Znajdź szkolenie interpersonalne lub warsztaty interpersonalne!

 • Zapoznaj się ze szkoleniami poświęconymi umiejętnościom interpersonalnym
 • Sprawdź program, informacje o prelegentach i warunkach uczestnictwa
 • Zgłoś swój udział wypełniając formularz rejestracji online
Rozwiń Umiejętności interpersonalne pozwalają nam sprawnie porozumiewać się z innymi ludźmi, zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i prywatnych. Posiadanie wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych jest dzisiaj konieczne w niemalże każdym zawodzie i branży. Przekładają się one na możliwości znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia oraz awansu zawodowego. Chcąc rozwinąć lub zyskać nowe kompetencje interpersonalne możemy zainwestować w szkolenia i kursy, jak też pracę własną. Zwiń

szkolenia interpersonalne

Szkolenia interpersonalne: 288

 • już od 1 550 zł
1 550 zł
 • już od 1 348 zł
1 348 zł
 • już od 1 590 zł
1 590 zł
 • już od 2 124 zł
2 124 zł
 • już od 2 124 zł
2 124 zł
 • już od 1 348 zł
1 348 zł
 • już od 785 zł
785 zł
 • już od 3 850 zł
3 850 zł
 • już od 990 zł
990 zł
 • już od 1 590 zł
1 590 zł
 • już od 1 251 zł
1 251 zł
 • już od 1 650 zł
1 650 zł
 • już od 1 590 zł
1 590 zł
 • już od 449 zł
449 zł
 • już od 1 348 zł
1 348 zł
Artykuł

Szkolenia interpersonalne i rozwijające umiejętności interpersonalne

Umiejętności miękkie w niektórych sytuacjach okazują się znacznie bardziej przydatne niż „twarde” kompetencje. Szczególnie umiejętności interpersonalne związane z popularnym pojęciem inteligencji emocjonalnej są kluczowym elementem dla osiągnięcia sukcesu zawodowego lub biznesowego, co potwierdziły badania. Dlatego na popularności zyskują szkolenia interpersonalne umożliwiające rozwój w tym zakresie. Dowiedz się, dlaczego warto się nimi zainteresować.

Spis treści:

 1. Co to są umiejętności interpersonalne?
 2. Kompetencje interpersonalne a praca
 3. Co to są szkolenia interpersonalne?
 4. Jak rozwijać umiejętności interpersonalne? Szkolenia interpersonalne
 5. Podsumowanie
Co to są umiejętności interpersonalne?

Umiejętności interpersonalne, zdolności interpersonalne czy kompetencje interpersonalne nazywane również społecznymi to zbiór cech wykorzystywanych w relacjach z innymi ludźmi w dążeniu do tworzenia i utrzymywania relacji oraz osiągania określonych celów. Należą one do kompetencji „miękkich”, czyli związanych z psychiką, określonymi postawami oraz zachowaniem w konkretnych sytuacjach. Umiejętności interpersonalne przykłady:

W związku z istotą zdolności interpersonalnych są one trudne do zdefiniowania czy zmierzenia, jednak wielokrotnie wykazano, że okazują się niezwykle przydatne w codziennym życiu – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Co więcej, badania wskazują, że osoby odnoszące największe sukcesy w biznesie niekoniecznie wykazują się ponadprzeciętną inteligencją logiczną (IQ), jednak w wielu przypadkach mają wysoko rozwiniętą inteligencję emocjonalną (EQ), która ściśle wiąże się z umiejętnościami interpersonalnymi.

Kompetencje interpersonalne a praca

Miejsce pracy, szczególnie to znajdujące się w środowisku biurowym, to zazwyczaj obszar, w którym trzeba umiejętnie nawigować w kontekście relacji z innymi ludźmi. Mowa tu o współpracownikach, przełożonych, podwładnych, a także np. klientach czy dostawcach. Często umiejętności z zakresu adaptacji, komunikacji, negocjacji i pokrewnych dziedzin to klucz do sprawnego wykonywania swoich obowiązków. Swoboda w pracy zespołowej czy przekazywaniu swoich pomysłów może zapewnić uznanie zarówno wśród kolegów, jak i szefów, wpływając na ich decyzje dotyczące rozszerzania kompetencji czy też awansu. Z kolei na stanowiskach kierowniczych niezbędna jest asertywność i umiejętność kierowania zespołem.

Cechą dobrego szefa z pewnością jest też sprawne rozwiązywanie konfliktów. W zasadzie na każdym szczeblu kariery umiejętności interpersonalne są więc bardzo ważne. Co więcej, pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę właśnie na kompetencje miękkie kandydatów i to, czy swoim charakterem oraz sposobem bycia pasują do obecnego zespołu. Wychodzą bowiem z założenia, że wiedzę teoretyczną czy techniczne umiejętności można rozwinąć poprzez szkolenia. W związku z tym nietrudno zauważyć, że umiejętności interpersonalne mają ogromne znaczenie w życiu zawodowym, ale co ważne, okazuje się że również umiejeętności interpersonalne można rozwijać w drodze szkoleń czy treningu.

Co to są szkolenia interpersonalne?

Jak ćwiczyć umiejętności interpersonalne? Pomóc w tym mogą szkolenia interpersonalne oraz szkolenia miękkie, które dają możliwość na rozwinięcie bezcennych kompetencji i wykształcenie w sobie nowych nawyków, które pomogą w pracy. Dzięki nim można również nauczyć się skuteczniejszego korzystania z już posiadanych zasobów. Sprawia to, że szkolenie interpersonalne zapewnia wiele korzyści dla pracownika jako jednostki, ale również dla całej organizacji. Jego program może być uniwersalny, to znaczy dostosowany do potrzeb osób działających w różnych branżach, ale również bardziej specyficzny, odpowiadający na potrzeby konkretnego zespołu. Tematyka tego rodzaju szkoleń może być zróżnicowana i obejmować m.in.:

Tego rodzaju tematy są też najpopularniejsze. Szczególnie ważna jest komunikacja uważana za podstawę dla wielu innych umiejętności interpersonalnych. Zdolność do skutecznego porozumiewania się z osobami o różnych poglądach i w różnej pozycji w hierarchii w znaczącym stopniu decyduje o efektywności pracy i sukcesie człowieka. W ramach szkolenia z komunikacji prowadzi się przede wszystkim warsztaty uczące zarówno klarownego wyrażania swojego zdania i myśli, sztuki prezentacji, jak i słuchania czy wczucia się w sytuację rozmówcy, a w efekcie prowadzenia konstruktywnych dyskusji. Jednocześnie ważna jest komunikacja niewerbalna, której również warto się nauczyć. Tematyka obejmuje też zagadnienia związane z budowaniem relacji, które są ważne zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym.

Jak rozwijać umiejętności interpersonalne? Szkolenia interpersonalne

Jednym z popularnych sposobów na rozwój umiejętności interpersonalnych są szkolenia interpersonalne. Szkolenia interpersonalne, w tym te z komunikacji, bywają organizowane bardzo często we wszystkich większych miastach - ich oferta jest szczególnie bogata w miastach takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Katowice, Wrocław, Lublin, Rzeszów, Poznań, Szczecin, Toruń czy Gdańsk. Ich uczestnikiem może być każda osoba, która chce poszerzyć w ten sposób swoje kompetencje (szkolenia otwarte). Firmy inwestujące w swoich pracowników coraz częściej decydują się również na organizację szkoleń zamkniętych o tej tematyce. Dzięki temu ich zakres może być ściśle dopasowany do potrzeb konkretnego zespołu. Od czasu epidemii wiele szkoleń i kursów interpersonalnych realizowanych jest również online - zarówno w formule szkoleń online na żywo z trenerem, jak i kursów online, które realizowane są w formie e-learningu. Zaletą tych ostatnich jest możliwość realizacji programu kursu w dowolnym czasie i powtarzania zajęć wiele razy w zależności od potrzeb, a podstawową wadą brak interakcji z trenerem oraz innymi uczestnikami kursu rozwijającego umiejętności interpersonalne.

Ceny szkoleń interpersonalnych zaczynają się już od 1 000 zł za dwudniowe szkolenie od osoby. Niższymi cenami charakteryzują się wszelkiego typu kursy interpersonalne realizowane w formie e-learningu, ceny niektórych z nich zaczynają się od około 100 zł. Pomiędzy kursami e-learning, a stacjonarnymi szkoleniami z umiejętności interpersonalnych kształtują się ceny szkoleń online realizowanych na żywo - ze względu na brak konieczności wynajmu sali szkoleniowej czy też zapewnienia wyżywienia uczestnikom szkolenia są one tańsze od tradycyjnych szkoleń stacjonarnych.

Podsumowanie

Co to są umiejętności interpersonalne? Umiejętności interpersonalne to zestaw miękkich kompetencji, które wykorzystujemy w relacjach z innymi ludźmi: w trakcie komunikacji z nimi, budowania i utrzymywania relacji oraz osiągania określonych celów społecznych. Jak jeszcze nazywane są umiejętności interpersonalne? Inne nazwy stosowane w obiegu to: zdolności interpersonalne, kompetencje interpersonalne, zdolności społeczne, umiejętności społeczne, kompetencje miękkie. Co to są szkolenia interpersonalne? Są to szkolenia, których celem jest rozwój interpersonalny uczestników, a więc rozwinięcie posiadanych przez nich zdolności społecznych. Przykłady umiejętności interpersonalnych to między innymi: umiejętność sprawnej komunikacji międzyludzkiej, umiejętność rozwiązywania konfliktów, asertywność itp.

Szkolenia interpersonalne i rozwijające umiejętności interpersonalne
Szkolenia interpersonalne, warsztaty i kursy interpersonalne

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia, gdy pojawi się nowe szkolenie interpersonalne!