O szkoleniu
Szkolenie rozwija umiejętności skutecznego przekazywania informacji zwrotnych, koncentrując się na precyzyjnej komunikacji, aktywnym słuchaniu oraz spójności komunikatów werbalnych i niewerbalnych. Uczestnicy poznają techniki takie jak komunikat „Ja”, parafrazowanie czy metoda FUKO, a także biorą udział w ćwiczeniach praktycznych, które pomagają doskonalić zdolność konstruktywnego oceniania i udzielania informacji zwrotnych w miejscu pracy.
Szkolenie rozwija umiejętności komunikacyjne, które poprawiają jakość współpracy i budują kulturę otwartości w organizacji. Uczestnicy nauczą się skutecznie udzielać i przyjmować feedback, co pozwoli im unikać nieporozumień, zwiększyć motywację zespołu oraz efektywnie zarządzać trudnymi rozmowami.
Szkolenie jest skierowane do menedżerów, liderów zespołów, specjalistów HR oraz wszystkich osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności w zakresie konstruktywnego udzielania i przyjmowania informacji zwrotnych. Będzie szczególnie wartościowe dla tych, którzy zarządzają zespołami, prowadzą rozmowy oceniające lub chcą poprawić jakość komunikacji w miejscu pracy.
Program szkolenia
MODUŁ I
Umiejętności wspierające proces przekazywania informacji zwrotnych
- umiejętność nawiązywania i podtrzymywania „dobrego kontaktu” jako element służący zrozumieniu
- rola nadawcy w procesie komunikacji – precyzja wypowiedzi i sprawdzanie zrozumienia
- rola odbiorcy w procesie komunikacji – umiejętności z obszaru aktywnego słuchania
- rola komunikatów niewerbalnych w procesie komunikacji
- spójność komunikatów werbalnych i niewerbalnych jako podstawa oceny wiarygodności nadawcy
- analiza najczęściej popełnianych błędów w procesie komunikacji.
MODUŁ II
Techniki komunikacji w służbie przekazywania konstruktywnego feedbacku
- odwoływanie się do faktów,
- odróżnianie faktów od opinii,
- komunikat „Ja”,
- zadawanie pytań,
- parafrazowanie,
- podsumowywanie,
- technika FUKO
MODUŁ III
Proces oceny jako podstawa do przeprowadzania badań wewnątrzorganizacyjnych
- krótki przegląd działań rozwojowych służących zwiększaniu świadomości pracowników i planowaniu dalszego rozwoju kompetencji
- badanie 360 stopni – czym jest i czemu służy?
- wyciąganie wniosków na podstawie obserwacji
- umiejętność właściwego doboru podejmowanych interwencji do osób (poziomu ich dojrzałości i kompetencji)
- ustalanie zadań w oparciu o poczynione obserwacje – planowanie „obszaru najbliższego rozwoju”
- rola subiektywizmu i własnego zaangażowania w sytuacji oceny
MODUŁ IV
Narzędzia przekazywania konstruktywnych informacji zwrotnych
- jasne precyzowanie celów i określanie zadań – przekładanie celów na zadania,
- rola werbalnych i niewerbalnych „sprzężeń zwrotnych”,
- sposoby zbierania informacji zwrotnych (zachęcania współpracowników do otwartości i zaangażowania),
- aktywne słuchanie (zadawanie pytań, parafrazowanie, sprawdzanie zrozumienia) jako sposób zbierania informacji o pracownikach,
- wspólne poszukiwanie i wypracowywanie rozwiązań,
- pobudzanie kreatywności współpracowników w procesie poszukiwania rozwiązań,
- wypracowywanie i osiąganie porozumienia
MODUŁ V
Przyjmowanie informacji zwrotnych
- przyjmowanie feedbacku – dlaczego stanowi trudność?
- traktowanie informacji zwrotnych w kategoriach informacji, nie w kategoriach krytyki,
- zamiana oceny na opinię,
- informacje krytyczne a możliwość dokonania zmiany,
- analiza różnych reakcji na informacje zwrotne z doświadczenia uczestników warsztatu
MODUŁ VI
Rozmowa służąca przekazywaniu informacji zwrotnych
- etapy prowadzenia rozmowy ze współpracownikiem, budowanie planu rozmowy,
- zasady prowadzenia tzw. trudnych rozmów,
- umiejętność argumentacji w sytuacji oceny (ocena w oparciu o fakty i konkretne zachowania),
- analiza różnych sposobów prowadzenia rozmów w kontekście jej efektywności – poszukiwanie najlepszego z nich,
- zabezpieczanie współpracownika i siebie samego przed negatywnymi skutkami ubocznymi rozmowy (udzielanie wsparcia),
- umiejętne panowanie nad własnymi emocjami oraz emocjami rozmówcy (radzenie sobie z trudnymi sytuacjami).
Czas trwania
Czas trwania to 1 dzień szkoleniowy - 7 h zegarowych (8 h dydaktycznych + przerwy).
Forma zajęć
Prelegenci
Projektuje i realizuje działania rozwojowe dla menedżerów, trenerów wewnętrznych, mentorów i talentów. Jest ekspertem w dziedzinie audytu i wdrażania wartości organizacyjnych. Wspiera firmy przy budowaniu i implementacji systemów kompetencyjnych. Prowadzi coaching i konsultacje indywidualne dla kadry zarządzającej różnego szczebla. Jako asesor z kilkunastoletnim doświadczeniem projektuje i realizuje badania Assessment i Development Center. Projektuje i realizuje również badania satysfakcji pracowników oraz badania oceny pracownika metodą 270/360 stopni. Projektuje i prowadzi działania usprawniające komunikację międzydziałową oraz współpracę w zespole. Ma doświadczenie jako mediator w sytuacji konfliktu.
Posiada certyfikaty: TA 101 w zakresie Analizy Transakcyjnej (wydany przez European Association for Transactional Analysis), certyfikat European Association for Psychotherapy oraz DiSC Certification. Jest aktywnym członkiem zespołu poznańskiego Ośrodka Psychoterapii i Treningów Psychologicznych AION. Prowadzi również zajęcia w ramach podyplomowych studiów MBA na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W pracy trenerskiej specjalizuje się w realizacji szkoleń z zakresu:
- rozwijania kompetencji menedżerskich,
- komunikacji i współpracy,
- obsługi klienta,
- organizacji czasu pracy,
- radzenia sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym,
- mentoringu,
- train the trainers.
Terminy i miejsca
Zapoznaj się z aktualnymi terminami tego szkolenia bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.
Rejestracja
- udział w zajęciach
- materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej i papierowej
- certyfikat uczestnictwa (zobacz wzór )
- bezpłatne anulowanie zgłoszenia do 7 dni przed terminem
- konsultacje indywidualne
Brak miejsc. Wypełnij formularz, aby zapytać o nowe terminy.
Termin nieaktualny. Wybierz inny termin powyżej, bądź wypełnij formularz, aby zapytać o planowane nowe terminy.
Najczęściej zadawane pytania
Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu jest wypełnienie formularza rejestracyjnego.
Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Państwem mailowo w celu potwierdzenia rejestracji.
Organizator może odwołać szkolenie, jeżeli nie zbierze się minimalna grupa 3 osób.
------------------------------------------------------
Rezygnacja:
1. Zamawiający ma możliwość bezkosztowej rezygnacji ze szkolenia najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem. W przypadku rezygnacji po tym czasie, Zamawiający ponosi 50% kosztów uczestnictwa, zgodnie z formularzem zgłoszenia.
2. Nie odwołanie, nie wzięcie udziału w szkoleniu skutkuje pełnym obciążeniem kosztami udziału.
3. Zamiast osoby zgłoszonej, w szkoleniu może uczestniczyć inny pracownik firmy. O tym fakcie należy poinformować do 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
4. W przypadku informacji o rezygnacji ze szkolenia później niż mowa jest w pkt. 1, Organizator w uzasadnionych przypadkach dopuszcza:
● możliwość wzięcia udziału w kolejnej edycji szkolenia, w miarę dostępności miejsc;
● możliwość wykorzystania wpłaconych środków na inne, szkolenie z oferty, w miarę dostępności miejsc.
- Nazwa firmy: OPEN Konsultacje & Szkolenia
- Ulica i nr: ul. Serbska 6a/1
- Kod pocztowy: 61-696
- Miejscowość: Poznań
- Numer NIP: 7792263350
Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz
Dane kontaktowe
Organizator
