Audyt ochrony danych osobowych w organizacji

O warsztatach

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników sposobem przeprowadzenia audytu lub kontroli w obszarze ochrony danych osobowych, a także z technikami prowadzenia stałej i wymaganej przez nowe przepisy prawa analizy ryzyka w obszarze ochrony danych osobowych.

Warsztat prowadzony jest w taki sposób, aby osoby bez wykształcenia informatycznego potrafiły przeprowadzić audyt lub kontrolę, czy przeanalizować ryzyko, także w obszarze informatycznym.

Dlaczego warto wziąć udział?

Udział umożliwia zdobycie 12 punktów w Programie Ustawicznego Kształcenia, Krajowej Listy Audytorów, Kontrolerów i Specjalizacji Powiązanych; 12 punktów CPE

Kto powinien wziąć udział?

Kontrolerzy i audytorzy wewnętrzni lub zewnętrzni, kadra kierownicza firm, informatycy, szefowie działów kadr, księgowości,  osoby pełniące funkcję inspektora ochrony danych (IOD).

Program warsztatu

 1. Wprowadzenie do ochrony prywatności – aspekty prawne.
 2. System ochrony danych osobowych – studium przypadku.
 3. Procesy na danych osobowych w ujęciu praktycznym.
 4. Analiza zagrożeń i ryzyk związanych z przetwarzaniem danych osobowych.
 5. Obowiązki administratora danych osobowych wynikające z RODO.
 6. Przykłady naruszeń zasad przetwarzania danych osobowych i najczęstsze błędy popełniane przez administratorów danych osobowych.
 7. Dobre praktyki związane z zabezpieczeniem danych osobowych w organizacji.

Czas trwania

2 dni

Prelegenci

Eryk Brodnicki – audytor wewnętrzny, wieloletni inspektor ochrony danych, Approved Whistleblowing Compliance Officer oraz specjalista w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy. Absolwent bezpieczeństwa wewnętrznego na Uniwersytecie Warszawskim i autor wielu publikacji naukowych. Ukończył studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz rachunkowości i podatków. Posiada certyfikat księgowy Centrum Informacji Księgowej, a także jest ekspertem PIKW ds. ochrony danych osobowych.
 

Uwaga! W nieprzewidzianych sytuacjach losowych, wskutek których trener zaprezentowany w opisie nie będzie mógł poprowadzić szkolenia/kursu, PIKW sp. z o.o. zastrzega sobie możliwość zmiany prowadzącego.

 

Terminy i miejsca

To szkolenie nie ma aktualnych terminów. Wyślij zapytanie o nowe terminy bądź zapisz na powiadomienia o nowych terminach.

Wymagany komputer z dostępem do internetu.

Rejestracja

Cena standardowa
za osobę
1 185
+23% VAT
Cena zawiera:
 • udział w zajęciach
 • materiały szkoleniowe
 • certyfikat uczestnictwa
 • serwis obiadowy
 • przerwy kawowe
Zapisz się

Organizator

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa
Sienna 93 lok. 35
woj. mazowieckie
FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Prosimy o przejście do sekcji Zapisz się, aby wypełnić formularz zgłoszenia w wydarzeniu. Po jego wysłaniu organizator skontaktuje się celem potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia i przekazania szczegółów organizacyjnych.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dostępnego na górze strony. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby potwierdzić zgłoszenie i przekazać wszystkie informacje organizacyjne.

Najszybszym sposobem kontaktu z organizatorem i uzyskania dodatkowych informacji jest wypełnienie formularza kontaktowego. Możesz też zadzwonić do organizatora.
Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas

Wypełnij formularz

Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Wybierz termin wydarzenia
Uzupełnij pole
Uzupełnij pole
Uzupełnij wiadomość
Potwierdź, że nie jesteś botem.
Musisz zaakceptować regulamin.

Dane kontaktowe

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej
00-815 Warszawa Sienna 93 lok. 35
Powiadomienia o nowych terminach

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych terminach tego wydarzenia!