Szkolenia ISO - lista szkoleń i kursów z systemów ISO w całej Polsce
Wyszukiwanie wydarzeń
Słowo kluczowe:
Np.: temat, miasto, nazwa organizatora...

Szkolenia ISO - lista szkoleń i kursów z systemów ISO w całej Polsce

Wyświetlone wszystkie (297)
1
Instytut Kształcenia Menadżerów Jakości

Instytut Kształcenia Menadżerów Jakości
Instytut Kształcenia Menadżerów Jakości

Instytut Kształcenia Menadżerów Jakości
INCERT

INCERT
INCERT

INCERT

Szkolenia ISO - lista szkoleń i kursów z systemów ISO w całej Polsce Szkolenia ISO - lista szkoleń i kursów z systemów ISO w całej Polsce

Wyświetlone wszystkie (297)
1
Zobacz również

Co to jest ISO?

ISO (z ang. International Organization for Standardization), czyli Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna – jest to międzynarodowa organizacja pozarządowa zrzeszająca krajowe organizacje normalizacyjne z siedzibą w szwajcarskiej Genewie. Członkiem założycielem Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej jest między innymi Polski Instytut Normalizacyjny.

Czym zajmuje się ISO?

ISO zajmuje się standaryzacją różnych dziedzin życia, w tym działalności przemysłowej, naukowej, biznesowej itp. Standaryzacja oznacza ujednolicanie, czyli sprawianie, że np. usługi czy produkty przygotowywane przez różnych producentów i często w różnych częściach świata, posiadają pewne cechy wspólne albo mówiąc ściślej spełniają ściśle określone normy. Celem takiej standaryzacji jest ułatwianie współpracy, handlu oraz zapewnienie większej transparentności i przewidywalności co do cech produktu czy usługi.

Czym są normy i systemy ISO?

ISO ustanawia normy we wszystkich dziedzinach naszego codziennego życia. Od powstania do chwili obecnej opublikowała ponad 20 000 norm ISO.

Przykładowe normy ISO najczęściej spotykane w biznesie:

 • ISO 9001 – norma zarządzania jakością
 • EN ISO 13849 – norma bezpieczeństwa maszyn
 • ISO 14001 – norma zarządzania środowiskowego
 • ISO/TS 16949 - normy systemów jakości w branży motoryzacyjnej
 • ISO 17025 – norma zarządzania jakością w laboratoriach badawczych
 • ISO 18000 – norma z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
 • ISO/IEC 20000 – norma dotycząca zarządzania usługami IT
 • ISO 22000 HACCP - norma wspierająca zapewnienie bezpieczeństwa żywności
 • ISO 27001 – norma dotycząca bezpieczeństwa informacji 

Jakie są cele ISO?

Podstawowe cele prowadzonej przez ISO działalności to między innymi:

 • zapewnianie kompatybilności produktów wytwarzanych przez różnych producentów i w różnych krajach,
 • przygotowywanie norm mających wpływ na udoskonalanie metod i technik produkcyjnych oraz metod zarządzania,
 • wspieranie działań związanych z ochroną zdrowia i życia czy środowiska poprzez wprowadzanie norm służących ocenie wpływu na zdrowie czy środowisko,
 • wspieranie komunikacji w prowadzeniu interesów w skali globalnej poprzez ujednolicanie stosowanych pojęć, oznaczeń, symboli i zapewnienie przewidywalności i transparentności w tej komunikacji.

Gdzie znajdę szkolenia ISO?

Serwis eventis.pl zawiera szereg ofert szkoleń, kursów i warsztatów z zakresu stosowania rozmaitych norm ISO. Szkolenia z ISO dostępne są w całej Polsce, m.in. w Warszawie, szkolenia ISO Kraków, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi. Ze względu na ich znaczenie w rozwoju gospodarki, zapewnieniu bezpieczeństwa produktów i usług oraz wkład w zapewnienie jakości wiele z tych szkoleń jest dostępnych z dofinansowaniem z UE bądź innych funduszy; udział w niektórych jest bezpłatny dzięki projektom unijnym. 

W eventis.pl można znaleźć między innymi szkolenia z ISO 22000 HACCP, ISO/IEC 27001, ISO 14001, ISO 9001, szkolenia dla audytorów wewnętrznych itp.

Kto powinien wziąć udział w szkoleniu ISO?

Wszystkie osoby zaangażowane we wdrażanie systemów zarządzania, zapewnienie jakości czy bezpieczeństwo zarówno w produkcji, informatyce, służbie i ochronie zdrowia, motoryzacji itp. Są to dziedziny, w których działalność wymaga wysokiego stopnia bezpieczeństwa, kontroli procesów produkcji, świadczenia usług oraz metod zarządzania.