Ferie z rysunkiem. Poziom podstawowy

O szkoleniu

Celem kursu jest rozbudzenie wrażliwości, wyobraźni i pamięci wzrokowej oraz umiejętności posługiwania się rysunkiem w celu zapisu wrażeń. Uczestnik pozna zasady perspektywy, kompozycji, stosowania światłocienia . W efekcie końcowym będzie posiadać pobudzoną wrażliwość, wyobraźnię i pamięć wzrokową, a także umiejętność posługiwania się rysunkiem w celu zapisu wrażeń.

Dlaczego warto wziąć udział?

Absolwenci kursu w oparciu o ćwiczenia praktyczne będą znali podstawowe zagadnienia z dziedziny rysunku. Po ukończonym kursie będą potrafili wykorzystywać zasady perspektywy, światłocienia i kompozycji. Będą posiadali pobudzoną wrażliwość i wyobraźnię, która pozwoli na swobodną ilustrację otaczającego świata na papierze oraz umiejętności rysunkowe, będące podstawą do samodzielnego tworzenia.

Kto powinien wziąć udział?

Kurs przeznaczony jest zarówno do osób początkujących, jak i tych, które pragną pogłębić swoje umiejętności rysunkowe, wykorzystując swój potencjał twórczy. Udział w kursie umożliwi zdobycie umiejętności, będących podstawą do samodzielnego tworzenia prostych i złożonych układów kompozycyjnych w zakresie zestawień bryłowych oraz martwej natury.

Program szkolenia

 • Zasady perspektywy - Poznanie zasad perspektywy zbieżnej: jednozbiegowa, dwuzbiegowa
 • Rysunek linearny - Analiza cech konstrukcyjnych przedmiotu
 • Rysunek walorowy
 • Kompozycja płaska a przestrzenna - Poznanie zasad stosowania światłocienia
 • Kompozycja statyczna a dynamiczna - Poznanie zasad kompozycji oraz podstawowych typów kompozycji
 • Martwa natura

Czas trwania

Zajęcia odbywają się w trakcie ferii zimowych od poniedziałku do piątku w godz. od 09:00 - 12:15; łączna liczba godzin kursu to 20 godz. lekcyjnych.

Prelegenci

dr inż. arch. Kinga Palus – Pracownik dydaktyczny Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach od 2007 r. Prowadzi zajęcia na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych na studiach dyplomowych - kierunek Architektura oraz na studiach podyplomowych - kierunek Architektura Wnętrz

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

40-555 Katowice

Rolna 43

woj. śląskie

Rejestracja

Cena standardowa
600
zwolnione z vat
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
Zapisz się
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zapisy ON-LINE na kurs trwają do 14 lutego 2022 r.

Po zebraniu grupy Organizator kontaktuje się w sprawie dopełnienia formalności związanych z zapisaniem się na kurs. Potwierdzeniem zapisu będzie wpłata zaliczki 100 zł.

Podczas wypełniania formularza rejestracji zaznacz opcję "Oświadczam, że udział będzie finansowany ze środków publicznych, proszę o wystawienie faktury z zerową stawką VAT."

Jeśli potrzebujesz zarejestrować organizatora w wewnętrznym systemie zamówień możesz zrobić to na dwa sposoby. W trakcie wypełniania zgłoszenia w polu Uwagi przekaż tą informację - opiekun szkolenia skontaktuje się w celu dopełnienia formalności. Możesz to również zrobić samodzielnie z użyciem poniższych danych:
 • Nazwa firmy: Akademia Śląska
 • Ulica i nr: Rolna 43
 • Kod pocztowy: 40-555
 • Miejscowość: Katowice
 • Numer NIP: 6342513160

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Eventis.pl
04-395 Warszawa ul. Siennicka 22/22

Organizator

Akademia Śląska
40-555 Katowice, Polska
Rolna 43
woj. śląskie
Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne Akademii Śląskiej to nowa, dynamicznie rozwijająca się jednostka szkoleniowa prowadząca profesjonalne kursy oraz studia podyplomowe, zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Oferujemy szeroki wachlarz spe...
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!