Szkolenie

ZARZĄDZANIE EKSPORTEM. Strategie i najlepsze praktyki

O szkoleniu

Szkolenie Zarządzanie Eksportem. Strategie i najlepsze praktyki umożliwi uczestnikom zrozumienie zasad prawidłowej i całościowej organizacji eksportu w firmie. Pozwoli to wdrożyć najwłaściwszy model biznesowy i najkorzystniej zarządzać klientem eksportowym i zrealizować najbardziej optymalny efekt. Szkolenie pozwoli również prawidłowo zaplanować większość działań związanych z biznesowymi celami eksportowymi jak analiza opłacalności, poszukiwanie kontrahentów, marketing związany z eksportem, bieżąca współpraca z uwzględnieniem wymogów prawnych oraz organizacyjnych. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko biznesowe.
Kto powinien wziąć udział?
Adresaci szkolenia Zarządzanie eksportem. Strategie i najlepsze praktyki:

Szkolenie adresowane jest do wszystkich osób prowadzących lub planujących działania eksportowe. Szczególnie zatrudnionych na poziomie operacyjnym "medium level". Szkolenie w sposób praktyczny ma poszerzyć wiedzę pracowników odpowiadających i zarządzających funkcjonowaniem przepływu produktu na eksport oraz informacją z tym związaną tzn. planowanie produktu, obsługę klienta, organizację dostaw oraz rozwiązania dotyczące finansów.

Program szkolenia

1. ORGANIZACJA EFEKTYWNYCH DZIAŁAŃ EKSPORTOWYCH

Działania eksportowe - cel, struktura, model biznesowy
Rynki i port folio eksportowe - identyfikacja rynku i klienta
Dobór rynków eksportowych - badania rynku, strategia cenowa i dystrybucyjna, bariery w eksporcie
Analiza przewagi konkurencyjnej na wybranym rynku.
Podstawowe metody wspierania sprzedaży eksportowej
Personel w działalności eksportowej
Wymogi prawne dla produktu w eksporcie certyfikaty, rejestracje itp.
Model finansowy w działalności eksportowej

2. ZARZĄDZANIE EKSPORTEM W ORGANIZACJI

Organizacja rynków eksportowych z punktu widzenia ich efektywności
Pozyskiwania klientów na poszczególnych poziomach dystrybucji
Umowy handlowe w eksporcie najczęściej popełniane błędy
Budowa długofalowych relacji z klientami eksportowymi rozwiązywanie spraw spornych
Wsparcie sprzedaży , marketing w eksporcie - synergia kosztów i efektów
Reakcja na zmiany w przepisach prawnych i finansowych
Finansowanie i płatności w działaniach eksportowych oraz ich zabezpieczenie
Prawo w eksporcie cła podatki

3. ROZWÓJ EKSPORTU KIERUNKI, ROZWIĄZANIA, MOŻLIWOŚCI

Potencjał eksportowy, nowe kierunki i klienci
Specyfika i organizacja negocjacji handlowych w eksporcie
Wykorzystanie nowoczesnych kanałów marketingowych
Restrukturyzacja obecnych działań eksportowych
Innowacyjność w działaniach eksportowych
Pomoc instytucjonalna w organizacji działań eksportowych

4. STUDIA PRZYPADKÓW JAKO, NAJLEPSZA METODA ANALIZY MOŻLIWOŚCI DZIAŁAŃ EKSPORTOWYCH

Czas trwania

2 dni, 16 godzin

Prelegenci

Cytat
Krzysztof Wiak

Trener - Praktyk. Ekspert w zakresie zarządzania logistyką, dystrybucją, customer service i eksportem. Menedżer wyższego szczebla z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym.

Karierę zawodową rozpoczynał w 1989 roku od stanowiska koordynatora biura handlowego w polsko - szwedzkiej firmie dystrybucyjnej działającej na rynku FMCG. W latach 1992 - 2006 związany zawodowo z ZT "Kruszwica" S.A. (część koncernu Bunge) zajmował stanowiska kierownicze związane z marketingiem i sprzedażą. Od 2000 roku Kierownik działu obsługi klienta zarządzał logistyka dystrybucji i logistyka magazynową (wolumen 50 tys. palet), odpowiadała za całość zagadnień współpracy z operatorami logistycznymi, wdrażanie systemu komunikacji wewnętrznej i inne.

W latach 2007 - 2009 pełnił funkcję Kierownika ds. Logistyki w OKT Polska , a następnie Dyrektora ds. Rozwoju w firmie EUROPAL. W OKT było to min. kompleksowa zarządzanie magazynem wysokiego składowania z procesami magazynowania, kompletacji i dystrybucji. W Europalu zajmował się gospodarką paletową w oparciu o sieć franczyzową .

Od 2009 roku związany Laboratoriami Natury Sp. z o.o liderze produkcji suplementów (obecnie część koncernu Maabarot) diety. Na początku jako Manager Klienta Kontraktowego a następnie Export Manager. Realizował projekty związane z kontraktacją złożoną (produkcja i logistyka kontraktowa) a następnie projektami eksportowymi Litwa, Czechy, Słowacja Węgry. Obecnie zarządzając spółkami zależnymi Laboratoria Natury na terenie Czech, Słowacji i Węgier odpowiada za kompleksowe zarządzeniami tymi spółkami w zakresie rozwoju sprzedaży i dystrybucji, logistyki, optymalizacji kosztów.

Projekty realizowane przez niego przynosiły i przynoszą znaczące efekty w pozyskaniu nowych klientów i oszczędnościach związanych z optymalizacją procesu obsługi klienta i supply chain.

Absolwent Akademii Techniczno- Rolniczo w Bydgoszczy. Ukończył studia podyplomowe "Zarządzanie Logistyczne" w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu oraz studia podyplomowe "Marketing Żywności" w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Trener współpracujący B&O NAVIGATOR Firma Szkoleniowa.

Gdzie i kiedy

Warszawa 23 - 24 stycznia 2014
Centrum Konferencyjne B&O NAVIGATOR

03-110 Warszawa

Czarnocińska 31

woj. mazowieckie

Zapisz się

Cena 1
brutto
2460 PLN
Cena zawiera:
  • Uczestnictwo we wszystkich warsztatach podczas całego szkolenia w tym: ćwiczeniach; grach; zadaniach grupowych i indywidualnych; testach; scenkach; burzy mózgów. Materiały szkoleniowe: podręcznik; ćwiczenia; testy; hand-outy. Materiały piśmiennicze: notatnik; długopis. Certyfikat ukończenia szkolenia w ozdobnej ramce. Dwudaniowe obiady w trakcie szkolenia: do wyboru – 2 zupy; 2 drugie dania; 2 surówki. Istnieje możliwość zamówienia posiłku wegetariańskiego Deser: ciasto lub lody w zależności od pory roku Całodzienny serwis kawowy w tym: różne rodzaje ciastek; duży wybór herbat smakowych; kawa rozpuszczalna; kawa z ekspresu; 2 rodzaje soków owocowych; woda z cytryną i miętą. Dodatki: cukier; słodzik; cukier brązowy; mleko Świeże owoce sezonowe
Zapisz się

Organizator

B&O NAVIGATOR Firma Szkoleniowa Sp. z o.o.
03-257 Warszawa
Echa Leśne 27C
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Aby zgłosić chęć uczestnictwa w danym szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub kontakt telefoniczny.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

B&O NAVIGATOR Firma Szkoleniowa Sp. z o.o.
03-257 Warszawa Echa Leśne 27C
Darmowy biuletyn informacyjny

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowych wydarzeniach!