Raportowanie do KOBiZE – System Zarządzania Emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji – obowiązki przedsiębiorców

O szkoleniu

Celem szkolenia jest pomoc podmiotom zobligowanym do wypełnienia obowiązku złożenia raportu w Krajowej Bazie (KB), przekazanie podstawowej wiedzy o Systemie Zarządzania Emisjami i Zasadach jego funkcjonowania.

Dzięki szkoleniu uczestnicy zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat:
• obowiązków nałożonymi na przedsiębiorców w ramach raportowania do KOBiZE,
• prawidłowego i skutecznego zbierania danych z zakresu raportowania do systemu KOBiZE,
• zasad funkcjonowania obowiązkowego sporządzenia raportu do systemu KOBiZE.
Kto powinien wziąć udział?

Szkolenie rekomendowane jest dla pracowników małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, którzy odpowiedzialni są za przygotowanie raportu do Krajowej Bazy KOBiZE, w szczególności dla specjalistów ds. ochrony środowiska, specjalistów ds. BHP i pracowników działów księgowości oraz osób prywatnych.

Program szkolenia

1. Analiza podstaw prawnych – przegląd i omówienie podstawowych aktów prawnych regulujących zasady funkcjonowania systemu zarządzania emisjami w Polsce oraz aktów powiązanych.
2. Zasady funkcjonowania Krajowej Bazy KOBiZE – przedstawienie podstawowych pojęć wynikające z obowiązujących przepisów w zakresie ochrony środowiska i systemu zarządzania emisjami.
3. Obowiązki nałożone na przedsiębiorców w ramach raportowania do KOBiZE.
4. Analiza i wyjaśnienie struktury formularza raportu składanego do KOBiZE.
5. Ćwiczenia polegające na: wypełnieniu raportu w wersji elektronicznej oraz pozyskanie i wyliczanie potrzebnych danych do raportu i pełnego (ćwiczenie w formie tradycyjnej, papierowej).
6. Udzielanie porad dotyczących konkretnych problemów uczestników szkolenia.

Czas trwania

godz: 09:00 - 13:00

Prelegenci

trener SEKA S.A.

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

brak danych

Gorzów Wielkopolski

Kos. Gdyńskich 82

woj. wielkopolskie

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
500
+23% VAT
Cena zawiera:
  • udział w zajęciach
  • materiały szkoleniowe
  • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się

Organizator

SEKA S.A.
04-386 Warszawa
Paca 37
woj. mazowieckie
Od 1988 roku prowadzimy nadzór, szkolenia i doradztwo z prawa pracy współpracując z polskimi i zagranicznymi firmami z różnych sektorów gospodarki oraz instytucjami rządowymi i publicznymi. Nasi klienci to ponad 450 firm zatrudniających. Od początku ...
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
  • Nazwa firmy: SEKA S.A.
  • Ulica i nr: Paca 37
  • Kod pocztowy: 04-386
  • Miejscowość: Warszawa
  • Numer NIP: 1130122021

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!