Szkolenia Lean Six Sigma, szkolenia Six Sigma online i stacjonarne!

 • Sprawdź najpopularniejsze szkolenia Six Sigma online oraz stacjonarne
 • Wybierz szkolenie dla siebie i zgłoś się na nie online!
Rozwiń Poszukujesz szkolenia Six Sigma bądź Lean Six Sigma? Sprawdź oferty wydarzeń poświęconych zarządzaniu jakością, takich jak szkolenia, kursy, warsztaty i webinary. Poznaj poziomy zajęć (Six Sigma White Belt, Six Sigma Yellow Belt, Six Sigma Green Belt, Six Sigma Black Belt), program zajęć, prowadzących szkolenia oraz ich ceny. Wybierz szkolenie najlepiej dopasowane do twoich potrzeb i zarejestruj się na nie wypełniając nasz bezpłatny formularz rejestracji internetowej! Zwiń

szkolenia Six Sigma
Artykuł

Zarządzanie jakością: szkolenia Six Sigma, kursy Lean Six Sigma.

Co to Six Sigma? Six Sigma (Sześć Sigma) to metoda zarządzania jakością wprowadzona po raz pierwszy w firmie Motorola w połowie lat 80. Obecnie Six Sigma jest szeroko wykorzystywana przez wiele koncernów, zwłaszcza amerykańskich, japońskich i międzynarodowych, w tym między innymi przez General Electric, 3M, Honeywell, Alstom, ABB, TRW Automotive i Microsoft. Poznaj szkolenia Six Sigma oraz kursy i szkolenia Lean Six Sigma, które pozwolą twojej firmie zdobyć wiedzę niezbędą do wdrożenia metodyki Six Sigma w organizacji.

Spis treści:

 1. Definicja Six Sigma
 2. Kursy Six Sigma, szkolenia Six Sigma
 3. Korzyści z wdrożenia Six Sigma w firmie
Definicja Six Sigma

Co to jest Six Sigma? Nazwa Six Sigma pochodzi ze statystyki, gdzie sigma oznacza odchylenie standardowe zmiennej. Sześć sigm oznacza odległość sześciu odchyleń standardowych od wartości centralnej rozkładu i wyznacza prawdopodobieństwo 3,4 wystąpień poza tym przedziałem na 1 milion możliwości. W metodzie Six Sigma przyjmuje się, że defekty w procesach występują z pewnym prawdopodobieństwem, które można opisać rozkładami statystycznymi. Celem biznesowym metody Six Sigma jest zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia defektów do 3,4 (trzech i czterech dziesiątych) defektu na milion okazji. W ten sposób podejście Six Sigma może prowadzić do poprawy jakości wyników procesu poprzez identyfikację i usunięcie przyczyn defektów oraz zminimalizowanie zmienności w procesach występujących w firmach, zwłaszcza w firmach produkcyjnych. Six Sigma uchodzi za bardzo rygorystyczne podejście do zarządzania organizacjami, których naczelnym celem jest dążenie do doskonałości. Six Sigma jest jedną z metod poprawy jakości poprzez statystyczne sterowanie procesem, czyli SPC.

Główne punkty charakteryzujące metodę Six Sigma:

 • Oparcie o dane: Six Sigma dąży do obiektywizacji spojrzenia na procesy dzięki wykorzystaniu danych, próbując zmniejszyć ryzyko związane z nieprawidłową oceną samego procesu.
 • Monitoring procesu: uzyskanie stabilnych w czasie wyników wymaga stworzenia systemu monitorowania samego procesu. Skuteczny monitoring procesu wymaga wykształcenia odpowiedniej mentalności w firmie, mającej na celu systemowe zbieranie i ciągłą analizę danych procesowych.
 • Orientacja na klienta: Six Sigma prowadzi do lepszego zrozumienia potrzeb klienta jako niezbędnego elementu poprawy. Metoda podkreśla, że warto wprowadzać ulepszenia, które są użyteczne dla klienta (zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego), stąd niezwykle ważne jest sformułowanie celu poprawy tak jak widzi ją klient i z punktu widzenia jego korzyści.
 • Praca nad projektami: Six Sigma zakłada, że doskonalenie należy zorganizować w postaci projektu, który musi mieć zdefiniowane cele i czas jego trwania przy czym dąży się do stosowania perspektywy krótkoterminowej.
 • Poznanie procesów: Six Sigma zakłada, że poznanie procesów powinno odbywać się w sposób matematyczny i oparty o dane.
 • Strategia biznesowa: Six Sigma to zarówno narzędzie, jak i strategia zarządzania przedsiębiorstwami skłaniająca do ciągłej obserwacji procesów, wykrywania nieefektywności i samodoskonalenia.

W podejściu Six Sigma zakłada się, że zmiany w procesach realizowane są za pomocą projektów optymalizacyjnych. Projekty te mają z góry ustalony cykl życia:

 1. Define
 2. Measure
 3. Analize
 4. Improve
 5. Control

Od pierwszych liter wywodzi się nazwa, czyli DMAIC.

Kurs Six Sigma, szkolenie Six Sigma

Nadchodzące szkolenia Six Sigma oraz szkolenia Lean Six Sigma znajdą Państwo na górze strony. W jednym miejscu staraliśmy się zgormadzić jak najwięcej szkoleń, kursów i webinarów poświęconych Six Sigma, aby znalezienie interesującego nas szkolenia lub kursu było możliwie szybkie i łatwe. Możliwość porównia cen kursów, warsztatów i szkoleń od różnych firm szkoleniowych pozoli Państwu efektywnie wydatkować Państwa budżet szkoleniowy.

Poziomy szkoleń Six Sigma:

 • Six Sigma White Belt - na poziomie tym członek zespołu doskonalącego Six Sigma rozumie zasady funkcjonowania metodyki Six Sigma, zna jej główne założenia oraz fazy, a także algorytm DMAIC i podstawowe metody i narzędzia oraz zna korzyści biznesowe płynące z zastosowania Six Sigma.
 • Six Sigma Yellow Belt - na poziomie tym szkolenia koncentrują się na dostarczaniu wiedzy na temat Six Sigma, tak aby ułatwić prowadzenie projektów doskonalących poprzez zaangażowanie pracowników niższego szczebla zarządzania, a odbycie szkolenia pozwala na klasyfikację i stosowanie głównych narzędzi statystycznych i metod zarządzania jakością w zależności od fazy cyklu DMAIC oraz interpretację uzyskanych wyników.
 • Six Sigma Green Belt - celem szkoleń na tym poziomie jest przygotowanie uczestników do samodzielnej realizacji prostych projektów doskonalenia zgodnych z metodyką Six Sigma. Pracownik po odbyciu szkolenia Six Sigma Green Belt potrafi formułować problemy i cele w ujęciu biznesowym, zna narzędzia statystyczne i metody zarządzania, które potrafi skutecznie zastosować w każdym z kroków projektu doskonalącego, potrafi kierować zespołem projektowym i raportuje wyniki na wyższy szczebel.
 • Six Sigma Black Belt - szkolenia Six Sigma Black Belt przygotowują do samodzielnego prowadzenia projektów doskonalących zgodnie z zintegrowaną metodyką Lean Six Sigma (DMAIC, a także DFSS DMADV oraz IDOV), skupiają się na organizacji pracy zespołowej i umiejętnościach kierowania pracą zespołową, wykorzystania narzędzi Six Sigma (w tym z wykorzystaniem programu Minitab). Certyfikowany Black Belt jest więc w pełni przygotowany do inicjowania i  prowadzania projektów Six Sigma, a także sprawowania nadzoru nad pracą innych zespołów doskonalących.

Szkolenia Lean Six Sigma i kursy Six Sigma mają w znacznej mierze formę praktycznych warsztatów pozwalających na zdobycie i przećwiczenie wiedzy. Najpowszechniejsze są szkolenia stacjonarne odbywające się przede wszystkim w dużych miastach, takich jak: Wrocław, Gdańsk, Warszawa, Poznań, Katowice, Łódź, Lublin, Kraków, Szczecin czy Rzeszów, ale coraz więcej szkoleń i kursów z Six Sigma jest obecnie realizowanych również online. Szkolenia Six Sigma online realizowane są na żywo, w wirtualnej sali szkoleniowej, co stwarza możliwość bezpośredniego kontaktu z trenerem szkolenia oraz innymi uczestnikami i dzielenie się doświadczeniami i wiedzą. Pozwala to również na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące uczestnika pytania.

Wybrane szkolenia Six Sigma kończą się egzaminem pisemnym i obroną przygotowanego projektu, co pozwala uzyskać certyfikat potwierdzający posiadanie praktycznej wiedzy z zakresu metodyki Six Sigma. Wszystkie osoby zainteresowane szczegółowym poznaniem zasad Six Sigma i usykaniem certyfikatu zachęcamy do wyboru odpowiedniego szkolenia lub kursu dostępnego na górze strony. Każda oferta posiada oznaczenie gdy organizator wystawia certyfikat Six Sigma.

Korzyści z wdrożenia Six Sigma w firmie
 • przedsiębiorstwo potrafi prowadzić projekty doskonalące o różnym stopniu złożoności,
 • wzrasta pozycja konkurencyjna firmy, dzięki usprawnionemu funkcjonowaniu organizacji,
 • jako pracodawca zyskujesz uznanie na rynku pracy, dzięki wdrożeniu podejścia projektowego i cyklu DMAIC,
 • wdrażasz system ciągłego doskonalenia w firmie, co przekłada się na jej efektywność,
 • uczestnicząc w szkoleniach zapewniasz stałą aktualizację wiedzy Six Sigma (poziomy White, Yellow, Green, Black),
 • pracownicy przedsiębiorstwa potrafią samodzielnie prowadzić projekty Lean Six Sigma.

Polecamy Państwa uwadze również inne szkolenia z zapewnienia jakości: SPC, lean management, Kaizen.

Zarządzanie jakością: szkolenia Six Sigma, kursy Lean Six Sigma.
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Szkolenia Six Sigma w pytaniach i odpowiedziach

Dowiedz się więcej jak zgłosić udział w szkoleniach i kursach zgromadzonych na tej strone.
Dowiedz się czym jest baza szkoleń, kursów i konferencji biznesowych Eventis.pl

W bazie zgromadziliśmy informacje o nadchodzących szkoleniach Lean Six Sigma, warsztatach i kursach Six Sigma od kilkudziesięciu organizatorów szkoleń. Wszystkie oferty zawierają szczegółowy opis szkolenia czy kursu, wraz z informacjami o programie zajęć, osobach prowadzących zajęcia oraz cenach uczestnictwa w szkoleniu.

Nasza analiza pokazuje, że najwięcej szkoleń i kursów poświęconych Six Sigma jest obecnie prowadzonych online, na rozmaitych platformach do wideokonferencji. Szkolenia stacjonarne organizowane są w największych miastach w Polsce, prym wiodą: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Łódź oraz Lublin.

Wystarczy wypełnić formularz udostępniony na stronie danego szkolenia czy kursu. Trafia on bezpośrednio do organizatora, który w ciągu 24-48 godzin skontaktuje się, aby potwierdzić rejestrację i przekazać wszelkie informacje organizacyjne. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna, nie wiążą się z nią żadne dodatkowe opłaty - płacisz tylko cenę szkolenia lub kursu dla jego organizatora.
Szkolenia Six Sigma, kursy Lean Six Sigma

Otrzymuj powiadomienia, gdy pojawi się nowe szkolenie Six Sigma. Zostaw e-mail!

Bądź na bieżąco

Ostatnie artykuły, poradniki oraz newsy

Ajurweda: indyjski system medycyny naturalnej
17 maja 2024
Ajurweda: indyjski system medycyny naturalnej

Dowiedz się co to jest ajurweda, jakie są zasady ajurwedy oraz jakie korzyści dla zdrowia może przynieść życie w zgodzie z zasadami ajurwedy oraz praktykowanie zabiegów zalecanych przez ten naturalny system medycyny.

Czytaj więcej
Biznes i kariera na LinkedIn – dlaczego nie może Cię tam zabraknąć?
15 maja 2024
Biznes i kariera na LinkedIn – dlaczego nie może Cię tam zabraknąć?

Media społecznościowe są nieodłączną częścią budowania firmy oraz swojej pozycji zawodowej. Dowiedz się jak wykorzystać LinkedIn, największą platformę społecznościową dla profesjonalistów.

Czytaj więcej
Czym są kryptowaluty - Poradnik o walutach cyfrowych!
15 maja 2024
Czym są kryptowaluty - Poradnik o walutach cyfrowych!

Rozwój światowych rynków finansowych postępuje w bardzo szybkim tempie. Nieodłączną częścią tego rynku stały się też kryptowaluty, które mogą być ciekawym środkiem płatniczym oraz cechują się wysokim potencjałem do rozwoju.

Czytaj więcej
Brygadzista – kto to jest brygadzista, jaki ma zakres obowiązków i ile zarabia?
10 maja 2024
Brygadzista – kto to jest brygadzista, jaki ma zakres obowiązków i ile zarabia?

Brygadzista to popularne stanowisko w budownictwie czy produkcji. Dowiedz się kim jest brygadzista, na czym polega jego rola i jaki jest zakres obowiązków. Poznaj zarobki brygadzistów pracujących w różnych branżach w Polsce.

Czytaj więcej