Kursy i szkolenia dotyczące Google Ads!

 • Rozwiń swoje umiejętności zarządzania reklamami Google Ads uczestnicząc w profesjonalnych szkoleniach, kursach i warsztatach organizowanych w całej Polsce
 • Wybierz odpowiednie dla siebie szkolenie i zgłoś się na nie online!
 • Rozwiń swoje umiejętności zarządzania reklamami Google Ads uczestnicząc w profesjonalnych szkoleniach, kursach i warsztatach organizowanych w całej Polsce
 • Wybierz odpowiednie dla siebie szkolenie i zgłoś się na nie online!
szkolenia Google Ads
Przewiń stronę

Szkolenia Google Ads: 2

 • Online, 26 marca 2021
 • już od 590 PLN
już od 590 PLN
 • Warszawa, 14 maja 2013
 • już od 599 PLN
już od 599 PLN
Artykuł

Google Ads (AdWords) w biznesie

Wraz z globalizacją oraz rozwojem sieci Internet kwestie reklamy i promowania biznesu znacząco się zmieniły. Wiele z metod promowania prowadzonej działalności odeszło do lamusa, a w ich miejsce pojawiły się nowe metody marketingowe. Jedną z popularniejszych jest reklama w wyszukiwarkach internetowych, zwłaszcza w wyszukiwarce Google, która zdominowała polski, ale też wiele innych rynków. Wielu przedsiębiorców nie wyobraża sobie działalności bez Google Ads (dawniej AdWords). Jeszcze nie korzystasz z reklam w najpopularniejszej wyszukiwarce świata? Poznaj krótki przewodnik po tym narzędziu.

Czym jest Google Ads?
Wyszukiwarki Google zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Badania wskazują, że jest to silnik wykorzystywany przez odpowiednio 76% użytkowników komputerów i 86% użytkowników mobilnych na całym świecie. Na wielu rynkach serwis odnotowuje zaś niemal całkowitą dominację (np. w Brazylii czy w Indiach, gdzie jego wskaźniki przekraczają 95%). Również w Polsce udział wyszukiwarki w rynku szacowany jest na ponad 90%. Globalnie serwis przetwarza 2 biliony wyszukiwań rocznie. Google Ads jest narzędziem do reklam stworzonym przez tę markę, który umożliwia promowanie swojej działalności w wyszukiwarce na wiele sposobów (poprzez tekst, grafikę lub pliki video). Co ciekawe, globalne badania wskazują, że każdy dolar wydany na reklamę w Google Ads generuje 8 dolarów dochodu. To chyba wystarczający powód, by zainteresować się możliwościami wykorzystania programu. Jednak konkretnych powodów, dla których jest tak popularny, można wymienić znacznie więcej.
Dlaczego warto wykorzystywać Google Ads?
Obecny rynek w większości branż jest bardzo konkurencyjny. Nic więc dziwnego, że nowe firmy ze wszystkich sił starają się wyróżnić. Ich działania nie zawsze przekładają się jednak na wymierne korzyści. Warto więc skorzystać z reklamy, a w szczególności z promocji internetowej. Obecnie bowiem aż ponad 80% Polaków poszukuje w sieci informacji o produktach. Google odwiedza zaś co miesiąc ponad 20 mln użytkowników w naszym kraju. Co ważne, zwykle osoby korzystające z wyszukiwarki klikają tylko w linki umieszczone u góry strony z wynikami, rzadko zaglądając poniżej, a jeszcze rzadziej sprawdzając zawartość drugiej lub kolejnych stron. Ponadto strona z wynikami jest tak skonstruowana, by wzrok przyciągały te opłacone (będące wynikiem kampanii Google Ads) – oznacza to, że maleje rola organicznego pozycjonowania (SEO), które jednocześnie wymaga więcej wysiłku i czasu do zaobserwowania konkretnych wyników.

Podsumowując, kampania w Google Ads jest korzystna dla biznesu, ponieważ:
 • zwiększa widoczność marki i jej oferty wśród potencjalnych klientów,
 • generuje większe zyski,
 • pozwala na niemal natychmiastowe zaobserwowanie rezultatów, w przeciwieństwie do organicznego pozycjonowania według określonych fraz,
 • umożliwia promocję nowym biznesom na rynku i podtrzymanie zainteresowania starszymi, renomowanymi markami,
 • dociera do określonej grupy docelowej,
 • dociera do klienta zdecydowanego na dany zakup (w przeciwieństwie np. do tradycyjnej reklamy telewizyjnej, radiowej lub prasowej częściej wykorzystywanej w budowie świadomości marki - zobacz szkolenia z zarządzania marką).
Skuteczność Google Ads jest niepodważalna, a odpowiednio przeprowadzona inwestycja zwykle generuje duże zyski. Jak więc zacząć działać z reklamami w najpopularniejszej wyszukiwarce świata?
Jak prowadzić kampanie w Google Ads?
Google Ads jest programem dość intuicyjnym, dzięki czemu niemal każdy może sobie poradzić ze skonstruowaniem reklamy. Narzędzie prosi w pierwszej kolejności o określenie celu reklamy, a następnie zasięgu terytorialnego, który pomaga w określeniu grupy docelowej. Oznacza to, że silnik jest bardzo skuteczny również dla firm lokalnych. Następnie należy określić słowa kluczowe, które sprawią, że reklama trafi do odpowiednich odbiorców. Kolejno tworzy się strategie kampanii i teksty, które będą pojawiały się w reklamach. Ponadto ustala się budżet i harmonogram wyświetlania treści reklamowych. Platforma jest rozbudowana i daje bardzo duże możliwości konfiguracji, dlatego – mimo że intuicyjna – często stwarza trudności początkującym adeptom reklamy. Jeżeli chcesz wyeliminować ryzyko związane ze skutecznością podejmowanych działań, możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji. Doświadczeni marketingowcy internetowi pozwolą Ci w optymalny sposób wykorzystać budżet i trafić z przekazem reklamowym do odpowiednich odbiorców.
Kiedy warto zainwestować w Google Ads (dawniej AdWords)?
Pojawia się pytanie, kiedy warto zainwestować w kampanie Google Ads. Skrócona odpowiedź brzmi – prawie zawsze. Z możliwości systemu stale korzystają nawet największe światowe korporacje, by rozwijać i promować swoje marki. Szczególnym zainteresowaniem warto jednak obdarzyć kampanie Google gdy:
 • zakładasz nową działalność, markę, sklep internetowy,
 • zakładasz nową stronę firmową, internetową wizytówkę lub landing page,
 • testujesz określony model biznesowy (np. start-up),
 • masz do zrealizowania określone krótkoterminowe cele (np. liczba odwiedzających na stronie),
 • działasz w branży sezonowej,
 • prowadzisz wyprzedaż, specjalną okazję itp.,
 • chcesz chronić swoją markę i jej nazwę oraz określone słowa kluczowe przed działaniami konkurencji,
 • chcesz przetestować oddziaływanie konkretnych haseł reklamowych.
Pamiętaj, że pomocne w zrozumieniu mechanizmów Google Ads oraz skutecznych technik reklamy mogą być szkolenia i kursy, dostępne w formie tradycyjnej oraz online. Warto również zainteresować się szkolenia z Facebook i wykorzystania tej platformy w działalności gospodarczej oraz innymi szkoleniami z marketingu internetowego.
Google Ads (AdWords) w biznesie