciągania wniosków. Jak jeszcze rozwijać asertywność? Asertywność możemy również rozwijać poprzez udział w szkoleniach z asertywności, kursach asertywności czy warsztatach. Możemy skorzystać również ze spotkań z psychoterapeutą bądź psychologiem oraz możliwości uczestniczenia w grupach wsparcia i grupach rozwoju osobistego. Wszystkie tego typu zorganizowane działania nazywamy treningiem asertywności.

Asertywność w biznesie, życiu zawodowym, pracy

Bardzo często nasza asertywność jest testowana w miejscu pracy oraz w kontaktach zawodowych. Jeśli odczuwamy stres w pracy, boimy się reakcji innych na wypowiadane zdanie to nasza samoocena najczęściej wymaga weryfikacji. Znajomość swoich mocnych i słabych stron pozwala lepiej, bardziej obiektywnie oceniać pojawiającą się sytuację i najczęściej zminimalizować lęk, który często okazuje się wynikiem błędnej oceny sytuacji i prowadzi do zachowań nieasertywnych. Takie zachowania można jednak przećwiczyć i poprawić swoje relacje z otoczeniem. Może to być szczególnie ważne w zawodach wymagających dobrze rozwiniętych zachowań asertywnych, takich jak obsługa klienta, reklamacje czy też na stanowiskach menedżerskich i kierowniczych.

Asertywność szkolenie, kurs asertywności online

Na górze strony zebraliśmy szkolenia z asertywności, kursy asertywności, a także rozmaite webinary, warsztaty i seminaria pozwalające na trening asertywności. Szkolenia z asertywności mają najczęściej postać praktycznych warsztatów i pozwalają w krótkim czasie zrozumieć i lepiej poznać na czym polegają zachowania asertywne. Składają się one z wykładów, ćwiczeń, pracy w grupach, inscenizowanych scenek oraz analiz przypadków wziętych z życia. Do naszej dyspozycji są stacjonarne szkolenia z asertywności, ale trening asertywności możliwy jest również poprzez kurs asertywności online.

Jakie szkolenia z asertywności oraz kursy asertywności wybrać?
 • Stacjonarne szkolenia z asertywności organizowane są głównie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Rzeszów, Gdańsk, Łódź, Szczecin, Katowice, Lublin czy Bydgoszcz. Najczęściej skierowane są one do użytkowników biznesowych, którzy w krótkim czasie chcą poznać zagadnienie asertywności i poznać zasady rozwoju zachowań asertywnych w pracy i w środowisku zawodowym. 
 • Kursy asertywności online realizowane są zarówno w formule zajęć na żywo, pozwalającej na bezpośredni kontakt z prowadzącym kurs asertywności oraz innymi uczestnikami kursu, jak też w postaci kursów e-learning. W tym przypadku otrzymujemy dostęp do materiałów poświęconych asertywności na internetowej platformie edukacyjnej. Mają one postać nagrań wideo, prezentacji, tekstów do zapoznania się, ale również szeregu ćwiczeń, quizów i zadań do samodzielnego wykonania. Zaletą kursu asertywności online w postaci e-learningu jest z reguły jego przystępna cena. Zdarzają się też kursy za darmo, ale należy pamiętać że darmowy kurs asertywności często ma okrojoną formułę. Niektóre bezpłatne kursy internetowe pozostawią również wiele pod względem jakości przygotowania.

Pracując nad rozwojem asertywności warto zainteresować się również innymi szkoleniami i kursami, m.in. z komunikacji interpersonalnej, komunikacji NVC ("porozumienie bez przemocy"), radzenia sobie ze stresem czy też z rozwijania pewności siebie.

Trening asertywności: rozwiń asertywność przez szkolenie lub kurs asertywności!
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Asertywność: szkolenia, kursy, warsztaty

Dowiedz się jak działa baza kursów, szkoleń i warsztatów z asertywności.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

Naszą misją jest zgromadzenie jak największej liczby szkoleń, kursów i warsztatów dotyczących treningu asertywności w jednym miejscu, aby ułatwić znalezienie najlepszego szkolenia z asertywności.

Baza zbiera oferty kursów i szkoleń od ponad 700 firm szkoleniowych w całej Polsce, publikuje informacje o terminach szkoleń, ich programie oraz cenach i umożliwia zapisanie się na szkolenia i kursy online.

Nic prostszego, wystarczy że wypełnisz formularz elektronicznej rejestracji dostępny na stronie szkolenia lub kursu. Trafi on natychmiast do organizatora szkolenia, który skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić rejestrację i przekazać wszystkie niezbędne informacje (sposób uregulowania płatności, dostęp do szkolenia i materiałów szkoleniowych...).

Pamiętaj, że korzystanie z serwisu Eventis.pl nie wiąże się z żadnymi opłatami dla uczestnika, płacisz tylko cenę uczestnictwa w zajęciach dla organizatora szkolenia lub kursu.
Bądź na bieżąco

Ostatnie artykuły, poradniki oraz newsy

8 cech wyróżniających najlepszych przywódców
25 marca 2021
8 cech wyróżniających najlepszych przywódców

Przywództwo polega na ustalaniu kierunku, wypracowywaniu wizji i przewodzeniu ludziom w dążeniu do jej realizacji. Sprawdź jakie cechy wyróżniają najlepszych liderów.

Czytaj więcej
Jak zakup followersów na Instagramie może przyczynić się do sukcesu Twojego konta?
4 czerwca 2024
Jak zakup followersów na Instagramie może przyczynić się do sukcesu Twojego konta?

Zakup followersów na Instagramie to coraz popularniejsza strategia wśród osób pragnących szybko zwiększyć swoją widoczność na tej platformie. Czy warto to robić?

Czytaj więcej
Cztery cechy wysoko inteligentnych osób
8 lipca 2021
Cztery cechy wysoko inteligentnych osób

Poznaj cztery cechy charakterystyczne dla wysoko inteligentnych osób, które pozwalają im odnosić sukcesy zawodowe i w życiu prywatnym.

Czytaj więcej
Psychologia w biznesie – studia I stopnia. Kto powinien się na nie zapisać?
4 czerwca 2024
Psychologia w biznesie – studia I stopnia. Kto powinien się na nie zapisać?

Relacje interpersonalne odgrywają ogromną rolę w życiu prywatnym i w biznesie. Studia Psychologia w biznesie pozwalają zbudować kompetencje niezbędne do skutecznego zarządzania.

Czytaj więcej
Asertywność kurs online, Asertywność szkolenie

Zapisz się na powiadomienia o kursach, szkoleniach i warsztatach z rozwoju asertywności!